Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημερουδια και καλη εβδομαδα μανουλες.

Μαρια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.ωραια που θα κανετε τουρτιτσα στον παιδικο.γερη δυνατη και να την καμαρωνεις παντα.

Mama μου ισως να ειναι και περιοδος.παντως θα σου κακοφανει.επειδη στην εγκυμοσυνη δεν ειχαμε καθολου.εγω ακομα και τωρα μετα απο τοσους μηνες οταν βλεπω αιμα νομιζω οτι κατι κακο συμβαινει.το συνδρομο εκεινου του φοβου ;).αλλα μετα την εγκυμοσυνη αλλαξε ο κυκλος.πιο λιγες μερες και πιο λιγο αιμα.η πολυ αιμα και μετα για μια βδομαδα μονο στο σκουπισμα.

εμεις αυτες τις μερε σουρτουκεψαμε.το Σαββατο ειχαμε τραπεζι στους κουμπαρους μας .κουραστηκα αρκετα αλλα το ευχαριστηθηκα.η μικρη κυρια ;).και την Κυριακη γιορταζε ο κουνιαδος μου.θα μας εβγαζε μπουζουκια το Σαββατο.δεν ηθελα καθολου να παω αλλα με ειχε φαει η κουμπαρα μου ποτε θα ξαναβγουμε κλπ.ηταν η πρωτη φορα που την αφησα για εξοδο και δεν το ηθελα καθολου.απο τοτε που γεννηθηκε δεν θελησα καμμια στιγμη να βγουμε με τον ανδρα μου και οπου παμε για διασκεδαση ειμαστε και οι τρεις.ε λοιπον την Κυριακη ημουν σαν φυτο ολη μερα.ενα τρελο πονοκεφαλο και ο λαιμος μου χαλια.ακομα νοιωθω την τσιγαριλα.απορω πως ξενυχτουσαμε.ξεσυνηθισα.και η τσιγαριλα πως καπνιζα και δεν με ενοχλουσα.αφου την επομενη λεω στον κουνιαδο μου και την κουμπαρα μου.μεγαλη η χαρη σας.αφησα το κοριτσακι μου.τελικα το προβλημα το εχουμε οι γονεις γιατι η μικρη δεν καταλαβε κατι αφου γυρισαμε πριν ξυπνησει φυσικα.στην παρεα μας ηταν η κουμπαρα της κουμπαρας μου η οποια εχει 3 παιδια.και γελουσε που ημουν τοσο αγχωμενη.και μου ειπε σου δινω σοφη συμβουλη.πρεπει να βγαινεις που και που με τον ανδρα σου.και της λεω ναι αλλα ακομα δεν ειμαι ετοιμη.ειναι μικρουλα ακομα.

καλα το μεγαλυτερο γελιο το ειχε η μανουλα μου.πρωτη φορα που την ειχε βραδυ.ενω εχει μεγαλωσει 4 εγγονια ειναι αγχωμενη με την δικη μου γιατι την εχει απο ημερων σχεδον.40 σγκεκριμενα.της ειπα δεν υπαρχει περιπτωση να ξυπνησει εκτος και αν εισαι τοσο γκαντεμω;).οταν γυριαμε την βρηκα ετοιμοπολεμη με πιπιλα τσαγακι και αλοιφη για τα δοντακια.

αλλα η επομενη εξοδος θα αργησει πολυ μαλλον.τον Δεκεμβριο εχουμε ενα γαμο ενα πολυ φιλικο ζευγαρι παντεευεται.βεβαια μονο στην δεξιωση δεν θα την παρω.αλλα δεν νοιωθω ακομα να την ξαναφησω.

αυτα σας ζαλισα.

καλη εβδομαδα να εχουμε .

φιλια σε ολες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Άννα!!! Καλα κάνατε και βγηκατε χρειάζεται!!! Αν κι εγώ όπως εσύ δεν έχω την ανάγκη να βγω ακόμα, το μυαλό μου είναι συνέχεια στο μωρό!!!!

Εννοείται ότι μου κακοφανηκε αλλά από χθες είχα μόνο αυτήν την σταγόνα δεν ξέρω τι γίνεται ίσως θα ρθει κανονικά τις επόμενες μέρες δεν ξέρω....

