Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα!

τι κάνετε; είχαμε καμιά νέα άφιξη; Κανένα νέο από την Έλενα, την Αγγελική, τη Πετρούλα, τη Μαρία, την Αm, τη Fire; Κορίτσια πλησιάζει και η δική σας μέρα, με το καλό! Η λίστα συνεχώς λιγοστεύει!

Οι μανούλες πως τα πάτε με τα μωράκια σας. Εμείς θα έλεγα αρκετά καλά μια και είναι νωρίς ακόμα και έχω ελπίδες :tongue:

tsipoura πως πήγε η μετακόμιση; Καλορίζικο το νέο σπιτάκι σας!

vasdeli τι υπέροχα πράγματα που φτιάχνεις! Χίλια μπράβο σου!

Λοιπόν πάω για ύπνο σιγά σιγά γιατί δεν ξέρω πως θα είναι το βράδυ μας και σήμερα λείπει και ο μπαμπάς μας να βοηθήσει.

Φιλιά σε όλες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χρονια Πολλα στα πρωτα κοριτσακια του Οκτωμβριου...Κλεισαμε εναν ολοκληρο μηνααααααα :D:D:D:D:D

Οριστε και η πρωτη τουρτα που κανανε στην τουμπιτσα μου σημερα...

n386l5.jpg


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

mamounaki πολύ χάρηκα που επιστρέψατε στον αποκλειστικό μητρικό θηλασμό!!

Στο ΜΗΤΕΡΑ δεν γέννησες? Και προώθησαν ξένο γάλα οι παιδίατροι εκεί?? Ααααααααα τα νεύρα μου!!!

Άλλο να μην θες να θηλάσεις, γούστο σου καπέλο σου! Να σου λένε όμως βλακείες και να σε επηρεάζουν, τι να πω... απαράδεκτα πράγματα!!

ναι η παιδιατρος του ΜΗΤΕΡΑ ειπε θα δινεις πιο πολυ δικο σου γαλα και μετα συμπληρωμα με ξενο...(μαλλον παιρνει ποσοστα απο ΝΟΥΝΟΥ )

για να αποφυγουμε ταχα μου ενδεχομενο ικτερου θηλασμου..καπως ετσι μου τοπε..μεκανε να νιωθω οτι το γαλα μου μπορει να το αρρωστησει..δεν ειναι τραγικο? να σε κιανουν να νιωθεις αγχος κ τυψεις οτι μπορει να του κανεις κακο αν το θηλαζεις, ενω με το νουνου θα γινει σιγουρα καλα απο ικτερο...


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι η παιδιατρος του ΜΗΤΕΡΑ ειπε θα δινεις πιο πολυ δικο σου γαλα και μετα συμπληρωμα με ξενο...(μαλλον παιρνει ποσοστα απο ΝΟΥΝΟΥ )

για να αποφυγουμε ταχα μου ενδεχομενο ικτερου θηλασμου..καπως ετσι μου τοπε..μεκανε να νιωθω οτι το γαλα μου μπορει να το αρρωστησει..δεν ειναι τραγικο? να σε κιανουν να νιωθεις αγχος κ τυψεις οτι μπορει να του κανεις κακο αν το θηλαζεις, ενω με το νουνου θα γινει σιγουρα καλα απο ικτερο...

Μαμουνακι οταν ημουν στο μαιευτηριο το ιδιο μου ειπαν κι εμενα,Και η παιδιατρος οταν φυγαμε επειδι περασαμε τον ικτερο μου ειπε να της δινω πολυ γαλα ,πρεπει να ειναι γεματο το στομαχι τους για να μπορεσει να φυγει ο ικτερος πιο ευκολα κ πιο γρηγορα......

Ποσο χαιρομαι περασαμε τα 3300γρ :P:p:pαφρατευει σιγα σιγα θα ρουφαωωωω μπουτακιαααααααα σε λιγο καιρο...

