Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ... Έκανα κ εγω σημερα το doppler κ ηταν ολα μια χαρα , ειναι βέβαια μικρο το μωρο μου 1550 γραμ αλλα ολα του τα όργανα λειτουργούν τέλεια κ δεν ανησυχεί τον γιατρο το βαρος του απλα θα βγει μικρουλικο αυτο ... Πήρα τις πυτζαμες μου κ τα εσώρουχα σημερα κ τωρα πρεπει να τα πλύνω να αρχίσω να ετοιμάζω την βαλίτσα μου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νικηαντωνια κ Μαρια μπραβο για το ντόπλερ! Τι ανακούφιση να ακούς κ να βλέπεις πως ολα πανε καλα! Κ εγω λεω ολη την ώρα να φτιάξω την τσαντα για το νοσοκομείο κ όλο το αναβάλλω... Εχω ξεχάσει κ τι βάζουμε μεσα...τι θα χρειαστούμε...


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια μπραβο σας για το ντομπλερ!!!! τα ειδες καθολου;;;;

εγω στον γιατρο που πηγαμε προχθες κοιμοταν και ειχε τα χερακια της στο προσωπο και ο γιατρος την κουνουσε για να τα βγαλει και να την βγαλουμε φωτογραφια, σε καποια στιγμη λεω αντε φτανει, δεν θελει!!! μην την ενοχλεις και λεει μαλλον δεν θελεις να την δεις, λεω πως δεν θελω ανυπομονω αλλα τι νοημα εχει να την ταρακουναω για να την βγαλω μια φωτογραφια και να την ανυσηχησω!!!! βγηκε η μανα απο μεσα μου!! χαχα

ποσο ζυγιζουν ακριβως;;;

Ζουζου μην σκας για την βαλιτσα, ειναι λιγο νωρις αν και ειμαι 33 εβδομαδων και 12 μαιου μπαινω στον μηνα μου αλλα ειναι και θεμα ασφαλειας, νιωθω καλυτερα να ναι ολα ετοιμα!!!;)

Ναι αμέ τα είδαμε και τα φωτογραφίσαμε.

Ο άντρας μου λέει ότι κανένα δεν θα του μοιάσει τελικά. Αχαχαχαχαχα, καλύτερα, τέτοιο λούκι τραβάμε:tongue::tongue::tongue:

Πολύ ντροπαλή η κούκλα μας!!! Δεν της αρέσουν τα φλας βρε παιδί μου, με το ζόρι;;;;;:P:p:p

1150γρ η μπέμπα και 1270 ο μικρός.

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?

mama82 όπου νιώθεις εσύ καλύτερα εκεί να πας να γεννήσεις. Έχεις ακόμα χρόνο να το σκεφτείς και να αποφασίσεις. Επίσης νομίζω πως καλό θα είναι να ενημέρωσεις τον γιατρό σου ότι θα φύγεις..

Νίκη-Αντωνία μπράβο για το ντόμπλερ! Τα μωράκια σου μεγαλώνουν πολύ καλά!

ZZOUZOU μην αγχώνεσαι για τα ρουχάκια και την βαλίτσα έχεις χρόνο μπροστά σου να τα κάνεις. Περαστικά κιόλας! Όλος ο κόσμος άρρωστος αυτό τον καιρό...

Εγώ έπλυνα σήμερα μερικά ρουχάκια του μωρού, έχω και το σακ βουαγιαζ πλυμένο ε κάποια στιγμή θα αρχίσω να μαζεύω και εγώ.

Τα δικά σου είναι έτοιμα ε; Εγώ τίποτα, από βδομάδα θα ξεκινήσω.

Mama μην αγχώνεσαι ολα καλα! Όπως ΕΣΥ νομιΖεις καλυτερα! Κ στην τελική μπορείς να το αφήσεις και τελευταία στιγμή.. Την ώρα εκείνη ρε παιδί μου ..

Νίκη Αντωνία μπράβο για το ντόπλερ !! Άντε να περνούμε σειρά...

Zzouzou μην ανχωνεσαι ούτε κ εγω εχω πλύνει τίποτα...ούτε κ βαλίτσα..μέσα μαι θα το κάνω, μετά το ντόπλερ . Ποτε εχεις ΠΗΤ ; Εγω 30/06.

