Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

να πας στον οδοντιατρο...με την εγκυμοσυνη αλλαζει ολος ο βλενογονος ιστος του σώματος οχι μονο η μητρα...αργοτερα να ματωνει και η μυτη λιγάκι...να πας να σου πει τι πρεπει να κανεις μην το αφησεις...

εχω παει ηδη...μου ειχε πει να κανω χαμομηλι με σοδα (μπουκωματα) αλλα μου προκαλει εξαγωγη...οποτε το σταματησα,μετα ηρεμησαν λιγακι αλλα τωρα παλι ειναι σε εξαρση απο την αλλη μερια και ξαναπηρα τον οδοντιατρο σημερα και ειπε να κανω μονο με χαμομηλι αφου με ενοχλει με τη σοδα


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αλλα διαβασα και ενα αρθρο στο ιντερνετ και λεει οτι συνηθως αν ξεκινησει κραταει σε ολη την εγκυμοσυνη....και γραφει και εκει για το χαμομηλι...αντε να δουμε τι θα γινει


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιδες με τις ομορφες κοιλουμπες....τι κανετε???

μαρακι...σε ποια βδομαδα εισαι ...???πρεπει να ειναι υπεροχη αισθηση!!!

κοριτσια εγω ταλαιπωρουμε συνεχεια εδω και ενα μηνα με ουλιτιδα....και να πω οτι δεν πλενω τα δοντακια μου(κοντευω να τα ξεβαψω απο το πλυσιμο)

ειμαι 16και 3 μερες οχι απλα απιστευτο δεν μπορω να σου περιγραψω!!!!!!!!!!!! απιστευτα πραγματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για τα δοντακια να πινεισ πολυ γαλα να πας και οδοντιατρο βαιβαια αλλα γαλα φιλεναδα γιατι το παιδι τραβαει πολυ ασβεστιο!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

πω ...πω ειδα το βιντεο με τις γεννες που ηταν στην προηγουμενη σελιδα και συγκινηθηκα....

ειδεσ ρε συ τι ειναι η φυση?????????????????????? και εγω επαθα πλακα ασε σου λεω πως ξεκιναμε και που κατανταμε ε?????????????


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα ειναι το μεγαλυτερο θαυμα...ειδικα στις φυσιολογικες γεννες...πω...πω...μπορει να ειναι πιο επωδυνο αλλα αξιζει οταν αγκαλιαζεις το θαυματακι σου


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι το μεγαλυτερο θαυμα...ειδικα στις φυσιολογικες γεννες...πω...πω...μπορει να ειναι πιο επωδυνο αλλα αξιζει οταν αγκαλιαζεις το θαυματακι σου

ναι και εγω το πιστευω οσο και να πονασ με το που το δεισ και το ακουσεισ εκει πραγματικα πρεπει να αλλαζει η ζωη σου αχχχχχχχχχχχχχ χιλιουσ πονουσ αξιζουν τα σκατουλιαααααααααα


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το πιστευω οσο και να πονασ με το που το δεισ και το ακουσεισ εκει πραγματικα πρεπει να αλλαζει η ζωη σου αχχχχχχχχχχχχχ χιλιουσ πονουσ αξιζουν τα σκατουλιαααααααααα[/QU:):):):)

76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Εχω κατι ψιλοπονάκια σήμερα και φοβάμαι λιγάκι. Βασικά στεναχωρήκα πολύ με μια γνωστή μου που ήταν έγκυος και τώρα δεν είναι:-(.

Μακάρι να μας δωσει ο Θεός γερά μωράκια! Ουφ...

happiness ζήτα απο τον γιατρό σου να σου γράψει ασβέστιο. Εμένα μου έδωσε απο τις αρχές γι'αυτον τον λόγω.

mary13 ωραίο το βιντεάκι. Εγω είχα ξεκινήσει για φυσιολογικό (είχα κάνει και μαθήματα) αλλά λόγω επιπλοκών εκανα καισαρική. Είχα κάνει επισκληρίδιο και έτσι πριν κόψουν τον λόρο ο γιατρός μου έδωσε αγκαλιά το μωρό. Ηταν τέλεια! Το τί κλάμα έριξα...... Αυτή τη φορά πάλι θα πάμε για φυσιολογικό τοκετό, δεν παίζει ρόλο η καισαρικη απλά μου δίνει ΠΗΤ 10 μέρες νωρίτερα. Φυσικά το μόνο που με νοιάζει είναι να γεννηθεί γερό είτε είναι με καισαρική, είτε με φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια κοιλουμπίτσες!

Εχθες επαθα σοκ κοιτάζοντας την κοιλιά μου στον καθρεπτη, πραγματικά παιζει να με περνανε 8 μηνων...

που θα φτασει θεε μου????

...το ιδιο κι εγω....απο την αρχη κοιλια...βεβαια ειναι κ τα κιλα,που ειναι αρκατα παραπανω...

καλημερα κοπελες...εχω τρεξιμο αυτες τις μερες...φιλακια


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

happiness περαστικούλια με τα δόντια σου...

mary13 για πες πως το ένιωσες δηλαδή? γιατί εγώ μία νομίζω ότι το νιώθω κ μία όχι....

Την γέννα την είδα κ σοκαρίστηκα λίγο... αλλά όπως λέτε κ εσείς χαλάλι εννοείται ...

κωνκων κ εγώ στενοχωρήθηκα πολύ... μακάρι να μας έχει ο Θεός κ η Παναγίτσα μας γερές να γεννήσουμε γερά μωράκια

galat .. :rolleyes: που θα φτασουν άραγε οι κοιλίτσες μας???

theolvas καλή δύναμη με τις δουλίτσες...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

happiness περαστικούλια με τα δόντια σου...

mary13 για πες πως το ένιωσες δηλαδή? γιατί εγώ μία νομίζω ότι το νιώθω κ μία όχι....

Την γέννα την είδα κ σοκαρίστηκα λίγο... αλλά όπως λέτε κ εσείς χαλάλι εννοείται ...

κωνκων κ εγώ στενοχωρήθηκα πολύ... μακάρι να μας έχει ο Θεός κ η Παναγίτσα μας γερές να γεννήσουμε γερά μωράκια

galat .. :rolleyes: που θα φτασουν άραγε οι κοιλίτσες μας???

theolvas καλή δύναμη με τις δουλίτσες...

nimolina μου για να στο περιγραψω ακριβως εχεισ παει ποτε σε λουνα παρκ να κανεισ βαρκα? που νομιζεισ οτι αδειαζεια απο μεσα????????? σαν ενα συναιχεσ φτερουγισμα για δευτερολεπτα ελπιζω να καταλαβεσ!!!!!!!!!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

χαχα... ωραια περιγραφή... Μωρέ ρωτάω γιατί κ εγώ έχω νιώσει κάτι παρόμοιο κ δεν είμαι σίγουρη... Εντωμεταξύ δεν συμβαίνει κ κάθε μέρα... κ μερικές φορές μοιάζει κ με την κίνηση του εντέρου... :tongue:


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...