Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

vasdeli πολυ ομορφα οσα φτιαχνεις..δημιουργικη εγκυμοσυνη..χρυσοχερα!!

τι κανετε κοριτσα?

am μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!

σημερα αφησα τη μικρη με το μπαμπα της το πρωι 2 ωριτσες κ πηγα για ενα καφεδακι..ειδα πολιτισμο!!!

δεν πηρα τη μιση ευχη, αλλα βγηκα..τι να παρακαλαω παπαδες??

παλι πονακια το απογευμα..αχ στεναχωριεμαι οταν ποναει!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ ήρθαααααααααααααααααααααα:):):):):):)

περάσαμε πολλά αλά τώρα είμαστε σπίτι μας

δεν διάβασα τίποτα

θα σας γράψω την εμπειρία μου στο θέμα μου μόλις χαλαρώσω

και μπω σε σειρά

θέλω λίστα από ποιες γέννησαν όσες μέρες έλειπα φιλία σε όλες :):):):)


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα καλώς μας ήρθες!!

Να σου ζήσει το καινούριο μωρό και να χαίρεσαι το μεγάλο σου μωρό!!

Είδες που όλα καλά πήγαν κοριτσάρα?? Πάντα έτσι στην ζωή σου, αλλά με λιγότερο άγχος... Ωραία η υπογραφή...

Mamounaki με αγκαλίτσα δεν περνάνε τα πονάκια?? Καλά έκανες και βγήκες για καφέ, άλλωστε όπως είχε πει η Ηλιάνα παλαιότερα: τι είναι η ευχή, επίδομα για να δίνεται μισή??

Φιλάκια σας!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Ηλιάνα καλωσόρισες!

Φιλιά σε όλες!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κρυο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλησπέρα κι από μένα!

Ηλιάνα καλωσόρισες!

Φιλιά σε όλες!

βρε συ τι σου ειπα χτεσ???πωσ δεν κοιμασαι καλο μου???σε λιγεσ μερουλεσ θα ελθουν τα ξενυχτια κ τοτε θα παρακαλασ για λιγο υπνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ηλιαννα μου το πιστευεισ οτι ανατρυχιασα με το τικερακι σου?καλη λοχεια να εχεισ κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Γεννήσαμε και δεν προλαβαίνουμε????

Εμείς τα πάμε αρκετά καλά μπορώ να πω από ξενύχτια δεν έχουμε, ξυπνάει μόνο μια φορά κατα τις 5 και η γιατρός είπε να μην την ξυπνάω έξτρα.

Γαλατάκι πείνουμε άπό τη μαμά αλλά και από το μπουκάλι. τώρα δεν της φτάνει έχει συνηθήσει από το νοσοκομείο που της έδιναν δεν ξέρω και έχω προβληματιστεί πολύ με αυτό. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το γυρίσω σε αποκλειστικό θηλασμό. Τι να κάνω; Έχετε καμία ιδέα οι παλιές;

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε κι εμεις!

βγηκαμε την παρασκευη και ειμαστε μια χαρα!!!η ζουζουνα μας εχει τρελανει...ειμαστε ευτυχισμενοι!

θα μπω να σας ενημερωσω και να διαβασω νεα το συντομοτερο.σας φιλω!

ααα!παιδιατρο ψαχνουμε,εχετε να προεινετε καποιον?πετρουπολη μενουμε σας θυμιζω κοριτσαρες.

να μας ζησουν τα αστερια μας!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Καλημεεερα!!

Βασουλα καλως ηρθες!! Να σας ζησει και ο,τι επιθυμειτε!!

Παιδιατρο βρηκα πολυ καλο!! Ομως εχει ιατρειο στο Γαλατσι, δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ερθει Πετρουπολη... Στειλε πμ στην Μαρια που ειστε γειτονισσες...

liana φυσικα και μπορεις να θηλασεις αποκλειστικα, ακομα και αν εχεις δωσει ξενο. Απλα οταν γκρινιαζει το βαζεις στο στηθος. Αν φαει και παλι γκρινιαζει το βαζεις στο αλλο στηθος. Και δεν του ξαναδινεις ξενο γαλα. Βεβαια για περισσοτερες λεπτομερειες ρωτα στην ενοτητα "θηλασμος".

