Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ellain όλα καλά. Μεγάλα τα αγόρια της παρέας! Ελπίζω να έρθουν όλα όπως επιθυμείτε!

όσο για μας η παιδίατρος είπε ότι πάμε πολύ καλά και αν δεν προκύψει κάτι θα μας ξαναδεί σε αρχές Δεκεμβρίου για το πρώτο εμβόλιο. Η μικρή μέσα σε μια εβδομάδα που βγήκε από το νοσοκομείο πήρε 700γρ.

όσο για το στήθος νομίζω δυστυχώς κάτι σε μαστίτιδα υποψιάζομαι μια και έχω 38 πυρετό και νιώθω πτώμα. Θα το παρακολουθήσω για λίγο, διάβασα και κάποιες οδηγίες στο ιντερνετ. Βέβαια με το που θήλασα και έβαλα ζεστή κομπρέσα έπεσε ο πυρετός στο 37,5.

Καληνυχτα σε όλες. Πάω να ξεκουραστώ τώρα που κοιμήθηκαν όλοι. Φιλιά!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσσσσσσσσσσσσσσσσσ Σας διάβασα

σας χρωστά μια περιγραφή της γάνας θα την γράψω αφού γέννηση η πετρούλα μας

είναι καλά ακόμη δεν γέννησε να πω πάντως προχθές είχε διαστολή 1 μακάρι να δουλέψει το σώμα τις και να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου

tsipoura μου βρήκε σπίτι? καλά έχω χάσει επεισόδια συγγνώμη καλό μου φιλιαααααα

am13 έχω ξανά ακούσει για ψεφτοτοκετο μην αχωνεψιά περίφημα θα τα πας και με τα δυο παιδιά θα δεις όλα σουπερ θα πάνε

ellain τι σκεφτεσαι ?φυσικά και μπορείς να θηλάζεις και να περιποίησε το μωράκι σου θα φοράς μάσκα ασε που μέχρι να γεννήσεις θα είσαι περδικάκι α και γιατροσόφι αλάνθαστο τζαλανετι το εχω γράψει πολλές φορές ξεμπούκωμα άμεσο θα στο στείλω σε πμ

IRINI83ωχ κολικούς τι να πω πέρασα στον μεγάλο ολοι μερα έκλεγε αλήθεια έδωσες σταγόνες εγω δνε είχα δώσει τίποτα ούτε τσαι μόνο θήλαζα και πρόσεχα την διατροφή λέτε αν έδινα κατι άλλο να μην υπόφερε τοσο το πουλάκι μου ?

Clelia μου πολύ στενοχωριέμαι για της θηλές σου κάτι κάνεισ λάθος όταν τοποθετείς το μωρό και εγώ δυο μηνεσ έτρεχαν αίμα στον μεγάλο σε καταλαβαίνω απόλυτα επίσης βαλε βαμβάκι στο στήθος και μην σαπουνίζεσαι συχνά μια φύρα την ημέρα είναι αρκετή επίσης η κρεμά δεν της σκληρύνει της ενυδατωνη αν θες μπορείς να μου πεις όταν είναι στεγνές οι θηλές σου τι χρώμα έχουν ? να σου στείλω το τηλ μου να μιλήσουμε θες?

Κάνατε κ την πρώτη βόλτα νομίζω αργήσατε εμείς είδη κάναμε με το σλινγ 3

mamounaki! Αχ όλες δουλείες κάνουμε θηλάζεις ανά 3 ώρες? το ξυπνάς το μωρό η ξυπνά μονό του πόσο ίκτερο είχατε εσείς ?

vasdeli ΣΚΕΨΟΥ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΜΑΡΑ

Angelique1981

ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ

βασω79 ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ

και εσείς ίκτερο και εμείς μπήκαμε και σε λάμπα 17.8 ειχε ο δικός μου και φύγαμε 13 γιατί πονάς από την επισκληρηδιο σου έβαλε πολύ φάρμακο ? ένιωθες τα πόδια σου η όχι >?

