Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια, να 'μαι κι εγω!!!!!

Πρωτα απ'ολα να ευχηθω στο Μαρακι, να σου ζησει ο γιοκας, καλοτυχος και γελαστος να ειναι παντα!!!!

Απ' ο,τι βλεπω ολα πανε ρολοι, οι καινουριες μανουλες εχουν βρει τους ρυθμους τους με τα μπουμπουκακια τους κι ολα καλα!

Τα δικα μου νεα ειναι τα εξης: ειμαι συναχωμενη, λαιμος, μυτη βουλωμενη και που και που πονοκεφαλος, ευτυχως δεν εχω πυρετο. Ομως το γεγονος οτι δεν μπορω να παρω φαρμακα καθυστερει την ιαση και μου σπαει τα νευρα. Αλλα τι να κανουμε? Υπομονη...

Το αλλο φανταστικο που συνεβη την Πεμπτη που περασε ηταν οτι επεσε η γιαγια μου (ναι ναι η γνωστη με τον Αλτσι) απο την σκαλα γιατι βαριοταν λεει να περιμενει το ασανσερ και αποφασισε να παει απο τις σκαλες, με αποτελεσμα ενα σπασμενο χερακι, θλαση θωρακα και αιματωμα στο κεφαλι...nice! Οποτε οπως καταλαβαινετε την πρηγουμενη εβδομαδα ημουν αρκετα πεσμενη για την ολη κατασταση, αλλα συνερχομαι.

Το καλο ειναι οτι εγινε η μετακομιση (τσιπουριτσα ακουςςςς??), χθες πηραν τα πραγματα και τα πηγαν αυθημερον στον Βολο και τωρα το μωρο βρισκεται σε βομβαρδισμενο σπιτι. Δεν πειραζει, σιγα σιγα θα τα φτιαξουμε, δεν γινεται αλλιως.

Επισης το αλλο καλο ειναι πως ο,τι και να γινει την αλλη Δευτερα το αργοτερο θα εχω το μωρακι μου, ειτε ερθει μονο του ειτε την Δευτερα με προκληση. Μακαρι γιατι δεν αντεχω αλλο την αναμονη. Εγω δεν ειμαι γυναικα, ελεφαντινα ειμαι, θα γεννησω στους 10 μηνες μου φαινεται!!!

Δεσποινακι, δεν καταλαβα ακριβως τι εχεις, κατι για κλαματακια διαβασα. ελα να συνερχομαστε σε παρακαλω!Κι εγω ριχνω κανενα ρεσιταλ που και που, με βοηθαει να χαλαρωνω και μετα συνερχομαι.

Γιωτιτσα και Ειρηνη περαστικα στα μωρουδενια σας, με τα ματακια και τις ιωσουλες. Υπομονη :)

vasdelaki ενημερωσε μας τι θα συμβουλευσει ο ντοκτορ για το σακχαρο. Θα την κανεις την διατροφουλα ή θα την γλιτωσεις?

Οσο για το Νησι, κι εγω το περιμενα με ανυπομονησια, αλλα μου συμβαινει παντα με ο,τι εχω διαβασει και μετα το βλεπω στην τβ ή το σινεμα. Ποτε δεν μου αρεσει οσο μου αρεσει το βιβλιο, ισως γιατι περιοριζει την φαντασια και σου το δινει στο "πιατο".... Περι ορεξεως....

Σε ολα, μα ολα τα κοριτσακια, μικρα και μεγαλα, και αγορακια του καφε φιλακια!!! Τα λεμε συντομα!

Παστουλες (πανε πια τα παγωτακια, μπηκε σχεδον ο χειμωνας) και καρδουλινες <3<3<3


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!

Η τζουτζούκα μου κοιμάται και η μαμά της τρέχει-τρέχει για να κάνει δουλειές μέχρι να ξυπνήσει και να ανοίξει το στόμα της ααααααααα διότι πεινάει!!

vasdeli κάτσε να δούμε τι θα πει ο γιατρός σου, μπορεί να μην τόσο μα τόσο αυστηρός σαν τον κακό γιατρούλη μου και να γλυτώσεις τις ινσουλίνες (και κατά συνέπεια την παρακολούθηση του μωρού).


