Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χαλια ειναι...ο λαιμος του ειναι σαν να κροναρει φορτηγο....σημερα ακουγεται λιγο καλυτερα,πιστευω μεχρι αυριο να συνελθει!!!!Ειχαμε και διαρροιες χτες,και πυρετο...σημερα θα δειξει!Προς το παρον σιροπακι για το βηχα και μασκες αερολιν!!!!

Περαστικα μας!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ο ιατρος μας εγραψε τρεμπον για να βηχει κ να βγαζει τα φλεμματα.Πριν ενα μηνα ηταν παλι αρρωστος με τα ιδια συμπτωματα κ τοτε παλι τα ιδια φαρμακα του εδινα....μαλλον το κληρονομησε απο μενα....απο μικρη ειχα βρογχιτιδες συνεχεια!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σε μικρούλια και μαμάδες...

κωνκων κι εγώ εχω αυπνίες...δηλ δεν το πιστευω, εχει στρωσει επιτελους μετα απο 2 χρονια ο υπνος της μικρης (καλα ξυπναει μια φορα το βραδυ τις περισσοτερες φορες) και δεν μπορώ να κοιμηθώ εγώ... νομιζω ειναι απο την εγκυμοσυνη...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!!Τι κανετε κοριτσακια???Ευχομαι να ειστε ολες καλα και περαστικα στα μικρουλια σας οσες τα εχετε αρρωστα....

Εγω εκανα αυχενικη και papA και βγηκαν τελεια!!!Ο γιατρος μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενας λογος να κανω αμνιο....Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να εχετε τα καλυτεροτερα αποτελεσματα!!!!

Επισης μαθαμε οτι ειναι ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!!Ηταν τελεια στην αυχενικη..Το απολαυσα...Ειδαμε χερακια ποδαρακια κοιλιτσα μετρησε ο γιατρος τα παντα,μηκος ποδιων χεριων,δακτυλα,κεφαλι,ειδαμε και το στομαχακι του που ειχε καταπιει και αμνιακο υγρο!!!Λετε να μου βγει φαγανος σαν την μανουλα????Την βαψαμε!!!!:tongue:

Δεν ειχα ιντερνετ κοριτσακι γιαυτο δεν εμπαινα....

Ευτυχως το αιμα σταματησε και σταματησα και τα χαπια...Ειπε ομως ο δοκτορ να προσεχω καθολου βαρος να μην σηκωνω και οχι κουραση...

Μπου μπου σ'ευχαριστω που με θυμηθηκες ;)

Φιλια σε ολες και ευχομαι γρηγορα να διαβασω τα σουπερ νεα σας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Λουκουμακι!!!!!Πολυ ωραια τα νεα σου!!!!!Αντε με το καλο!!!!!

Κι εγω ανυπομονω για την Τριτη που θα παω για αυχενικη!!!!!

Σαν να μην περνανε οι μερες....αλλα θα περασουν,που θα παει????


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

κωνκων κι εγώ εχω αυπνίες...δηλ δεν το πιστευω, εχει στρωσει επιτελους μετα απο 2 χρονια ο υπνος της μικρης (καλα ξυπναει μια φορα το βραδυ τις περισσοτερες φορες) και δεν μπορώ να κοιμηθώ εγώ... νομιζω ειναι απο την εγκυμοσυνη...

Ακριβώς έτσι! Εχει ενα μήνα που ξεκίνησε να κοιμάται ο μικρός όλη νύχτα και δεν μπορώ εγω.:mad:

Λουκουμακι μου μπράβο:D που πήγαν όλα καλά! Ερχετε το αντράκι ε? Αντε με το καλό!

μπου μπου ακόμα αρρωστουλα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Λουκουμάκι συγχαρητήρια, ωραία νέα μας έφερες.

Έχω πάθει πλάκα που μπορείς στην αυχενική να δεις τόσο νωρίς τι φύλο είναι το έμβρυο.

Να σας ρωτήσω, για αργότερα, τι είναι καλύτερα να κανείς, 3D υπέρηχο η αυτόν με τα χρώματα;;

Το επόμενο μου ραντεβού είναι στις 10 Φεβρουάριου, μάλλον τότε θα κάνω και την αυχενική.

Αυτό το papp-A το γράφει αλλά δεν ξέρω τι είναι.

Μην με παρεξηγείται αλλά τότε στον γιο μου δεν είχε τόσες πολλές εξετάσεις.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γύρισα απο τον γιατρό και το νινί μου είναι μιά χαρά!

