Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλώς ήρθες tsipoura και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα ταξιδέψει αεροπορικώς ως την Ιταλία στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Ο γιατρός δεν ήταν αρνητικός.

Και ναι καλοθελητές υπάρχουν πολλοί! Μη τους ακούτε! Εμένα η πεθερά μου είχε μια τάση να μου λέει όλο για παιδικά ατυχήματα που είχε ακούσει επειδή είμαι μόνη μου και φοβάται. Ευτυχώς έχει καιρό να αναφέρει κάτι, ίσως της μίλησε ο άντρας μου γιατί ενοχλήθηκα με αυτό και του το είπα.

Και φυσικά υπάρχουν ένα σωρό μανούλες που είναι μόνες τους και μεγαλώνουν και ένα και δυο και τρία και περισσότερα παιδιά. Απλά θέλει λίγο υπομονή παραπάνω που ίσως η φίλη σου Δέσποινα να μη τη διαθέτει.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

tsipoura ρώτα τον γιατρό σου, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Απλά όταν θα γίνει ο έλεγχος ζήτα να μην περάσεις από τις ακτίνες που βρίσκουν τα μεταλλικά αντικείμενα πάνω σου. Όχι πως κάνουν αποδεδειγμένα κάτι κακό, απλά ξέρω πως όσες εγκυμονούν το λένε στον έλεγχο και τους γίνεται σωματικός έλεγχος... Επίσης βρε ψαρίνι εσύ: τι έχεις πάθει μωρέ με την ηλικία σου? Οι εγκυμοσύνες ολονών είναι πολύτιμες, η ηλικία σου είναι μία χαρά, δεν έχει να κάνει με το πόσο φοβάσαι... Όλα καλά θα σου πάνε!!

Δέσποινα έγραψες Morissey και στην αρχή διάβασα Morrison και χάρηκα. Πάει ο Jimmy πάειειειεει.... (άσχετο)


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια!!!! πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής και είναι 474, ελπίζω να είναι καλή!!!

λογικά αύριο θα πάω στον γιατρό :)

σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας!

Link to comment
Share on other sites

Tsipoura είναι τέλεια η χοριακή σου, μπράβο!!

Αύριο που θα πας στον γιατρό θα τον ρωτήσεις ό,τι θέλεις, και ας το θεωρείς κουλό. Εγώ πχ τον ρωτάω αν πειράζει που κοιμάμαι μπρούμυτα, αν κάνει κακό να βγάζω 10 φωτοτυπίες την εβδομάδα (!) στην δουλειά μου, αν μπορώ μια στο τόσο να τρώω τόνο-κονσέρβα και άλλα τέτοια σαχλά. Έχουν συνηθίσει από φοβίες και υπερβολές και καλά θα κάνεις πρώτα τον γιατρό και μετά εμάς να ρωτάς...

ellain η τιμή της χοριακής υποθετικά σχετίζεται με το πότε ακούς καρδιά (κοίταξε σε αυτό το θέμα την πρώτη σελίδα, μία κοπέλα παραθέτει ένα χρησιμότατο link από το οποίο μπορείς να ενημερωθείς.

Για να μην τρελλαίνεσαι όμως με υποθέσεις κλπ, γενικά καρδιά ακούς περίπου στο μέσο της 6ης εβδομάδας (με κολπικό υπέρηχο) αλλά κάποιες ακούνε καρδούλα στο τέλος της έβδομης... Αναλόγως αν η σύλληψη έγινε πιο αργά...

Στο παραπάνω παράδειγμα βέβαια έχουμε ως εξαίρεση την Δέσποινα που άκουσε καρδούλα στο τέλος της 5ης εβδομάδας, αλλά άστην αυτήν, είναι προηγμένο μοντέλο ;):D:tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tsipoura είναι τέλεια η χοριακή σου, μπράβο!!

