Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια δεν ειναι κακο να κοιτάτε για επιπλα και ρούχα, σας συμβουλευω τα εξης όμως, ρουχα μην παρετε πολλα παρα κορμακια κλπ γιατι θα σας φερουν δώρα, και μετα να τα αλλαζετε για μεγαλυτερα νυομερα, επιπλα καροτσια ριλαξ καρεκλακι οτι αλλο μπορειτε να το παρετε απο αλλους να το κανετε, μην σκεφτειται ε μωρε να εχει το δικο του το καινουργιο κλπ ειναι κριμα λεφτα...

Και ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο μεσω ιντερνετ εδω ειναι σκετη κοροιδια παντου ειδικα στα Λητω...

συμφωνω κι εγω σ αυτο...κ για μερικα πραγματα (πχ λικνο,καλαθουνα) που χρειαζονται μονο για πολυ μικρο χρονικο διαστημα,πιστευω οτι δεν αξιζει να δινεις χρηματα...ετσι κι αλλιως τα εξοδα αυξανονται κατακορυφα μολις ερθει το μωρο.....

καλημερα σε ολες.ειχα λιγακι τρεξιμο με εξετασεις του δημητρη,ευτυχως ολα καλα...

λουκουμακι,κουραγιο...ειμαστε ολες διπλα σου....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

theolvas συγχαριτηρια κοπελα μου,4ο παιδακι ε?με το καλο!!!εγω ωρες ωρες σκεφτομαι πως δεν θα αντεξω 2η εγκυμοσυνη,μπραβο σου εχεις πολυ δυναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

αθηνα(εισαι και συνονόματη) οταν γεννησεις με το καλο, και περάσει λίγος καιρός όλα ξεχνιούνται... αλλιώς καμια γυναικα δεν θα εκανε παρισσότερα παιδια!

Λία τυχαία διάβασα ενα αλλο θεμα στο παρεντς που σε αφορουσε και θελω να σου πω συγχαρητηρια για το κουραγιο σου εσυ εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος κορίτσι μου...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και καλή υπομονή εύχομαι!

βρήκα ένα site... http://www.tvoybaby.org/gr

βρίσκει λέει... το φύλλο του μωρού! το 'κανα... αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι... για να το κάνει και καμιά που έχει ήδη γεννήσει ή είναι σίγουρη για να δούμε την αξιοπιστία του...


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ζουζούνα μου για ύπνο και μπήκα στην παρέα σας!

Κοριτσάρες κάντε τα ψώνια σας με μέτρο. Υπολογίστε ότι οι περισσότεροι φέρνουν ρουχαλάκια δώρο. Επίσης δείτε τι έχουν σκοπό να ψωνίσουν οι κοντινοί σας άνθρωποι όπως παππούδες γιαγιάδες αδέλφια κλπ που διαθέτουν περισσότερα συνήθως χρήματα και ίσως καλύψετε το κρεβατάκι,το καροτσάκι και το καθησματάκι αυτοκινήτου.

Όσο και αν σας ελκύουν τα όμορφα ρουχαλάκια πάρτε πράγματα που δεν θα σας φέρει κανείς και είναι βασικά σε ένα νεογέννητο όπως: σελτέδες, πανάκια για γουλίτσες-σάλια, σφηνάκια για τον ύπνο, πάμπερς (γιατί τον πρώτο καιρό η παραγωγή είναι μεγάλη!!!) κτλ. Αυτά που μπορείτε να ψωνίσετε επίσης άφοβα και σε ποσότητα είναι τα φορμάκια-εσωρουχάκια, όσα και να έχετε δεν είναι ποτέ αρκετά!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλες και καλή υπομονή εύχομαι!

βρήκα ένα site... http://www.tvoybaby.org/gr

βρίσκει λέει... το φύλλο του μωρού! το 'κανα... αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι... για να το κάνει και καμιά που έχει ήδη γεννήσει ή είναι σίγουρη για να δούμε την αξιοπιστία του...

Μπήκα να κάνω το τεστ και μου βγάζει ακαταλαβίστικη γραμματοσειρά:!:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

μόλις μπεις στο site πήγαινε προβολή=> κωδικοποίηση=> unicode

θα σου το βγάλει με ελληνικά

Μπήκα να κάνω το τεστ και μου βγάζει ακαταλαβίστικη γραμματοσειρά:!:

6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

xaxa πλάκα έχει το τεστ... μπου μπου απλά άλλαξε την γραμματοσειρά στο encoding. Βάλε auto (αυτόματο) κ θα διαβάζεις...

επίσης, να ρωτήσω... τι είναι οι σελτέδες???

ploegisi καλώς ήρθες στην παρέα μας...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και καλή υπομονή εύχομαι!

