Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ελενα περαστικά σου!!!!!! μέχρι την κυριακή θα σου έχει περάσει!!!! θα δεις!

Vasdeli μου με το καλό να δεις το μωράκι σου αύριο! με γειά και το μαλλί! :)

Κλέλια έγινε η πρώτη βόλτα;;;; φτου φτου σκόρδα!

κοριτσάκια κοιμάμαι όρθια.. καθιστή μάλλον ζζζζζ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα και να μας ζησουν τα θαυματακια μας για μια ακομη φορα!!!με το καλο στα κοριτσια που περιμενουν!!!

το λουκουμακι μου κι εγω ειμαστε μια χαρα.εχω πονακια στη μεση απο την επισκληριδιο ακομα.αλλα οκ...φυσιολογικο ειπε ο γιατρος.

η μικρη μας εκανε ικτερο και βγηκαμε απο το μαιευτηριο με 11.2.χθες ηρθε παιδιατρος στο σπιτι για πρωτη φορα και τη εξετασε.ειναι μια χαρα το νινι μου.ο ικτερος εχει καθοδικη πορεια και σιγα σιγα θα φυγει μου ειπε.να παρακολουθω το χρωμα της και τη συχνοτητα των γευματων ειπε.το μωρο μου εχει ορεξη και ειναι ιδιαιτερα κινητικο.θηλαζουμε αποκλειστικα απο την αρχη και ως τωρα τα παμε αρκετα καλα...

ξυπνησε η ζουζουνα μου!

τα λεμε...φιλια!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν το πιστεύω!

Και να φανταστείς ότι τον πίνακα αυτό τον έχω κάνει δώρο στον γιατρούλη μου αλλά δεν τον έχει βάλει στο ιατρείο του.(Καλύτερα γιατί του τον είχα κάνει δώρο μετά την αυχενική της μπέμπας που έχασα).

Ρε λες να είναι φίλοι και να του τον δώρισε;:-P:razz::-P

Όλα καλά;

vasdeli και μενα ο γυναικολογος μου εχει τον πινακα αυτον στο δωματιο υπερηχων..την τελευταια φορα που με εξετασε πριν γεννησω το προσεξα κ αμεσωςεσενα σκεφτηκα..ειχα ξεχασει να στο πω..

τελικα εισαι διασημη!! εισαι παντου!!:P:p:p


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βασούλα!! Να μας ζήσουν , να μας ζήσουν!!!

Τέλεια τα νέα σου, πάντα τέτοια!!

Τσιπούρα κοιμάσαι κοριτσάκι?? Πιες καφεδάκι να στανιάρεις!!

Πώς σου φαίνεται στο καινούριο σπιτάκι??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

τσιπουριτσα ευχαριστουμε για σοκολατακια..μμμ..εχω τσακισει οτι υπαρχει σε σοκολατα(αν και μουπανε να την αποφευγω με το θηλασμο)

αγγελικουλα ξανα φτου φτου! ολα καλα!

clelia εισαι το τελειο info μου!!εισαι μπροστα παντα!!!

οσο για την αλλαγη διευθυνσης ληξιαρχικης πραξης που λεγαμε..με σωσανε στα ΚΕΠ..εκανα αλλαγη οικογενειακης μεριδας στη διευθυνση του πατρικου μου, κ με αυτα τα χαρτια που φτιαξαμε αποκλειεται να μη με δεχτουνε...σημασια λεει δεν εχει τι διευθυνση γραφει η ληξ.πραξη του παιδιου, αλλα το που μενει η μανα..αυριο θα δουμε..

βασουλα καλη λοχεια!! θα περασει ο ικτερος δινε της συχνα γαλατακι κ θα φυγει..και φυσικα φωτοσυνθεση στα παραθυρα..

καλατο παιδι μου ειναι πνευμα οικονομιας..ποτε δεν τα κανει στο παμπερ? εμενα περιμενει να την πλυνω κ μου τα κανει παντα στον αερα???τι να πω??? ειναι για βιντεακι το θεαμα..


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα περαστικά σου!!!!!! μέχρι την κυριακή θα σου έχει περάσει!!!! θα δεις!

Vasdeli μου με το καλό να δεις το μωράκι σου αύριο! με γειά και το μαλλί! :)

Κλέλια έγινε η πρώτη βόλτα;;;; φτου φτου σκόρδα!

κοριτσάκια κοιμάμαι όρθια.. καθιστή μάλλον ζζζζζ

μα ολοκληρο κουτισταν και κοιμασαι ορθια???:tongue::tongue::tongue:

