Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

που εισαι εσυ βρε ψυχη???????

ολα καλα??????

εγω τρεχω κ δε φτανω,ολα τα κουφα σ αυτη την εγκυμοσυνη ετυχαν...προχθες επαθα κ κυστη του κοκυγος κ εκανα διανοιξη χωρις αναισθησια...αστα να πανε

κατα τ αλλα προχωραμε καλα,ο μπεμπης εφτασε 1300 περιπου.εγω εχω παρει μονο 4 κιλα,αλλα εχω ακομα εμετους...

κ κατα καιρους εχω τρελα ψυχοπλακωματα κ τα νευρα τσαταλια.........

αλλα ξερω οτι μολις γεννησω θα θελω κι αλλο,οποτε δεν παραπονιεμαι......

μαμαλου,κανει ζεστη.......πολλη ζεστη.τη βγαζω στην μπανιερα μαζι με τα παιδια.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη μπανιέρα θα μπωωωωω....είδα οτι είχες γενέθλια...χρόνια πολλά, να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου...και να σε χαίρονται βεβαίως βεβαίως


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη μπανιέρα θα μπωωωωω....είδα οτι είχες γενέθλια...χρόνια πολλά, να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου...και να σε χαίρονται βεβαίως βεβαίως

προχθες τα ειχα,σε ευχαριστω....γερασα κ μυαλο δεν εβαλα που λενε...κ συνεχιζω να κανω παιδια παρολο που δε χωραμε πια στο σπιτι.....

κι εσενα σου ευχομαι μ ενα πονο.που γεννας??????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου βρε Λια μου.Χρονια πολλα για προχθες κοριτσακι μου!!!!αααα σε εχω ικανη και του χρονου παλι να περιμενεις νινακι!!Δε παιζεσαι!!!

αμαν παλι κατι σου ετυχε?ευτυχως ολα καλα ε?

ναι μεγαλωνουν τα μπουμπουκακια μας,φτου φτου!!!απο κιλα μια χαρα τα πας...εγω εχω παρει 6 μεχρι στιγμης..ειναι το μονο που δε με αγχωνει!!!

απο νευρα αλλο τιποτα...μη τα συζητας..

mamalou εγω εχω πητ 10-9 (μια μερα εχουμε διαφορα!!!) και περιμενω κοριτσακι!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!κι εγω εδω ανηκω...τελος του μηνα βεβαια,αλλα εδω ειμαστε.ευχομαι να πανε ολα καλα και να γεννησουμε με ενα πονο!

κοριτσακι περιμενω και ειναι το πρωτο μας.

θαλασσα πατε καθολου?κανα μπανακι κανετε?μονο ενα εχω καταφερει εγω...


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Γεννάω Αρεταίειο....βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί ψιλοαγχώθηκα προχθές στο γιατρό....ενώ απο την αρχή της εγκυμοσύνης το μωράκι μας έβγαινε μια εδομάδα μεγαλύτερο( καθότι είχε γίνει πολύ νωρίς η συλληψη) σε όλους τους υπερήχους, την Τετάρτη μου το έβγαλε κανονικά στις μέρες του...δλδ είχα αρχικά ΠΗΤ 18/9 και απο την αυχενική και μέχρι τη β επιπέδου (πριν4 εβδομάδες) μου είχε αλλάξει την ΠΗΤ στις 11/9 και προχθές μου είπε πάλι την αρχική...:confused::confused:

Βέβαια μου είπε οτι είναι μια χαρά η ανάπτυξή του αλλά δε μου διευκρίνησε και κάτι περισσότερο όταν τον ρώτησα γιατί


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι που λέει η mamalou εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι θα πει οτι το μωρό είναι 1 εβδομάδα μικρότερο ή μεγαλύτερο? Το έχω δει γραμμένο πολλές φορές και αναρωτιέμαι από πού φαίνεται αυτό, από τις εξετάσεις? Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει?

Στην αρχή ο γιατρός μου μού είχε πει ΠΗΤ 18/9, τελικά η Β' επιπέδου και η αμνιο έδειξαν 15/9. Σημαινει κάτι αυτό για την ανάπτυξη του μωρού μου?

Link to comment
Share on other sites

...οι μετρησεις ειναι ενδεικτικες χωρις να σημαινουν τιποτα σπουδαιο,μιλουν για το μεσο ορο των παιδιων που γεννιουνται.αν το μωρακι ειναι πανω απο 3 εβδομαδες πισω,τοτε μιλαν για υπολειπομενη αναπτυξη,κ σε στελνουν για ενα καρο εξετασεις (οι οποιες κατα το μεγαλυτερο ποσοστο βγαινουν φυσιολογικες.,υπαρχει κι ενα μικρο ποσοστο που το μωρο δεν θρεφεται σωστα,κ τοτε παλι σε παρακολουθουν πολυ στενα κ αναλογως πραττουν.επισης σε περιπτωση που το μωρο ειναι πολυ μεγαλυτερο απο την ηλικια του,ελεγχουν το ζαχαρο

peggouinaki,γιατι εκανες αμνιο??????κι εμενα μου ειπαν να κανω,αλλα αρνηθηκα,δεν μπηκα καν στη διαδικασια για πολλους κ διαφορους λογους (κ κυριως επειδη ειχα κανει κ περισυ για τον ιδιο λογο ενα σωρο πανακριβες εξετασεις χωρις αποτελεσμα).ελπιζω ολα να πανε καλα,αλλα κ να μη πανε,εχει ο θεος.....

ολες εκτος απο το νενακι περιμενετε το πρωτο????(κ τη φιλεναδα underage φυσικα,που θα μας τιμησει μολις τελειωσει την εξεταστικη της που περιμενει το τριτο,κ την ερη που περιμενει επισης το τριτο...)

ας ευχηθουμε στην underage καλη επιτυχια με τα μαθηματικα......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό που ξέρω είναι οτι αρχικά καθορίζουν την Πητ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο...μετά βάση υπέρηχων την αλλάζουν αν δουν οτι έγινε νωρίτερα ή αργότερα η σύλληψη...κάτι που φαίνεται απο τις μετρήσεις του εμβρύου


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο!!!Και θέλω κι άλλααααα

να σου πω το μυστικο???????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το πρώτο μου είναι και είναι αγοράκι.Το περιμένω πώς και πώς!!!

Αμνιο έκανα με δική μου πρωτοβουλια για 2 βασικούς λόγους. Κοντεύω τα 35 και ξέρω οτι μετά τα 35 οι γυναικολόγοι το προτείνουν. Ο πιο σημαντικός ομως λόγος ειναι ότι εργάζομαι στην ειδική αγωγή, δηλαδή σε σχολεία με παιδιά με ειδικές ανάγκες και όπως καταλαβαίνετε ειμαι υπερευαίσθητη με τέτοια θέματα. Δεν το μετάνιωσω που έκανα την εξέταση. Είμαι σίγουρη πλέον ότι ολα ειναι καλά και είμαι πιο ήρεμη στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...