Οντως Ειρηνη, αρχισε το κρυο... Πρεπει να κατεβασω τα χειμωνιατικα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!!!

Καλέ, τι ψόφος είναι αυτός;

11 βαθμούς είχε το πρωί! Θα ανάψουμε τζάκι σήμερα....

Αχ, πρέπει να κατεβάσω και τα χειμωνιάτικα και το γμτ είναι ότι πρέπει να ξεδιαλέξω τα μικρά, πράγμα που σημαίνει ότι θα γίνει της Πόπης....:P

Δεν με φτάνανε τα μωρουδιακά....

Φιλάκια σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μπηκα να γραψω λιγο και απο οτι ειδα ειχαμε πολλες πολλες ομορφες γεννες!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!:P:p:p

Κοριτσια χιλια συγνωμη που δεν μπορω να γραψω πιο πολλα και πιο συχνα πραγματικα σας θαυμαζω τις μανουλες που μπορειτε ειδικα Κλελια βγαζω το καπελο!!!ρε κοριτσια μονο εγω δεν μπορω να συνιθισω το καινουριο ωραριο???η μικρη το βραδυ εινα πολυ ανησυχη και δεν κοιμαται ευκολα ασε που εχει πολλα πονακια η καημενη την ημερα σουρνουμε γιατι δεν μπορω να κοιμηθω απο την υπερενταση,Αντιμετοπιζω θεματακι με την καισαρακη επειδη δεν πονουσα και δεν την προσεχα και μου ξαναρχισε αντιβιωση ο γιατρουλης επειδη πριστηκε συν οτι με εχει πιασει η μεση απο την ακινησια της εγκυμοσυνης μαλλον !!!αφηστε σας λεω για αποσυρση ειμαι!!!τι μανα εχει το παιδι μου εχω τυψεις!!!:cry::cry:

σας φιλω πολυ πολυ ολες ελπιζω να επανελθω συντομα!!!:mrgreen:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα βρε Χρύσα ταλαίπωρο... Θα συνηθίσεις, μην ανησυχείς!! Με τον θηλασμό πώς τα πας??

Τώρα που έγραψες ότι πρήστηκες στην τομή: και εγώ πάνω από την τομή έχω ένα πρήξιμο. Από την αρχή αυτό, δεν έγινε τώρα... Θα δω βέβαια τον γιατρούλη σε 10 μέρες περίπου, αλλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό (έτσι είπε και η μαμά μου)... Δεν είναι??

Τι είναι αυτό το πράγμα: όταν δεν έχω αγκαλιά το νινί, θέλει το σκυλί αγκαλιά, έχει πάθει κατάθλιψη... Επιπλέον τώρα που άρχισαν τα κρύα και σκεπαζόμαστε με σεντόνι και πικέ κουβερτούλα, το πατσαβουράκι θέλει να χωθεί κάτω από τα σκεπάσματα. Υπόψην ότι κοιμάμαι μαζί με το μωρό μου. Λοιπόν το σκυλί σουρνεται και ξαπλώνει κάτω από το μωρό, και χρησιμοποιεί τον ποπό του μωρού για μαξιλάρι :D. Επίσης ώρες-ώρες δεν ξέρω πώς την έχει δει την Ελισάβετ, ζαχαρωτό? Διότι την γλύφει στο πατουσάκι της ανελέητα όμως!! :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κουκλες!!!

am13 οοολα αυτα που γραφεις ειναι το κοινο αγχος των εγκυων που ηδη εχουν παιδακι/α... Κατ' αρχην δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβεις τους πονους της γεννας... Οσο για τον μικρο, η φυση προνοει και γενναμε οταν ολα τα υπολοιπα ειναι ετοιμα: δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να γεννησεις τοσο απροβλεπτα... Και ο συζυγος σου θα προλαβει να φτασει σπιτι, και το παιδι θα το αφησετε σε ασφαλη χερια, don;t worry...