Αύριο που θα πας στον γιατρό θα τον ρωτήσεις ό,τι θέλεις, και ας το θεωρείς κουλό. Εγώ πχ τον ρωτάω αν πειράζει που κοιμάμαι μπρούμυτα, αν κάνει κακό να βγάζω 10 φωτοτυπίες την εβδομάδα (!) στην δουλειά μου, αν μπορώ μια στο τόσο να τρώω τόνο-κονσέρβα και άλλα τέτοια σαχλά. Έχουν συνηθίσει από φοβίες και υπερβολές και καλά θα κάνεις πρώτα τον γιατρό και μετά εμάς να ρωτάς...

ellain η τιμή της χοριακής υποθετικά σχετίζεται με το πότε ακούς καρδιά (κοίταξε σε αυτό το θέμα την πρώτη σελίδα, μία κοπέλα παραθέτει ένα χρησιμότατο link από το οποίο μπορείς να ενημερωθείς.

Για να μην τρελλαίνεσαι όμως με υποθέσεις κλπ, γενικά καρδιά ακούς περίπου στο μέσο της 6ης εβδομάδας (με κολπικό υπέρηχο) αλλά κάποιες ακούνε καρδούλα στο τέλος της έβδομης... Αναλόγως αν η σύλληψη έγινε πιο αργά...

Στο παραπάνω παράδειγμα βέβαια έχουμε ως εξαίρεση την Δέσποινα που άκουσε καρδούλα στο τέλος της 5ης εβδομάδας, αλλά άστην αυτήν, είναι προηγμένο μοντέλο ;):D:tongue:

Αντε ρεεεε!!!!! μη με δουλευεις!!! εσυ που φοβασαι να βγαζεις 10 φωτοτυπιες την εβδομάδα!!:lol::lol::lol::lol::lol: εμενα πρεπει να εγινε πολυ νωρις η συλληψη και για αυτο ακουσαμε καρδουλα τωρα (χμ χμ το συμβαν (χεχε) εγινε την ογδοη μερα του κυκλου μολις!!!! Αφου ειχαμε παρει τεστ για πλακα λεμε σιγα μην εμεινα εγκυος με μια φορα που καναμε βλακεια!!! αλλα νατα μαααςςς!!!!τσουπ!!!! ξεπεταχτηκε ενα κουτσουβελο ακόμαααα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:..ΑΑ..και ενταξει...μπορειτε να σταματησετε να τονιζετε το ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΕΕΕΕ????????Πωωω!!!στο ψιλο με εχετε παρει εδω μεσα και ειμαι και εμπειρη υποτιθεται!!!:lol::lol::lol::lol:

Τσιπουριτσα εγω δεν ξερω να σου πω για τα ταξιδια αφου εχω να μπω σε αεροπλανο καμια πενταετια!!:-(:sad: η χοριακη σου παντως ειναι πολυ καλη..

οσο για το τι βλεπεις αναλογα με την τιμη της χοριακης, το ντοκτορι μου ειχε πει πως πανω απο 1000 βλεπεις μονο το σακο ενω οταν την πηρα και της ειπα το 38000 μου ειπε οτι σιγουρα θα βλεπαμε το σποριδιο οπως και εγινε..παντως δεν περιμεναμε με τιποτα να ακουσουμε καρδια...στο μελινακι την ειχα ακουσει 6εβ+5ημ..τωρα 5εβ+6ημ (το αναποδο χεχεχε)...αντεεεεε!!!ερχεται η σειρα σααααςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεερα!!

Δέσποινα παιδί μου, εγώ φοβάμαι να βγάζω φωτοτυπίες επειδή είμαι μοντέλο του '80 :tongue: :tongue: (Clelia80). Κατάλαβες? :tongue:

Συνέλαβες στην 8η ημέρα κύκλου βρε θηρίο? Τι άντρα έχεις παιδί μου!!

Άντε να έρθει και η σειρά μου να ακούσω καρδούλα, αγχώνομαι...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυουλεσ!!!!τι κανετε κοριτσια?ευχομαι ολα καλα!!!!!!

Είσαι προηγμένο μοντέλο, πώς λέμε philips-1400, εσύ είσαι η despina100. Χα, πλάκα κάνω...

Πάντως να ξέρεις Δεσποινάκι, τις ενέσεις μόνες τις κάνουμε, σιγά μην τρέχουμε μία φορά την ημέρα στο φαρμακείο, θα μας βαρεθούν. Τι να πουν και οι κοπέλες που εμφανίζουν διαβήτη κύησης και τρυπιούνται 2-3 φορές την ημέρα...