Εγω σημερα κορίτσια πήγα ΟΑΕΔ κ ΙΚΑ ..δουλειά δεν έκανα πρ εχει λέει να παω σε καμία 10αρια μέρες,...επίσης ήρθε μανουλα κ ανεβοκατεβάσαμε τα χειμερινά καλοκαιρινά κ έβαλα πάλι σε κούτες οτι δε χρειαζόμουν για την ώρα της μετακόμισης... Αχ η μανουλα μου το βοήθεια μου έδωσε!!

Να ζήσουν οι μανουλες !!!

Πότε θα ξεκινήσει η μετακόμιση; Ω ρε γλέντια!!! Λεχώνα θα είσαι, σωστά;:rolleyes:

Νικηαντωνια κ Μαρια μπραβο για το ντόπλερ! Τι ανακούφιση να ακούς κ να βλέπεις πως ολα πανε καλα! Κ εγω λεω ολη την ώρα να φτιάξω την τσαντα για το νοσοκομείο κ όλο το αναβάλλω... Εχω ξεχάσει κ τι βάζουμε μεσα...τι θα χρειαστούμε...

Ρίξε μια ματιά στο net για επανάληψη και θασε βοηθήσουν και τα κορίτσια.:P:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σε οσες ειστε εκδρομουλα καλα να περασετε! Mama με καλεσαν την τριτη για τα μαθ ανωδ τοκετου, την ιδια μερα ειχα κ ραντεβου με το γιατρο εκει.τελιωσα νωρις απο το γιατρο κ δεν αντεχα να περιμενω αλλη 1.5 ωρα για το μαθημα και δεν το παρακολουθησα...σημερα θα παω μια βολτα για σουτιεν θηλασμου...εχευε καμια συμβουλη οι ηδη μανουλες?? Επισης πηρα μακο βαμβακερα μονοχρωμα φορεματακια αντι της κλασσικης νυχτικιας η οποια μου προκαλει αλλεργια...και θα ριξω κ μια ματια για ρομπα...μου ειπαν θα χρειαστει...?? Κ λεω ν παρω κ καμια πυτζαμουλα με 3/4 παντελονι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σε οσες ειστε εκδρομουλα καλα να περασετε! Mama με καλεσαν την τριτη για τα μαθ ανωδ τοκετου, την ιδια μερα ειχα κ ραντεβου με το γιατρο εκει.τελιωσα νωρις απο το γιατρο κ δεν αντεχα να περιμενω αλλη 1.5 ωρα για το μαθημα και δεν το παρακολουθησα...σημερα θα παω μια βολτα για σουτιεν θηλασμου...εχευε καμια συμβουλη οι ηδη μανουλες?? Επισης πηρα μακο βαμβακερα μονοχρωμα φορεματακια αντι της κλασσικης νυχτικιας η οποια μου προκαλει αλλεργια...και θα ριξω κ μια ματια για ρομπα...μου ειπαν θα χρειαστει...?? Κ λεω ν παρω κ καμια πυτζαμουλα με 3/4 παντελονι..

Μια ματιά έριξα σήμερα στο mothercare όπου είδα πυτζάμα 3/4 που θες.

Είδα και σουτιέν αλλά δεν θυμάμαι τιμή. Δεν τρελάθηκα βέβαια αλλά τα ρούχα εγκυμοσύνης γενικά δε λένε και πολλά.

Η ρομπίτσα κι εγώ πιστεύω ότι θα χρειαστεί για το νυχτικό βασικά.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια.χαιρομαι που ειστε ολες καλα.

και στα κοριτσια που ολα εδειξαν καλα στο ντομπλερ μπραβο.

μαρινα ειμαστε μαζι κ εγω 2μαιου μπαινω στον μηνα μου.

σημερα γυριζαμε βολτες απο το πρωι κ τωρα καταλαβα ποσο

κουραστηκα.πηρα κ σουτιενακια που μου ελειπαν.οποτε την

αλλη εβδομαδα ετοιμαζουμε βαλιτσα αφου πλυθουν κ σιδερωθουν

κατι τελευταια.ειναι στιγμες που με πιανει τοσο αγχος

κ απειρες στιγμες που θελω να σφιξω στην αγκαλια μου την κοπελαρα

μας.την πεμπτη εχουμε ραντεβου με την γιατρο μου.

ασχετο αλλα συνειδητοποιησα οτι στην αγορα περπαταω πιο πολυ

κοιταζοντας μαγαζια ξεχνιεσαι :)..