FwTeiNi ΜΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΜΕ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ποιος μιλαει εγώ??????????/

που τρέχω σαν την τρελή

άσχετο αλά είμαστε λεχώνες ας καθόμαστε και λίγο το λεω σε εσένα μπαας και καθίσω και εγώ \

Ελένη θα σου στείλω πμ βασικά κάνε ζεστές κομπρέσες και δες αν στην θηλή έχεις κάποιο ασπράδι ίσως είναι κάποιος φραγμένος πόρος και δεν βγαίνει το γάλα από εκεί ρίξε μια μάτια http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=3&id=214&st=2

http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=7243


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Επιτέλους, είδα τον μπέμπη μου!!!

Είναι κούκλος(ανέβασα φωτό στο fb), μοιάζει πολύ του αδερφού του, για την ακρίβεια είναι ίδιος!!!!Βγάλαμε καταπληκτικές 3D φωτό με τον γιατρούλη μου!!!!:-P

Πέρασα και από την διαβητολόγο, ξεκινώ διατροφή 1800 θερμίδων ό,τι ακριβώς έκανα και στον Παυλάκη μου....Όλα καλά! Μετρήσεις 4 φορές τη μέρα και φαξ τις τιμές στην διαβητολόγο την Παρασκευή. Αν οι τιμές είναι καλές, θα σκαπουλάρω την ινσουλίνη!(δεν έχω τίποτα με την κυρία, το νινί θέλω μαζί μου...) Έχω καλό προαίσθημα!!!!Σήμερα πάντως ήταν πολύ καλές οι τιμές μου....

Ο μπέμπαρος είναι 1240 γραμμάρια!Είναι λίγο μεγαλούτσικος(στο 89%, εντός ορίων!) αλλά με την διατροφή ελπίζουμε να τον κρατήσουμε σε νορμάλ επίπεδα και να μην ξεφύγει. Μου βρήκε λίγο αυξημένο και το αμνιακό, γεγονός που συνάδει με τον διαβήτη κύησης (ο μπέμπαρος κατουράει πολύ!) αλλά μου είπε ο γιατρός ότι με την διατροφή θα μαζευτεί και το υγρό...(Μακάρι Θεέ μου)

Τρέφεται καλά το μανάρι μου, η ροή αίματος ήταν άριστη στον ομφάλιο λώρο. Ο τράχηλος πολύ καλός, βαστάει γερά...

Συνέστησε πολύ ξεκούραση, αποφυγή πετρωμάτων και χαλάάάάάάρωση....(Ρε γιατρούλη μου, με άλλα 2 παιδιά πώς να τα καταφέρω:wink::-P

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P

Μπεμπούλη μου, σήμερα σε είδα να πιπιλάς τον αντίχειρά σου και σκέφτηκα όταν θα θηλάζουμε!!!! Αχ, τι συγκίνηση...

Και μια και ήμουν και στο Ιασώ, πέρασα και πήρα και τις τιμές των δωματίων....Ρε κορίτσια, τι killers είναι αυτοί; Υπάρχει, λέει, 3κλινο και 3κλινο superior, 2κλινο και 2κλινο superior (Mη χ@σ*):evil: Όταν τους ρώτησα ποια είναι η διαφορά μου είπανε ότι το superior είναι πιο άνετο...(κατάλαβα, το άλλο θα είναι κουτί...:evil:)

Τεσπά, κόβω και το ασβέστιο και αρχίζω trofocard....

Επόμενο ραντεβού, αν οι τιμές είναι καλές κατά τις 10 Νοέμβρη...αλλιώς πιο μπροστά....(φτου, κακα!:-P).

Για την πρωτείνη μου είπε ότι είναι αμελητέα η ποσότητα (10 μονάδες έδειχνε και το ανησυχητικό είναι από 300 και πάνω...)Πιθανότατα έγινε μη καλή συλλογή ούρων:|. Την επόμενη φορά(γιατί θα την επαναλάβω) πρέπει να π'άρω μια στάση σαν τον Κολοσσό της Ρόδου.....για να μην παρασυρθούν εκκρίσεις από τον κόλπο....