κουραγιο τσιπουριτσα και σε λιγο το τσιπουροσπιτο θα ειναι καταπληκτικοοοοο...!!!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λεχωνες (και λεχωνες - to be) μεγαλη προσοχη!!!! Υπαρχουν πλασιε και παιρνουν τα στοιχεια μας απο τα μαιευτηρια και πουλανε κατι σαχλαμαριστικα και πανακριβα "βιβλια". Συστηνονται ως "Συμβουλοι φροντιδας μπλαμπλα" δεν ξερω τι ακριβως και οτι τους στελνουν οι παιδιατροι (ολοι?). Μολις τωρα που εγραφα το μνμ ετζασα μια που ηρθε! Ημουν προϊδεασμενη απο αντιστοιχο θεμα στην ενοτητα ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ. Ημουν και μονη μου, σιγα μην της ανοιγα την πορτα. Μην τις αφησετε να μπουν σπιτια σας. Κατ' αρχην κατσικωνονται και δεν φευγουν αν δεν δωσετε προκαταβολη για τις φυλλαδες τους. Για να σας πεισουν μαλιστα χρησιμοποιουν ψυχολογικο εκβιασμο πχ αν σου πνιγει το παιδι τι θα κανεις, ξερεις? Παρε το βιβλιο να μαθεις κλπ. Και μπλαμπλαμπλα με τις ωωωωωωωρες. Εγω της ειπα δεν ενδιαφερομαι. Εσεις πειτε τους οτι ο συζυγος ειναι παιδιατρος ή ο,τιδηποτε αλλα μην τις αφησετε να μπουν!!

Ακόμη υπάρχουν αυτές; Ήρθαν και σε μένα μια πριν 8 χρόνια όταν γέννησα την Ηλέκτρα μου και με εκνεύρισε ασύστολα...Ουστ από εκεί...:evil:

Βικακι εχω πατωσει ενα μπουκαλι physiomer (φυσιολογικο ορο) και τζιφος κι αυτο! Παντως σε ευχαριστω για το ενδιαφερον!

Οσο για το αντρακι σου θα σε δει κουκλα αυριο στα σιγουρα (δηλαδη για να καταλαβω αυριο ερχεσαι Αθηνα??)

Ναι, αύριο στις 7.30 πετάω...δηλαδή σήμερα...:-P

vasdeli και μενα ο γυναικολογος μου εχει τον πινακα αυτον στο δωματιο υπερηχων..την τελευταια φορα που με εξετασε πριν γεννησω το προσεξα κ αμεσωςεσενα σκεφτηκα..ειχα ξεχασει να στο πω..

τελικα εισαι διασημη!! εισαι παντου!!:P:p:p

Χε, χε ή πολύ διάσημη είμαι:tongue: ή πολύ σούπα!!! ΧΑΧΑ!!!

Μόνο ο δικός μου γιατρούλης δεν τον έβαλε τον πίνακα....αλλά καλύτερα...

Σήμερα με πήρε ο γιατρούλης μου και μου είπε ότι στις 14.00 μου έκλεισε ραντεβού με την διαβητολόγο στο Ιασώ. Άντε πάλι μια από τα ίδια όπως πριν από 6 χρόνια περίπου...Μπορεί να είναι και η ίδια.:|

Πάντως σήμερα μου έφερε to amore και την γλυκοζηλιωμένη που μου έκανε και είναι πολύ καλή, σχεδόν παιδική...Μου βρήκε όμως ίχνη πρωτε'ί'νης στα ούρα και άρχισα να σκέφτομαι βλακείες...μετά θυμήθηκα ότι διάβασα κάπου ότι τα ίχνη πρωτε'ί'νης είναι συμβατά με το γ' τρίμηνο αρκεί να μην έχει ανεβεί η πίεση(που δεν έχει ανέβει)...Γνωρίζει καμία;:?

Λοιπόν πάω να την πέσω γιατί σε 5 ώρες πετάω....

Μπεμπούλη, σου' ρχομαι!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησε η Αγγελική μας,

μου έγραψε Γεννησα τη ζωούλα μας στις 00:10.

Περισσότερες λεπτομέρειες θα μας πεί αργότερα φαντάζομαι.

Να σου ζήσει η μπεμπούλίνα σου κοριτσάκι μου, να είναι γερή και καλότυχή και χαίρομαι που πήγαν όλα τελεια τελικά γιατι σε είχαν ταλαιπωρήσει όλοι τελευταία, γιατροί και ντουλαπάδες.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες!!!

Αλλο ενα κοριτσακι ανεβηκε στον απο πανω πινακα! Να σου ζησει Αγγελικακι το κοριτσακι σου! Βρε ετσι γρηγορα κι απροσμενα την εκανες την τριανταφυλλενια σου! Να ειναι παντα καλοτυχη κι ευτυχισμενη!

vasdeli με το καλο να δεις τον μπεμπουλη σου (θα εχεις φτασει Αθηνα τωρα, μην ξεπατωθεις παλι σε τιποτα Avenue και Mall!!!)

Εγω ειμαι σχεδον αϋπνη, κοριτσακια, με αυτο το κ@λοσυναχι, εχω και τυψεις γιατι χρησιμοποιησα και vibrocil (της συνομοταξιας otrivin, ronal κτλ) ενω ο γιατρος ειπε να το αποφυγω, αλλα ηταν αδυνατον. Ενιωθα ενα τουβλο να με πλακωνει στο μετωπο. Τελοσπαντων, μακαρι μονο να συνελθω πριν συναντηθω με το παπακι μου, δεν θελω να ειμαι αρρωστη στην πιο σημαντικη συναντηση της ζωης μου!!!!

