Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!!!

Να σου ζήσει Αγγελικούλα το κοριτσάκι σου!!!

Κοριτσάκια θέλω τα φώτα σας!

Στο relax μπορουμε από τωρα να βάζουμε τα βρεφάκια μας; Στο κάθισμα του αυτοκινήτου που μπαίνει στο καρότσι να τη βάζω κατά τη διάρκεια της μέρας. Όλο στο καλαθάκι της δεν αλλάζει καθόλου εικονες.

Πόσες ώρες είναι ξύπνια τα μωράκια τον πρώτο μηνα, εμένα όλο κοιμάτε λίγες ώρες είναι ξύπνια!

Το βασικό μου πρόβλημα είναι το φαγητό, αντι να μειώνεται το συμπλήρωμα που της δίνω (ξένο γάλα) αυξάνεται! Αφήστε που σε ορισμένα γεύματα την ξυπνάω για να φάει και δεν ξυπνάει με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Μου είπε η παιδίατρος να μην την αφήνω χωρις να εχεί φάει πάνω απο 4 ώρες εκτος από το βράδυ!

Σας ζάλισα εεεεεεε??????????

Φιλακια σε όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αγγελικακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να σασ ζησει κοπελα μου η μπεμπουλιτσα σασ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να ειναι υγιησ και πολλη ευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τσιπουριτσα κουραγιο!κοντευεισ να ξεφορτωθεισ τισ κουτεσ!!!!!!!!!!!!!!!καλα αποτελεσματα απο την διαιτολογα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λιανα μου η συμβουλοσ μου ειχε πει οτι για να κοψεισ το συμπληρωμα ,αρχικα μειωνεισ εσυ τα ml που δινεισ....δηλαδη αν δινεισ 60 θα δωσεισ πια 50,ετσι ωστε να ξυπνησει νωριτερα και να φαει πιο πολυ μαμισιο γαλατακι!!!!μετα παλι θα κοψεισ λιγο κ μετα παλι λιγο..και οποτε ξυπναει θα δινεισ δικο σου εσυ!!!

αλλα αν θελεισ ρωτα και τισ κοπελεσ στον θηλασμο να σου πουν καλυτερα!!!

στο ριλαξ την βαζω κι εγω ...για λιγο οταν θελω να κανω κατι (π.χ να τακτοποιησω την αγγελικη)μεχρι να βγαλω εξω τον βυζο..

για λιγο δεν νομιζω να πειραζει...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι τισ ποπελεσ που εκαναν καισαρικουλα????................δεν ξερω αλλα τισ τελευταιεσ μερεσ με ποναει τρομερα στο αριστερο μεροσ τησ κοιλιασ εκει που ειναι οι εσωτερικεσ τομεσ...νιωθω ακομα τισ τομεσ σαν να εγχειρηστικα χτεσ!!!ουτε να σηκωθω με ευκολια απο την καρεκλα δεν μπορω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σκευτομαι να ειναι λογω 3ησ καισαρικησ?(στισ αλλεσ ειχα αναρρωσει 24 ημερων αρκετα...)να ειναι που ειχα αλλο ντοκτορι κ εκανε αλλα κολπα εκει μεσα???να ειναι η υγρασια κ επηρεαζει?τι να πω!!παντωσ ποναω.εσεισ πονατε ακομα?αρκετα?

δηλαδη για να καταλαβετε νιωθω εντονο τσουξιμο κ πονο συγχρονωσ...αλλα μονο απο την μια πλευρα...

να φταιει που σηκωνω την αγγελικη...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjourakia σε όλες τις κόρες

προς το παρόν :

Ηταν πολύ ρομαντικά με τα κεριά μας μέσα στο περήφανο κουτιστάν!

Γιωτα μου πέρασε το ματάκι ε; μπράβο στην Εμμέλια (τέλειο όνομα το ξαναλέω)

Σε ευχαριστώ πολύ μικρούλα μου, χαιρομαι που σου αρέσει το όνομα, το γέλιο είναι οτι οσοι με ρωτάνε πως θα πείτε τη μικρή και τους το λέω με ρωτάνε όλοι απο που βγαίνει. Τους αρέσει όμως γιατι είναι ευηχο ονοματἀκι.

Ειρήνη μου καλύτερα παρε το γιατρό σου να τον ρωτήσεις για τον πόνο πιθανον να είναι επειδή σηκώνεις την Αγγελική αλλα πάρε καλυτερα να ρωτήσεις.

Ellain μην αγχώνεσαι μεχρι να γεννήσεις θα είσαι περδίκι.

