Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

happiness με το καλό να το δείτε το μωράκι σας... κ να απολαύσεις αυτή τη μέρα ... είναι μοναδική εμπειρία. Και να μην αγχώνεσαι... όλα θα πάνε καλά. Κάνε την προσευχούλα σου, πρόσεξε λίγο παραπάνω κ όλα καλά ... στο λέω εγώ που το άγχος μου είναι δεύτερη φύση :P

nano79 καλως ήρθες κ συ

galat κ μπουμπου ευχαριστώ για τις ευχές σας.. Ο γάμος είναι για τις 17 ή 24 Απριλίου (βάζω ή γιατί εξαρτάται από το γλέντι-δεν ειναι εύκολο τώρα δύο μήνες πριν να βρεθεί μέρος κ οικονομικό)

Για το φύλο δε λέω, για να μην το δει κανείς γνωστός μου... γιατί δε θέλω να τους το αποκαλύψω ακόμα... :P αν θες να στο στείλω σε π.μ.

Α! κ χθες μου τηλ και για τις απαντήσεις από την αιμοληψία όταν έκανα την αυχενική και μου είπαν ότι όλα είναι καλά κ η πιθανότητα πήγε στο 1:9900!

Αυτά τα λίγα από μένα... Φιλάκια σε όλες τις μανούλες κ στις κοιλίτσες σας :D


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες!!!

Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης, και πριν από λίγο επέστρεψα από το γιατρό μου!!! Είμαι 4 εβδομ & 4 ημ.! ΠΗΤ 15/8/10 Καλό κουράγιο σε όλες, θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε.

Είναι κάποια στο καφέ πρωτοεγκυμονούσα?

Με το καλό indie.

Εγώ! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Εγώ είμαι 12 εβδομάδων -μου έδωσε ΠΗΤ 17/8/10... Φιλάκια κ θα τα λέμε από εδω

Επεξεργάστηκαν by nikolina78

bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

nikolina78 τέλεια τα νέα σου, πολύ χαίρομαι, έχεις πολύ καλό ποσοστό!:P

Και μένα τα βράδια κυρίως με ψιλοπονάνε οι θηλές. Θα σας πρότεινα να βάλετε την Purelan της Medela, που είναι από τις καλύτερες κρέμες για τον θηλασμό. Εγώ αυτή έβαζα και είμουν πολυ ευχαριστημένη, δεν είχα πάθει τίποτα. Απαλύνει τις ευαίσθητες θηλές και το ξερό δέρμα. Την πέρνετε από το φαρμακείο και βάζετε μια πολύ μικρή ποσότητα γιατί είναι πηχτή.

Τώρα για το σώμα όλοι λένε ότι η βαζελίνη είναι η καλύτερη όμως δεν είναι φυσικό προϊόν......και δεν ξέρω.....

Και εγώ δεν έχω αρχίσει να βάζω ακόμα τίποτα αλλά από εδώ και πέρα κάτι πρέπει να βάζω που θα φουσκώνει η κοιλιά. Βέβαια ότι και να κάνουμε είναι θέμα οργανισμού στην κάθε μία. Κάποιες που δεν βάζανε τίποτα δεν έκαναν ούτε γραμμούλα
:rolleyes:

Και για τα κιλά δυστυχώς και εγώ ξεκίνησα με 9 κιλά παραπάνω και τώρα πρέπει να προσέχω να μην πάρω πολλά....

M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι???εχετε φαγουρα στο στηθος???????...τωρα τελευταια εχω λιγο

και φαγουρα εχω καιξηρο δερμα στις θηλες... στη κοιλια βαζω κρεμα της frezyderm μετα το μπανιο προληπτικα. μπορω να βαλω αυτη και στις θηλες? γραφει βεβαια οτι ειναι και για το στηθος...

ανυπομονω να ερθει η επομενη πεμπτη να δουμε το σποριδιο μας!!!!

