Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

Καλησπέρα από Κρήτη!!!

Είμαι νέα εδώ στο καφέ και μέλλουσα μανούλα!!! Ανήκω στις μαμάδες του Σεπτέμβρη και λογικά μέχρι τις 22/09, το πιο πολύτιμο δώρο μας, θα είναι στην αγκαλιά μας!!!

καλως μας ηρθες και με το καλο σου ευχομαι να αποκτησεις το ζουζουνι σου!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου βασω!!με το καλο και σε σενα!!!πως πας με την εγκυμοσυνη?αυχενικη εκανες?

καλησπερα κοριτσακι!με το καλο το δευτερο μπεμπακι σας!!!

η εγκυμοσυνη μεχρι τωρα παει αρκετα καλα,δεν ειχα καθολου εμετους.λιγες φορες αισθανθηκα ναυτια και μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ειχα υπνηλια και αισθανομουν αρκετη κουραση.εδω και λιγες μερες ειμαι πολυ καλυτερα:)

για αυχενικη εχω κλεισει 18/3,πεμπτη,στο ιασω.εχω αρκετο αγχος,αλλα ειμαι αισιοδοξη.εσυ εκανες?βλεπουν το φυλο του μωρου συνηθως στην αυχενικη ε?δεν εχω προτιμηση,απλα φυσικη περιεργεια...

με εχουν μπερδεψει ολοι,ο καθενας λεει τα δικα του...με τα ιδια συμπτωματα,διαφορετικα συμπερασματα...χχαχαχαχα!πλακα εχει παντως!

πχ.εχεις ομορφυνει...κορη εχεις!δεν εχεις εμετους...αγορι ειναι!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσακια (αν το διαβασει καμια δηλαδη.......)

ελπιζω να ειστε ολες καλα....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...ας τα λεμε καλα...μου χαλασε τη ζαχαρενια η β επιπεδου,παλι δεν εβλεπαν το στομαχι,αλλα εχω μαθει απο περισυ κ προσπερναω (εκτος απο καποιες στιγμες που ψυχοπλακωνομαι).τα γραφω στο δευτερο τριμηνο...

κατα τα αλλα,καλουτσικα,εχω ακομα εμετους κ καουρες (κι ετσι θα παει μεχρι να γεννησω) κτρωω πολυ δυνατες κλωτσιες...

κιλα πηρα τρια την προηγουμενη βδομαδα,αλλα με τους εμετους μαλλον θα τα ξαναχασω (ελπιζω γιατι εχω ηδη ξεκινησει με καπου 10 επιπλεον απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες...

εσυ το ειδες το μπεμπε???τι ειναι???ευχομαι να ειναι ολα καλα.......

εγω με βλεπω για αυγουστο (κι αν ισχυει αυτο που ειπαν για το στομαχι,μπορει κ ιουλιο).

αποφασισαμε κ το ονομα -παναγιωτης...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι κι εγω εγκυουλα του σεπτεμβρη με πητ 26/9.Ειμαι στην 18 εβδομαδα και εκτος απο κουραση δεν εχω τιποτα αλλο.Μετα απο πολλα σκαμπανεβασματα παω για την β επιπεδου.Εκανα αμνιο και ολα πηγαν καλα εχουμε κοριτσακι.Το εχω ακουσει το μωρο αλλα καμια φορα κανει μερες να κουνηθει και με πιανει το αγχος.

Ευχομαι σε ολες μας με το καλο και γερα μωρακια


YNnXp8.pnga7Txp8.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Περιμένω και εγώ το τρίτο μου παιδάκι τον Σεπτέμβριο.Τώρα είμαι στην 19η εβδομάδα κύησης και όμως δεν έχω ακούσει ακόμα το μωρό...Ανησυχώ πολύ γιατί τα άλλα 2 παιδιά τα είχα ακούσει ήδη από την 17η εβδομάδα.....Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα και όλα ήταν καλά.Ο επόμενος υπέρηχος αργεί πολύ( είναι το β επιπέδου στις 17 Μαίου) και όσο δεν ακούω το παιδί δεν μπορώ να ηρεμήσω.Ωστόσο δεν μπορώ να τρέχω και κάθε εβδομάδα για υπέρηχο....Ελπίζω να το ακούσω σύντομα για να ηρεμήσω...


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Περιμένω και εγώ το τρίτο μου παιδάκι τον Σεπτέμβριο.Τώρα είμαι στην 19η εβδομάδα κύησης και όμως δεν έχω ακούσει ακόμα το μωρό...Ανησυχώ πολύ γιατί τα άλλα 2 παιδιά τα είχα ακούσει ήδη από την 17η εβδομάδα.....Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα και όλα ήταν καλά.Ο επόμενος υπέρηχος αργεί πολύ( είναι το β επιπέδου στις 17 Μαίου) και όσο δεν ακούω το παιδί δεν μπορώ να ηρεμήσω.Ωστόσο δεν μπορώ να τρέχω και κάθε εβδομάδα για υπέρηχο....Ελπίζω να το ακούσω σύντομα για να ηρεμήσω...