Κορίτσια είχα βάλει στην ομάδα μας οτι γεννησε η Αγγελική και τώρα δεν το βρίσκω μηπως ξερει κάποια τι μπορεί να εχει συμβεί;


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε τσιπουρακι τι ωραιο και ρομαντικο το δειπνο με τα κερακια στο Κουτισταν, πολυ κινηματογραφικο λεμε!! Χαλαλι και οι θερμιδες και τα λιπαρα!

Ευχαριστω ολα τα κοριτσακια για τις ευχες τους για περαστικα, νομιζω οτι θα πιασουν, οπως συμβαινει παντα με την θετικη ενεργεια του October Power!Εχει αρχισει να ξεβουλωνει το ενα ρουθουνι!!! yeahhhhhhhhhhhhh!!!

Παω γιατρουλη στις 16.30 να δουμε τι θα πει. Να δουμε αν κλωσησα καλα το πουλακι μου και ποτε προτιθεται να βγει :) Πρεπει να ειμαι η τελευταια που ασχολειται ακομα με γυναικολογο κι οχι με παιδιατρο! χιχιχιχιιχ δεν πειραζει, αγαλι αγαλι ;)

Τα λεμε το απογευμα φιλακιααααααα


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το παπί!!!!

λες να σε γατουλέψει σήμερα ο γιατρός και να γεννήσεις επιτόπου σαν την Ελένη μας;;;; ή δεν το θέλουμε αυτό;;;;

θέλουμε το σάββατο να έρθει και το amore σου;;;;;;

λέγε να ξέρω τί θα ευχηθώ!!!!!!

<3

Link to comment
Share on other sites

landing_baby_girl.jpg

Αγγελική να σας ζήσει το αγγελούδι σας!!! Περιμένουμε τα νέα σας όταν με το καλό επιστρέψετε σπίτι σας!

Με το fb της ομάδας κάτι έχει γίνει και δεν φαίνονται οι καινούριες αναρτήσεις :cry: Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα!

Δε θα σχολιάσω άλλο γιατί γκρινιάζει η μικρή και έχουμε παιδίατρο σε λίγο αλλά ελπίζω να ξαναμπώ το βράδυ!

Φιλιά σε όλες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλεςςςςς....

Αγγελικη μου να σου ζησει το μπεμπε σου ... το ροζουλακι σου :P:p:p

Κοριτσια ειμαι κομματια... εκανα γενικη σ ολο το σπιτι και με ποναει η μεση μ τωρα το καλο ειναι οτι ειναι το μωρακι μου εδω και με ξεκουρασε με το ν'ασχοληθει με την μαγειρικη αυτος κι εγω με τα υπολοιπα {αν και το μαγειρεμα ειναι πιο ξεκουραστο μαλλον μ επιασε κοροιδο γκρρρ}

κι εκει που επλενε βεραντες και ειχα σηκωσει τις τεντες να η βροχουλα γκρρρρρρ

Εκανα κι ενα βιολογικο καθαρισμο στο τουτου μου για να μπορει να μπει η τουμπιτσα μου να παμε σ εναν γαμο την κυριακη επισημα και οικογενειακα :P:p

δεν μπαινω συχνα γιατι εκει που εχω σημα ιντερνετ καλο απο τον αδερφο μου απεναντι εκει πεφτει και μου τα σβηνει ολα κι ετσι μπαινω οταν βρισκω καλο σημα ..

Θα προσπαθησω να ξαναμπω αργοτερα


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

αγγελικουλα τι ξαφνικο ηταν αυτο? να σου ζησει κουκλιτσα μου η κορουλα σου! γερη ευτυχισμενη και παντα καλοτυχη να ειναι η γλυκουλα σου!! αχ πολυ χαρηκα..περιμενουμε νεακια σου!!!

ellain κλωσα πουλακι μου και με το καλο να κανεις το αυγουλακι σου και συ! χιχιχ!

vasdeli καλα αποτελεσματα! περιμενουμε νεακια σου και καλη επιστροφη

λιανα μου για να την ξυπνας μπορεις να της τριβεις την πατουσιτσα, τα αυτακια..εμενα καπως ετσι ξυπναγε η υπναρου μου τοτε με τον ικτερο που ηταν πολυ νωχελικη!

σημερα πηγα ικα πηρα τα επιδοματα μια χαρα!!! αυριο θα πεταχτω και μεχρι τον οαεδ...φωτεινουλα θα ψαξω να δω τι χαρτια χρειαζεται αν χρειαστω κατι θα σε ρωτησω ε???


