Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

όλα καλά θα είναι:D

το άγχος δεν πρόκειται να μας εγκαταλειψει ποτέ απ'οτι φαίνεται.

Εργάζομαι αλλά έχω πάρει ανρρωτική απο την αρχή της εγκυμοσύνης (όπως όλες οι συναδέλφισσές μου) καθότι ο χώρος μας παραείναι δύσκολος και επικίνδυνος....είμαι νοσηλευτρία σε ψυχιατρείο σε τμήμα οξέων περιστατικών

ωωωωωωω!!!! θα τα εχεις δει ολα φανταζομαι εκει μεσα........

πιστευω οτι αγχος εχεις παντα απο τη στιγμη που γινεται η συλληψη κ για οοολα τα χρονια μετα.στην αρχη για την εγκυμοσυνη,τον τοκετο,τα δοντια,το σχολειο,το πανεπιστημιο,την επαγγελματικη αποκατασταση,το γαμο,τα εγγονια................

οποτε αν κατσω να σκεφτω ολα αυτα κ να αγχωθω..........

η γιαγια μου (89 ετων) εχει ακομα αγχος για τη μαμα μου (62),αν καταλαβαινεις τι εννοω.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα πανε...να μη σκεφτεσαι περιεργα...σ αφηνω τωρα,γιατι θα πρεπει να ξεκινησω μπανια κλπ...κοιμομαστε νωρις (για τα παιδια μιλαω) με τις κοτες...............

καλο βραδυ


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω στο δημητρη το ιδιο...πηγα στο φαρμακειο κ αντι για τεστ πηρα...σερβιετες κ ταμπον (τα οποια μετα απο 4 χρονια ακομα δεν εχω χρησιμοποιησει γιατι δεν προλαβαινω ν αδιαθετησω....).ο αντρας μου με πηγε σηκωτη για χοριακη......

peggouinaki,εισαι σε δημοσιο σχολειο?????ρωταω γιατι μαλλον θα χρειαστω τα φωτα σου για το δημητρη μου (εχει αυτισμο υψηλης λειτουργικοτητας κ επιληψια)...κ αυτο δεν θα φαινοταν οσες αμνιο κι αν εκανα.....

THEOLVAS ναι δουλεύω σε δημόσιο σχολείο σε δευτεροβάθμια εκπαίδευση και θα μπορούσα να σε διαφωτίσω σε ό,τι χρειαστείς, αν βέβαια μπορώ και ξέρω. Έχεις δίκιο, ο αυτισμός δεν διαγιγνώσκεται από καμία προγεννητική εξέταση. Αυτό που κατάφερα να μάθω με σχετική βεβαιότητα από την άμνιο είναι για τα σύνδρομα. Ό,τι χρειαστείς, πές μου, ναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:)...ναι nenaki εδω και 2 μήνες κάνω μετρήσεις μετά το γεύμα και καμιά φορά για τσεκάρισμα νηστική...γενικά τις τελευταίες 10 μέρες δεν το έβλεπα και πολύ καλά, ήταν συνέχεια στα όρια που μου έχει δώσει ο γιατρός, χθες το πρωί ήταν 99 νηστική και 144 μετα γεύματος (το οποίο ήταν 1 πιπεριά γεμιστή και γιαούρτι 2%)...οπότε καταλαβαίνεις οτι φοβάμαι και να φάω πλέον:?...θα κάνω σήμερα και αύριο μετρήσεις πάλι και θα τον πάρω τηλέφωνο.


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Έχω μια απορία και χρειάζομαι βοήθεια. Πήγα χθές στο γιατρό μου για υπέρηχο. όλα καλά με το μωράκι μου,ευτυχώς! Μου είπε όμως ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά και πρέπει να είμαι πολύ προσεχτική σέ όλα. Μου είπε επίσης ότι αν δεν αλλάξει θέση ο πλακούντας, το μωρό δεν θα μπορέσει να πάρει θέση και έτσι θα χρειαστεί να κάνω καισαρική. Όλα αυτα βέβαια είναι πολύ νωρίς να τα συζητάμε γιατι είμαι 6 μηνών και πολλά μπορεί να εχουν αλλάξει μεχρι τον ένατο. Εγω όμως έχω στεναχωρηθεί πολύ και ήθελα τη γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια τι κάνετε?? δεν "μπαίνει" καμία μέσα?? καλά...θα τα λεώ μόνη μου...λοιπόν, πήγα ενδοκρινολόγο και ξεκίνησα ινσουλίνη (δεν τη γλύτωσα τελικά)...γενικά αυτές τις μέρες δεν είμαι και πολύ καλά, όλο αναποδιές, ταυτόχρονα ετοιμαζόμαστε για μετακόμιση και έχω κουραστεί πάρα πολύ...το βράδυ ξύπνησα απο κάτι περίεργους πόνους, σαν πόνο εντέρου και πίεση στη λεκάνη και άργησαν να μου περάσουν...σήμερα πάλι νιώθω αυτή την πίεση...μίλησα με τη βοηθό του γιατρού και μου είπε να πάρω buscopan και να ξαπλώσω και αν δεν μου περάσει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο...