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω, κατά λάθος πάτησα υποβολή:

Ειρήνη πρόσεχε τώρα με την άρρωστη Αγγελικούλα!! Εδώ σου λένε ότι όταν κάποιος είναι άρρωστος, να κυκλοφορεί με μάσκα γύρω από βρέφος κάτω των 2 μηνών. Μην πολυπλησιάζει το μωρό διότι θα έχετε τρεχάματα... Βέβαια το καλό είναι ότι θηλάζεις και έχει περισσότερα αντισώματα το μωρό, αλλά καλύτερα να έχετε περισσότερο το νου σας για να μην αγχώνεστε!!

ellain εσύ και η Πετρούλα έμεινες να κρατάτε τα προσχήματα (η Αγγελική είναι πιο μικρούλα εγκυούλα!). Ό,τι θες για τον θηλασμό ρώτα εδώ ή στέλνε μας sms, για ρώτα την Πετρούλα τι κουλά την ρωτούσα από το μαιευτήριο, την vasdeli την είχα πρήξει πιο πριν, μία κοπέλα στην δουλειά μου ακόμα πιο πριν (απορία που είχα: τα μωρά εκτός από γάλα πίνουν κάτι άλλο, πχ νερό? :rolleyes:). Μην πτοείσαι από την κουλαμάρα μίας μαίας ή ενός παιδίατρου! Ψάξε-ψάξε και θα το βρεις!!

Βρε κορίτσια, είχα δημοσιεύσει χθες στο fb μας ευχές για το Μαράκι μας. Το είχα δει. Γιατί δεν το βρίσκω σήμερα?? Μάλιστα η Ελένη ευχήθηκε, βρήκα ειδοποίηση στο mail μου με τις ευχές της, αλλά πατώντας το Link με εμφανίζει σε μια άγονη γραμμή του fb. Τι έγινε, σβήστηκε? Αν ναι, γιατί?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

vasdeli 7oς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Με το καλό κοριτσάκι!!!!

Πώς περνάει έτσι ο καιρός?? Θυμάσαι? Δεν είμαι έγκυος, δεν είμαι, μα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ!! Βλέπω γραμμούλα σε 65 τεστ που έχω κάνει αλλά μάλλον είναι ολα λάθος, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!! (λόγια vasdeli - δεν ήταν από πάντα σοφή, μετά έγινε)

:tongue: :tongue: :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το βροχερό Αιγαίο!!!

Vasdeli τι σου είπε ο γιατρός σου για την καμπύλη; Σε είδε ή θα πας άλλη μέρα;
Καλημερα κοριτσακια, να 'μαι κι εγω!!!!!

vasdelaki ενημερωσε μας τι θα συμβουλευσει ο ντοκτορ για το σακχαρο. Θα την κανεις την διατροφουλα ή θα την γλιτωσεις?

Οσο για το Νησι, κι εγω το περιμενα με ανυπομονησια, αλλα μου συμβαινει παντα με ο,τι εχω διαβασει και μετα το βλεπω στην τβ ή το σινεμα. Ποτε δεν μου αρεσει οσο μου αρεσει το βιβλιο, ισως γιατι περιοριζει την φαντασια και σου το δινει στο "πιατο".... Περι ορεξεως....

Κορίτσια, την Πέμπτη έχω ραντεβού και θα ξέρω....Θα σας πω

Όσο για το νησί, ellain, νόμιζα ότι θα το πάθω κι εγώ αυτό που λες γιατί είχα διαβάσει το βιβλίο(συνήθως δεν μου αρέσουν οι μεταφορές) αλλά-περίέργως- ξετρελλάθηκα...Με συγκίνησε βαθύτατα...

vasdeli κάτσε να δούμε τι θα πει ο γιατρός σου, μπορεί να μην τόσο μα τόσο αυστηρός σαν τον κακό γιατρούλη μου και να γλυτώσεις τις ινσουλίνες (και κατά συνέπεια την παρακολούθηση του μωρού).

Clelia ξέχασα να σου πω ότι έχω γελάσει άπειρα με το σκυλάκι σου που γλείφει την πατούσα της μπεμπούλας!!!:D:D:D

Μανάρι μου! Θέλει και αυτό μια θέση στο κρεββάτι!!!!

Ναι, ναι, κάτσε να δούμε τι θα πει το ντοκτόρι μου....

Το γμτ πάντως είναι ότι όλα τυα μεταγευματικά μου είναι μια χαρά. Μόνο αυτή η παλιογλυκόζη με ξετίναξε!!!:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vasdeli 7oς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Με το καλό κοριτσάκι!!!!

Πώς περνάει έτσι ο καιρός?? Θυμάσαι? Δεν είμαι έγκυος, δεν είμαι, μα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ!! Βλέπω γραμμούλα σε 65 τεστ που έχω κάνει αλλά μάλλον είναι ολα λάθος, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!! (λόγια vasdeli - δεν ήταν από πάντα σοφή, μετά έγινε)

:tongue: :tongue: :tongue:

Μαζί γράφαμε....