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγγελικουλα τι ξαφνικο ηταν αυτο? να σου ζησει κουκλιτσα μου η κορουλα σου! γερη ευτυχισμενη και παντα καλοτυχη να ειναι η γλυκουλα σου!! αχ πολυ χαρηκα..περιμενουμε νεακια σου!!!

ellain κλωσα πουλακι μου και με το καλο να κανεις το αυγουλακι σου και συ! χιχιχ!

vasdeli καλα αποτελεσματα! περιμενουμε νεακια σου και καλη επιστροφη

λιανα μου για να την ξυπνας μπορεις να της τριβεις την πατουσιτσα, τα αυτακια..εμενα καπως ετσι ξυπναγε η υπναρου μου τοτε με τον ικτερο που ηταν πολυ νωχελικη!

σημερα πηγα ικα πηρα τα επιδοματα μια χαρα!!! αυριο θα πεταχτω και μεχρι τον οαεδ...φωτεινουλα θα ψαξω να δω τι χαρτια χρειαζεται αν χρειαστω κατι θα σε ρωτησω ε???

Να με ρωτησεις μανουλομαμουνακι :P:p:p


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που θηλάζετε και τα έχετε πιο πρόσφατα μήπως ξέρετε τι να κάνω με το ένα στήθος μου που έχει πρηστεί αρκετά και πονάει κυρίως ψηλά δηλαδή λίγο πιο κάτω από το λαιμό. Πιστεύω ότι κάποιος αδένας έχει κλείσει και δεν βγαίνει από εκεί το γάλα στην ποσότητα τουλάχιστον που θα έπρεπε (αν το λέω και σωστά), δίνω κυρίως από εκεί στο μωρό και κάνω μαλάξεις όσο πίνει αλλά και μετά για να φύγει το γάλα. Κάνω σωστα; Επίσης νομίζω ότι βοηθάει το ζεστό μπάνιο ή κάνω λάθος;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Hello κοριτσακιαααα!!! Λοιπον, πηγα γιατρουλη, ολα καλα, ο υπερηχος εδειξε το παπακι μας 3900 αλλα ο ντοκτορας τον υπολογιζει 3500, να τ'αφησω?? Επισης, μου παραβιασε την περιοχη για να ελεγξει με τετοιο τροπο που μου ξεβουλωσε η μυτη, χιχιχιχιχιχιχιιχιχιχιχιχιχιχι!!! Ετοιμαζομαστε λεει, θα περιμενουμε 3 μερες, κι αν δεν γινει τιποτα, Δευτερα πρωι μπαινουμε για προκληση. Ειμαι ανακουφισμενη, γιατι στο μεταξυ θα ερθει το μωρο κι ετσι μου εφυγε το αγχος του να ειμαι μονη μου :):) Ολα καλαααααα

Ελενη μου δεν ξερω να σου απαντησω για τον θηλασμο, αλλα κι εγω εχω διαβασει οτι τα ζεστα μπανια και το μασαζ βοηθουν. Για να μας πουν οι πιο εμπειρες παρακαλουμε!

Φωτεινη μην το παρακανεις βρε με τις δουλειες, εισαι λεχωνιτσα ακομα :)

Mamounaki μια χαρα σε βρισκω με τα επιδοματακια στην τσεπουλα, καλοφαγωτα!!!

vasdeli περιμενουμε νεα σου

Φιλακια σε ολες, παω να φαω ψωμι με σαλαμι, καλο βραδυ!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη πάρε καλύτερα τον γιατρό σου να σου πει τι να κάνεις για να μην πονάς. Πόνο και τσούξιμο είχα την 2η μέρα τοκετού. Πλέον δεν νιώθω τπτ, εκτός βέβαια αν μου χώσει κλώτσο το νινί όταν το αλλάζω ή όταν κοιμόμαστε και πάλι δεν τρελαίνομαι στον πόνο. Δεν νιώθω βέβαια το σημείο, μου το είπε ο γιατρούλης ότι στην καισαρική κόβονται και οι αισθητήριοι νευρώνες και επανέρχονται μετά περίπου 6 μήνες.

liana αν χωράει στο relax δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην την βάζεις εκεί... Σχετικά με το ξένο γάλα που το μωρό σου αυξάνει την πρόσληψή του, είναι λογικό, αν θες να του δίνεις περισσότερο μητρικό ακολούθησε τις συμβουλές της Ειρήνης...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ellain άντε κοριτσάρα!!! Τελειώνεις και εσύ, και αφού ο γυναικολόγος σε ξέφραξε (κυριολεκτικά και μεταφορικά :tongue:) όλα οκ!!

Ελένη αυτά που κάνεις είναι πολύ σωστά για να αποσυμφορηθεί η περιοχή... Τις μαλάξεις να τις κάνεις πιο ψηλά από το σημείο που έχει πρηστεί και να έχουν φορά μέχρι κάτω στο στήθος. Απλά επέμεινε διότι η μαστίτιδα καραδοκεί...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...