Την άλλη βδομάδα πάω για αυχενική, ελπίζω να βρω ραντεβου.

Δουλευω αυριο...οπότε καλό βράδυ, ελπίζω να κοιμηθώ απόψε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας nikijo, κωνκων, loukoumaki :P

Περαστικούλια σε εσάς και τα ζουζούνια σας!!! Εγώ ακόμα να συνέλθω, τώρα έχω και ένα σπαστικό βήχα χωρίς ευτυχώς να πονάει ο λαιμός μου :mad: ακόμα αναρωτιέμαι πως κρύωσα....έχω να αρρωστήσω από πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη :rolleyes:

loukoumaki τέλεια τα νέα σου! είσαι η πρώτη που έκανε αυχενική, άντε ένα βάρος σου έφυγε.....και έμαθες και ότι θα βγάλεις ένα παίδαρο!

Για μένα δεν περνάνε οι μέρες.......μία μία τις μετράω!

Άλλες δύο μανούλες του Αυγούστου στην παρέα μας! nikolina78 και happiness με το καλό τα μωράκια σας!

Olympia99 στην κόρη μου είχα κάνει αυχενική σε κανονικό υπέρυχο και τον άλλο του τρίτου τριμήνου σε τρισδιάστατο και δεν ήταν ακριβώς ασπρόμαυρος. Αυτός με τα χρώμματα τι είναι???

giota πως πάει ο Τασούλης σου?

galat ο ύπνος όσο πάει και θα δυσκολεύει. Περνάω και εγώ κάποια βράδια με αυπνίες.......και επίσης το πρωί που με ξυπνάει (μεταξύ 6-:cool: η μικρή για το γάλα της (το πίνει στο κρεβάτι και ξανακοιμάται) εγώ δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ. Άμα φουσκώσουν και οι κοιλιές μας και δεν θα βολευόμαστε στο κρεβάτι εκεί να δεις αυπνία.....στην Έλλη έβαζα 4 μαξιλάρια τριγύρω μου για να βολευτώ!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπουμπου περαστικουλια σου!Μαλλον φταιει ο καιρος!!!

Ο Τασουλης ειναι χαλια,σταματησανε οι διαρροιες και ο πυρετος αλλα εχει παρα πολυ βηχα και πολλα φλεμματα τα οποια δεν μπορει να βγαλει...πιστευω σιγα-σιγα θα συνελθει...απλα προβλεπεται δυσκολη νυχτα γιατι δεν μπορει να κοιμηθει και καλα...

Κι εγω μετραω τις μερες για την αυχενικη μια-μια....αντε κ την Τριτη θα σας γραψω τα νεα μου!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα...πολυ το τρεξιμο,δεν εχω πολυ χρονο για να γραφω συχνα,σας διαβαζω ομως στα πεταχτα...

περαστικα στις αρρωστες κ τα νινακια,εμεις εχουμε συνεχομενες ιωσεις λογω παιδικου...

το μπουσκοπαν μου εχει πει ο γιατρος μου οτι μαλακωνει τον τραχηλο κ γι αυτο (συμφωνα με το γιατρο μου παντα)πρεπει η χρηση του να γινεται με μετρο...

εγω ειχα συσπασεις σ ολες τις εγκυμοσυνες,οχι δυνατες κ μου ειχε πει οτι γινονται απο κουραση...στην τριτη εγκυμοσυνη μου εδωσε διπλη δοση μαγνησιο (που ειναι για τις συσπασεις της μητρας.

το ουτροτζεσταν ειναι ορμονη προγεστερονη (η ορμονη της εγκυμοσυνης.εχω παρει σε ολες τις εγκυμοσυνες λογω αποκολλησεων (μικρων που γινονται κυριως επειδη σηκωνω τα αλλα παιδια) γιατι βοηθουν την αποκολληση να θρεψει.στο τριτο παιδι μου εδωσε κ στο δευτερο τριμηνο επειδη ειχα συσπασεις λογω κουρασης (για να χαλαρωσει η μητρα απο οτι μου ειχε πει)

ολες μου οι εγκυμοσυνες ηταν τελειομηνες (κι ελπιζω κι αυτη τη φορα) μετα την 39 εβδομαδα.

μη διαβασετε τις οδηγιες του ουτροτζεσταν,δινουν πολυ αγχος χωρις λογο...

αυτα απο μενα...ξεκιναει το τρεξιμο...καλη σας μερα......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...