οντωσ θα ηταν καπωσ καθε τρεισ και λιγο να πηγαινουμε στον φαρμακοποιο!!!κι εγω οταν μου ειπαν στην προηγουμενη εγκυμοσυνη οτι θα βαζω ενεσουλεσ καθε μερα τα ειχα παιξει!!!!!!!:confused::confused::confused:οι πρωτεσ βεβαια ηταν καπωσ αλλα μετα τουσ πηρα τον αερα!!τωρα πλεον με κλειστα ματια...μονο που ξερω οτι με αυτο βοηθαω το παιδακι μου τισ βαζω με 1000!!!!!

Οσο για το φορουμ, μονο ατζεντα, παρεα κτλ??? Την δωρεαν ψυχαναλυση πού την βαζεις? χαχχαχαχχα

ελαινακι στο αλλο τοπικ που ανηκω <μανουλεσ ιουνιου-ιουλιου09>(ασχετα οτι γεννησα μαιο...)με τισ περισσοτερεσ κοπελεσ εκει εχουμε αναπτυξει φιλια!!!τισ θεωρω οσο κ αν σου φαινεται περιεργο σαν κολλητεσ μου ,που ομολογουμενωσ μου εχουν σταθει παραπανω απο τισ ιδιεσ μου τισ<κολλητεσ..>μιλαμε απο περσυ τον οκτωβριο(08) και απο τοτε οτιδηποτε εχουμε κατευθειαν στο τοπικ το ξεσπαμε!!!!!ειναι περιεργο που εχει αναπτυχθει κατι τετοιο μεσω νετ αλλα ομωσ ειναι αληθηνο!!

Υπαρχει στιχος του Morrissey (σιγα μην τον ξερετε τωρα αλλα λεμε:tongue::tongue:) που λεει : we hate it when our friends become succesful...

αυτο το εχω συναντησει μεχρι τωρα πολλες φορες στη ζωη μου..σε καινουριες δουλειες, σε σχεσεις, ακομα και στις εγκυμοσυνες μου...

ατακα φίλης οταν εμαθε οτι περιμενω το δευτερο....ΑΑΑΑ!!!! ΑΛΗΘΕΙΑ????? ΑΧ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!! Ολα καλα μεχρι εδω μονο που ο τονος της φωνης της ηταν σαν να της ελεγα οτι εφτιαξα ωραιο μουσακα!!! Και μετα με αποτελειωσε...ξερεις , μου λεει, δεν ξερω καμια γυναικα να τα βγαζει περα με δυο παιδια χωρις βοηθεια απο μανα πεθερα...να ξερεις οτι θα τα φτυσεις...πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα!! (ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΛΕΜΕ!!!!! ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ????) Η παλιο!#$!$!#$@^#%$#!!!!!!!!

Οποτε το ηθικο διδαγμα προς τους καλοθελητες ειναι ενα! ΠΟΤΕΕΕΕΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! Μια χαρα εγκυμοσυνες θα εχουμε, μια χαρα παιδακια θα κανουμε, και μια χαρα μαναδες θα γινουμε (ή θα ξαναγινουμε...:D:D:D)

α!!!εδω αυτο ακριβωσ εκανε η ιδια μου η πεθερα!!επομενωσ μην λεσ για τισ φιλεσ!!!θυμαμαι και τισ 3 εγκυμοσυνεσ οταν ειχα ανακοινωσει ιδια ξερη αντιδραση!!!!!σαν να τησ ειπα <ωπ χτυπησα το δαχτυλο μου..>ειδικα σε τουτην τησ το ειπε ο γιοσ τησ,περασε και μια εβδομαδα κ ουτε ενα τηλεφωνο να ευχηθει!!!τεσπα μην αρχισω!!!

Καλημέεερα!!

Δέσποινα παιδί μου, εγώ φοβάμαι να βγάζω φωτοτυπίες επειδή είμαι μοντέλο του '80 :tongue: :tongue: (Clelia80). Κατάλαβες? :tongue:

Συνέλαβες στην 8η ημέρα κύκλου βρε θηρίο? Τι άντρα έχεις παιδί μου!!