Ή μικρή μου ζωηρεψε πολύ, άρχισε να μην κοιμάται όπως πριν την ημέρα τι να πω ίσως αυτ τα δόντια έφεραν τα πάνω κάτω

Φιλάκια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Σήμερα κλαίω από το πρωί από συγκίνηση . Σαν τώρα ήμουν στο χειρουργείο κ περίμενα πως κ πως να την πάρω στην αγκαλιά μου κ να της δώσω το πιο γλυκό φιλί. Ποτέ δεν θα ξεχάσω εκείνα τα μπλε ματάκια που με κοιτούσαν ,την πρώτη μας αγκαλιά κ το πρώτο φιλί που της έδωσα ... Μεγάλωσε το κοριτσάκι μου κ ουτε που το κατάλαβα. ... Άννα καλά έκανες κ βγήκατε με παρέα. Εγώ από τότε που έκανα την Κατερίνα οι μόνοι μου έξοδοι ήταν που κ που κανένας γάμος που την έπαιρνα μαζι μου κ το ταξίδι του μέλιτος όταν ήταν 14 μηνών που την άφησα για 24 μέρες . Μην ρωτάτε πως άντεξα τόσο καιρό μακριά της ... Τώρα με το μωρό ούτε που ξέρω σε πόσα χρόνια θα βγω πάλι . Αν έπινε από μπιμπερό ίσως την άφηνα αργότερα για να βγούμε κάποια στιγμή αλλά κ πάλι κ να βγω λόγω θηλασμού δεν θα μπορώ να πιω. Μαμά εγώ μόνο στην ιδέα ότι θα μου έρθει κάποια στιγμή πάλι περίοδος ξενερώνω . Συνήθισα κιόλας τώρα 14 μήνες που δεν έχω κ θα μου κακοφανει. Ελπίζω πάντως να καθυστερήσει λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ εμείς τώρα 2 βραδιά έχουμε λιώσει στον ύπνο. Την κάνω μπανακι κατα τις 9 ,θηλάζει κ αποκοιμιεται αμέσως κ ξυπνάει κατά τις 5 για γάλα κ μετά ύπνο μέχρι τις 10 περίπου . Κοιμάμαι κ εγώ αμέσως γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει την νύχτα αν ξυπνήσει . Πάντως δείχνει πιο ήρεμη αυτές τις μέρες λ σκέφτομαι μήπως περνούσε κανένα άλμα που δεν έχει καταγραφεί κ γι αυτό ήταν ανησυχη καμμια βδομάδα .

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου;).ειδα την κουρτα που της εκανες στο fb καλα ε επαθα πλακα ;).μαγικο το χερακι της μανουλας.

24 μερες πω πω πω που πηγατε και γυρισατε μετα απο τοσες μερες.Μπραβο σου παντως.μην νομιζεις δεν ειναι μονο πρακτικο το κομματι.και να μπορουσες να αφησεις μαμογαλατακι η ψυχη θα δυσκολευοταν πιο πολυ.εξαλλου το βιωσες στο μεγαλειο του τοσες μερες.γερα να ειναι τα μπεμπακια μας;)


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαζί με την μικρή την φτιάξαμε την τούρτα. Ήθελε να βάλει κ αυτή το χεράκι της. Προτίμησα κ για τον παιδικό σπιτικη τουρτα . Στο πάρτι την Παρασκευή όμως παράγγειλα τουρτα παγωτό . Πήγαμε Ταϊλάνδη ταξίδι του μέλιτος γι αυτό κάναμε τόσες μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Ταιλανδη!!!!αξεχαστη εμπειρια να υποθεσω.η μικρη σου ηταν 14 μηνων.να υποθεσω κανατε τον θρησκευτικο πολυ μετα την γεννηση της.η εκτος και αν το πραγματοποιησατε αργοτερα το ταξιδι

οπως και να εχει ειναι υπεροχη .χρυσα τα χερακια της:)


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

καλημερακοριτσια !

μαρακι να σου ζησει το κοριτσι σου ! να το καμαρωσεις όπως θες κ κυριως όπως θελει εκεινο! πολυ συγκινηση ειμαι σιγουρη. Η μικρή όντως να περασε άλμα , αυτό που διαπιστωσα ειναι ότι όλα έχουν κατι αυτές τις ημέρες άρα δεν είναι τυχαίο...

άννα γέλασα πολύ με την έξοδο! καλα αυτό με το τσιγάρο ούτε κ εγώ ξερω πως το καναμε ,...κ όχι μόο αυτό πως έπεφτα για ύπνο ενώ βρωμούσαν τα μαλλιά μου , μου λέτε??απαπα τωρα με τίποτα! καλα εχτες είπαμε να πάμε μια βόλτα με τον αντρα μου κ δεν το διανοηθηκα να τον αφησω στην πεθερα μου ..αφενος αν πεινουσε θα επρεπε να γρισω αρον αρον κ αφετερου δεν ηθελα καθολου.. κ ετσι απολαυσαμε τη βόλτα μας στα όμορφα χανια οικογενειακως!!

