Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια έχετε φιλάκια από την ellain μας!

Είναι κρυωμένη η ίδια και είχαν τρεχάματα με τη γιαγιά της…

Ο γιατρός της δίνει περιθώριο μέχρι την Κυριακή για να γεννήσει αλλιώς τη Δευτέρα μπαίνει με πρόκληση.

Θα μπει και η ίδια όταν συνέλθει.

Περαστικά κουκλίτσα μου και σε σένα και στη γιαγιά σου και μ’ έναν πόνο!

Μ' ένα γερό μωράκι πάνω απ' όλα! :D


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

maraki να σας ζησει!!!παντα ευτυχισμενοι!!!καλη λοχεια κοριτσι μου!!

αγγελικουλα ειδες ολα πανε τελεια!!!φτου φτου!

οσο για τα επιπλα neoset ειπαμε???αααα....τρελλη μουτζα!!

κλαιμε δεν εχω χρονο σημερα ουτε να φαω...full time job με εχει η μπεμπα σημερα..σας φιλω κ ισως μπω αργοτερα..ειναι η ωρα του κολικου μας γμτ..


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, χαθήκα λιγακι γιατι ηταν εδω η μαμα μου και οταν είχα χρόνο καναμε δουλιτσες και δεν προλάβαινα να μπω, μετα πάλι τα απογευματα εχουμε τους κολικούς που μας τρώνε πολυ χρόνο και τους περνάμε αγκαλιά με την μικρή αλλιώς δεν ηρεμεί. Απο χθες βρε γαμώτο βγάζει πολυ τσίμπλα το ματάκι της και την εχω πλακώσει στις κομπρέσες με χαμομήλι και αν δεν της περάσει μεχρι αυριο θα αρχίσουμε κολύριο, εχει μάλλον στενωση του δακρυικού πόρου, κατα τα αλλα είμαστε πολύ καλά ευτυχώς κοιμάται καλα το βράδυ το μαναράκι μου.

Μαρακι να σου ζήσει ο μπέμπαρος κοπέλα μου, να είναι πάντα γερό και καλότυχος.

Panan 2 να σου ζήσει το μωράκι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

Ελένη και Δεσποινα καλως ήρθατε στα σπιτάκια σας και σαραντισμό να έχετε. Ελένη απο οτι διαβαζω τα πάτε μια χαρα με τη μικρή και με άλλα παιδάκια σου, πρεπει να είναι πολυ μεγαλη ευτυχία να εχεις τρία παιδιά. Δέσποινα πιστευω ειλικρινα οτι είσαι ο πιο δυναμικός χαρακτήρας εδω στο καφε, δεν σε φοβάμαι μην σε πάρει απο κάτω, φαση είναι και θα σου περάσει γρήγορα.

Αγγελικούλα μου μια χαρα η μπεμπίνα σου μεγαλώνει γρήγορα, μην στεναχωριέσαι για το πόσο θα μείνει στην κοιλίτσα σου, ξερει αυτή θα μείνει όσο χρειάζεται.

Vαsdeli καλέ τι χρυσοχέρα εισαι εσυ; Εχω μείνει αφωνη. Περιμένουμε νεα απο την καμπύλη σου.

Φιλάκια πολλα σε όλα τα κορίτσια.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερααα!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ!!!ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!

Με το καλο κοριτσια και οσες περιμενετε τα μπεμπακια σας!!!! (Αντε ρε ellain τι θα γινει??? κοντευεις να γινεις δεσποινα:mrgreen::mrgreen:)

Kοριτσια ειμαι πολυ καλυτερα! χθες και σημερα δεν εβαλα καθολου τα κλαματα:mrgreen:

ο μπεμπης με εχει ξεζουμισει και δεν εχουμε μπει ακομα σε σειρα, κοιμαται αλλες φορες τετραωρα και αλλες ουτε μιση ωρα..ελπιζω να μπουμε σε μια σειρα γρηγορα γιατι νυσταααζωωω!!!