όσο για το στήθος νομίζω δυστυχώς κάτι σε μαστίτιδα υποψιάζομαι μια και έχω 38 πυρετό και νιώθω πτώμα. Θα το παρακολουθήσω για λίγο, διάβασα και κάποιες οδηγίες στο ιντερνετ. Βέβαια με το που θήλασα και έβαλα ζεστή κομπρέσα έπεσε ο πυρετός στο 37,5.

!

Όχι, ρε γμτ...

Ελένη, είχα πάθει μαστίτιδα στον Παύλο, συνήλθα με αντιβίωση...ελπίζω να μην την χρειαστείς....ό,τι κάνεις είναι σωστό.

Δεν πιστεύω να κοιμάσαι μπρούμητα......εκλυτικός παράγωντας μαστίτιδας κατά τον θηλασμό....:|


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τι να πω ???οτι δεν εχω κοιμηθει ουτε καν μιση ωρα????ουτε λεπτο!!!....κ το σπουδαιοτερο...γι αυτο κ ειμαι πολυ πολυ χαλια...αρρωστησε το μωρακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την κολλησε προφανωσ η αγγελικη οσο κ αν προσεχα..

ορο στην μυτουλα ειπε ο γιατροσ κ εισπνοεσ με αερολιν...:(

συνεχεια κλαιω απο το βραδυ....δεν λεω περισσοτερα γιατι δεν θελω να σασ ζαλιζω...παντωσ η ψυχολογια μου ειναι πολυ κατω του μηδενοσ....

α και η αγγελικη ξυπνη μαζι μασ ΟΛΟ το βραδυ...κατα τισ 5 την βαλαμε στην κουνια τησ με κλαματα ...:(:(

κ το γαλα ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα μολισ αντλουσα 40 λεπτα ...και εβγαλα 15-20 μλ....

τι να πω!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας!!!!!

Ελένη μου εύχομαι γρήγορα να περάσει το θέμα με το στήθος, η αδελφή μου που έκανε μαστίτιδα κάποια στιγμή της είχαν πει για κοπρέσες ζεστές και κρύες (πριν και μετά αλλά δεν ξέρω τη σειρά να ρωτήσεις κάποια σύμβουλο θηλασμού, αλλά με την Κλέλια εδώ δεν θα χρειαστείς καν) καθώς και να θηλάζει αρκετά! με τις θηλαστικές κινήσεις θα γιάνει!!!!!!!! :)

Ελενα έχεις τη Δεσποινα και τη Νένα για πρότυπα βλέπω!!!!!!!!!

με το καλό όλα!!!!!! :)

Φωτεινή δουλίτσες εεεε; σε καταλαβαίνω εχω διαλυθεί

μπράβο που καθαρίσατε το τουτου, να μην ξαναπνίσετε τώρα μέσα ποτε!!!!!!!

Μαμούνι προκοπή μεγάλη κι εσύ! φιλί στο πατούσι

Ηλιάνα μου χαίρομαι που είναι όλα σούπερ!!!!!!!

Κλέλια είσαι ο επίσημος Ντόκτωρ... Δεσποινα που είσαι καλέ; σου πήραν τη θέση!

Vasdeli τρελομάνα!!!!!!!!! φτου φτου φτου φτου <3

τίποτα δεν θα χρειαστείς θα δεις! λίγο κολοκύθι που είναι και το έμβλημα του october power και θα πέσουν όλες οι τιμές!

κοριτσάκια μου χαμος εδώ σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τι να πω ???οτι δεν εχω κοιμηθει ουτε καν μιση ωρα????ουτε λεπτο!!!....κ το σπουδαιοτερο...γι αυτο κ ειμαι πολυ πολυ χαλια...αρρωστησε το μωρακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την κολλησε προφανωσ η αγγελικη οσο κ αν προσεχα..

ορο στην μυτουλα ειπε ο γιατροσ κ εισπνοεσ με αερολιν...:(

συνεχεια κλαιω απο το βραδυ....δεν λεω περισσοτερα γιατι δεν θελω να σασ ζαλιζω...παντωσ η ψυχολογια μου ειναι πολυ κατω του μηδενοσ....

α και η αγγελικη ξυπνη μαζι μασ ΟΛΟ το βραδυ...κατα τισ 5 την βαλαμε στην κουνια τησ με κλαματα ...:(:(

κ το γαλα ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα μολισ αντλουσα 40 λεπτα ...και εβγαλα 15-20 μλ....