Λοιπον καλο υπολοιπο σε ολες μανουλες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε; εγώ είμαι εκδρομουλα στους δικούς μου!!! Τελικά δεν ενημέρωσαν τον γιατρό αλλά θα ναι η τελευταια έξοδος και γενικά θα προσέχω πιο πολύ!!!

Είδαμε και τους κουμπάρους μας!! Πήγαμε για καφέ και μετα φαγητο και καταλήξαμε με ενα κουτί γλυκά και παγωτό στο σπίτι.... Καταλαβαίνετε....

Μαρία συγχαρητήρια και σε σένα για το ντομπλερ!!! Και δεν πειράζει που θα είναι μικρουλικο το μωρο εφόσον είναι υγιής μην σε νοιάζει!!! Τα υπολοιπα είναι λεπτομέρειες!!!

Δημητρα δεν πειράζει για το μαθημα άλλα να ξέρεις οτι είναι πολύ ενδιαφερον και μαθαίνεις τοσα που θα σε βοηθήσουν πολύ οποτε μην χάσεις αλλά...

Άννα οτάν θα αρχίζεις να περπατας θα πηγαίνεις στην αγορά και θα περνάει η ωρα εύκολα!!!

Όλες φοβόμαστε για τον τοκετό αλλά όσο άγχος και πόνο κι αν νιώθουμε πιστεύω εκείνη την στιγμη όλες θα σκεφτόμαστε τα μωρακια μας και ολά θα περάσουν γρηγορα!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο στα ομορφα νέα για το ντόπλερ για όλες !!! Mama να περάσεις ομορφα κ να προσεχείς. Zzouzou στο γαία γεννάω . Κ ντόπλερ εχω στις 05/05. ΕΣΥ που γεννάς; Νικηαντωνια άστο με τη μετακόμιση...κοιτά χαλαρά ειμαι γιατί θέλω να φύγω απο εδώ, εχω προετοιμαστεί κιόλας κ εχω ήδη βάλει σε κούτες σχεδόν τα πάντα πλυν ρούχων καλοκαιρινών κ πιάτων πρόχειρων. Λογικά θα την κάνουμε μεχρι μέσα Σεπτέμβρη , θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Dimitra συμφωνώ απόλυτα με τα φορεματακια! Τσέκαρε στο oysho για ρόμπες εχει νεανικές παρά πολυ ωραίες. Οςο για σουτιέν , η μαία που έκανα σεμινάριο σημερα μας είπε οτι το καλύτερο ειναι να αφήνουνε το στήθος μας ξεσκέπαστο τις πρώτες μέρες για να παίρνει αέρα , χωρίς επιθέματα κ αν θελουμε να βάλουμε να πάρουμε τα πλένομενα στο πλυντήριο , κ απο σουτιέν καλυτερα μπουστακια...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο στα ομορφα νέα για το ντόπλερ για όλες !!! Mama να περάσεις ομορφα κ να προσεχείς. Zzouzou στο γαία γεννάω . Κ ντόπλερ εχω στις 05/05. ΕΣΥ που γεννάς; Νικηαντωνια άστο με τη μετακόμιση...κοιτά χαλαρά ειμαι γιατί θέλω να φύγω απο εδώ, εχω προετοιμαστεί κιόλας κ εχω ήδη βάλει σε κούτες σχεδόν τα πάντα πλυν ρούχων καλοκαιρινών κ πιάτων πρόχειρων. Λογικά θα την κάνουμε μεχρι μέσα Σεπτέμβρη , θα δούμε..

Καλησπερα κοριτσια!!!!!

Mama καλα να περασεις και καλη χωνεψη και ορεξη ;)

Kitriblue πρωτα ο θεος στο ρεα. Κοριτσια μαλλον παω και εγω για μετακομιση απο σεπτεμβρη, θα δουμε...!!!Δεν θα χωραμε σε αυτο που ειμαστε αλλα λεγαμε να το κοιταξουμε απο του χρονου αλλα μας εχει βγαλει καποια προβληματα το σπιτι και θα κοιταξουμε νωριτερα.


