Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια, μεσα σε ολη την αυπνια ηρθε να προστεθει και ενας βηχας που μου εχει σπασει τα νευρα, ειμαι με καραμελες!!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα!!! Καπου πηρε το ματι μου οτι το μαιευτηριο Ρεα μαλλον εκανε διακοπη με τον ΕΟΠυυ, το αναφερω μηπως ενδιαφερεται καμια κοπελα να παρει τηλ να ενημερωθει (εγω γενναω στο ρεα αλλα η ασφαλεια μας δεν ειναι στον εοπυυ και ετσι ξερω οτι θα πληρωσω απο την αρχη ολο το ποσο).

Σκεφτομαι μετα το doppler να ξεκινησω να πλενω κανα ρουχαλακι ή ειναι νωρις???τι λετε? Πηγα πηρα και ενα νυχτικακι και σκεφτομαι να παρω και ενα ζευγαρι πυτζαμες και οποιο με βολεψει...θα δωωω! Πηρα καλτσακια για το μπεμπε μου, ενα σκουφακι βαμβακερο και γαντακια....αχχχχ ποσο θελω να το παρω αγκαλιτσααααα...!!!!!!!!!! ανοιγω τα συρταρια με τα ρουχαλακια του και του τα δειχνω, του μιλαω, τον ρωταω αν του αρεσουν...μαλλον εχω ξεφυγει εεεε??? πειτε μου δεν παρεξηγω εγω


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!

Δημητρα εχω κανει και την επισκεψη μου στο παπαγεωργιου και δεν εμεινα ευχαριστημενη με την συμπεριφορα και δεν ξαναπατησα, ομως ο γιατρος μου θα μου ετοιμασει ιστορικο και θα το χω μαζι μου οπου και να ειναι να παω, με πιασε η ανασφαλεια μου και το σκεγτηκα αλλα τωρα εχω ηρεμησει, αφηνω τα πραγματα να ρθουν απο μονα τους και θα πραξω αναλογα εκεινη την ωρα, απλα θελω να εχω στο μυαλο μου οτι εχω επιλογες και να μην αγχωνομαι!!!

επισης εγω δεν ενημερωσα καν οτι θα φυγω λες να εκανα χαζομαρα;;;

Ζουζου κι εγω πηρα γαντακια (η πεθερα μου δηλαδη) αλλα μου ειπαν οτι πλεον οι παιδιατροι λενε οχι γιατι το παιδι πρεπει να εχι επαφη με την μαμα του, να την ακουμπαει , επισης δεν τρελλαθηκες !!! ολες λιγο πολυ τα ιδια κανουμε, βλεπω τα ρουχαλακια και λεω ποτε θα τα γεμισουμε!!!!

ωχ!!! με αυτον τον βηχα....περαστικα σου!!!

περιμενω να ερθουν μερικα πραγματακια ακομα και θα κανω βαλιτσα και τελειωσα!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κάναμε doppler, όλα καλά. Τα μωράκια ξεπέρασαν το κιλό και γενικά ο γιατρός μας βρήκε μια χαρά.:P:p

Μπραβοοοοο!!!!!!:D:D:D:D αντε ρε κοριτσια ενα ενα ανχος να μας φευγει και να πηγαινουν ολα καλα σε ολες!!!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοοο!!!!!!:D:D:D:D αντε ρε κοριτσια ενα ενα ανχος να μας φευγει και να πηγαινουν ολα καλα σε ολες!!!

Και να περάσει ο καιρός γρήγορααααααα να ελευθερωθούμε!!!!!:P:p:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!

Δημητρα εχω κανει και την επισκεψη μου στο παπαγεωργιου και δεν εμεινα ευχαριστημενη με την συμπεριφορα και δεν ξαναπατησα, ομως ο γιατρος μου θα μου ετοιμασει ιστορικο και θα το χω μαζι μου οπου και να ειναι να παω, με πιασε η ανασφαλεια μου και το σκεγτηκα αλλα τωρα εχω ηρεμησει, αφηνω τα πραγματα να ρθουν απο μονα τους και θα πραξω αναλογα εκεινη την ωρα, απλα θελω να εχω στο μυαλο μου οτι εχω επιλογες και να μην αγχωνομαι!!!