Κοριτσια εχετε υποψη καποιον πολυ καλο δικηγορο-εργατολογο? Αν ειναι, στειλτε μου με πμ τα στοιχεια του, θελω να αναλαβει μια υποθεση μου!!

μακαρι κλελια μου.γιατι εχω αγχωθει πολυ.

κοριτσια χτες νβομιζα πως θα γενναγα.ειχα πρωτη φορα συσπασεις ανα τεσσερα λεπτα και για αρκετη ωρα, ταση για εμετο και τρελες κρυαδες.αυριο θα παω ντοκτορι να δω τι θα μου πει....


RJfPp2.png

34Hqp2.png Notes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! επιστρεψατε κ οι φρεσκομανουλες! καλη λοχεια σε ολες.

liana κ μενα επειδη ειχε ικτερο μου διναν και ξενο γαλα απο το μαιευτηριο κ οταν βγηκαμε 2 παιδιατροι μου ειπαν να δινω κ ξενο γαλα..ομως εγω που κανω παντα του κεφαλιου μου αρχισα να κοβω απο καποια γευματα το συμπληρωμα μεχρι που εφτασα να της δινω σε ενα μονο γευμα λιγο συμπληρωμα. πια 22 ημερων δεν της δινω καθολου ξενο..εχω πολυ γαλα κχορταινει..για να δω αν τρεφεται σωστα απο το θηλασμο ζυγιζω το μωρακι 1 φορα τη βδομαδα.επισης βγαζω κ με θηλαστρο οποτε βλεπω οτι π.χ. χορταινει με 90 ml..αυτα εμπειρικα απο μενα ως νεα αγχωμενη μανουλα

clelia οταν ποναει δεν την παρηγορει τιποτα..μονο μετα απο ωρα τρωει βυζακι κ χαλαρωνει:cry::cry:ευτυχως σημερα κρατησε λιγο ..ηταν υποφερτο!

καλε να αναψουμε καλοριφερ? τι εγινε χειμωνιασε αποτομα..αυριο φτιαχνουμε ντουλαπες!!!μαμααααα...


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Χρύσα ταλαίπωρο... Θα συνηθίσεις, μην ανησυχείς!! Με τον θηλασμό πώς τα πας??

Τώρα που έγραψες ότι πρήστηκες στην τομή: και εγώ πάνω από την τομή έχω ένα πρήξιμο. Από την αρχή αυτό, δεν έγινε τώρα... Θα δω βέβαια τον γιατρούλη σε 10 μέρες περίπου, αλλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό (έτσι είπε και η μαμά μου)... Δεν είναι??

Τι είναι αυτό το πράγμα: όταν δεν έχω αγκαλιά το νινί, θέλει το σκυλί αγκαλιά, έχει πάθει κατάθλιψη... Επιπλέον τώρα που άρχισαν τα κρύα και σκεπαζόμαστε με σεντόνι και πικέ κουβερτούλα, το πατσαβουράκι θέλει να χωθεί κάτω από τα σκεπάσματα. Υπόψην ότι κοιμάμαι μαζί με το μωρό μου. Λοιπόν το σκυλί σουρνεται και ξαπλώνει κάτω από το μωρό, και χρησιμοποιεί τον ποπό του μωρού για μαξιλάρι :D. Επίσης ώρες-ώρες δεν ξέρω πώς την έχει δει την Ελισάβετ, ζαχαρωτό? Διότι την γλύφει στο πατουσάκι της ανελέητα όμως!! :D

καλα φοβερο σκηνικο.. πατσαβουρακι-πατουσακι-μωρακι...εχουν ενστικτο τα ζωακια..κανει οτι θα εκανε στο δικο του μωρο..το γλυφει!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

mamounaki πολύ χάρηκα που επιστρέψατε στον αποκλειστικό μητρικό θηλασμό!!

Στο ΜΗΤΕΡΑ δεν γέννησες? Και προώθησαν ξένο γάλα οι παιδίατροι εκεί?? Ααααααααα τα νεύρα μου!!!

Άλλο να μην θες να θηλάσεις, γούστο σου καπέλο σου! Να σου λένε όμως βλακείες και να σε επηρεάζουν, τι να πω... απαράδεκτα πράγματα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...