Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

επειγον!!!!!


Recommended Posts

οχι πρωτη φορα πηγα αλλα μου τον συστησε μια συναδελφος και λεει οτι ειναι παρα πολυ καλος......εγω αλλο υποψιαζομαι ....το οικονομικο...με την πρωτη επισκεψη και μονο με εναν υπερηχο κατευθειαν σπερματεγχυση και εξωσωματικη???απο τον επομενο μηνα ειπε για να μη χασουμε τον κυκλο αγου πρωτα θα εχω κανει σαλπιγγογραφια. τι λες?

Δεν ξέρω... περίεργα μου ακούγονται αυτά. Κ εγω το οικονομικό υποψιάζομαι. Δεν γίνονται έτσι τσακ μπαμ αυτά.

Εγώ σίγουρα θα πήγαινα κ αλλού.

Όσο αφορά την κύστη κ να έρθει πιο νωρίς μπορεί κ να καθυστερήσει μπορεί.. μπορεί κ να χρειαστεί να πάρεις χάπια για να έρθει η περίδος και να σκάσει η κύστη. Όλα γίνονται. Εμένα είχε σπάσει από μόνη της κ μου ήρθε με μικρή καθυστέρηση η περίοδος αλλά η γιατρός μου μου είχε πει ότι αν δεν έσκαγε από μόνη της θα έπαιρνα χάπια.

Δεν ξέρω.. πολύ περίεργος γιατρός μου ακούγεται πάντως. Χαλάρωσε και ψάχτο και αλλού. Προσπαθείτε πολύ καιρό για μωρό κ είπε αμέσως για εξωσωματική;;; Δεν μπορώ να τον καταλάβω σοβαρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 μηνες επισημα δλδ μετραμε γονιμες μερες αλλα εχει περιπου 2 χρονια που 5 μερες πριν και 3 μερες μετα την περιοδο κανουμε ελευθερα.

μαλλον ελαβε και τα 2 χρονια υποψιν


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται θα παω και αλλου αλλα θα κανω πρωτα τις εξετασεις και μετα........

να ρωτησω και κατι ακομα....ειδα στον υπερηχο οτι εχω ενδομητριο 9.8 χιλιοστα....αυτο δεν μικραινει οταν ειναι να μας ερθει η περιοδος??δλδ θα μου αργησει ακομα πολυ????


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

εεεε .... ντάξει.. ειλικρινά κρίμα που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί.

Μόνο τα λεφτά. Άμα θες κάνε εξετάσεις να ηρεμήσεις αλλά κυριως πήγαινε σε άλλο γιατρό.

Εμένα π.χ. ένας γιατρός (μου είχε γράψει τις εξετάσεις) είδε τα αποτελεσματα και μου είπε ολα καλά είναι αλλά βιάσου. Του λέω το λέτε επειδή είδατε κάτι στις εξετάσεις; Μου λέει όχι, αλλά βιάσου. Ελα να το συζητήσουμε μου λεει. Ήθελε να κάνω σαλπιγγογραφίες, να πάρω χάπια να κάνω σπερματέγχυση κτλ κ μόλις είχαμε αρχίσει τις προσπάθειες. Είχα φρικάρει. Νόμιζα ότι κάτ έχω κ δε μου το λεει..αλλά οι εξετάσεις μου.. μα το έβλεπα ήταν μια χαρα. Άλλαξα γιατρό λοιπόν και χαλάρωσα. Μου είπε όλα οκ κ ότι δεν καταλαβαίνει γιατί να βιαστώ...

Μετά από 2 μήνες έμεινα εγκυος. Παλινδρόμησε δυστυχώς αλλά αυτό είναι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται θα παω και αλλου αλλα θα κανω πρωτα τις εξετασεις και μετα........

να ρωτησω και κατι ακομα....ειδα στον υπερηχο οτι εχω ενδομητριο 9.8 χιλιοστα....αυτο δεν μικραινει οταν ειναι να μας ερθει η περιοδος??δλδ θα μου αργησει ακομα πολυ????

δεν ξέρεις πόσο ήταν πριν.. άρα μπορεί τώρα να έχει ήδη λεπτύνει.. ποιός ξέρει.. αυτό μην το σκέφτεσαι.

Αν και εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι το μέγιστο πάχος του το έχει πριν την περίοδο.. δεν είμαι ομως κ σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κριμα....ευχομαι να ερθει και στις 2 μας και σε ολες οσες προσπαθουν οσο πιο γρηγορα γινεται και να πανε ολα καλα!!!!!!