βρήκα ένα site... http://www.tvoybaby.org/gr

βρίσκει λέει... το φύλλο του μωρού! το 'κανα... αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι... για να το κάνει και καμιά που έχει ήδη γεννήσει ή είναι σίγουρη για να δούμε την αξιοπιστία του...

εμενα μου βγηκε σωστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια που θα γεννησετε στο ΙΑΣΩ έχετε μάθει τιμές στα δωματια? Το 2008 που είχα γεννήσει το 6κλινο είχε 2.300 αλλά στο τέλος μου βγήκε 2.800. Αυτη τη φορα σκεφτομουν κάτι σε 4κλινο ή 3κλινο αλλά οι τιμές ξεφευγουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οι σελτέδες είναι σαν πάνες πιο χοντρές λίγο που από την πίσω πλευρά έχουν πλαστικό. Ξαπλώνεις το μωρό πάνω για το άλλαγμα του γιατί όλο και κάτι θα του ξεφύγει :P Υπάρχουν και σελτέδες καλύματα-σεντόνια με λάστιχο για το στρωματάκι του μωρού στο κρεβατάκι του.

Πάρε μια γεύση http://www.letoshop.gr/default.asp?prOrder=3&prOrderBy=0&ct=1080407&pg=2&pid=39&la=1

σας συμβουλεύω να ψωνίσετε από τα jumbo, και καλά μου έχουν βγεί και σαφώς πιο οικονομικά :wink:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια που θα γεννησετε στο ΙΑΣΩ έχετε μάθει τιμές στα δωματια? Το 2008 που είχα γεννήσει το 6κλινο είχε 2.300 αλλά στο τέλος μου βγήκε 2.800. Αυτη τη φορα σκεφτομουν κάτι σε 4κλινο ή 3κλινο αλλά οι τιμές ξεφευγουν πολύ.

Εγώ δεν έχω ιδέα... καλά που το ανέφερες. Γιατί σκέφτεσαι για 4κλινο ή 3κλινο? Εγώ όταν επισκέφτηκα μία ξαδέρφη μου σε 3κλινο (υποτίθεται) στην ουσία ήταν 6κλινο με ένα διαχωριστικό στη μέση... άρα γιατί πληρώνεις για 3κλινο, δεν ξέρω...

Πάντως άκουσα κάτι πρόσφατα που με τρόμαξε κ με τσάντισε κιόλας. Γεννούσε μία κοπέλα γνωστή μου κ στον ίδιο διάδρομο είχαν ρίξει ένα καθαριστικό που μύριζε άσχημα... έκαναν φασαρία (ο άντρας της) κ ευτυχώς την άλλαξαν κ την πήγαν κ σε καλύτερο δωμάτιο (προφανώς για να μην το τραβήξουν παραπέρα)...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι σελτέδες είναι σαν πάνες πιο χοντρές λίγο που από την πίσω πλευρά έχουν πλαστικό. Ξαπλώνεις το μωρό πάνω για το άλλαγμα του γιατί όλο και κάτι θα του ξεφύγει :P Υπάρχουν και σελτέδες καλύματα-σεντόνια με λάστιχο για το στρωματάκι του μωρού στο κρεβατάκι του.

Πάρε μια γεύση http://www.letoshop.gr/default.asp?prOrder=3&prOrderBy=0&ct=1080407&pg=2&pid=39&la=1

σας συμβουλεύω να ψωνίσετε από τα jumbo, και καλά μου έχουν βγεί και σαφώς πιο οικονομικά :wink:

ευχαριστώ μπου μπου μου... Δεν ήξερα ότι το λένε έτσι... Καλά εσείς οι παλαιότερες θα μας βοηθήσετε κ αργότερα σε μία λίστα που θεωρείτε καλό να αγοράσουμε... ε?????


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Για έπιπλα καρότσια ρούχα έχω τα πάντα! Ειδικά αν είναι και αυτό αγόρι, έχω κρατήσει τα πάντα. Μόνο καρεκλακι αυτοκινήτου θα χρειαστώ.

indie καλοκαιριάτικα που θα το βάλεις εκεί μέσα το μωράκι σου? Μήπως είναι μπουρνούζι? Αν ναι θα σου χρειαστεί. Παντως είναι όμορφο!:D

athina.al καλά κάνεις και ψάχνεις μη τρέχεις τελευταία στιγμή. Εγώ γέννησα 1 μήνα νωρίτερα και δεν είχα ούτε ρούχα. Τη μέρα που γεννούσα ταξίδευε η μάνα μου για να κάτσει 1 μήνα να κάνει τις ετοιμασίες μέχρι να γεννηθεί το μωρό. χιχιχι ο μπέμπης μας την έσκασε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...