ασχετο αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι αγορι.... νομιζω οτι το ειδα και στον υπνο μου...


ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tour babay καλως ορισες!!!!!!Καθε καλοκαιρι ερχομαι στη Θασο!!!!!!Μου αρεσει τρελααααααα!!!!!!:) :) :)

ΚΟριτσια εγω εβαζα τη simulcium g3 στη κορη μου(εβαλα 20 κιλα κ δεν εκανα ραγαδες-παιζει ρολο βεβαια κ η ποιοτητα του δερματος-μαλλον εχω καλη!!!!) κ τωρα την ξαναπηρα....θα την βαλω μολις κλεισω τον 3ο.

Νικολινα μπραβοοοο!!!!! :)

Εγω τετοιο ποσοστο ειχα στην κορη μου αλλα ημουν και 24!!!!!τωρα στα 31 μαλλον θα μου βγαλει μεγαλυτερο.....:(

...αληθεια -δεν θυμαμαι-ποσο καιρο κανουν οι εξετασεις αιματος να βγουν;;;;

Φιλιααααα!!!!!!!:) :) :)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τετοιο ποσοστο ειχα στην κορη μου αλλα ημουν και 24!!!!!τωρα στα 31

nikijo δεν το πιστευω, καναμε τα πρωτα μας παιδια στην ιδια ηλικια και τωρα ειμαστε εγκυες παλι μαζι.

Αληθεια εσενα πως σου φαινεται που μετα απο τοσα χρονια θα εχεις παλι ξενυχτια, πανες, γαλατα κτλ.;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστευω οτι περα απο το οτι θα ξανα κανετε τα ιδια μετά απο τόσα χρόνια, η διαφορά ηλικίας θα είναι ιδανική, απο την αποψη οτι ουτε πολλές ζηλιες θα έχετε, αλλα και μπορεί να βοηθάει ουσιαστικά το μεγαλύτερο αδερφάκι... και θα το προσεχει περισσοτερο δεν θα ειναι αγαρμπο στις κινησεις του...κλπκλπ


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

...εγω παντως αν ξεφευγα απο πανες κλπ,μαλλον δεν θα εκανα αλλο μωρο...μου φαινεται βουνο παλι απο την αρχη...τωρα που δεν εχω ξεφυγει καθολου για 3 χρονια μου φαινεται πιο ευκολο...οσο για τις ζηλιες,νομιζω οτι δεν τις αποφευγεις οτι κ να κανεις,οση διαφορα κ να εχουν τα παιδια.ευτυχως εγω τα εχω παει καλα απο αυτη την αποψη.....

σημερα κοιμηθηκα ολο το πρωι (που κοιμοταν κ το μωρο) κ νιωθω σαν να πηγα διακοπες...

για τα κιλα,μη συζητατε...στο πρωτο ξεκινησα 75 κ γεννησα 117!!!στο δευτερο ξεκινησα 97 κ γεννησα 107 κ στο τριτο ξεκινησα 93 κ γεννησα 92..... μαλλον απο το τρεξιμο.τωρα ξεκιναω στα 83 κ προς το παρον δεν εχω παρει κανενα......να δουμε κ τη συνεχεια...παντως δεν δυσκολευτηκα να χασω κιλα,παρολο που δεν θηλασα κανενα (ο μπαμπας μου ειχε καρκινο κ καθε φορα που γεννουσα,μετα απο 10-15 μερες παθαινε κι απο μια μετασταση κ κοβοταν το γαλα μου...το μπαμπα μου τον εχασα πριν 3 μηνες τελικα (η τελευταια μου περιοδος ηταν τη μερα του 40ημερου μνημοσυνου) κι ετσι ελπιζω να καταφερω να θηλασω το τεταρτο παιδακι....