:P:p:p:p Πω, πω...τι μου θύμισες τώρα ρε φιλενάδα...τα έχω βάλει όλα σ' ενα κουτί και όταν τα βλέπω γελάω με την ανασφάλειά μου!!!!:tongue::tongue::tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια απάντηση ψύχραιμης Clelias σε τρελαμένη vasdeli:

Έννοια σου και όταν αρχίσει να κλωτσάει, θα πειστείς ότι είσαι γκαστρωμενούλα!!

Ε μα!! Σιγά μην σε άφηνα σε ησυχία!!

:tongue: :tongue: :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες κλωτσούσε τόσο πολύ κάτω κάτω που νόμιζα ότι θα εμφανιστεί κανένα πόδι ή χέρι από κάτω.....:P:p:p

Με έκανες και γέλασα ιχιχ μακάρι να ήταν τόσο εύκολο να βγει χιιχιχ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, είχα δημοσιεύσει χθες στο fb μας ευχές για το Μαράκι μας. Το είχα δει. Γιατί δεν το βρίσκω σήμερα?? Μάλιστα η Ελένη ευχήθηκε, βρήκα ειδοποίηση στο mail μου με τις ευχές της, αλλά πατώντας το Link με εμφανίζει σε μια άγονη γραμμή του fb. Τι έγινε, σβήστηκε? Αν ναι, γιατί?

clelia και εγώ χθες το είδα κάποια στιγμή τυχαία αρκετές ώρες αφού το δημοσίευσες. Τώρα δεν το βλέπω. Και οι φωτογραφίες που πρόσθεσα δε βγαίνουν στο wall. Δεν ξέρω τι φταίει.

ellain περαστικά στη γιαγιά σου και με το καλό να φτιάξετε το σπιτάκι σας.

Όσο για το παπί νομίζω θα σκάσει μύτη τις επόμενες μέρες!

vasdeli και εμένα μου άρεσε το νησί, νομίζω ότι είναι πολύ καλή δουλειά. Σίγουρα το βιβλίο ήταν μοναδικό αλλά φαίνεται πολύ καλή παραγωγή. Και εμένα με έπιασαν χθες τα κλάματα ίσως επειδή έχω διαβάσει και το βιβλίο και το θυμήθηκα ξανά την ιστορία. Είχα ρίξει και τότε πολύ κλάμα.

Γιωτίτσα αυτό με το ματάκι το είχα με την Εβελίνα για ένα διάστημα όταν ήταν 3-4 μηνών. Και εγώ έκανα μαλλάξεις και το καθαρίζαμε πότε με χαμομήλι, πότε με ορό.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπούλες μου γειά σας κι από μένα

απο το Περήφανο Κουτιστάν!!!!!!!!!

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω ακόμα είδα όμως ότι γέννησε το Μαράκι μας!!!!!!!

Να μας ζήσει το μπεμπίνι!!!!!!

Η Ελενα ακόμα από ότι είδα, αλλά σύντομα θα έρθει και το παπί!

Θα προσπαθήσω να διαβάσω αργότερα!

Σας φιλώ <3 <3 <3 και μία τρελή Σκορδοβροχή σε όλες μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου σας διάβασα και ..... δεν θυμάμαι πολλά....

πάει είμαι και ψιλοξανθούν (μελί αλλά οκ... ) είμαι και τρελαμένη με τις κούτες..

Τα πρώτα μωράκια μας έκλεισα Μήνα!!!! Να μας ζήσουν!

Να ευχηθώ καλό σαραντισμό σε όλες σας!!!!!!

Vasdelaki μου να σε περιποιηθώ με Σκορδα!!!!!!!!!!!!!!

7ος!!!! με το καλό ΚΑΙ ο 9ος!!!!!!

Αγγελική τέλεια τα νέα σου! ευτυχώς έχεις και την Πετρούλα - Μάνα Κουράγιο να κάνετε παρέα γιατί η Ελενα γίνεται παπιομάνα άμεσα!!!!!

Μπράβο και με την μετακόμιση!!!!!!! Μαζί στον αγώνα! Περαστικά στη γιαγιακα

Ειρήνη μου περαστικά στην Αγγελικούλα, τώρα που την κόλλησε το πεθερικόν να της την στείλεις για λίγες μέρες.... γκρ.... έξαλλη έγινα!