ευτυχως με το θηλασμο τα παμε σουπερ..δεν εχω δωσει καθολου συμπληρωμα απο τη μερα που ηρθαμε σπιτι (στο μαιευτηριο εδωσα 4-5 φορες γιατι ειχε χαμηλο ζαχαρο και φοβομασταν για υπογλυκαιμια). ηρθε και η παιδιατρος την παρασκευη και τον βρηκε μια χαρα! απο βαρος δε!!! σε 5 μερες πήρε περιπου 300gr!!! από 4140 που τον πηραμε απο το μαιευτηριο πήγε 4420!!! εχω παθει πλακα!! η μελινα επαιρνε τοσο βαρος το μηνα!!! εχω το παιδι γιγας!!! ο αντρας μου με δουλευει μου λεει οτι μοιαζει στο βενιζελο χαχαχαχαχα!!!

σας φιλω παω να παιξω με την παραπονιαρα την κορουλα μου τωρα που κοιμαται ο μπομπος γιατι μου ελειψε το κοριτσακι μου...

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα κοριτσια πρωι πρωι την αγγελικη και πηγαμε ικα για το ενα εμβολιο που γινοταν μονο εκει..

για να σκευτειτε σε τι φαση βρισκομαι απο αυπνια και ολα αυτα,ψιλοχτυπησα το αυτοκινητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!πρωτη μου φορα χτυπαω αυτοκινητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!και μαλιστα ειχα παρει τησ μητερασ μου ..!!!!!!!!!πηγαινα μια χαρα και και παρολα αυτα ακομα δεν μπορω να καταλαβω....ειχε ενα διπλοπαρκαρισμενο αυτοκινητο στα δεξια κ οπωσ πηγα να το προσπερασω χτυπησα τον καθρεφτη μου με αποτελεσμα να ραϊσει το κρυσταλο....μικρο το κακο!!!απλα νευριασα επειδη ηταν το πρωτο μου χτυπημα κ επειδη χωρισ να το καταλαβω την επαθα!!!!!!!!!!!!!!!!τεσπα!

α και μεσα σε ολα η αγγελικη ειναι συναχωμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μυξουλε σ κ βηχασ...

και υποπτευομαι οτι την κολησε η πεθερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ηλθε βλεπετε χτεσ επισκεψη μετα απο 2 εβδομαδεσ να μασ δει.....

ασχολιαστο!αντι για καμια βοηθεια ,μασ κολλησε κιολασ!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

mamounaki και μένα κάτι άκυρα σχετικά με τον θηλασμό πήγε να μου πει η πρώην παιδίατρος και έφαγε πόρτα! Είχα διαβάσει τα απίστευτα για τον θηλασμό και δεν επρόκειτο κανείς να με πείσει να μην θηλάσω για να πέσει ο ίκτερος του παιδιού. Όσο για το ελαφρύ και λίγο γάλα, ασχολίαστο το αφήνω... Ποιο θηλαστικό βρε δεν έχει επαρκές γάλα για το παιδί του?? Δεν επρόκειτο να με πείσει κανείς, που χτυπιόντουσαν και με βρίζανε και εγώ τους έγραφα!! Και τελικά με δικαίωσε ο παιδίατρός μας ο τωρινός...

Αυτά έγραφα στην ellain πριν με sms. Μην μασάς βρε της γράφω, ό,τι θες εδώ να ρωτάς, θα το ψάξουμε, θα ρωτήσουμε, θα σου πούμε. Μην ακούς παιδίατρους και μαίες έτσι αβίαστα, τους ήξερες και από χθες?? Ό,τι ξέρουν και αυτοί σου λένε, και καλά να είναι ψαγμένοι, όταν όμως κολλάνε στα πατροπαράδοτα, τότε την κάτσαμε...

Ηλιάνα πες μας βρε κανά νέο, μία που σε βλέπουμε και μετά εξαφανίζεσαι, λεχωνάααααρα :tongue:

Γιωτίτσα εύχομαι να της φύγει το βαβά με χαμομηλάκι :(, περαστικούλια!!

Δέσποινα σιγά μην κάτσεις να κλαις εσύ βρε!! Το παιδί σου δεν μοιάζει στον Βενιζέλο!! Είναι ένα κουκλί μεγάααααλο!! Είσαι μόνη ή ήρθε κανείς για παρέα? Μάκια σας!!