μαμα ! τι να πω , μαλλον δοντια θα έχει η μικρούλα...κ εγω συνεχιζω να βαζω βγαζω τον μικρό μου όλη τη νυχτα...μόλις τον ακουμπαω στο λικνο ξυπναει κ κλαιει! αλλα απτοητη ειμαι..εχτες βεβαια με ξυπνησε ο αντρας μου κ μου λεει δεν θα τον βαλεις ? κ βλεπω τον μικρο να κοιμαται αναμεσα μας στο κρεβατι...ουτε που το θυμομουν οτι τον ειχα...φαντασου κομματια...

οσο γιατην περιοδο , εχτές ήταν η πρώτη μερα που ένοιωσα ποναλάκια περιόδου κ έστειλα τον αντρα μου να παρει σερβιέτες...αφού συγκινήθηκα.. λεω λες? αλλα τιποτα..η αλήθεια ειναι πως ναι θα μας κακοφανει...

όσο για τα βαφτησια κ εμείς λεμε τον Ιο΄νιο κ μπορεί να τυ κάνουμε κ τα γενέθλια μαζι!

4 μιση μηνων...μεγαλωνουν οι αγαπες μας...συγκινούμε..θυμαμαι την ημερα στο μαιευτηριο κ συγκινούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και πάλι!!!

Θα με σκασετε που δεν έχω fb και δεν βλέπω τις δημιουργίες σας!!!

Ταϋλάνδη ε;;; Μπράβο!!! Εμείς θα πηγαίναμε Ζανζιβάρη αλλά καταλήξαμε στην Ιταλία....δεν λέω μια χαρά περάσαμε αλλά αυτά τα δύο δεν συγκρίνονται, ευχομαι να μου δοθεί ξανά ή ευκαιρία!!!

Kirtiblue καλά κάνατε και πηγατε όλοι μαζί βολτιτσα!!! Πως πάει το θέμα σπίτι;

Τελικά ούτε εγώ έχω περίοδο, ίσως επειδή είχαμε επαφή να είχα λίγο αίμα...θα δείξει....

Όσο για τον ύπνο προχθες που είχε ανυσηχιες την εβαζα και την εβγαζα για να κοιμησω από τις 2:15 μέχρι τις 5:30 ε εντάξει τα παιξα την πήρα δίπλα μου και πάλι ανυσηχη....κάποιες φορές δεν κάνω καν προσπάθεια.... Που θα πάει;; Θα μεγαλώσουν και θα κοιμηθούν....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Μαρια να την χαιρεσαι την κορη σου! Γερη και ευτυχισμενη!

Αννα καλα κανατε και βγηκατε βολτουλα. Χρειαζεται που και που. Και εγω τον πρωτο δυσκολευομουν πολυ να τον αφησω. Και οποτε τον αφηνα αναγκαστικα γιατι επρεπε να λειψω η σκεψη μου ηταν πισω μαζι του. Τωρα τον δευτερο τον αφηνω πιο ευκολα. Αλλα φροντιζω και γυρναω απαραιτητα στο 2ωρο,2 1/2ωρο για να τον ταισω. Δυστυχως δεν το θελει καθολου το μπιμπερο.

Mama πολυ πιθανο να ηταν απο την επαφη το αιμα, ειδικα αν ηταν η πρωτη μετα τον τοκετο..

Kirtiblue πως παει η αναζητηση του σπιτιου?

Εμεις μετα την γκρινια που ειχε τις προηγουμενες μερες, μαλλον λογω του εμβολιου, ηρεμησαμε την μερα αλλα την νυχτα εξακολουθει και ξυπναει πολλες φορες. Βεβαια, τον παιρνει αμεσως ο υπνος μολις θηλασει οποτε ξεκουραζομαι καπως και εγω.

Εντωμεταξυ οι ηλιολουστες μερες συνεχιζονται και περναμε αρκετο χρονο στον κηπο με τα παιδια. Ο μεγαλος ξεδινει, ο μικρος χαζευει, η μαμα προλαβαινει και πινει ενα καφεδακι με λιγο μεγαλυτερη ανεση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cristab και εμάς τα βραδιά μας δύσκολα .....δεν πειράζει!!!

Τι ωραία που έχει κήπο και βγαινετε, εμείς μέσα στο διαμέρισμα συνέχεια, άντε και κάνα σούπερ μάρκετ, πρέπει να καθιέρωση βόλτα έστω και σύντομη παρόλο το κρύο

Δεν ήταν ή πρώτη φορά που είχαμε επαφή μετά την γέννα αλλά δεν το κάνουμε και κάθε μέρα...τέλος πάντων

Αυτό το prevenar κι εμάς μας πείραξε και μάλλον το επόμενο είναι το επαναληπτικό....