γμτ κρυωσα ειμαι μπουκωμενη :?:???::?


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ειπα οτι αυριο σκουπιζω σφουγκαριζω και στρωνω χαλια???:D:D:D:D

ε δεν αντεχεται νωρις μας ηρθε το κρυο...

Και περιμενω τον νοεμβρη για να στολισω το σπιτακι μου στα Χριστουγεννιατικα...για πρωτη φορα θελω να στολισω με τοση χαρα και τοσο νωρις... :D:D:D:D


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ellain έφτασες τις 40 εβδομάδες! Κανένα νέο από τον μπέμπη;

Όσο για το κρύο από αύριο νομίζω ανεβαίνει η θερμοκρασία. Αν και εμείς το Σαββατοκύριακο ήδη στρώσαμε χαλιά, έφτιαξα τα ρούχα των παιδιών και σιγά σιγά θα κάνω και τα δικά μας.

Να ρωτήσω εσάς που θηλάζετε, καφεδάκι πίνουμε;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τελικα πολλα εξαρτωνται απο τον υπνο ..και κυριωσ η ψυχολογια μασ...ενα θα πω μονο (γιατι δεν θελω να σασ πριζω...μετα τα σκευτομαι κ νευριαζω με τον εαυτο μου που γκρινιαζω σε εσασ..:confused::rolleyes::roll:)μεχρι τισ 3 απο το απογευμα ειχαμε το παρτυ νουμ.1 με την μικρουλα και απο τισ 3 και μετα ξυπνησε η αγγελικη ,παρτυ νουμ.2 ...και να μην θελει να ξανακοιμηθει!!πρωτη φορα το εκανε αυτο...

μεχρι κ στο κρεβατι μασ την πηραμε αλλα δεν κοιμοταν ,καθοταν!!

οποτε καταλαβαινετε...

παλι απογοητευτηκα σημερα...

κοριτσια εσεισ δινετε περα απο γαλα τιποτε αλλο στουσ κολικουσ?θυμομουν στην αγγελικη που μου ελεγαν για ενα νερακι <μαραθονερο>ή αλλιωσ αντι κολικ γουοτερ...δεν το εχω παρει ομωσ...

χτεσ εδωσα λιγο φλαμουρι βραστικο(πρωτη φορα)αλλα τιποτα..


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!

τι κανετε?

αντε να μπουμε ολες σε μια σειρα να ξαναγεμισει το καφε μας!!!!!!και σε οσες μεινανε γκαστρουλες αντε με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!

ευτυχως εμεις δεν εχουμε πονακια μεχρι στιγμης φτου φτου και τα παμε μια χαρα,κοιμομαστε πολυ καλα το βραδυ.η μεγαλη μου αρχισε να φτιαχνει σκηνικα οπου προχθες το ειχα ετοιμο το εγκεφαλικο αλλα τωρα ειμαστε καλα.

Σημερα ειχαμε την πρωτη εξεταση μας στον γιατρουλη!!!!Μεγαλωσε του ζουζουνακι μου!!

Ειμαστε 4650 και 57 ποντους!!!Πολυ καλο βαρος ειπε πηρε ο γιατρος,οποτε παμε τελεια με τον αποκλειστικο θηλασμο!!!Πολυ χαιρομαι!!Τον αλλο μηνα εχουμε και το πρωτο μας εμβολιο!!!

πραγματικα ψοφοκρυο εχει εδω!!!αναβει συνεχεια το κλιματιστικο κ σημερα θα αναψουμε και το τζακι.θελω να στρωσω και τα χαλια..αντε να δουμε!!!

φιλακια σε ολες!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη γιαυτο ειμαστε εδω (οσες απομειναμε βεβαια) για να μας μιλας και να ξελαφρωνεις.απλα κανε κουραγιο,ειναι οντως πολυ δυσκολη η κατασταση μας,εγω ολη μερα τσιριζω..αστα να πανε!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΜΑΡΙΑ ΜΑΣ!!!!

"ΚΛΕΛΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 1:40 ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 3720 53 ΕΚΑΤΟΣΤΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ"

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ OCTOBER POWER!! ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΣΟΥΡΩΤΟΣ-ΤΣΟΥΡΩΤΟΣ ΒΓΗΚΕ! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλίτσες μου!

Το δικά μας νέα είναι όμορφα για το νινί μας! Πήραμε περίπου 300 γρ. αυτή την εβδ. γιατί την προηγούμενη… :roll:

Πάμε καλά λέει ο γιατρούλης. Το μωράκι είναι μια χαρά. Η μανούλα είναι πολύ χαρούμενη και θέλει το μωράκι της να μείνει μέχρι τέλους μέσα στην κοιλίτσα για να πάρει λίγο ακόμα! Αιματωνόμαστε μια χαρά!

Έχασα και 3-3,5 κιλάκια με τη δίαιτα (είμαστε στα +6,5-7 κιλά αυτή τη στιγμή) και επανήλθαν οι πρωινές ναυτίες… :confused:. Ο γιατρός είπε ότι θα γίνω πιο κομψή έτσι αλλά μπορώ να τρώω και άλλα φαγητά πλέον, να μην το παρακάνω. Οι εξετάσεις τις εβδ. για ουρικό και λοιπά ήταν σε καλύτερα επίπεδα αυτή τη φορά αλλά εμείς προσέχουμε!

Μαράκι να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!!!!!!!!!! Να είναι γερός πάνω απʼ όλα και να τον χαίρεστε!!!!!!!! Καλή επιστροφή!!!!

Irinaki μη σε ξαναπάρει από κάτω ματάκια μου! Όσο για τον ύπνο… ΣΚ ήταν μωρέ ήμασταν και χαρούμενοι, είχα και παρεούλα…. δικαιολογίες αφού με ξέρετε σʼ αυτόν τον τομέα…

liana πολύ καλό το πρόγραμμα ύπνου του μωρού σου, όσο για τον αποκλειστικό θηλασμό δοκίμασε αυτό που σου λέει η Clelia, δεν μπορώ να σου πω τίποτε άλλο.

Βάσω καλωσορίσατε! Πολύ χαίρομαι που είστε ξετρελαμένοι με τη μπουμπού σας!

chris να μπαίνεις όποτε μπορείς! Βάλε καμία φωτογραφία και τις μπουμπούκας σου!

Κλειώ θα περιμένουμε νέα από το γιατρό για την τομή. Το πατσαβουρίνι τρέλα!

am13 έχουμε κανένα νεότερο από τις συσπάσεις;

mamounaki τι πρόβλημα κι αυτό με τους κολικούς… να κλαίει και να μην μπορείς να τη βοηθήσεις :(

Ελένη εγώ ακόμα εδώ, επόμενο ραντεβού next Saturday or Sunday.

Να τα 10.000 τα μωράκια που κλείσανε τον πρώτο τους μήνα! :D

Φωτεινή καλές δουλίτσες σήμερα.

Νενάκι super τα κιλάκια της μικρούλας σας!!! Υπομονή με τη Χριστιάννα, είναι λογικό μωρέ…

Τσιπουράκι προχωράνε οι δουλίτσες; Εμείς παραλάβαμε τα πραγματάκια και ψιλοηρεμίσαμε, αλλά τον καναπέ θα μας τον αντικαταστήσουν όπως μας είπαν λόγω ελαττωματικού προϊόντος…. – ξαφνικά την πρώτη μέρα έκανε κρακ η ένωση του μπράτσου με το σώμα…. ουφ

ellain μου μη χάνεσαι κουκλίτσα μου… :(

Όντως κορίτσια μπήκε απότομα το κρύο, εμείς λέμε να κοιτάξουμε για καλοριφέρ (ηλεκτρικό σώμα), γιατί δε θέλω να χρησιμοποιώ A/C, με το μωράκι, όταν δεν έχουν ανοίξει τη θέρμανση στην πολυκατοικία…

Η λίστα μας μεγαλώνει!