Ειρήνη για καλό έγινε αυτό στο αυτοκίνητο: πήγαν να σας ματιάσουν και την πλήρωσε το αυτοκίνητο :tongue:... Μην σκας, τέτοιες ζημιές - και μάλιστα μικρές - δεν μας πτοούν βρε!!! Όσο για την πεθερά, ρίχνε κανά αλατάκι όταν φεύγει η παλιο-γκαντεμιάρα... :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Μαρακι να σας ζησει ο μπεμπης!!!Να ειναι γερα και τα δυο παιδακια σαςκαι εσεις να τα καμαρωνετε!!!Περιμενουμε τα νεα σας!!!

Μανουλες και επικειμενες μανουλες τι κανετε??Σας διαβαζω σχεδον καθημερινα..πότε ειμαι στα down, πότε με προλαβαίνει η αδερφη μου -ερχεται καθε πρωί και μου κανει παρεα-, τα απογευματα πάλι ερχονται καποιοι φιλοι και κουμπαροι για να με δουν πριν γεννησω, οποτε λίγες ωρες ειμαι μονη για να σας παρακολουθω..

Αυριο εχω γιατρό και ενω αρχικα ειπα να το αφησω για την Πέμπτη πριν λίγο εκλεισα ραντεβου για τις 7.30 μμ

Χτες όλο το απόγευμα ειχα και αρκετα πονακια πότε στη μεση, πότε στα νεφρα, αρκετα πετρωματα..Τα ψιλοχρειαστηκα να σας πω την αληθεια και πίστεψα πως ηρθε η ωρα αλλα μετα απο ενα deponaki συνηλθα για τα καλά!!

Σας φιλώ, καλό βραδυ!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

m

Ηλιάνα πες μας βρε κανά νέο, μία που σε βλέπουμε και μετά εξαφανίζεσαι, λεχωνάααααρα :tongue:

Αγαπούλα μου είμαι ακόμη σε προσαρμογή καθαρίζω σπίτι κτλ να στρώσουν λίγο και θα σας τα πω όλα μην ξεχνάμε ότι το Σάββατο βγήκαμε από νοσοκομείο είχε ίκτερο ο μικρός και έχω μια αγωνιά ως προς την πρόληψη υγρών κάνω αποκλειστικό θηλασμό και θηλάζω και τον μεγάλο σε κάποια γεύματα δεν μπορώ να σας διαβάσω και έτσι δεν σχολιάζω και δεν θέλω να κουράζω με τα δικά μου

μουτσσσσσσσσσσσ

α να σε ρωτήσω πηρές επίδομα προοροτητασ απο το ικα μιας και γέννησες πριν τισ 37 και εσύ ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηλιάννα μου δεν πήρα επίδομα προωρότητας επειδή το μωρό γεννήθηκε 28-29 μέρες πριν την ΠΗΤ. Επίδομα δίνουν από τις 30 ημέρες και πάνω. Αν όμως σου έχουν πει κάτι διαφορετικό, σφύριξέ μου το για να ξαναπάω και να το ζητήσω...

Μια χαρά σε βλέπω με τον θηλασμό κλπ... Με ρέγουλο τα καθαρίσματα, άλλα έχουν προτεραιότητα τώρα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, χαθήκα λιγακι γιατι ηταν εδω η μαμα μου και οταν είχα χρόνο καναμε δουλιτσες και δεν προλάβαινα να μπω, μετα πάλι τα απογευματα εχουμε τους κολικούς που μας τρώνε πολυ χρόνο και τους περνάμε αγκαλιά με την μικρή αλλιώς δεν ηρεμεί. Απο χθες βρε γαμώτο βγάζει πολυ τσίμπλα το ματάκι της και την εχω πλακώσει στις κομπρέσες με χαμομήλι και αν δεν της περάσει μεχρι αυριο θα αρχίσουμε κολύριο, εχει μάλλον στενωση του δακρυικού πόρου, κατα τα αλλα είμαστε πολύ καλά ευτυχώς κοιμάται καλα το βράδυ το μαναράκι μου.

Μαρακι να σου ζήσει ο μπέμπαρος κοπέλα μου, να είναι πάντα γερό και καλότυχος.