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε?? δεν "μπαίνει" καμία μέσα?? καλά...θα τα λεώ μόνη μου...λοιπόν, πήγα ενδοκρινολόγο και ξεκίνησα ινσουλίνη (δεν τη γλύτωσα τελικά)...γενικά αυτές τις μέρες δεν είμαι και πολύ καλά, όλο αναποδιές, ταυτόχρονα ετοιμαζόμαστε για μετακόμιση και έχω κουραστεί πάρα πολύ...το βράδυ ξύπνησα απο κάτι περίεργους πόνους, σαν πόνο εντέρου και πίεση στη λεκάνη και άργησαν να μου περάσουν...σήμερα πάλι νιώθω αυτή την πίεση...μίλησα με τη βοηθό του γιατρού και μου είπε να πάρω buscopan και να ξαπλώσω και αν δεν μου περάσει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο...

καλησπερα...

εχω πολυ τρεξιμο με τις εγγραφες των παιδικων,γι αυτο κι εχω χαθει...

ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι το μπουσκοπαν μαλακωνει τον τραχηλο κ το χορηγουν σε κοπελες που δεν εχουν διαστολη για να βοηθησουν τον τοκετο...μηπως να εκανες μια ερωτηση????

κουραγιο με τη μετακομιση...εκανα μολις μπηκα στο μηνα μου στο δευτερο παιδι...την τελευταια μερα,αφου ανοιξα κ το τελευταιο κιβωτιο,επλυνα σιδερωσα κ τακτοποιησα τα παντα,με πιασαν οι πονοι (39+6 ημερες,δυο μερες πριν την πητ)...

κ τωρα ειμαστε σε αναζητηση σπιτιου(επειδη εδω δεν θα χωραμε σε λιγο).ειχα μια ελπιδα μηπως πουλιοταν το σπιτι που μενουμε νωριτερα,για να μη μετακομιζουμε με την κοιλια στο στομα,αλλα δε βλεπω φως...

καλο κουραγιο κ ξαααααπλα

οσο για την ινσουλινη,δεν εχω εμπειρια (κ μαλλον ειναι το μονο που δε μου εχει συμβει-ακομα- στις εγκυμοσυνες μου,αλλα σκεψου οτι το κανεις για το μωρο σου.....

peggouinaki,ελπιζω να εισαι καλυτερα......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

δε με πειράζει για την ινσουλίνη...αρκεί να είναι καλά το μωράκι μου....απλά είμαι πολύ πιεσμένη αυτό το διάστημα και η ψυχολογία μου εχει πέσει στα πατώματα, παρόλο που είμαι αισιόδοξος άνθρωπος...μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης...δεν έχουμε και βοήθεια απο κανέναν (οι γονείς μου μενουν σε άλλη πόλη- θα έρθει βέβαια η μαμά μου να βοηθήσει) αλλά πιο πολύ παρέα θέλω αυτό το διάστημα...δεν ξέρω τι μ'έχει πιάσει....τώρα τι σου λέω και σένα που έχεις τόσα παιδιά να φροντίσεις.....


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

δε με πειράζει για την ινσουλίνη...αρκεί να είναι καλά το μωράκι μου....απλά είμαι πολύ πιεσμένη αυτό το διάστημα και η ψυχολογία μου εχει πέσει στα πατώματα, παρόλο που είμαι αισιόδοξος άνθρωπος...μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης...δεν έχουμε και βοήθεια απο κανέναν (οι γονείς μου μενουν σε άλλη πόλη- θα έρθει βέβαια η μαμά μου να βοηθήσει) αλλά πιο πολύ παρέα θέλω αυτό το διάστημα...δεν ξέρω τι μ'έχει πιάσει....τώρα τι σου λέω και σένα που έχεις τόσα παιδιά να φροντίσεις.....

μη σκας,μια απο τα ιδια κι εγω...

η μαμα μου (εχασα το μπαμπα μου πριν 8 μηνες κι ακομα να το χωνεψω) ζει στη σαμο κ ερχεται 2-3 βδομαδες,ξαναφευγει κλπκλπκλπ.τωρα θα ερθει τον αυγουστο που θα μπω στο μηνα μου...

σε γενικες γραμμες μονη κι εγω,εχω κανει 1-2 πολυ καλες φιλες μεσω του φορουμ παλι καλα.....

φευγω για εργοθεραπειες του δημητρη...

φιλια......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...