καπως ετσι μου φανηκε και ο δικος μου...... δε λεω μπορει να εχει δικιο......(που να μην εχει) αλλα το λενε ετσι????και μονο με εναν υπερηχο ...ουτε κανν τις εξετασεις δε περιμενε να δει..!!με κατααγχωσε μιλαμε!τεσπα ελπιζω ολα να πανε καλα για ολες μας!!!

εσεις ποσο καιρο προσπαθειται?ηλικιες? εγω 33 και ο αντρας μου 42


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτό εύχομαι! Να τα καταφέρουμε σύντομα κ οι δυο μας κ όλες οι κοπέλες που μπορει να διαβάζουν.

Εμείς είμαστε κ οι δυο 35.

Πριν την εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε κανα 4μηνο γνωρίζοντας τις γόνιμες και κανα 2μηνο εξτρα στα κουτουρου.

Τώρα είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών.

Αληθεια υπάρχουν πολλοι βλάκες εκεί έξω που εκμεταλλεύονται το αγχος της εγκυσονύνης. Κάνε όσες εξετάσεις εσύ νομίζεις ότι χρειάζεσαι για να ηρεμήσεις (αυτό έκανα κ εγώ) και μετά στο ψητό!

Ευχομαι τα καλύτερα και ενημέρωσε άμα θες για τις εξελιξεις:)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το παραδειγμα μου και κρινε. ,

Προσπαθω πολυ καιρο για δευτερο παιδακι και οι ορμονικες ειναι κλιμακτηριου και λογω ηλικιας.

Οχι ομως απαγορευτικες.

Σε καποιους κυκλους ειχα παρακολουθησει την ωορρηξια μου υπερηχογραφικα , τον προγηγουμενο χειμωνα που ειχα ενα προβλημα στον κυκλο και ειχα απαγοητευθει τελειως.

Τον Μαιο παω την 10η μερα στον γιατρο . Μου λεει ''βλεπω πολλα ωοθυλακια και στις δυο ωοθηκες.Εισαι παραγωγικοτατη.''

Ειδαμε ενα μεγαλο.

Μετα απο 3 ημερες ξαναπαω για να δουμε την εξελιξη του μεγαλυτερου.

Ανυπαρκτο. Ειχε γινει ωορρηξια????. Μαλλον οχι. Ειδαμε και αλλα δυο.

Εγω απογοητευτηκα τελειως. Τι να τα κανω λεω τα πολλα ωοθυλακια, εαν ειναι κενα.

Παει τελειωσε. Αυτο ηταν.

Eιπα να παρω και μια δευτερη αποψη και απο αλλον γιατρο μην τυχον υπηρχε ωορρηξια και δεν την ειχε δει.

Να διασταυρωσω την αποψη του.

Παω την 16η ημερα.

Ρωταω και εγω . ΄΄Βλεπετε τιποτα? Μηπως Ειχα ωορρηξια? ''

''ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ. ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Χειροτερη η εικονα και απο μια φιλη μου 48-αρα. ''

Μαυρη καταθλιψη. ''Που παω'', λεω. Εγω μπαινω σε εμμηνοπαυση, εαν οι ωοθηκες μου ειναι χειροτερες και απο 48-αρας..

Αλλα προβληματιζομουν κιολας, μηπως και ειχε γινει ωορρηξια και ηταν ''σε καταστολη'' -ας πουμε οι ωοθηκες?

και ολα εκεινα τα ωοθυλακια που μου ειπε ο αλλος γιατρος που πηγαν?

Εκεινο λοιπον τον μηνα, που οι ωοθηκες μου ηταν σε καταστολη, εγω ειχα μεινει εγκυος μετα απο 6 χρονια που ειχα τον μικρο μου. Ηταν παλινδρομη κυηση τελικα αλλα εφτασα και μεχρι την 9η εβδομαδα και ειχα μεινει εγκυος. Μου ηρθε να της παω το υπερηχογραφημα της κυησης να της το δειξω, αλλα δεν εντεχα ουτε να την ξαναδω.

Τις ωοθηκες τις κοιτανε στην παραγωγικη φαση, και κυριως την 2η και 3η ημερα.

Πριν την αναμενομενη περιοδο τι περιμενε να δει ο γιατρος???

Link to comment
Share on other sites

λεμονια σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!