Panan 2 να σου ζήσει το μωράκι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

Ελένη και Δεσποινα καλως ήρθατε στα σπιτάκια σας και σαραντισμό να έχετε. Ελένη απο οτι διαβαζω τα πάτε μια χαρα με τη μικρή και με άλλα παιδάκια σου, πρεπει να είναι πολυ μεγαλη ευτυχία να εχεις τρία παιδιά. Δέσποινα πιστευω ειλικρινα οτι είσαι ο πιο δυναμικός χαρακτήρας εδω στο καφε, δεν σε φοβάμαι μην σε πάρει απο κάτω, φαση είναι και θα σου περάσει γρήγορα.

Αγγελικούλα μου μια χαρα η μπεμπίνα σου μεγαλώνει γρήγορα, μην στεναχωριέσαι για το πόσο θα μείνει στην κοιλίτσα σου, ξερει αυτή θα μείνει όσο χρειάζεται.

Vαsdeli καλέ τι χρυσοχέρα εισαι εσυ; Εχω μείνει αφωνη. Περιμένουμε νεα απο την καμπύλη σου.

Φιλάκια πολλα σε όλα τα κορίτσια.

Γιωτίτσα τύλιξε το δάχτυλό σου με γαζούλα για να μην τραυματίσεις το παιδί και κανε του μαλάξεις στην άκρη του ματιού 2-3 φορές τη μέρα για να βοηθήσεις τη στένωση και σιγά σιγα θα διορθωθεί.


ttB9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια....τι κλάμα ήταν αυτό;

Είδα το πρώτο επεισόδιο από το σήριαλ του μέγκα ΤΟ ΝΗΣΙ....

Είχα διαβάσει και το βιβλίο αλλά δεν την περίμενα τόσο καλή την παραγωγή....

Λοιπόν η καμπύλη ζαχάρου, όπως την περίμενα κοριτσάρες μου...:mrgreen:

0' 96

60' 199

120' 174

180' 78

Σύμφωνα με τον Ζούπα (τον γνωστό διαβητολόγο) τα ανώτερα φυσιολογικά όρια καμπύλης ζαχάρου για 100 ml γλυκόζη είναι:

0' 90-105

60' 165-190

120' 145-165

180' 125-145

Καμία έκπληξη λοιπόν...έτσι ακριβώς ήταν και στην δεύτερη εγκυμοσύνη. Το θετικό είναι ότι στα κιλά μου είμαι καλά, οπότε ο γιατρός που θα τον δω την Πέμπτη θα μου πει να κάνω διατροφή,πιθανότατα.Ίσως με παραπέμψει και σε διαβητολόγο.

Οι μετρήσεις μου, τόσο το μεσημέρι όσο και το βράδυ μετά το φαγητό, ήταν πολύ καλές: 103 και 96 μια ώρα μετά το φαγητό.Αυτό είναι πολύ θετικό:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

mamounaki όντως τρελή μούντζα… τα έπιπλα δεν είναι από τη NEOSET μόνο η ντουλάπα ήταν…

Γιωτίτσα περαστικά στη μικρούλα σου!

Δεσποινάκι θηριάκι το ζουζούνι σου!

irini οι υλικές ζημιές διορθώνονται, πάνω απ’ όλα εμείς να είμαστε καλά!!!

Stone λες να σου πει ευχάριστα αύριο ο γιατρούλης;

Vasdeli τι σου είπε ο γιατρός σου για την καμπύλη; Σε είδε ή θα πας άλλη μέρα;


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαρακι μου να σασ ζησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να ειναι παντα υγιεσ και ευτυχισμενο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλο σαραντησμο να εχεισ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η αγγελικη ειναι κ επισημα αρρωστη....συναχι κ βηχασ!!!ο παιδοντοκτορ ειπε μακρυα απο το μωρο κ αν γινεται να παει να μεινει αλλου....(να γελασω εδω???)να την παω στη μαμα μου δεν γινεται,εφοσον εκεινη λειπει συνεχεια...κ ο μπαμπασ μου πια ποσο να την εχει???ηδη μου την εχει αρκετα!!

κοντευω να σκασω παλι..

σημερα κοιμοταν η μια ,ξυπνουσε η αλλη!!!στο τελοσ πηραμε την αγγελικη στο κρεβατι μασ...αλλα απο την μια φοβαμαι μην κακομαθει κ θελει κ μετα ,απο την αλλη φοβαμαι μην κολλησει το μωρο εφοσον ειναι κ αυτο στο ιδιο δωματιο


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...