Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Mama82 μια χαρα η μπεμπα! Μπράβο!

Νικηαντωνια εγω πηρα το medium της τένα. Η αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω αν ειναι ίδιες οι συσκευασίες εδω κ στην ελλαδα. Πάντως απ έξω γράφει περιφέρεια 75-100 κ μεγεθος 36-44. Για τα μωρά εχω πάρει φανελάκια 0 με την σκέψη οτι αφου ειναι διδυμα θα βγουν μικρότερα... Ωστόσο μεχρι στιγμής διαψεύδομαι! Πηρα κ κάποια μεγαλύτερα. Πάντως της mothercare τα 0-3 ειναι μεγαλουτσικα. Που μάλλον ειναι καλύτερο γιατι θα τα φορέσουν περισσοτερο. Απο πόνους στο σώμα δεν εχω τιποτα προς το παρόν, μόνο τις κραμπες αν ξεχάσω να πάρω μαγνήσιο. Στα κοριτσια ειχα περισσότερους πόνους. Με πέθαινε η μεση μου. Τώρα τιποτα! Πάντως οταν θα πας στο γιατρό κ θα τα μετρήσει θα εχεις περίπου μια εικόνα ποσο μεγάλα θα ειναι. Καλημερα κοριτσια!

Παρήγγειλα ένα δείγμα medium της TENA. Ίδιες είναι οι διαστάσεις κι εδώ στην Ελλάδα κορίτσι.

Η mothercare βγάζει και ένα μικρότερο νούμερο για διδυμάκια και τα προτείνουν κιόλας. Ένα σετάκι θα το πάρω και αν χρειαστεί.

Αύριο έχω DOPPLER:lol::lol::lol::lol::lol: πορνό πουρνό και θα μάθω!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΝίκηΑντωνια στα Χανιά είσαι;;;; Αχ εκεί ελπίζω να μετακομίσω μετά τη γεννά!!!μακαρι ... Αν γινει έτσι θα σε βρω 😉 που λες για το μαξιλάρι νομίζω οτι ειναι καλή επένδυση τουλάχιστον το συγκεκριμένο.ναι εννοώ τα lapin ! Μπορείς νομίζω να στο στείλουν με αντικαταβολή.εμενα το κατάστημα που πήγα δε το είχε κ το παρειγειλαν για μένα.

Kidenio συμφωνώ με τα mothercare ειναι πιο μεγάλα τα φορμάκια τους..είδα επίσης κ οικονομικά στο h&m τα οποία ειναι απο οικολογικό βαμβάκι .

Zzouzou άστο, μια απο τα ίδια, εφιάλτες, ιδρώνω συνέχεια , έβγαλα το πάπλωμα την προηγούμενη εβδομάδα γιατί νόμιζα οτι θα πάθω ασφυξία , ο κακομοίρης ο άντρας μου κρύωνε κ του εχω μια κουβέρτα επιπλέον...χαχαχαχα εγω ειμαι με μια πικεδενια. Ξυπνάω 2-3 φορές τη νύχτα κ στάνταρ στις 7 το πρωί...ε νομίζω οτι έχουμε μπει στην τελική ευθεία!!! 😀😀😀😀😀

Ναι Χανιά είμαι, έλα, το καλοκαίρι ειδικά είναι super!!!!!

Τέλεια και του h&m αλλά στην πόλη μου τουλάχιστον καλοκαιρινά δεν είχε προ καιρού. Φαίνονται καλά ποιοτικώς πάντως.

Πάπλωμα πουπουλένιο + κουβέρτα κορίτσια, δεν υπάρχει.

Εγώ με το σεντόνι και ο σύζυγος κρυώνει.:shock::shock::shock:

Εγώ εφιάλτες δεν βλέπω, ξυπνάω όμως κάθε βράδυ με άγχος από τον 4ο μήνα.:shock::shock:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω , πήρατε κ ολόσωμα φορμάκια; Γιατί εγω σκέφτομαι να πάρω μονο καλοκαιρινά είτε με μανίκι είτε αμάνικα .