τι να πω!!

Να πεις ότι θα φας ένα φιλάκι και μια μεγάλη αγκαλίτσα και θα ηρεμήσεις γιατί όσο δεν ηρεμεις δεν θα κατεβαίνει γαλατάκι και το ξέρεις!!!!!

αχ βρε κοριτσάκι μου!!!!!!

Περαστικά θα είναι του μωρού το ξέρεις και το ευχόμαστε για γρήγορα με όλη τη δύναμη του OCTOBER POWER!!!!!!!!!

μην πανικοβάλεσαι (λέω εγώ η ψύχραιμη.... ) ηρεμία και όλα τα έχεις υπό έλεγχο, το πρόβλημα είναι ότι είστε και όλοι άυπνοι και δεν βοηθάει καθόλου αυτό μα καθόλου!

περαστικά και πάλι και πολλές πολλές <3 <3 <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια, τι κανετε σημερα?

Βρε ειρηνη μου τι παθατε μωρε? Μην στεναχωριεσαι, αφου εχεις τις οδηγιες του γιατρου και τις ακολουθεις θα το ξεπερασει γρηγορα το μωρακι σου. Οσο για την αυπνια, δυσκολα τα πραγματα αλλα ολα μεσα στο προγραμμα ειναι, αν σε βοηθαει κι εγω αυπνη ειμαι και χωρις μωρο μαλιστα! Φαντασου να εχω και μωρο... Υπομονη χρειαζεται και ψυχραιμια, ολα θα φτιαξουν!

μαμαλευτερακι γραψε μου την γιατρεια για το συναχι, σε περιμενω εναγωνιως!!! Πες μας και τα νεα σου ντε!

Βικυ τι καλα που πηγαν ολα :) Το μωρακι σου μια χαρα, οι εξετασεις μια χαρα, γενικα ολα πανε ρολοι, οσο για την διαιτουλα αφου ηταν αναμενομενο ουδεν προβλημα

Ελενη μου περαστικα με τις θηλες, ελπιζω να λυθει γρηγορα το προβλημα σου

Τσιπουρακι τελειωνεις απο Κουτισταν ακουω? Ελα μπραβο να φτιαχτει η φωλιτσα!!!

Εμενα το κρυωμα ακομα καλα κρατει, εχω και βηχα σημερα, δεν κοιμηθηκα, το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι ο γιατρος επετρεψε να χρησιμοποιω το αποσυμφορητικο με μετρο, αλλα τι να σου κανει? Την εχω αρπαξει γερα και δεν βοηθαει κι αυτο.... Υπομονη...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Τι να πρωτογραψω που δεν μου ειναι ευκολο καθως θηλαζω και προσπαθω να φαω κορν φλεικς...

οκ μολις τελειωσε η μικρη, τωρα αγκαλιτσες!

Ειρηνη ειναι πολυ κριμα που αρρωστησε η μικρη αλλα αυτα ειναι περαστικα και αναμενομενα με μεγαλυτερο παιδακι. Πες μου ομως τι καταφερνεις οταν κλαις, οχι πες μου!! Διαλυεις την ψυχολογια σου και τα παιδακια σου το νιωθουν!! Λοιπον: μαζεψε τα κομματια σου και μην στενοχωριεσαι! Το κρυωμα φευγει, αυτο που κανεις στον εαυτο σου ομως οχι!!

Ελενη στην θεση σου θα επαιρνα τηλ τον συνδεσμο θηλασμου, σιγουρα θα σου βρουν λυση για αμεση αποσυμφορηση. Ειρηνη και εσυ τηλ τους και ρωτα τους αυτο για το γαλα σου.

vasdeli τι τελεια νεα εχεις! Ολα θα πανε πολυ καλα, εισαι μαθημενη σε διατροφη "διαβητικου". Οταν τελειωσω να γραφω θα δω τις φωτο σας, θελω να δω το μωρο μααααααααααααααας!!

