Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

FUN CLUB:ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ !!!!!!!:P:p:p:tongue::tongue::tongue:Κ ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!:D:D:D

Μακάρι nikijo μου μακάρι! Απο το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί! Να είναι γερά τα μωράκια μας!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! Αντε ξυπνήστε!!!

1170630pp5yo07c0l.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πω πω πρωινό!!!

Καλημέρααααααααααααα!!!

Πιάστηκα στο κρεβάτι, ξύπνησα και δεν μου ξανακολλάει ύπνος :mad: Η μέση μου είναι κάπως.....Θα ετοιμάσω το γάλα της μικρής σε λίγο και θα προσπαθήσω να ξανακοιμηθώ...

Εχθές είμουν καλύτερα και πήραμε την μικρή και ανεβήκαμε στον χιονισμένο Χορτιάτη. Έριχνε πυκνό χιόνι και την ώρα που πήγαμε. Παίξαμε, κάναμε χιονάνθρωπους, βγήκαμε φωτογραφίες και γυρίσαμε!:-P Ωραία ήτανε και η μικρή ήταν πρώτη φορά που έβλεπε χιόνι!

Στην καμπύλη ζαχάρου θυμάμαι (εκτός από τα τρυπήματα :mad:) ότι πεινούσα πολύ και νύσταζα.....και εν τέλει μετά από τόση γλυκόζη που είχα πιεί τα αποτελέσματα έδειξαν ότι έπεσα σε υπογλυκαιμία :shock:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα εεε...06.46 σηκωνομαι ,παω τουαλετα κ ξανακοιμαμαι.....Κωνκων παλι προυνο προυνο, με το χαραμα!!!!!!!μμμ....εφαγα το κρουασαν .....τα αυγα κρυωσαν(ξυπνησα στις 11.30 !!!!!!!) :) grazie mille !!!!! :)

μπουμπου τι ωραια που ηταν εεεε;;;;....μακαρι να εβγαινα κ εγω λιγακι με το κοριτσακι μου!!!!!κ χωρις χιονι.....:)

Η καμπυλη οντως φερνει υπνηλια....υπογλυκαιμια εεε;;;;εγω εφαγα κουραμπιεδες κ μελομακαρονα κ το σακχαρο στις αρχικες εξετασεις ηταν 88....να δω η καμπυλη τι θα δειξει!!!!!

Οταν θα κανετε την αυχενικη ποσο εβδ/ημερ θα ειστε;;;;...εγω 12εβδ. ακριβως(αν παω 4/2-ισως να την κανω 5/2, δλδ 12εβδ./1ημ.).

Φιλουδια!!!!! :) :) :)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!

Εγώ θα είμαι 12 εβδ +2ημερων.

Για την καμπύλη ζαχάρου μήπως να κάνω κράτει στα γλυκά αυτές τις μέρες? Την σοκολατίτσα μου την χτυπάω καθημερινά:oops:. Δεν θυμάμαι να μου έφερνε υπνηλία η καμπύλη παρα μόνο αηδία απο την γλυκόζη.(Γλυκόζη δεν είναι αυτό που δίνουν να πιείς?)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!!

Σημερα πηγα να δώσω αίμα για το παππ-Α...στο αττικό...ενταξει ξενερωσα λιγο που επρεπε να μεταφερω εγω η ιδια το αιμα σε αλλο οροφο ! αν ειναι δυνατον, αλλα δεν ειχα ορεξη για καυγαδες... μετα μου κοψανε μια αποδειξη μεσα σε ενα εργαστηριο με κλειστες πορτες (απιστευτο ετσι , οχι σε ταμειο) και οταν μου ζητησε η κυρια να παω να χαλασω...εκει ψιλονευριασα και αρνηθηκα φυσικα... τι ειμαι το παιδι για ολες τις δουλειες? Εμ βολταρω ολο το νοσοκομειο με το φιαλιδιο στο χερι, εμ να παω για ψιλα? τεσπα, γενικώς οι χωροι μου αρεσαν και ελπίζω να ειναι καλυτερα στα πραγματα σους υπερηχους...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Εγώ θα είμαι 12 εβδ +2ημερων.

Για την καμπύλη ζαχάρου μήπως να κάνω κράτει στα γλυκά αυτές τις μέρες? Την σοκολατίτσα μου την χτυπάω καθημερινά:oops:. Δεν θυμάμαι να μου έφερνε υπνηλία η καμπύλη παρα μόνο αηδία απο την γλυκόζη.(Γλυκόζη δεν είναι αυτό που δίνουν να πιείς?)

κωνκων, μαζί είμαστε!! just!!


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παω Παρασκευη 5/2 !!!!δλδ 12εβδ./1ημ. !!!

....ασχετο αλλα το τικερακι μου τρωει 2 μερουλες :( ....κ εβαλα ακριβως τις ημερομηνιες του γιατρου(ΠΗΤ κ ΤΕΡ ) :)

galat καλα αποτελεσματα!!!!!! :)

Επεξεργάστηκαν by nikijo

catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα!!! εγω εχω ΠΗΤ 3/9/2010 αλλα η γιατρος λεει να υπολογιζουμε οτι μαλλον μεσα στον αυγουστο θα εχουμε το ζουζουνι μας!!!

