Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ! δεν ξέρω, εγώ από χθες είχα όρεξη για κάτι λαδερό (π.χ. φασολάκια, αρακά) ...

μία άλλη ιδέα είναι ρυζάκι με ψητή γαλοπούλα ή σνίτσελ. Εγώ το τρώω αρκετά συχνά, με μισό τουλάχιστον κεσεδάκι γιαούρτι. Επίσης, αν κ δεν ήμουν πριν fun τρώω κ μακαρόνια (χωρίς να τα κάψω όμως) με γιαούρτι...

όσπρια αν σου αρέσουν... πατάτες βραστές με κρέας ή ψάρι ψητό..

κ έχω κ μία συνταγή αρκετά "λιπαρή" με φιλαδέλφεια κ κοτόπουλο αν θέλεις στη στέλνω...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

happiness τα γνωστά. Για γρήγορο μαγείρεμα μακαρόνια, αυγά-πατάτες, τραχανας και για ακόμα πιο γρήγορο μαγειρεμα γύρο πίτα, σουβλάκι, κοτοπουλο, πίτσα....τετοια:D. Εναν γύρο τωρα θα τον τσάκιζα....

Link to comment
Share on other sites

χαχα σωστή η κων :D εγώ πάλι πάω να φάω ένα αυγουλάκι που έχω φέρει μαζί μου με σαλατίτσα (τι να κάνω, εδώ στη δουλειά αυτα τα λίγα μπορώ γιατί με πιάνει νύστα)

Καλή όρεξη σε όλες τις κοιλούμπες :D


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

αυγά-πατάτες

αυτο εκανα σημερα...πρωτη φορα που και η μικρη εφαγε "τζανκ" εβραζα κατι φακες και ειχαν τον αβραστο...ε τελικα τα πηρα στο κρανίο, την πηρα πηγαμε μια ωραιότατη βόλτα και εφτιαξα σε ενα τεταρτάκι αυγα τηγανητα με πατάτες...αν και πρωτη φορα το τσακιζε....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

2.giota. ΠΗΤ 14/08/2010- ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

3.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

4.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? φύλο

5.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

6.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

7.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

8.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

9.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

10.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - Aσκληπιειο Kρητης

11.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι

12.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

13.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

14.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

για να μην χάνετε και η λίστα μας :P


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Για εμάς σήμερα το μενού είχε φασολάδα!

Η ουλίτιδα είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα κατά την διάρκεια της. Είχα και εγώ πάρα πολύ στην πρώτη μου. Πολύ καλό βούρτσισμα να φεύγει το αίμα μου είπε ο γιατρός και έναν καθαρισμό μετά την γέννα. Έλα όμως που εμένα με αναγούλιαζε ακόμα και η οδοντόκρεμα, όλες τις είχα δοκιμάσει, μέχρι και παιδικές....όμως τίποτα!

Κάντε λιγάκι υπομονή και όλες θα τα ακούσουμε τα μωράκια μας! Είναι απίθανη αίσθηση πάντως και όταν αυτό τα φτερουγίσματα γίνουν κλωτσιές εκεί να δείτε!!! Κάπου έχω ένα βιντεάκι από την πρώτη μου εγακυμοσύνη, αν το βρω θα σας το ανεβάσω να δείτε πως πάει η κοιλιά μου όταν κουνιόταν η Έλλη μου!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοιλιτσες,καλε πολλα γραψατε πωπω..λοιπον εμεις σημερα ειχαμε εμβολιο η μικρη δηλαδη και τσιριζε η κακομοιρα οταν γυρισε με την μαμα μου σπιτι..σε ολους το δειχνει..τελος παντων εγω ειμαι καλυτερα απο τις νακατωσουρες αλλα η δυσκοιλιοτητα επιμενει μου ειπε η πεθερα μοτ να φαω χουρμαδες λεει οτι βοηθανε...

οσο για τασπορακια μας εγω τον θανουλη τον ενιωσα γυρω στης 17βδομαδες και την σμαραγδα στις13..ηταν σαν γουργουρητα και ηξερα οτι ηταν το μωρο και οταν το ειπα στον γιατρο μου το επιβεβαιωσε και ο ιδιος....οσο για το τι φαγαμε σημερα??εφτιαξε η μαμα μου γεμιστα..


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοιλιτσες,καλε πολλα γραψατε πωπω..λοιπον εμεις σημερα ειχαμε εμβολιο η μικρη δηλαδη και τσιριζε η κακομοιρα οταν γυρισε με την μαμα μου σπιτι..σε ολους το δειχνει..τελος παντων εγω ειμαι καλυτερα απο τις νακατωσουρες αλλα η δυσκοιλιοτητα επιμενει μου ειπε η πεθερα μοτ να φαω χουρμαδες λεει οτι βοηθανε...

οσο για τασπορακια μας εγω τον θανουλη τον ενιωσα γυρω στης 17βδομαδες και την σμαραγδα στις13..ηταν σαν γουργουρητα και ηξερα οτι ηταν το μωρο και οταν το ειπα στον γιατρο μου το επιβεβαιωσε και ο ιδιος....οσο για το τι φαγαμε σημερα??εφτιαξε η μαμα μου γεμιστα..

καληδπερα μαρουλιτα μου το τσιμπισαν το κοριτσακι γαμωτο???????? λοιπον οσον αφορα την δυσκοιλιοτιτα ειχα και εγω και αυτο που με βοηθησε πολυ ηταν μαρμελαδα δαμασκινο απαισια μεν θαυματουργη δε αχαχαχαχαχαα ετρωγα δυο κουταλακια του γλυκου το βραδυ και το πρωι σφεντονα!!!!!!!!!!! ελπιζω να σε βοηθησουν και σενα !!!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

καληδπερα μαρουλιτα μου το τσιμπισαν το κοριτσακι γαμωτο???????? λοιπον οσον αφορα την δυσκοιλιοτιτα ειχα και εγω και αυτο που με βοηθησε πολυ ηταν μαρμελαδα δαμασκινο απαισια μεν θαυματουργη δε αχαχαχαχαχαα ετρωγα δυο κουταλακια του γλυκου το βραδυ και το πρωι σφεντονα!!!!!!!!!!! ελπιζω να σε βοηθησουν και σενα !!!!!!!!!!

...κ μια κουταλια του γλυκου μελι πρωι πρωι κανει θαυματα...σου μιλαει ο μαστερ της δυσκοιλιοτητας.......

φιλια σε ολες...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

hello!!!!!!

τι κανετε κοριτσια;;;;;διαβαζα για τα φαγητα κ τα λιμπιστηκα ολααααα!!!!!:):):)

...πηγα σημερα στο ντοκτορ να δουμε για την αποκολληση κ για καλλιεργεια κολπικου υγρου....ολα καλα...συνεχιζω την ξαπλαδουρα...

Μου αλλαξε τα ουτροτζεσταν κ τωρα θα βαζω κολπικα ενα τζελ(προγεστερονη κ αυτο)-vasclor- , μαγνησιο-magnesium sandoz- κ θα παιρνω κ 4 buscopan λογω συσπασεων....

Παιρνει καμια απο εσας ολα αυτα;;;;;;;;;;;:( .....πολλα φαρμακα ρε γμτ.......

2 legofer

1 filicine

1 calcioral

1 magnesium sandoz

1 vasclor

4 buscopan

Εσεις;;;;;;;;;;;:):):)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...