Σας εχω πει οτι τα μωρα αυτου του κλαμπ τα θεωρω "δικα μας"? Ειναι τα δικα μας μωρα και τα αγαπαω παρα πολυ και εχω γινει και γμ τις κλαψες τωρα τελευταια μιλαμε!!

ellain γερο κρυωμα εφαγες!! Πολλες μερες ειναι βρε πουλακι μου, χαρα στο κουραγιο σου!! Περαστικα!!

Ηλιαννα μου τι κανεις αγαπουλα?? Λοιπον, απο χθες το βραδυ παλι ξεκινησα προσπαθειες να μην χρησιμοποιω θηλες σιλικονης, για να δουμε θα το πετυχω αυτη τη φορα? Καταλαβα τι χαζομαρα εκανα: οταν το μωρο θηλαζει, πιανει μια χαρα το στηθος, απο την αλω. Στο τελος ομως που εχει φαει και κουραζεται ή παιζει, πιανει την ρογα και την πιπιλαει με τις ωρες. Μεχρι προτινος δεν την τραβουσα διοτι νομιζα οτι εστω και 1μλ τρωει. Ομως δεν ισχυει αυτο, καθως παιζει ή χρησιμοποιει την ρογα για πιπιλα (και με ξεσκιζει). Οποτε οταν το κανει αυτο την απομακρυνω.

Οσο για το χρωμα ειναι ροζ, και πολυυυυυυυυ μαλακές.

Ο λογος που δεν την βγαλαμε νωριτερα βολτα ειναι αφενος οτι φοβομουν επειδη ηταν πιο μικρουλα και δεν ημουν τοσο εξοικειωμενη με τον θηλασμο, αφετερου δεν ειχα διαθεση αλλα αυτο ειναι ενα μεγαααααααλο θεμα


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Τι να πρωτογραψω που δεν μου ειναι ευκολο καθως θηλαζω και προσπαθω να φαω κορν φλεικς...

....και να γραψεις στο καφε....Γεια σου ρε Κλελια-Ναπολεοντα!!!!χιχιχιιχιχιχχιι


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


....και να γραψεις στο καφε....Γεια σου ρε Κλελια-Ναπολεοντα!!!!χιχιχιιχιχιχχιι

Α, αυτό εχει άλλη φάση: με το 1 δαχτυλάκι πατάω ένα-ένα πλήκτρο την φορά... Γι' αυτό και δεν βάζω τόνους (ε μα πόσα πράγματα να κάνω, πόσα...).

Έχω και τον donkey που βήχει σαν τον φθισικό, θα του χώσω μια σφαλιάρα αν ξυπνήσει το μπεμπέ!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Τι να πρωτογραψω που δεν μου ειναι ευκολο καθως θηλαζω και προσπαθω να φαω κορν φλεικς...

οκ μολις τελειωσε η μικρη, τωρα αγκαλιτσες!

Σας εχω πει οτι τα μωρα αυτου του κλαμπ τα θεωρω "δικα μας"? Ειναι τα δικα μας μωρα και τα αγαπαω παρα πολυ και εχω γινει και γμ τις κλαψες τωρα τελευταια μιλαμε!!

Στο τελος ομως που εχει φαει και κουραζεται ή παιζει, πιανει την ρογα και την πιπιλαει με τις ωρες. Μεχρι προτινος δεν την τραβουσα διοτι νομιζα οτι εστω και 1μλ τρωει. Ομως δεν ισχυει αυτο, καθως παιζει ή χρησιμοποιει την ρογα για πιπιλα (και με ξεσκιζει). Οποτε οταν το κανει αυτο την απομακρυνω.

Οσο για το χρωμα ειναι ροζ, και πολυυυυυυυυ μαλακές.

Ο λογος που δεν την βγαλαμε νωριτερα βολτα ειναι αφενος οτι φοβομουν επειδη ηταν πιο μικρουλα και δεν ημουν τοσο εξοικειωμενη με τον θηλασμο, αφετερου δεν ειχα διαθεση αλλα αυτο ειναι ενα μεγαααααααλο θεμα

ότι είσαι πολυτάλαντη το ξέραμε Multi τρελοκομείο μας!!!!!!

εννοείτε πως τα μωράκια του october power τα νοιώθουμε δικά μας !!!!!!