Clelia - 8/10 Μητέρα Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 3030 γρ & 50 εκ - 36 εβδ + 1 ημ)

nenaki - 10/9 Σέρρες Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 4000 γρ & 53 εκ - 40 εβδ)

FwTeiNi - 12/10 Ιασώ Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 2600 γρ & 47 εκ - 35 εβδ + 3 ημ)

mamounaki! - 8/10 Μητέρα Κοριτσάκι (γέννησε 18/9/10 - 3100 γρ - 37 εβδ + 1 ημ)

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη Κοριτσάκι (γέννησε 19/9/10 - 2550 γρ - 36 εβδ + 2 ημ)

Irene83 - 5/10 Χίος Κοριτσάκι (γέννησε 21/9/10 - 2700 γρ - 38 εβδ)

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3270γρ - 38 εβδ και 5 ημ)

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3240 γρ & 49 εκ - 37 εβδ και 2 ημ)

Renah - 3/10 Θράκη Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3280 γρ - 38 εβδ και 4 ημ)

fragolina_3834 - 8/10 Μητέρα Αγοράκι (γέννησε 27/09/10 - 3480 γρ & 54 εκ)

Liana - 5/10 Λητώ Κοριτσάκι (γέννησε 30/9/10 - 3540 γρ 54 εκ)

irene_555 - 11/10 Αγοράκι (γέννησε 1/10/10 - 3330 γρ)

Μαμαλευτεράκι - 25/10 ΠΓ Νοσοκομείο Λάρισας Αγοράκι (γέννησε 2/10/10 - 3250 γρ - 36 εβδ και 5 ημ)

despoina100 - 2/10 Έλενα Αγοράκι (γέννησε 3/10/10 - 4220 γρ - 40 εβδ και 2 ημ)

Βάσω79 - 30/9 Αρεταίειο Κοριτσάκι (γέννησε 3/10/10 - 3455 γρ - 40 εβδ και 4 ημ)

Ελένη - 3/10 Έλενα Κοριτσάκι (γέννησε 4/10/10 - 3350 γρ - 40 εβδ και 1 ημ)

ploegisi - 13/10 Γ.Ν. Νάουσας Κοριτσάκι (γέννησε 4/10/10 - 38 εβδ και 5 ημ)

panan2 - 18/10 Δράμα Αγοράκι (γέννησε 7/10/10 - 38 εβδ και 4 ημ)

Maraki32 - 18/10 Λητώ Αγοράκι (γέννησε 11/10/10 - 3720 γρ & 53 εκ – 39 εβδ)

_________________

ΠΗΤ:

Amelie3 - 28/9 Γιαννιτσά Αγοράκι

esperanza - 3/10 Λάρισα Αγοράκι

Likaki - 3/10 Θεσσαλονίκη Παπαγεωργίου ή Γένεσις Αγοράκι

Ellain - 11/10 Αρεταίειο Αγοράκι

Hroukaki - 15/10 Κρήτη - Κλινική Καπάκη Αγοράκι

Titi_S - 15/10 Ιασώ Αγοράκι

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό Αγοράκι

am13 - 22/10 Μητέρα Αγοράκι

Angelique1981 - 28/10 Αρεταίειο Κοριτσάκι

Fire - 12/11 Διαβαλκανικό Αγοράκι

vasdeli - 10/1 Ιασώ Αγοράκι

tsipoura -

ΥΓ: Με το καλό ν' ανέβουμε όλες στην αποπάνω λίστα!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!!!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι θα προλάβω να γράψω, ό,τι με αφήσει το ξεβυζωτηράκι μου :D.