κι εγω καπως ετσι το φανταζομουνα...αν και δε ξερω πολλα ,οτι βρισκω στο ιντερνετ...οτι δλδ στη φαση που ειμαι το λογικο ειναι οτι δεν πρεπει να υπαρχουν ωοθυλακια .

και τωρα που το σκεφτομαι δε μπορει να μπερδευτηκε σε ποια μερα του κυκλου μου ειμαι γιατι μου ειπε ξεκαθαρα ¨¨μην ανησυχεις θα σου ερθει περιοδος φαινεται και στο υπερηχογραφημα αυτ﨨

και αλλαξα γυναικολογο να φανταστεις μονο επειδη ειναι ειδικος σε θεματα υπογονιμοτητας για να ειμαι πιο σιγουρη.

τι να πω......πραγματικα εχω απογοητευτει!


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γιατροι δεν ειμαστε και εγω απο αυτα που διαβαζω στο internet.

Tωρα εαν ειναι ειδικος σε υπογονιμοτητα, να εκανε τοσο χοντρο λαθος παλι..

Γιατι αυτοι που ανεφερα δεν ηταν . Ηταν γενικοι γυναικολογοι.

Βεβαια πολλοι γιατροι βαζουν οτι εχουν ειδικευση σε πολλα ενω δεν εχουν.

Ισως εμπειρικα. Γραφουν ενα κατεβατο.. Ειδικοι σε ολα.

Δεν μπορει να εισαι ειδικος και στις κολποσκοπησεις -καρκινο τραχηλου ,

και στις λαπαροσκοπησεις - υπογονιμοτητα-εξωσωματικη ,

και στις αυχενικες-β επιπεδου κτλ .

Ευχομαι να κανει λαθος παντως.

Αλλα και ο δικος μου ο κανονικος γυναικολογος που εχει εξειδικευση με ειχε βαλει να κανω εξετασεις πρωτα.

Η εικονα υπερηχογραφικα τις πρωτες ημερες ειναι συμπληρωματικη των εξετασεων .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχομαι να κανει λαθος παντως

ευχαριστω.....κι εγω το ιδιο ευχομαι!!αλλα δε βλεπω να μου ερχεται η περιοδος και μαλλον θα κρατησει πολυ η αγωνια!!


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παρε και μια αλλη γνωμη αμεσα για να ησυχασεις.

Εαν εισαι Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ. το ονομα του δικου μου που ειναι ειδικος με χρονια εμπειρια εξωτερικο και Ελλαδα σε θεματα υπογονιμοτητας..

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα ξεστομίζουν αυτά τα πράγματα δεν μπορώ να καταλάβω!Ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος μπορεί να σου υποδέιξει τις εξετάσεις που θα κάνεις,προσοχή,πολλοί από τους γιατρούς γονιμότητας κάνουν απλά εξωσωματικές και θέλουν να τα παίρνουν.Οπωσδήποτε άλλο γιατρό.

Μια φίλη που είναι 44 και δεν της ερχόταν η περίοδος μετά από 2 μήνες(!) την είδε ο γιατρός στον οποίο πάει χρόνια και της είπε:δεν σου έρχεται ακόμη η περίοδος και της ήρθε μετά απο 2 ημέρες!Εκτός από την κακή πρόθεση υπάρχει και ένα άλλο δεδομένο:οι γυναικολόγοι δεν είναι θεοί.Αν θέλεις σου προτείνω τόσο γιατρό όσο και ομοιοπαθητικό με πμ

Υ.Σ. Ήμουν έτοιμη για εξωσωματική γιατί είχα άθλιες σάλπιγγες(η σαλπιγγογραφία το είπε αυτό) και έμεινα έγκυος όταν όλοι αμφέβαλαν και με ετοίμαζαν για φάρμακα..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

να παρεις δευτερη γνωμη και να περιμενεις τις ορμονολογικες..κι εμενα τετοιες βλακειες μου ελεγε ο προηγουμενος για προωρη εμηνοπαυση στα 31 μου και επαθα σοκ(απορω πως δεν την επαθα απο το σοκ...)εκανα ορμονολογικες και βγηκαν μια χαρα ..πηγα σε αλλη γιατρο ξεκινησα θεραπεια για σπερματεγχυση και παρειγαγα 9 ωαρια..πραγμα απιθανο για καποια με προωρη εμηνοπαυση...ακομα ομως και να ισχυει..θα αποθηκευσεις σε καταψυξη..χωρις πανικο παρε γνωμες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...