<3 λλλλλίνες μου

αυτό με την πιπίλα το είχα ακούσει και δεν το θυμήθηκα να σου το πω βρε γμτ!!!!!! εκτός από το ότι κάνει κακό στη θηλή κάτι κάνει και με τον αέρα;;;;

κάτι τέτοιο δεν θυμαμαι. Τώρα που το βρήκες το κόλπο όλα σούπερ!

Περαστικά στον καλό σου :) προσοχή μην σας κολλήσει! απαππαπαα

Καλημερα κοριτσακια, τι κανετε σημερα?

Τσιπουρακι τελειωνεις απο Κουτισταν ακουω? Ελα μπραβο να φτιαχτει η φωλιτσα!!!

Εμενα το κρυωμα ακομα καλα κρατει, εχω και βηχα σημερα, δεν κοιμηθηκα, το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι ο γιατρος επετρεψε να χρησιμοποιω το αποσυμφορητικο με μετρο, αλλα τι να σου κανει? Την εχω αρπαξει γερα και δεν βοηθαει κι αυτο.... Υπομονη...

Εμ δεν τελειώνω αλλά μέσα στο σκ πιστεύω ότι θα μπω στην τελική ευθεία!

μόλις το τελειώσω θέλω να πάω σε ένα σπα να με τρίβουν 2 μέρες!!!!!!

αύριο θα σου έχει περάσει το κρύωμα είπαμε γιατί έχει κομμωτήρια κλπ κοτιές για να υποδεχτείς μωρο και παπί!!!!!! :)

κάτσε να σε σκορδίσω λίγο να σου περάσει αμέσως!!!!! Σκόρδα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γκαντεμοοοοοοοοοοοο

εγραφα ενα κατεβατο κι εκλεισε το μοτζιλα μου μονο του γκρρρρρρρρρ

Λοιπον τσιπουριτσα μου σημερα τα ειδαμε με τον αντρουλη ολα.εμεις οταν μπαινουμε στο αμαξι εχουμε παντα καφε ιδιως εγω...και με τον καφε πηγαινε και παρεα το τσιγαρο....οποτε σημερα δεν φτιαξαμε καφε και δεν καναμε ουτε ενα τσιγαρο στην διαδρομη μας μεχρι την γιατρο μας...

Ναι ναι πηγαμε να μας δει αφου 40ντηζουμε σε λιγες μερες...αλλα.... τελικα δεν καναμε τιποτα οσο αφορα την γεννα και τα σχετικα μετα απ'αυτης...

Καναμε αλλα ομως :(

εβγαλα ενα ΣΑΝ σπυρακι πλαι στο ...χμμμ ... γκουχου γκουχου μου...

μονο σπυρακι δεν ηταν αυτο ... 4 γιγαντοαφασολες μαζι ηταν :(:(:(:(

και παει και αρχιζει να το ζουμπαει να βγαλει οτι πειον ειχε μεσα... μεχρι που εβγαλε αιμα ΑΛΛΑ εκει αυτη ακλονητη πιεζε κι εγω τα ειχα δει ολα...και μου λεει ...εδω ολοκληρη γεννα αντεξες αυτο δεν αντεχεις??

αλλο της λεω εκει ...εκει μου ειπες να τ'απολαυσω και το εκανα εδω δεν μου ειπες τιποτα .. και συνεχιζε... αποτελεσμα .. αντιβιωσουλα και καλο καθαρισμο με αντισηπτικο... και θα παω να με δει οταν αυτο φυγει....Πουφφφ πια με το ενα μας και με το αλλο μας....