Όντως κλείσαμε μήνα χθες :D, δεν μπορώ να αποχωριστώ τις μνήμες του τοκετού, είναι πολύ "δικές μου". Το άλλο: ενώ ήμουν πολύ ψύχραιμη στο μαιευτήριο, στον τοκετό κλπ, τώρα βλέπω το μωρό και με πιάνουν τα κλαψ κλαψ (μόνη μου βέβαια, μην γίνω ρεζίλι στην κενωνία). Τι κλάψα έχω γίνει... Άσε που βλέπω κάτι χαζά όνειρα ότι θέλουν να βλάψουν το μωρό μου και άλλα που με συγχίζουν (θα ξαναρχίσω το αλκοόλ μου φαίνεται :tongue:).

mamounaki και Φωτεινή, τι να πω για τους παιδίατρους, να τους βρίσω?? Εδώ και η προηγούμενη παιδίατρος που την έτζασα, και αυτός που έχω τώρα, μου είπαν ότι όταν ανεβάζουν ίκτερο τα μωρά δεν κόβουμε τον θηλασμό!! Ίσα-ίσα, με τον θηλασμό γίνονται καλύτερα... Απλά ο ίκτερος αργεί να φυγει από τον οργανισμό τους, παίρνει 2 μήνες. Αλλά σιγά τα αυγά, αφού τα οφέλη είναι περισσότερα από τον ίκτερο αυτόν καθ' εαυτόν...

Νένα το μωράκι μια χαρά πηγαίνει, όσο για την "μεγάλη" σας, ό,τι ισχύει και για την Ειρήνη: τους πήραν την πρωτοκαθεδρία, λογικό να κάνουν σαν τα παλαβά τώρα... Υπομονή... Ειρήνη δεν ξέρω κάτι για κολικούς...

Αγγελική το μωρό σου θα μείνει όσο χρόνο χρειάζεται στην κοιλίτσα και θα βγει ένα μεγάααααλο μπεμπίνι που θα τρελλαίνει την μαμά του και τον μπαμπά του... Ξαναγύρισαν οι αναγούλες?? Το έχουν τα κύτταρά σου αυτό το πράγμα γμτ με τους εμετούς, άντε, τελειώνεις όμως :D. Όσο για τα έπιπλα, κάποιος σας τα μάτιαξε!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα..............

Κλελια μου δεν εκοψα το γαλα εγω για αυτον τον λογο :(το γαλατακι μου ηταν πολυ light για την μικρη κι εγω σχεδον δεν ειχα καθολου γαλα....

Κι αλλος γαμπρουλης γεννηθηκε :):) Μαρακι να σου ζησει ψυχουλα μου....

Κοριτσια ειμαστε κοματια κι εγω και ο συζυξ μου:(:(

η μικρη σημερα ειχε ραντεβου με την εκκλησια να κανει ολονυκτιο :(:( 2:30-5:30 ο συζυξ & 5:30-7:00 εγω μας ξεπατωσε σημερα το καλο μ και τωρα εχει ξεσκιστει στον υπνο και δεν ξυπναει ουτε για να φαει ,,,


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη κάτι ρώτησες για τον καφέ στις θηλάζουσες (τώρα το θυμήθηκα).

Λοιπόν, οι απόψεις κλίνουν στην μικρή κατανάλωση καφέ, δλδ 1-2 φλυτζάνια την ημέρα, κυρίως γαλλικό. Τον φραπέ τον αποφεύγουμε επειδή μπορεί να προκαλέσει υπερένταση στο μωρό, και αυτή να εκδηλωθεί μετά από 1 εβδομάδα και να μην την συνδέσουμε με την κατανάλωση καφέ.

Εγώ προσωπικά εξακολουθώ να μην πίνω καφέ (ούτε γαλλικό). Ήπια 2 φορές στο ΜΗΤΕΡΑ στο πρωινό, αλλιώς τσου. Πίνω κάτι ροφήματα με σοκολάτα του jacobs


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...