Άντε να έρθει και η σειρά μου να ακούσω καρδούλα, αγχώνομαι...

απο οτι εχω ακουσει καποιεσ φορεσ τα σπερ...αρια ζουν στην μητρα 3-4 μερεσ!!!!εχει αναφερθει και εβδομαδα ακομα!!!!επομενωσ καπωσ ετσι εξηγητε!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα!!!

tsipoura κοντα ειμαστε, εγω χοριακη 565 το Σαββατο, περιμενω με αγωνια αυριο να την επαναλαβω να δουμε πως αυξανεται. Επισης εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο Σαββατο πρωι, αλλα πολυ αμφιβαλλω αν θα καταφερουμε να δουμε κατι. Δεν πειραζει, θα παρουμε γενικες οδηγιες, μια και δεν εχουμε προηγουμενη εμπειρια


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπράβο μπράβο με το καλό!!!!!!!!

:P

ελπίζω να τον βρω σήμερα τον γιατρό και να δω τί θα μου πει, πότε να πάω. Να ξανακάνω χοριακή και μετά; έτσι γίνεται συνήθως;

είμαι εντελώς άσχετη.... προφανώς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Ειρήνη φαντάζομαι ότι γνωρίζεις και τη Tara; Είμαστε συμπατριώτισσες και μένουμε σχετικά κοντά και έτσι που και που τα λέμε σε κανένα παιδότοπο, είναι από τις ελάχιστες παρέες που έχω στην Αθήνα.

elain πότε επιστρέφετε από τη Κύπρο; Καλοκαίρι φαντάζομαι, επομένως καλά να είναι να βρεις και ένα γιατρό να σε παρακολουθεί και εκεί και όταν με το καλό έρθετε θα πρέπει να βρεις έναν και εδώ. Και εμείς είμασταν με μετάθεση στο εξωτερικό τρια χρόνια και επιστρέψαμε το καλοκαίρι.

Δέσποινα είσαι η πρώτη που άκουσες το γλυκό αυτό ρυθμό αλλά ειμαι σίγουρη ότι σύντομα θα ακολουθήσουν όλες οι κοπέλες. Σε αναμονή λοιπόν!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάθε γιατρός έχει τη δική του τακτική και ανάλογα με την περίπτωση. Είμαι σίγουρη ότι θα σας δώσει τις κατάλληλες οδηγίες. Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πως ανυπομονούσα να περάσει ο καιρός, να κάνουμε υπερήχους και να πάρω επιτέλους το μωράκι μου αγκαλιά. Μου φαινόταν ότι περνούσε πολύ αργά ο καιρός. Είναι λογικό λοιπόν και αγωνία να έχετε και ενθουσιασμό και λίγο άγχος. Συμβουλή μου να το απολαύσετε όσο περισσότερο μπορείτε!!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Ειρήνη φαντάζομαι ότι γνωρίζεις και τη Tara; Είμαστε συμπατριώτισσες και μένουμε σχετικά κοντά και έτσι που και που τα λέμε σε κανένα παιδότοπο, είναι από τις ελάχιστες παρέες που έχω στην Αθήνα.

ελενακι ναι φυσικα και γνωριζω την ταρα!!!!παρα πολυ καλη κοπελα και την συμπαθω πολυ!!!!αχ ωραια που βρισκεστε σε παιδοτοπουσ, και τα παιδακια σασ που εχουν ιδια ηλικια θα ξεσκανε αλλα κι εσεισ!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

tsipoura πάρε σήμερα τον γιατρό σου, πες του την τιμή της χοριακής και σε ποια ημέρα καθυστέρησης έκανες αυτή την εξέταση. Εκείνος θα σου πει πότε να πας.

Το αν θα κάνεις 2η β-χοριακή θα είναι για την δική σου ηρεμία, ούτως ή άλλως η τιμή που έχεις τώρα είναι ενδεικτική και δεν είναι τόσο χαμηλή για να απασχολεί τον γιατρό. Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι μπορεί να σου ζητήσει και αυτός επαναληπτική...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...