Και καλά θα κάνεις. Βέβαια εξαρτάται και σε ποιο μέρος είσαι!!

Εμείς εδώ που έχουμε ζέστη θα είναι τα καλύτερα!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!Καλα χαμος στο καφε μας!! Μπραβοοο...Mama μπραβο,πολυ μεγαλώσατε! Αντε σιγα σιγα να μπαινουμε σε mood τοκετου...να μαθαίνουμε τα πρωτα ευχαριστα!! Εγω κορίτσια λικνο δεν πηρα...αγορασα 3πλο καροτσι που εχει πορτ μπεμπε και τον πρωτο καιρο θα την κοιμιζω εκει..αλλωστε δεν εχουμε μετακομισει ακομη και δεν εχω χωριστο δωματιο για το μωρο, οποτε και ο χωρος στο δικο μας είναι περιορισμένος!Εξεπλάγην με το Ικα που πληρωνει επιδόματα αμεσα, μπραβο εξελιξεις... Νικηαντωνια κι εμενα το μαξιλαρι μου το πηρε δωρο η κουμπαρα μου από τα prenatal αλλα τελευταια δεν χωραμε στο κρεββατι κι εγω κι ο συζυγος και η κοιλια και το μαξιλαρι..αλλα τους προηγουμενους μηνες το χρησιμοποιησα..

Εμείς έχουμε και το σκύλο στο κρεβάτι, φαντάζεστε τι γίνεται:tongue::tongue::tongue:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!! τι κανετε;;;

λοιπον πηγα και στο ικα και ξεμπερδεψα!!!! ειχα ραντεβου με τον γυναικολογο στις 9 παρα 10 και 9 και 20 ειχα καταθεσει και τα χαρτια μου!!!! εντυπωσιαστηκα κι εγω!!! τα λεφτα που δικαιουμε ειναι 675 και θα κατατεθουν στις 6 μαιου!!!

φοβερο;;;;

το μαγνησιο που παιρνω ειναι το trofocard και τα mg ειναι 60,77

επισης μου ειπε καθε 15θημερο να βαζω και ενα κολπικο υποθετο canesten το οποιο απο την μια θα με προστατεψει απο κολπιτιδες κτλ και απο την αλλη θα αποκτησω λεει μεγαλυτερη ελαστικοτητα ωστε να μην σκιστω κατα τον τοκετο!!!

Νικηαντωνια κι εγω εχω σκυλο, οι γονεις βεβαια γκρινιαζουν λιγο αλλα δεν το διαπραγματευομαι το θεμα!!! εσυ τι σκυλο εχεις;;;

κι εγω εχω φυσικα ανυσηχο υπνο, απο την μια σηκωνομαι 3 φορες για κατουρημα και απο την αλλη αρχισαν παλι τα χαζα ονειρα μαλλον αρχισε το μεγαλυτερο αγχος τωρα!!! χθες ειδα πολλα με σκυλια που ερχονται καταπανω μου αλλα δεν με πειραζουν και το αλλο το χειροτερο οτι πηγα στην τουαλετα και ειχα τοσο αιμα κατακοκκινο και φοβομουν μην επαθε κατι το μωρο, εψαχνα το κινητο να παρω τον γιατρο και τετοια....αυτο ηταν πολυ ζωντανο και ανακουφιστηκα οταν ξυπνησα, επισης οτι ειχε νταλα ηλιο και χιονιζε!!! και μεγαλες μπαλες χιονιου!!! και ολα αυτα μονο χθες!!!! οτι να ναι....

Αννα στην γενικη ποσο σου ειπαν για δωματια κτλ, ποσο θα σας βγει;;

α!!! ξεχασα να πω οτι τωρα θα με βλεπει ο γιατρος καθε 15 μερες...αρχιζει η αντιστροφη μετρηση...

συγνωμη που εγραψα πολλα και σας ζαλισα:oops:


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια:)!!!

Απο οτι βλεπω ολες μας λιγο πολυ τα ιδια θεματα αντιμετωπιζουμε.