καλημερα...ειναι νωρις για να το ακουσεις ακομα.εγω ειμαι στην 22 σχεδον κι εχει μολις καμια 10αρια μερες που το ακουω κανονικα.κι εφοσον κ το υπερηχογραφημα ειναι καλο,μην ανησυχεις...

(να το θυμασαι σε κανα μηνα που δεν θα σ'αφηνει να κοιμηθεις απο τις κλωτσιες....)

με το καλο το μωρακι σου...τα αλλα ποσο ειναι???


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...ας τα λεμε καλα...μου χαλασε τη ζαχαρενια η β επιπεδου,παλι δεν εβλεπαν το στομαχι,αλλα εχω μαθει απο περισυ κ προσπερναω (εκτος απο καποιες στιγμες που ψυχοπλακωνομαι).τα γραφω στο δευτερο τριμηνο...

κατα τα αλλα,καλουτσικα,εχω ακομα εμετους κ καουρες (κι ετσι θα παει μεχρι να γεννησω) κτρωω πολυ δυνατες κλωτσιες...

κιλα πηρα τρια την προηγουμενη βδομαδα,αλλα με τους εμετους μαλλον θα τα ξαναχασω (ελπιζω γιατι εχω ηδη ξεκινησει με καπου 10 επιπλεον απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες...

εσυ το ειδες το μπεμπε???τι ειναι???ευχομαι να ειναι ολα καλα.......

εγω με βλεπω για αυγουστο (κι αν ισχυει αυτο που ειπαν για το στομαχι,μπορει κ ιουλιο).

αποφασισαμε κ το ονομα -παναγιωτης...

Ελα Λια μου τωρα καταφερα να μπω.

Παλι μεσα στο αγχος ρε συ.Μα γιατι και στα τρια παιδια να μη βλεπουν στομαχι απορω,φανταζομαι ειναι και διαφορετικη γιατροι.Εχετε τιποτα κληρονομικο?ειναι αυτο ομως κληρονομικο?ουτε ξερω τι να πω.Μακαρι να ειναι ολα καλα.

Ακομη εμετους ε??κουραγιο.Αντε βρηκατε και το ονομα!Μπραβο σας!και εμας αν ηταν αγορι παναγιωτη θα το βγαζαμε,αλλα ευτυχως ειναι κοριτσι!!χαχα


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

tzeni78 και eri με το καλο τα νινακια σας.

eri μην αγχωνεσαι βρε θα το ακουσεις το μπεμπε!!!Εγω βεβαια απο την 18 εβδομαδα με κλωτσαει,τωρα ειμαστε σε σταδιο συνεννοησης μαλιστα!Οταν μιλαμε αρχιζει να κλωτσαει!!Ευτυχως την νυχτα κοιμαται και αυτη!!!

Εγω παω για β επιπεδου την Πεμπτη!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!εγω περιμενω αγορακι στις 7 Σεπτεμβριου!β επιπεδου θα κανω στις 7Μαιου και φυσικα ειμαι μεσα στο αγχος!1καλα αποτελεσματα σε οσες θα κανουμε,και καλη συνεχεια σε ολες μας!!


ID6Ep2.png
Link to comment
Share on other sites

:tongue:Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες Σεπτεμβρίου!!!!!!!

Προχθές ανακάλυψα και αυτό το forum! Έγραφα μόνο στο Parents!!

Βλέπω οι Σεπτεμβρομαμάδες είμαστε λίγες. Εγώ ΠΗΤ έχω 02/09/10. Αλλά ειλικρινά ελπίζω για να γεννήσω με το καλό μέσα προς τέλη Αυγούστου!!!

Εμείς δεν ξέρουμε άκόμα φύλλο :(

Ήταν στην αυχενική για αγοράκι μετά στον Υπέρηχο του γιατρού έγινε κοριτσάκι! Την Δευτέρα 3 Μαιου έχω την Β επιπέδου. Εκεί ελπίζω να φανεί.

Δεν χρειάζεται να πω ότι ότι πάνω από όλα να είναι γερό και υγιές!

Είναι το πρώτο μας!! Και πλέουμε σε πελάγοι ευτυχίας. Είμαι 30 ετών και ζω στην Θεσσαλονίκη. Δουλεύω και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα....

Κορίτσια έχω μία ερώτηση. Χτες ανακάλυψα ένα διαφανές υγρό να τρέχει από τις θηλές μου. Είχα και αρκετό πόνο.... Είναι φυσιολογικό?? Διάβασα ότι είναι το πρωρτόγαλα αλλά θέλω να ρωτήσω και εσάς που βλέπω ότι κάποιες είστε ήδη μαμάδες.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...