Δεσποινιό αυτό δεν είναι μωράκι είναι παιδί όλόκληρο!!!!! φτου φτου!

Ελένη μου καλύτερα να ρωτήσει κάποια συμβουλο θηλασμού για τον καφέ, ίσως ένα ντεκαιφεινάκι;

Ηλιάννα με ρεγουλα οι δουλιές! Γιώτα το ίδιο! Μαρηκρισάκι :)

σε όλες πολλές σοκολατένιες <3

chocolate-hearts-300x300.jpg

κερνάω για το καινούργιο σπιτι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοπελαρες μου εγκυουλες και λεχωνες μου καλησπερα σας σκεφτομαι ολη μερα που λεει και ο πανταζης....

χτες πηγα γιατρο το ρωτω τι παιζει για το περιστατικο του σαββατου(συσπασεις ανα δεκαλεπτο για δυο ωρες ....) μου λεει ψευδης τοκετος.αλλο παλι και τουτο λεω μας δουλευει ο μπεμπης. ξερει οτι αγχωνομαι αν θα καταλαβω τις συσπασεις για να παω εγκαιρα στο μαιευτηριο και σπαει πλακα μαζι μου.anyway.εσεις το εχετε ξανακουσει??

ο νεος ειναι παντως λεει καλα 3300 και ο τραχηλος κανονικος ακομα.αν και μου πε η μαια οτι δεν ειναι απαραιτητο στιε δευτεροτοκες να περιμενουμε πρωτα να κοντηνει και μετα να ανοιξει γιατι ειναι λεει μια κατασταση που συμβαινει παραλληλα γιαυτο και γεννανε νωριτερα.τελος παντων αναμενουμε αν δεν προκυψει κατι θα με δει την δευτερα παλι.αντε δυο βδομαδες εμειναν

απτη μια χαιρομαι και ανυπομονω να κρατησω το μπεμπουλη μου αγκαλια απτην αλλη βλεπω τον μεγαλο μου που ειναι δραστηριος και λεω πως θα τα καταφερω και τι ωραια που ειναι ακομα μεσα στη κοιλια μου ο μικρος....

vasdelaki πολυ καλες οι μετρησεις αλιμονο απομας που τρυπιομαστε συνεχεια και εχουμε ξεχασει τα γλυκα(αν και τη τελευταια βδομαδα χαλαρωσα και ξεφυγα ντροπη μουυυυυυ)ellain περαστικά στη γιαγιά σου και με το καλό να φτιάξετε το σπιτάκι σας


RJfPp2.png

34Hqp2.png Notes:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλησπερα. επανηλθα, πιο χαλια απο ποτε, εχω τρομερο πονοκεφαλο, μπουκωμα και φοβαμαι μην ανεβασω και πυρετο γιατι ψιλοκρυωνω. Και η ερωτηση μου στις εμπειρες ειναι η εξης: αν με το καλο το μωρο ερθει οσο ακομα ειμαι κρυωμενη μπορω να το περιποιηθω και να το θηλασω εγω, οντας σε αυτην την κατασταση?? Ή θα φαει μπουκαλι το καημενο μου (ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ, σινφφφ κλαψ)??

Τσιπουριτσα ζητω το Κουτισταν, καπου εκει λογικα θα βρεις και τον αντρα μου, ειναι χαμενος στις κουτες! Ωστοσο δεν μασαμε, παμε δυνατα!

Α ρε vasdeli με το καλο και στον 9ο!!!!

Κλελια ευχαριστω για την συμπαρασταση και υποκλινομαι στις γνωσεις σου σε θεματα θηλασμου! Εισαι ντοκτορ ;)

Ελενη, Ηλιανα, αμ13, φιλακια σε ολες!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

ελενακι μου καλο περαστικουλια σε σενα κ την γιαγιακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τσιπουριτσα μου,μαλλον δεν μασ κολλησε η πεθερα...απλα απο τα νευρα μου με την ολη κατασταση το σκευτηκα!!!!!

πωσ παει η μετακομοιση?????εισαι στο καινουριο σπιτακι τωρα?μονιμα?αχ αντε κουκλα μου καλοριζικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εδω τωρα χαμοσ.......πανικοσ καλυτερα!!!εχει η μικρη κολικουσ κ κλαιει εδω και ωρα...την σηκωνω τωρα!!!λειπει κ βαρδια ο αντρασ μου ,αφηστε τα!!!!

η αγγελικουλα μια απο τα ιδια!!!!συνεχεια ορουσ κ μασκα τησ βαζω..


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...