Και εγω σηκωνομαι εκατο φορες για κατουρημα αλλα μετα δεν κοιμαμαι αμεσως αυτο ειναι το θεμα.βασικα επειδη απο την αρχη ειχα θεμα με τον υπνο

το εχω συνηθισει πλεον.

απο την αλλη ονειρα περιεργα δεν βλεπω.

Οσο αναφορα την θερμοκρασια εκει που ημουν κρυουλιαρα μεχρι εκει που δεν παει ξαφνικα ειδικα τωρα μου βγαινουν κατι καψες;)!!!!

mama μιας και ρωτησες θα σου επισυναψω τον καταλογο της γενικης μιας και πανω κατω ειναι ιδιος με αυτα που μας ειπαν τηλεφωνικως.βασικα βγαινει αυτοματος και τα λεει.

http://www.genikikliniki.gr/images/stories/pdf/prices.pdf


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Αννα μου ευχαριστω!!! βεβαια μου φανηκε πιο ακριβο και απο το γενεσις!!!!

να σε ρωτησω: οταν με το καλο γεννησουμε καταθετουμε και την ληξιαρχικη πραξη γεννησης και παιρνουμε και επιδομα λοχειας ε;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια το θεμα της τουαλέτας εγω το αντιμετωπίζω ως εξης...κάθε βραδυ με παιρνει ο υπνος στον καναπε κατά τις 12...με ξυπναει ο αντρας μου γυρω στις 2-3 να παμε στο κρεββατι μας οποτε και παω μια τουαλετα τοτε κ μετα ξανα κατά τις 7-8 το πρωι...ξεκινηστε λοιπον υπνο στο σαλονι...τους πρωτους μηνες νομιζω πηγαινα πιο συχνα τουαλετα το βραδυ...οσο για τα ονειρα είναι λογικο λογω αγχους οσο πλησιαζει ο τοκετος...αν και να σας πω εμενα είναι το μοναδικο πραγμα που δεν με αγχωνει (ακομη τουλαχιστον)...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Αννα μου ευχαριστω!!! βεβαια μου φανηκε πιο ακριβο και απο το γενεσις!!!!

να σε ρωτησω: οταν με το καλο γεννησουμε καταθετουμε και την ληξιαρχικη πραξη γεννησης και παιρνουμε και επιδομα λοχειας ε;;;

καλησπερα κοριτσακι.απλα εκει ειναι η γιατρος μου.

απο το ικα μου ειπαν οτι ο συζυγος μετα την γεννηση με τα βιβλιαρια κ των 2 κ

την ληξιαρχικη πραξη γεννησης παει πρωτα στο μητρωο για να το ασφαλισει κ

μετα στις παροχες.κ αν ασφαλιστει στην μητερα υπαρχει μια προσαυξηση.

τις πρωτες μερες που θα γεννηθει μπορεις νομιζω να βγαλεις ΑΜΚΑ κ σε κεπ.

αυτα.

καλο βραδυ.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

κι εγω προς το παρον δεν φοβαμαι για την γεννα αλλα προχθες στον γιατρο μου ειπε κατι που δεν το ειχα σκεφτει: εκτος οτι θα πρεπει να πετυχω εφημερια του ιπποκρατειου θα πρεπει να πετυχω και εφημερια της κλινικης που με παρακολουθουν.....γι αυτο παλι αρχισα να σκεφτομαι οτι θελω τον γιατρο μου:(

εφυγε και η πεθερα μου εχθες αφου τα καθαρισε ολα και σημερα οταν σχολασει ο αντρας μου φευγουμε κι εμεις για τα μερη μου!!! θα παω να δω την μαμα μου και τα αδερφια μου, λεω να μεινω μεχρι τριτη γιατι μετα ποιος ξερει ποτε θα μπορεσω να ξαναπαω με το μωρο!!!