επισης εγω δεν ενημερωσα καν οτι θα φυγω λες να εκανα χαζομαρα;;;

Ζουζου κι εγω πηρα γαντακια (η πεθερα μου δηλαδη) αλλα μου ειπαν οτι πλεον οι παιδιατροι λενε οχι γιατι το παιδι πρεπει να εχι επαφη με την μαμα του, να την ακουμπαει , επισης δεν τρελλαθηκες !!! ολες λιγο πολυ τα ιδια κανουμε, βλεπω τα ρουχαλακια και λεω ποτε θα τα γεμισουμε!!!!

ωχ!!! με αυτον τον βηχα....περαστικα σου!!!

περιμενω να ερθουν μερικα πραγματακια ακομα και θα κανω βαλιτσα και τελειωσα!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!Εσεις εχετε καλα νοσοκομεια, μην ανχωνεσε οπου και να τυχει να πας ολα θα πανε καλα!!!!!!θα κανεις κιολας βαλιτσα???? κοριτσια και αλλες εχετε κανει???? μωρουδιακα πλυνατε????? σαν να με κοβω λιγο χαλαρη :confused::confused:


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια μπραβο σας για το ντομπλερ!!!! τα ειδες καθολου;;;;

εγω στον γιατρο που πηγαμε προχθες κοιμοταν και ειχε τα χερακια της στο προσωπο και ο γιατρος την κουνουσε για να τα βγαλει και να την βγαλουμε φωτογραφια, σε καποια στιγμη λεω αντε φτανει, δεν θελει!!! μην την ενοχλεις και λεει μαλλον δεν θελεις να την δεις, λεω πως δεν θελω ανυπομονω αλλα τι νοημα εχει να την ταρακουναω για να την βγαλω μια φωτογραφια και να την ανυσηχησω!!!! βγηκε η μανα απο μεσα μου!! χαχα

ποσο ζυγιζουν ακριβως;;;

Ζουζου μην σκας για την βαλιτσα, ειναι λιγο νωρις αν και ειμαι 33 εβδομαδων και 12 μαιου μπαινω στον μηνα μου αλλα ειναι και θεμα ασφαλειας, νιωθω καλυτερα να ναι ολα ετοιμα!!!;)


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?

mama82 όπου νιώθεις εσύ καλύτερα εκεί να πας να γεννήσεις. Έχεις ακόμα χρόνο να το σκεφτείς και να αποφασίσεις. Επίσης νομίζω πως καλό θα είναι να ενημέρωσεις τον γιατρό σου ότι θα φύγεις..

Νίκη-Αντωνία μπράβο για το ντόμπλερ! Τα μωράκια σου μεγαλώνουν πολύ καλά!

ZZOUZOU μην αγχώνεσαι για τα ρουχάκια και την βαλίτσα έχεις χρόνο μπροστά σου να τα κάνεις. Περαστικά κιόλας! Όλος ο κόσμος άρρωστος αυτό τον καιρό...

Εγώ έπλυνα σήμερα μερικά ρουχάκια του μωρού, έχω και το σακ βουαγιαζ πλυμένο ε κάποια στιγμή θα αρχίσω να μαζεύω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cristab τον εχω ενημερωσει οτι θα γεννησω στο νοσοκομειο εδω και καιρο, αλλα ακομα το περιεργαζομαι, το ξερω οτι εχω καιρο, δεν αγχωνομαι ολα καλα!!!! εσυ τι κανεις;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama μην αγχώνεσαι ολα καλα! Όπως ΕΣΥ νομιΖεις καλυτερα! Κ στην τελική μπορείς να το αφήσεις και τελευταία στιγμή.. Την ώρα εκείνη ρε παιδί μου ..

Νίκη Αντωνία μπράβο για το ντόπλερ !! Άντε να περνούμε σειρά...

Zzouzou μην ανχωνεσαι ούτε κ εγω εχω πλύνει τίποτα...ούτε κ βαλίτσα..μέσα μαι θα το κάνω, μετά το ντόπλερ . Ποτε εχεις ΠΗΤ ; Εγω 30/06.