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νικηαντωνια θα ριξω μια ματια και στα mothercare γιατι δεν προλαβα τελικα σημερα να παρω!Αννα πλησιαζεις...αντε με το καλο! Mama να περασεις υπεροχα...Μην σκέφτεσαι τιποτα όλα καλα θα πανε!Kitriblue και zouzou κι εμεις ειμαστε για μετακομιση και αυτό το διαστημα με εχει πιασει αμοκ...εριξα μια ματια στα ousho ειχε ομορφα νυχτικακια και ρομπες αλλα μια που μου αρεσε μου φανηκε λιγο τσιμπημενη για τις φορες που θα την χρησιμοποιησω (40Ε) θα ριξω μια ματια και αλλου κ θα δω...φιλια σε ολες!:P

Link to comment
Share on other sites

νικηαντωνια θα ριξω μια ματια και στα mothercare γιατι δεν προλαβα τελικα σημερα να παρω!Αννα πλησιαζεις...αντε με το καλο! Mama να περασεις υπεροχα...Μην σκέφτεσαι τιποτα όλα καλα θα πανε!Kitriblue και zouzou κι εμεις ειμαστε για μετακομιση και αυτό το διαστημα με εχει πιασει αμοκ...εριξα μια ματια στα ousho ειχε ομορφα νυχτικακια και ρομπες αλλα μια που μου αρεσε μου φανηκε λιγο τσιμπημενη για τις φορες που θα την χρησιμοποιησω (40Ε) θα ριξω μια ματια και αλλου κ θα δω...φιλια σε ολες!:P

Ναι ρε γαμώτο ακριβές είναι στα ousho.

Δεν τις είδα από κοντά αλλά από το Ίντερνετ.

Πάρα πολλά τα 40?!!!!!

Στο mother care εκεί κυμαίνονται ίςως λίγο πιο χαμηλά.

Το πιο οικονομικό είναι το h & m στο οποίο παίζει πολύ κοντό σορτς για πιτζάμα ή και μακρύ. Με 25? δηλαδή παίρνεις σετ.

Γενικά είναι ακριβά κ όχι κάτι να με τρελένει εμένα προσωπικά.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Γιατι δεν κοιτάτε για πυτζαμες σε τοπικά καταστήματα της περιοχής σας που πουλάνε εσώρουχα ... Εγω απο τέτοιο καταστημα πήρα 2 πυτζαμες με παντελόνι 3/4 τιμη 10 ευρω κ 20 κ νυχτικο στα 20 ευρω παλι ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Γιατι δεν κοιτάτε για πυτζαμες σε τοπικά καταστήματα της περιοχής σας που πουλάνε εσώρουχα ... Εγω απο τέτοιο καταστημα πήρα 2 πυτζαμες με παντελόνι 3/4 τιμη 10 ευρω κ 20 κ νυχτικο στα 20 ευρω παλι ...

Καλημέρα!!! Μια όμορφη Κυριακή να έχουμε!!!!

Πω πω κορίτσια πως κοιμάστε το βράδυ; Πως βολεύετε την κοιλίτσα σας;

Στα τοπικά των Χανίων δεν υπάρχουν τέτοιες τιμές καλή μου.

Η αγορά μας είναι ακριβή:shock:

Παρόλα αυτά θα κοιτάξω γιατί ποτέ δεν ξέρεις ;);)


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!! Όμορφη μερα σημερα!! Zzouzou και dimitra αν όντως ειναι να μετακομίσετε ξεκινήστε απο τώρα αν μπορείτε με βοήθεια μαμάδων να βάζετε σε κούτες πράγματα που ξέρετε οτι δε θα χρειαστείτε . Η πχ μαζέψτε τα χειμερινά μια κ Κάλη για μετακόμιση! Θα με θυμηθείτε! Θα σας φύγει άγχος ...

Οσο για το τις ρόμπες κορίτσια γενικά με έχουν βολέψει πολυ εμενα.. Άνοιξη κ φθινόπωρο τις φοράω μέσα στο σπιτι κ ειμαι περιποιημένη .. Ξέρετε δεν ειναι ρόμπα γιαγιάς ειναι πολυ νεανικές κ μερικές μάλιστα κ σεξυ .. Θέλω να ειμαι περιποιημένη αν καταλαβαίνετε τι εννοώ Χαχαχα . Maria εχεις δίκιο θα κοιτάξω κ εγω μήπως επενδύσω στα μαγαζάκια της γειτονιάς. Νίκηαντωνια με ανησυχήσει λιγο που είπες οτι στα Χανιά δεν παίζουν αυτές οι τιμές...ειναι ακριβά γενικά; Δηλαδή οςο ειμαι εδώ Αθήνα να επενδύσω σε αγορές απο εδώ ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...