για τις ραγαδες ειχα παρει απο την πρωτη εγκυμοσυνη τη salba mama uno απο το φαρμακειο.εβαλα 3-4 φορες κ μετα βαρεθηκα.το εχω ακομα το σωληναριο.ραγαδες δεν εκανα ιδιεταιρα,παρολο που πηρα πολλααααα κιλα.μαλλον παιζει ρολο το δερμα....

nikijo,πως πας???καλυτερα ελπιζω....

οι υπολοιπες???????

galat τι εγινε με τη νυφη σου???στειλε μου πμ αν θες,μ ενδιαφερει.....(ελπιζω παντως ολα να πηγαν καλα.....)

Επεξεργάστηκαν by theolvas

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Λία λυπάμαι για τον μπαμπά σου...

Η νυφη τελικά γεννησε τη Δευτερα ενα υγιεστατο αγοράκι...ολα πηγαν καλά. Ο γιατρός την ξεγέννησε, απλα μαλλον αυτα τα ελεγε για το οικονομικό...δεν ξέρω βρε Λια μου και απο άλλες κοπέλες που ξέρω, τελευταια εχει αλλαξει λενε σαν ανθρωπος...παλια δεν ζητουσε τιποτα...

Τεσπα τώρα είναι κιόλας στο σπιτάκι τους δοξα το θεο πηγαν ολα καλα...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααααχχχχχχ.......ακριβως galat μου ....δεν με πειραζει καθολου μα καθολου να αλλαξω πανες κ να ξενυχτισω!!!!!!!!....2 χρονια μετα την κορη μου αρχισαμε να προσπαθουμε κ δεν ερχοταν το νινι.....πριν 2 χρονια ειχα μια αποβολη κ τωρα επιτελους ηρθεεεεε!!!!!!:P:p:p Κ το κοριτσακι μου εχει χρονια που ζηταει αδερφακι.....κ νομιζω πως θα ειναι πολυ καλα,θα με βοηθαει κιολας!!!!!;)

Λια μου συλλυπητηρια για τον μπαμπα σου...:-(Να ειστε καλα να τον θυμαστε...

Εγω τη θηλασα 1 εβδομαδα γιατι εχασα την γιαγια μου τοτε....

Τη salba mama uno (kai due για μετα τη γεννα)την εβαλα κ μ αρεσε κ αυτη....τωρα ειμαι καλα,δεν εχω καφε κ αυριο παω για αυχενικη!!!!!!!!:P

Ολυμπια μου ναι μαζι τα καναμε κ μαζι θα κανουμε κ το 2ο !!!!!!...κ οπως προειπα το περιμενω πως κ πως !!!!!!!:D:p;)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω δοκιμάσει την φισαν, και τη σαλμπα... να σου πω δεν μου φανηκε καμια διαφορα ιδιαιτερη και η φισαν ειναι και πολυ οικονομική... γενικά νομιζω οτι και να βαλεις το ζητουμενο ειναι να ειναι καλα ενυδατωμενο το δερμα...

Καλημερα σας είπα??

Να σας ρωτήσω βρε κοριτσάκια μηπως σας εχει τυχει... εβγαλα επιχειλιο ερπη σημερα πρωι πρωι ειχα κανα χρονο, και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ετυχε να μην βγάλω...

Δεν θελω να βαλω τιποτα πάνω, θα περάσει (ενταξει πιο ενοχλητικά και πιο αργα) μονο του, ειναι και πρωτο τριμηνο φοβάμαι τα φαρμακα...

Σας εχει τυχει? τι κανατε? κανα γιατροσοφι?


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Hapiness...

Betadine den μπορώ να βάλω μου το ειχε απαγορέψει μια ενδοκρινολογος, και γενικά οτι εχει σχεση με ιωδιούχα γιατι ειχα λεει ταση για υποθυρεοειδισμο. Τεσπα θα το αφησω στην ησυχια του, θα βαλω και λιγο μελι που επιμενει ο καλός μου (οτι βγαζει μελι βαζει χαχαχαχαχ) και οκ.

Νιkijo kalι επιτυχία αυριο για την αυχενική!!!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...