Εγω σημερα κορίτσια πήγα ΟΑΕΔ κ ΙΚΑ ..δουλειά δεν έκανα πρ εχει λέει να παω σε καμία 10αρια μέρες,...επίσης ήρθε μανουλα κ ανεβοκατεβάσαμε τα χειμερινά καλοκαιρινά κ έβαλα πάλι σε κούτες οτι δε χρειαζόμουν για την ώρα της μετακόμισης... Αχ η μανουλα μου το βοήθεια μου έδωσε!!

Να ζήσουν οι μανουλες !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!!!!Τι κάνετε???σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε.Στις 2 Μαιου μπαινω στον 9.Ο μπεμπης μας την Παρασκευή ζύγιζε 2.300.Ο γιατρος μου έχει κάνει doppler 2-3 φορές χωρις καμια χρέωση.

Ήρθε η μανούλα την Δευτέρα.Σιδερώνουμε τα ρούχα και ετοιμάζουμε βαλίτσα.Έχουμε και δουλειές στο σπίτι μετά την ανακαίνιση που κάναμε.Το επόμενο Σαββ/κο θα μας φέρουν και τα πράγματα του κουνια καροτσι κλπ και θα είμαστε έτοιμοι.Να ναι καλά οι μανούλες μας!!!!!

Να μην το γρουσουζέψω αλλα εκτος του οτι κουράζομαι εύκολα και ζαλίζομαι κάποιες φορές δεν έχω τίποτα ούτε πόνους ούτε συσπάσεις ούτε αυπνίες.Κοιμάμαι 10 ώρες και βάλε χωρίς να σηκωθώ.Ζαλάδες έχω απο τον 7.Μου πεφτει η πίεση.

Απο Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις και οταν μπω στο μήνα μου στο γιατρό.Θα μιλήσουμε για τον τοκετό και θα μου τα εξηγήσει ολα.Δεν κάνουν επισκληρίδιο.Προσπαθώ όσο μπορώ να μην αγχώνομαι.Αυτά τα νέα μας.

Να είστε όλες καλά!!!!!φιλιά

Link to comment
Share on other sites

cristab τον εχω ενημερωσει οτι θα γεννησω στο νοσοκομειο εδω και καιρο, αλλα ακομα το περιεργαζομαι, το ξερω οτι εχω καιρο, δεν αγχωνομαι ολα καλα!!!! εσυ τι κανεις;;;

Εννοώ να τον ενημερώσεις για την εκδρομούλα που θα πας όχι για το ότι θα γεννήσεις στο δημόσιο...

είμαι καλά κορίτσι μου. όλα κυλούν ήρεμα. έχω σταματήσει σχεδόν και από τη δουλειά κουράζομαι λιγότερο και προετοιμάζομαι σιγά σιγά..

εσύ πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Mama μην αγχώνεσαι ολα καλα! Όπως ΕΣΥ νομιΖεις καλυτερα! Κ στην τελική μπορείς να το αφήσεις και τελευταία στιγμή.. Την ώρα εκείνη ρε παιδί μου ..

Νίκη Αντωνία μπράβο για το ντόπλερ !! Άντε να περνούμε σειρά...

Zzouzou μην ανχωνεσαι ούτε κ εγω εχω πλύνει τίποτα...ούτε κ βαλίτσα..μέσα μαι θα το κάνω, μετά το ντόπλερ . Ποτε εχεις ΠΗΤ ; Εγω 30/06.

Εγω σημερα κορίτσια πήγα ΟΑΕΔ κ ΙΚΑ ..δουλειά δεν έκανα πρ εχει λέει να παω σε καμία 10αρια μέρες,...επίσης ήρθε μανουλα κ ανεβοκατεβάσαμε τα χειμερινά καλοκαιρινά κ έβαλα πάλι σε κούτες οτι δε χρειαζόμουν για την ώρα της μετακόμισης... Αχ η μανουλα μου το βοήθεια μου έδωσε!!

Να ζήσουν οι μανουλες !!!

Kitriblue πητ εχω 30/06, που γεννας? ντοπλερ ποτε εχεις? εγω εχω 06/05


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...