εσεις τι κανετε;;; αντε σημερα παρασκευη για οσες δουλευουν!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

επομένως Αννα αποφασίζουμε εμεις σε ποια ασφαλεια από τους 2 θα ασφαλίσουμε τα παιδια μας??? Αυτό δεν το ηξερα υπεθετα ότι αυτόματα πανε στου συζυγου...[/QUOte)

Kαλημερα Δημητρα.και εγω δεν το ηξερα.εμεις επιλεξαμε εμενα γιατι η ασφαλεια του ανδρα μου ληγει τον Αυγουστο.οποτε για να μην τρεχουμε τοτε

θα ασφαλισουμε την μπεμπα με το καλο να γεννηθει σε εμενα.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

κι εγω προς το παρον δεν φοβαμαι για την γεννα αλλα προχθες στον γιατρο μου ειπε κατι που δεν το ειχα σκεφτει: εκτος οτι θα πρεπει να πετυχω εφημερια του ιπποκρατειου θα πρεπει να πετυχω και εφημερια της κλινικης που με παρακολουθουν.....γι αυτο παλι αρχισα να σκεφτομαι οτι θελω τον γιατρο μου:(

εφυγε και η πεθερα μου εχθες αφου τα καθαρισε ολα και σημερα οταν σχολασει ο αντρας μου φευγουμε κι εμεις για τα μερη μου!!! θα παω να δω την μαμα μου και τα αδερφια μου, λεω να μεινω μεχρι τριτη γιατι μετα ποιος ξερει ποτε θα μπορεσω να ξαναπαω με το μωρο!!!

εσεις τι κανετε;;; αντε σημερα παρασκευη για οσες δουλευουν!!!

Καλημερα κοριτσακι ;).μην αγχωνεσαι καποια λυση θα βρεις.μην ξεχνας μαζι με εμας επηρεαζονται και τα ζουζουνια μας.

ετοιμασου για το ταξιδακι σου.απο που εισαι mama?

εμενα η μανουλα μου φευγουνε σημερα στο χωριο μας στην Χαλκιδικη γιατι μετα ποιος ξερει ποτε θα παει;)!!!αν και θα ηθελα να πηγαινα και εγω εκει εχει απιστευτη ηρεμια.ισως παμε την Πρωτομαγια θα δειξει.

καλημερα σε ολες τις μανουλες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Αννα!!!

θα δουμε πως θα γινει, εκεινη η ωρα θα δειξει!!!

κι εγω δεν ξερω για την ασφαλεια, δεν προβλεπεται να δουλεψω ταον επομενο χρονο που εχω ασφαλεια αλλα δεν το συζητησαμε με τον αντρα μου θα δουμε

εγω ειμαι απο δραμα αλλα τα τελευταια 7 χρονια μενω θεσσαλονικη, γνωρισα τον αντρα μου πηγαμε ηρθαμε ενα χρονο και μετα μειναμε μαζι, περσι παντρευτηκαμε και τα υπολοιπα λιγο πολυ γνωστα!!! χαχα

οσο ανοιγει ο καιρος εχω φοβερη ορεξη για εκδρομες παρολο που κουραζομαι ευκολα και δεν αντεχω, και απο την αλλη με πιανει αγχος μηπως συμβει κατι και ειμαι μακρια....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! mama μην αγχωνεσαι! οι εφημερειες του ιπποκρατειου είναι περισσοτερες από το παπαγεωργιου...οποιο από τα 2 και να εφημερευει οποια κλινικη θα εισαι ασφαλης κι εσυ και η μπεμπουλα! εγω προσπαθω να πεισω τον αντρα μου γι αυτό...κι αυτος επιμενει για την κλινικη! τι ωραια που θα φυγεις για λιγο!! Εμενα ο γιατρος μου ειπε το Πασχα τελευταια επισκεψη στο χωριο και μετα δεν κουνιεσαι από Θεσσαλονικη..το θεωρω λιγο υπερβολικο!! Anna κι εμεις εχουμε διαφορετικη ασφαλεια με το συζυγο (Ικα - Δημοσιου) νομιζω ότι στο Ικα εχεις περισσοτερες παροχες..μπορει να κανω και λαθος...αρα πρεπει να σκεφτουμε που θα παει και η μικρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...