μαμαλευτερακη εγω παντως δεν νιωθω να εχω γεννησει ... ειλικρινα οσοι με ρωτανε οι με βλεπουν μονο να εχω γεννησει δεν μοιαζω.... μονο τουμπες που δεν κανω.... τελειωσα με το καθαρισμα μισο στρωσαμε το σπιτι ...δηλαδη κουζινα και σαλονι ειναι αστρωτα...παιδικο διαδρομος και κρεβατοκαμαρα στολιστηκαν :o:o τ'αλλα μετα τα μεσα τοθ νοεμβρη με το στολισμα του χριστουγεννιατικου δεντρου ;););)

ellain μου αν δεν τα κανω τωρα που ειναι και ο αντρουλης μου με αδεια ποτε θα τα κανω? τα κανουμε παρεα τουλαχιστον

αν παει την αλλη εβδομαδα για δουλεια θα μου κατσικωθει καμια πεθερα και δεν θελω... ερχεται ρωταει αν εχω κατι να κανω κι οταν της λες εχω αυτο πχ το σιδερωμα κι εγω κανω κατι αλλο η καθομαι αν δεν εχω κατι αλλο ...αντι να σιδερωσει καθεται μαζι μου :mad::-xοποτε το ενα και το αυτο δεν ειναι ? ας τα κανω με το μωρο μου να ειμαστε και σιγουροι :D:D

Πω πω ποναω και η μικρη αρχισε να βαζει την παλαμη της στο στομα :D:D:Dωρα για μαμμμμμ

τα λεμε αργοτεραααα... η μαλλον αργα το βραδυ εχουμε shopping therapy σημερα εχουμε σε γαμο να παμε την κυριακη και πρεπει να βρω κατι να μου κανει τωρα :(:(:(αν και δεν θελω να παω λογω των κιλων μ αλλα το καναμε μεσανατολικο ζητημα και για να μην στεναχωρησω το φατσουλινακι μου θα βγω κι οτι βρω


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω στην κλελια μας

Καλημέρα σε όλες

Μαλών θα βάλω τις φωνές και ας παρεξηγηθεί :D:D:D:D:D

σμουτσσσσσσσσσσσσσσσ

Είναι δυνατών να θηλάζεις??????/:rolleyes:

να τρως????????/ :rolleyes:

και να γράφεις σ το φόρουμ ??????????????:rolleyes:

Πώς να μην πληγώνονται οι θηλές σου.....................??????????

τα χεριά σου δεν Κρατανε το κεφαλάκι του μωρού

λογικό είναι να σέρνει τα ουλα του πάνω στης θηλές σου ποτέ νδεν θήλασα ενώ έκανα κάτι άλλο 2 /12 χρόνια τον Λευτέρη τον θήλαζα αποκλειστικά αφιέρωνα 15 λεπτά σε κάθε γεύμα και τωρα αφιερώνω 20 λεπτά στο μπέμπη;);););)

Φιλια κούκλα και προσπάθησε να θηλάζεις πιο χαλαρά


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Hλιαννα :tongue:

τι λες καλε!! το κεφαλι του μωρου στηριζεται στο εσωτερικο του αγκωνα μου και αμα θελω να της αλλαξω θεση στο κεφαλι, αναλογως κουναω το χερι μου. Απο την πλευρα που θηλαζω δεν κουνιεμαι, την αλλη χρησιμοποιω. Το κεφαλι της το κραταω αν χρειαστει να περπατησω ή να κουνηθω απο την θεση μου. Αυτα που σου γραφω τα εχω μελετησει στο βιβλιο της πατσουρου, σιγα μην ημασταν ακινητοποιημενες στρατιωτακια αμιλητα καθε φορα που θηλαζαμε. Νερο δεν πινεις οταν θηλαζεις, δεν διψας?? Οσο για το 15λεπτο και 20λεπτο, οταν το μωρο τρωει δεν μπορω να την απομακρυνω. Οταν παιζει οκ, αλλα οταν τρωει δεν κοιταω ρολοι.

Φωτεινη αουτς!!! Περαστικα!! Στον γαμο φυσικα και να πας, θα αγορασεις ενα φορεμα να σε κολακευει και θα διασκεδασετε!

Ο αντρας μου δεν καπνιζει στο αμαξι οταν το μωρο ειναι μεσα, οταν ειναι μονος του ομως καπνιζει αρειμανιως :evil:. Λες και δεν μυριζει το καρεκλακι!! Μετα αναρωτιεστε γιατι δεν την πηγα νωριτερα βολτα...

Τσιπουρα λιγο το σαβ/κο θα ξεσκιστεις στην δουλεια... μετα ομως θα εχετε ενα κουκλιστικο σπιτακι να το χαιρεστε!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...