ειναι το πρωτο μας και επειδη μας ηρθε λιγο ξαφνικα ακομα δεν το εχουμε συνειδητοποιησει... πριν 10 μερες εκανα τις αιματολογικες και ολα οκ. 23/2 εκλεισα ραντεβου για αυχενικη και papp-a οπου θα ειμαι 13w+1d.... δυστυχως εχω ενα ινομυωμα το οποιο μεγαλωσε αρκετα και πλησιασε τον σακο, πραγμα το οποιο μας αγχωνει αρκετα....

απο συμπτωματα πως πατε? εγω εχω απο ολα απο λιγο... σημερα εκατσα σπιτι γιατι με πειραξε κατι που εφαγα χθες και ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα....

αυτα!σας ζαλισα....


ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

nano79,καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου...κι εγω το ιδιο επαθα,οταν καταλαβα οτι ειμαι εγκυος.κ τωρα το ξεχναω μερικες φορες κ ευτυχως μου το θυμιζει ο μεγαλος μου γιος..."εχεις μωλακι,μαμα...."

ινωμυωμα εχω κι εγω (το ειδα πρωτη φορα στη δευτερη εγκυμοσυνη,ηταν 1 εκ κ στην τριτη εγκυμοσυνη εγινε 2 εκ) αλλα ο γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιεταιρα.μονο να το παρακολουθεις χρειαζεται.ο σακος οπως κ ο πλακουντας αλλαζει θεση κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

απο συμπτωματα ειμαι αρκετα καλυτερα.

οι υπολοιπες καλα???τα μικρα σας???αυριο ελπιζω οτι θα ληξει η διμηνη καραντινα της βενετιας κ θα γυρισει στον παιδικο...να ριξω κ κανα υπνο τις ωρες που θα κοιμαται κι ο γιωργακης...

σημερα απεργω...δεν θα κανω τιποτα εκτος απο πανες κ ταισματα.......

στην αυχενικη θα ειμαι 11+5

Επεξεργάστηκαν by theolvas

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

nano79 καλώς μας ήρθες και με το καλό ένα υγιέστατο μωράκι.

Εγώ δεν μπορώ να πω πως ξεχνάω ότι είμαι έγκυος, δεν με αφήνουν οι αναγούλες και η συχνοουρία.

nano79 και εγω τον γιο μου μια εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ τον γέννησα.

Όλα έγιναν πολύ εύκολα και γρήγορα για πρώτο παιδάκι.

Εύχομαι και σε αυτό να έχω έτσι εύκολο τοκετό.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου συγνώμη για την απουσία, αλλά τρέχω κ με τα του σπιτιού κ του γάμου (όλα μαζί) κ δεν προλάβαινα να μπω να γράψω τα νέα μου (έστω κ μισά)...

Έκανα την αυχενική την Πέμπτη, κ από τις μετρήσεις μου είπε ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά, περιμένω όμως και τις αιματολογικές μέχρι την Παρασκευή, οπότε κ θα ξέρουμε το τελικό ποσοστό εκτίμησης. Πάντως μου φυγε το πολύ άγχος....

Ήταν πολύ ωραία εμπειρία πάντως, είδαμε χεράκια, ποδαράκια, κοιλίτσα, αλλά το καλύτερο ήταν όταν ο γιατρός το "ζόρισε" λιγάκι για να δει κ τα δύο πόδια του, κ αυτό ... κολύμπησε... τόσο τέλειο... συγκινηθήκαμε... Μας είπε κ το φύλο, αλλά είπε να μην το ΄"δέσουμε" καθώς είναι ακόμα πολύ νωρίς...

Σε όλες όσες έχουν μπροστά τους αυτή την εξέταση, σας εύχομαι να την ευχαριστηθείτε, είναι τρομερή εμπειρία...

Εύχομαι σε όλες τις μανούλες τα καλύτερα και θα τα ξαναπούμε σύντομα... Ελπίζω να έχετε αναρρώσει οι άρρωστες κ τα παιδάκια σας...

:-P


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου ..τι κανετε????εμεις περιμενουμε να παμε τη δευτερα στο γιατρο να δουμε το ζουζουνι μας ποσο εχει μεγαλωσει και τι κανει....την αυχενικη διαφανεια δεν ξερω ποτε θα την κανω λογικα πολυ συντομα απ'ότι ξερω γινεται μεχρι τη 14η βδομαδα και εχω μεγαλη αγωνια να ειναι ολα καλα...χθες εκανα και καποιες εξετασεις αιματος και ουρων και περιμενω να παρω τα αποτελεσματα...αχ κοριτσια εχω μεγαλη αγωνια...ετσι νιωθετε κι εσεις ή εγω ειμαι τρελλη?


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...