φιλακια και καλημερες σε ολους!!! Τσιπουρα ξυπνααααααααααααα, σου στελνω ενα περιποιημενο ελληνικο με καϊμακι και ενα ματι να! ;)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα, χαρηκα πολύ με το Αγγελικάκι μας γιτι είχε αγχωθεί πολύ τελευταια.

Και στα υπόοιπα κορίτσια που εχουνε μείνει ευχομαι με το καλο.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και τις συμβουλές σας, ευτυχώς το ματάκι της με μασαζάκι και χαμομηλάκι είναι πολύ καλύτερα, το γλυτώσαμε το κολύριο. Ομως οι κολικοί καλά κρατούν, πολυ πόνος βρε παιδιά, καθε απόγευμα την λυπάται η ψυχή μου.

Ειρήνη περαστικά στην Αγγελικουλα σου όσο για το αυτοκινητο, δεν βαριέσαι βρε αδερφε εσείς να είστε καλά, αυτα είναι πταισματάκια.

Εllain περαστικά σου κοπέλα μου, δυστυχως μόνο με τετοια ματζούνια πρεπει να το περάσεις, αλα το πολυ μεχρι τη Δευτερα θα σε ανταμείψει το παπάκι σου.

Τσιπουρίτσα υπομονή και σε λίγο καιρο το Kουτιστάν θα γίνει Home Sweet Home.

Βασούλα μια χαρα τα πάτε με το μωράκι σου, καλή λοχεία να εχεις κι εσυ.

Μαμουνάκι να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς γιατι η κουραση εχει αρθροιστική ιδιότητα και μπορεί να ερθει μέρα που δεν θα μπορεις να πάρεις τα πόδια σου.

Vasdeli καλό ταξίδι και περιμένουμε νεα σου απο τη γιατρό.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Αγγελικη να μας ζησει το καινουριο μωρο του October Power!! Μονο χαρες να εχει στην ζωη της!!!

Γιωτα πώς εγινε αυτο το γεννητουρι καλε?? Εντελως αθορυβο μωρακι...

ellain λογικα σημερα θα εχεις δει διαφορά, αλλωστε εισαι αρκετες μερες αρρωστη...Οποιος σε κολλησε να του κολλησει η μιζα (ασχετο)!!

vasdeli σε λιγες ωρες θα μαθεις τι σημαινει η πρωτεινη στα ουρα, πώς θα χειριστεις το ζαχαρο και κυριως θα δεις τον γιοκαρινο σου!! Μην μπλεκεις το μυαλο σου με ιατρικα κλπ, τπτ δεν εχεις που να μην αντιμετωπιζεται απλα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεννησε η Αγγελική μας,

μου έγραψε Γεννησα τη ζωούλα μας στις 00:10.

Περισσότερες λεπτομέρειες θα μας πεί αργότερα φαντάζομαι.

Καλώς μας ήρθε το αγγελικομωρουδέλι!!!!!!!!!!

Τί όμορφη έκπληξη είναι αυτή!!!!!!!

φτου φτου σκόρδα και <3 <3 <3

girlSquare.jpg&t=1

Αγγελική μου εύχομαι όλα τα καλά στην κόρη σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bonjourakia σε όλες τις κόρες!

τί κάνετε; εγώ ξεκουράζομαι καθήμενη στην καρέκλα του γραφείου μου :)

προς το παρόν :

ΚΟΥΤΙΣΤΑΝ - ΞΕΚΟΥΤΙΣΤΑΝ : 1-1

είμαστε στο ημίχρονο σήμερα!

Εχω διαιτολόγο και να συναντηθώ με την ιδιοκτήτρια του παλιου σπιτιού για τα κλειδιά κλπ οπότε σήμερα έχουμε παύση οικιακών εργασιών. Χθες το βράδυ τελειώσα με την κουζίνα κορίτσια .... ξεπατώθηκα 3 μέρες αλλά είναι όλα λαμπίκος τώρα!!!!!!! Χθες μαγείρεψα κιόλας (χοιρινό γλυκόξινο και μπασμάτι με καλαμπόκι - το έκανα όσο πιο Light γινόταν... ελπίζω να μην τιμωρηθώ πολύ σήμερα στην διαιτολόγΑ.

Ηταν πολύ ρομαντικά με τα κεριά μας μέσα στο περήφανο κουτιστάν!

Vasdelaki μου με το καλό να δεις τον κανακάρη σου!!!!! Ελενα είπαμε μέχρι την κυριακή θα είσαι περδίκι! Αντε τώρα κάνε νύχια, μαλλιά κλπ! αυτά είναι τα σημαντικά!!!!! χιχιχιχιιχι

Γιωτα μου πέρασε το ματάκι ε; μπράβο στην Εμμέλια (τέλειο όνομα το ξαναλέω)

Μαμούνι μου με μέτρο οι σοκολάτες.... δεν βοηθανε ούτε στο εντερο ούτε στην ηρεμία της κορης σου ;)

Η Πετρούλα που είναι; μήπως γέννησε και δεν έχουμε ενημέρωση;

σας φιλώ προς το παρον ματς μουτς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...