Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εκανα διαβήτη κύησης:?:-?....μου το είχε πει απο την αρχή ο ενδοκρινολόγος οτι είχα πολλές πιθανότητες και πρόσεχα η καημένη...τους τελευταίους 2 μήνες με είχε με απλή μέτρηση μετά το γεύμα και τελικά δε γλυτωσα την ινσουλίνη, οτι και να έτρωγα αμέσως περνούσε τα όρια που μου είχε δώσει....

Πολλές έγκυες το έχουν αυτό....

Εγώ επειδή έχω βεβαρυμένο οικογενειακό ιστορικό για το ζάκχαρο, κάνω κάθε μήνα την καμπύλη αλλά ευτυχώς( και περιέργως γιατί είμαι γλυκατζού...)μέχρι τώρα την έχω γλιτώσει...

Πάντως μην ανησυχείς....είναι πολύ συνηθισμένος ο διαβήτης κύησης....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

Είναι όντως καλό ζωδιο... κι εγω ταιριάζω με παρθένους καθότι ταύρος

Ταύρος ε;;;;;Εγώ γενικά δεν πολυταιριάζω με τα ζώδια που έχουν "κερατάκια"....:)

Η κόρη μου είναι Αιγοκερίνα και γίνεται χαμός.....Το ίδιο και με τον πατέρα μου που είναι κριός....Καλύτερα τα πάω με τα ζώδια του νερού,σαν τον γιο μου που είναι ψαράκι και καταλαβαινόμαστε πολύ!Τώρα με τους παρθένους δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Αν λάβω υπόψην μου ότι είναι παρθένος ο άντρας μου αλλά και η καλύτερή μου φίλη....τα βρίσκουμε γενικά,αν και έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχώ και πολύ γιατί είμαι πολύ προσεκτική...δεν το άφησα να ξεφύγει δλδ πολύ ούτε στις τιμές και μόλις είδα οτι είχα προβληματάκι πήρα αμέσως τον γιατρό μου απλα το "μετά" με απασχολεί...που υπάρχουν πιθανότητες αργότερα να κάνει το παιδί μου σ.δ. ή παχυσαρκία


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχώ και πολύ γιατί είμαι πολύ προσεκτική...δεν το άφησα να ξεφύγει δλδ πολύ ούτε στις τιμές και μόλις είδα οτι είχα προβληματάκι πήρα αμέσως τον γιατρό μου απλα το "μετά" με απασχολεί...που υπάρχουν πιθανότητες αργότερα να κάνει το παιδί μου σ.δ. ή παχυσαρκία

Ποιος σου το είπε αυτό;;;;:confused::confused:


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ταύρος ε;;;;;Εγώ γενικά δεν πολυταιριάζω με τα ζώδια που έχουν "κερατάκια"....:)

Η κόρη μου είναι Αιγοκερίνα και γίνεται χαμός.....Το ίδιο και με τον πατέρα μου που είναι κριός....Καλύτερα τα πάω με τα ζώδια του νερού,σαν τον γιο μου που είναι ψαράκι και καταλαβαινόμαστε πολύ!Τώρα με τους παρθένους δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Αν λάβω υπόψην μου ότι είναι παρθένος ο άντρας μου αλλά και η καλύτερή μου φίλη....τα βρίσκουμε γενικά,αν και έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες....

:lol::lol::lol: όλο κερατάκια σε περιτριγυρίζουν όμως :lol::lol::lol:

σίγουρα υπαρχουν ζώδια που είναι πιο "βολικά"....εμείς με τα κερατάκια είμαστε λίγο ξεροκέφαλοι:mrgreen:


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: όλο κερατάκια σε περιτριγυρίζουν όμως :lol::lol::lol:

σίγουρα υπαρχουν ζώδια που είναι πιο "βολικά"....εμείς με τα κερατάκια είμαστε λίγο ξεροκέφαλοι:mrgreen:

Ξεροκέφαλοι εσείς....υπερεαίσθητοι εμείς......άστα να πάνε.....:mrgreen:


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε το έχω ψάξει εκτενώς το θέμα:?

Ναι αλλά πάντα μιλάμε για πιθανότητες......Επομένως χαλάρωσε και μην κάνεις άσχημες σκέψεις....Και εγώ είμαι παιδί γονέων με διαβήτη αλλά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κλωτσάει το αγόρι μου συνέχεια:)...πετάνε και πωπουδάκια:mrgreen:

Πώς ξέρεις ότι έιναι ποπουδάκια;;Εγώ δεν τα ξεχωρίζω:roll:,απλώς βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται και να κάνει βουναλάκια και γελάω μόνη μου σαν χαζή.....:rolleyes:

Τώρα την Τρίτη έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο 4D.....Ελπίζω να έχει καλή θέση και να δούμε κάτι.....αν και πάνω από όλα θέλω να είναι καλά....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πάντα μιλάμε για πιθανότητες......Επομένως χαλάρωσε και μην κάνεις άσχημες σκέψεις....Και εγώ είμαι παιδί γονέων με διαβήτη αλλά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.....

Σίγουρα για πιθανότητες μιλάμε αλλά γενικά σου προσθέτει και ενα επιπλέον άγχος η όλη κατάσταση.....

να πούμε κάτι πιο ευχάριστο:D παρήγγειλα και παρέλαβα απο Αγγλια (γιατι ήταν 220 ευρω φθηνότερα ) το καρότσι maclaren και το καθισμα recaro σε χρώμα σοκολατι με γαλάζιο και το κάναμε βόλτες στο σαλόνι με τον άντρα μου:mrgreen:...επιπλά θα παώ να παραγγείλω σε λίγες μέρες, θα τα πάρουμε απο το premaman


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρεις ότι έιναι ποπουδάκια;;Εγώ δεν τα ξεχωρίζω:roll:,απλώς βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται και να κάνει βουναλάκια και γελάω μόνη μου σαν χαζή.....:rolleyes:

Τώρα την Τρίτη έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο 4D.....Ελπίζω να έχει καλή θέση και να δούμε κάτι.....αν και πάνω από όλα θέλω να είναι καλά....

Κι εγω μόνη μου γελάω οπου και να είμαι:mrgreen:...δε ξέρω, φαντάζομαι οτι είναι πωπος γιατι είναι πολύ στρογγυλεμένο όταν το πιάνω:mrgreen:


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

τελος αυγουστου μπαινω στο μηνα μου,αρα στο σεπτεμβρη ανηκω κι εγω.γενναμε στο αρεταιειο,γιατρος μου ειναι ο χασιακος.

την ερχομενη εβδομαδα θα κανω καμπυλη ζαχαρου.οι μηνιαιες μου μετρησεις ως τωρα εχουν αποτελεσματα απο 70-84,normal δηλαδη.απο την εμπειρια σας υπαρχει περιπτωση η καμπυλη να δειξει κατι διαφορετικο?ο πατερας μου,και οι περισσοτεροι απο το σοι του,εχουν ζαχαρο.η γιαγια μου εφυγε απο ζαχαρο πριν μερικα χρονια.απο την οικογενεια της μητερας μου κανεις.ανησυχω...

με το καλο τα μωρακια μας!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...