Χαίρομαι που θα αρχίσουμε στερεές περιμένω πως και πως

Ευακι ξέχασα να σου πω για το όνομα!!! Πόλη ωραίο!!! Ή μικρή μου αδερφή λέγεται Αναστασία!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά Άννα απίστευτο τη ίδια ακριβώς εμπειρία είχα και γω χτες που αναγκαστηκά βγήκαμε γιατί είχε γενέθλια η ξαδέρφη μου...Σε σημείο ου σήμερα ανακοίνωσα στον άντρα μου πως βραδυ και χωρίς το μωρό θα ξαναβγώ όταν πάει σχολείο!!!χαχαχα!!Η τσιγαρίλα δεν παλεύεται και μένα ο λαιμός μου έκλεισε.Άσε που καθε τρεις και λίγο κοίταζα τις φωτό τις μικρης στο κινητό μου γιατί μου έλειπε!!Σήμερα που ξυπνησα και στις 5 για να την ταίσω και στις 7.30 τελειωτικά είμαι σαν ζόμπι και τώρα ειμαι και στη δουλεία!

Δεν παίζει..έξοδο ξανά μόνο μέχρι τις 12 και το μωρό μαζί μας στο καρότσι και να κοιμάται!!!

Μαρία να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!

Και μεις Ταϋλάνδη πηγαμε ταξίδι του μέλιτος 10 μέρες , μόνο που εμείς δεν είχαμε ακόμη μωρό...τέλεια εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Ταιλανδη!!!!αξεχαστη εμπειρια να υποθεσω.η μικρη σου ηταν 14 μηνων.να υποθεσω κανατε τον θρησκευτικο πολυ μετα την γεννηση της.η εκτος και αν το πραγματοποιησατε αργοτερα το ταξιδι

οπως και να εχει ειναι υπεροχη .χρυσα τα χερακια της:)

Τέλεια ήταν στην Ταϊλάνδη. Για μένα ήταν βέβαια η δεύτερη φορά που πήγαινα αλλά για τον άντρα μου η πρώτη . Κάναμε τον θρησκευτικό μας γάμο όταν η μικρή ήταν 13μιση μηνών. Κ το ταξίδι το πήγαμε όταν ήταν σχεδόν 14μιση μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!πως ειστε?μαρια τι ωραια που πηγατε ταυλανδη...εμεις 3 μερες μετα το γαμο επιστρεψαμε στη δουλεια κ τον επομενο μηνα εμαθα οτι ειμαι εγκυος οποτε ταξιδι δεν πηγαμε ακομη...ελπιζω να τα καταφερουμε!evaki κ αννα μπραβο που βγηκατε...κι εγω νιωθω οτι δεν μπορω να την αφησω...την αφηνω ηδη 5 ωρες τη μερα για δουλεια κ μου λειπει αφανταστα! Aπλα καποια στιγμη για χαρη του συζυγου κανενα ποτο πρεπει να το πιουμε...cristab τι ωραια που βγαινετε στον κηπο...οσο για το μπιμπερο ασε...2.5 μηνες παλευουμε κ με το ζορι το παιρνει...κανει τον καραγκιοζη ο αντρας μου για να πιει...mama τελικα ηταν περιοδος?kitriblue καταπληκτικα τα χανια...καναμε διακοπες πριν 4-5 χρονια κ ηταν απο τις ωραιοτερες...υπεροχα τοπια καταπληκτικο φαγητο κ φιλοξενοι οι κρητικοι! Maria μονο που διαβασα την περιγραφη της γεννας εβαλα τα κλαμματα...αχ καθε φορα που σκεφτομαι εκεινη τη μερα κορομηλο το ματι...τι εμπειρια...τα φιλια μου σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;;

Μαρία πως πέρασε ή Κατερίνα στον παιδικό;

Δήμητρα τελικά δεν ήταν περίοδος δεν είχα ίχνος...

Κορίτσια εχθες έγινε το θαύμα και ή μικρή κοιμήθηκε στο λίκνο!!!!! Και ξύπνησε μια στις 12 μια στις 4 και μετά 7!!! Για εσας που τα μωρά σας κοιμούνται σερί δεν είναι κάτι αλλά για μένα ειδικά τον τελευταίο καιρό είναι θαύμα!!!

Επίσης ή μικρή μου ζωηρεψει πολύ!!! Ταρζάν την κεω!!! Δεν είναι να την αφήσεις πουθενα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...