Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kοριτσάκια για να μην αγχώνεστε, οι υπέρηχοι δεν κάνουν τίποτα απολύτως στο μωρό. Επειδή παλαιότερα έκανα πάρα πολύ συχνά (και 2 φορές την εβδομάδα) και ρώτησα και έψαξα. Στην ουσία εμφανίζεται η εικόνα στο μόνιτορ από τους υπερήχους (εξ ου και η ονομασία). Το μαραφέτι που χρησιμοποιεί ο γιατρός στέλνει υπερήχους οι οποίοι με κάποιον επιστημονικό τρόπο όπου έχουν εμπόδιο (δλδ τα όργανά μας, το έμβρυο, τον σάκο) τον μεταφέρουν σε εικόνα. Δεν έχει καμία σχέση με ακτινοβολία. Δλδ αν μία έγκυος χρειαστεί ή είναι λίγο psycho και κάνει 2 φορές την ημέρα υπέρηχο (κολπικό ή κοιλιακό) δεν πρόκειται να πάθει τίποτα-τίποτα-τίποτα!!

GARYFALLIA καλωσήρθες!! Τίποτα κακό δεν πρόκειται να σου συμβεί. Οι γιατροί λένε πως μετά από μία παλίνδρομη (η οποία θεωρείται τυχαίο γεγονός όπως σου είπανε) η επόμενη εγκυμοσύνη σου θα έχει θετική έκβαση. Λογικά σε 1-1,5 εβδομάδα θα ακούσεις καρδούλα και όλα καλά θα πάνε!!

tsipoura τώρα που είναι τόοοοοσο αρχή υπολογίζουμε την ηλικία της εγκυμοσύνης βάσει της ΤΕΡ. Σε λίγο που θα μετράει ο γιατρός το εμβρυάκι μας (διότι τώρα μόνο σάκο μπορεί και μετράει) το μηχάνημα των υπερήχων βγάζει αυτόματα την ηλικία του. Μπορεί να έχει απόκλιση έως και 2,5 εβδομάδες από την ΤΕΡ σου, αλλά ακόμα και γι' αυτό περιμέεεεεεενουμε... Άιντε να δούμε!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, θα είμαι και εγώ μανούλα Οκτωβρίου αν θέλει ο Θεός και όλα πάνε καλά. Δεν εχω πάει στο γιατρό ακόμα γιατί νομίζώ οτι δεν θα δεί τίποτα, είμαι 5εβδ και 2ημ, θα πάω την Τρίτη και ειλικρινά ανυπομονώ. Χαιρομαι πολύ για όλες σας γιατι αρκετες απο εσας παρακολουθώ καιρο την αγωνία σας για παιδάκι. Ευχομαι σε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να ερθουν τα μωράκια μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσουδες!!! Γαρυφαλλια και Γιωτουλα καλωσήρθατε!!! Ευχομαι να εχουμε ολες πολυ καλες εγκυμοσυνες και τον οκτωβρη να βρεθουμε για καφεδακι στα μαιευτηρια!!!

Εγω συνεχιζω να ειμαι ενα ρακος με τους εμετους:-(:-(:-(:-(...εχω αγχωθει και λιγο γιατι χθες και σημερα εχω αρκετα πονακια και με κουραζουν πολυ και οι αγκαλιες στη μικρη..

Στην γιατρο θα ξαναπαω την Τεταρτη να με δει και να μου γραψει τις εξετασεις αιματος...

Απο νυστα ενα περιεργο πραγμα...Δεν νυσταζω καθολου!!!! Αντιθετως δεν μπορω να κλεισω ματι το βραδυ...Αλλα ειμαι πτωμα ολη μερα. Δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...

Την ημερομηνια τοκετου εμενα οι γιατροι στην πρωτη εγκυμοσυνη την υπολογιζαν ο καθενας οπως ηθελε!!! (αλλαξα 3!!) και οχι απο τους υπερηχους αλλα απο την ΤΕΡ. (Ποτε δεν καταλαβα γιατι ο καθε ενας την υπολογιζε διαφορετικα:confused::confused:) Τελικα η μονη που επεσε μεσα ηταν η γιατρος που με ξεγεννησε..στις 40+2..(Δεν ελεγε με τιποτα να βγει αυτο το παιδι!!!)

Να πω την αληθεια αν και ηταν πολυ κουραστικο να περιμενω τοσο καιρο τωρα στο δευτερο δεν θελω να γεννησω πριν τις 40 εβδομαδες!!! Μου αρεσε που πηγε μεχρι το τελος και πηρε τα κιλακια της (3500 κιλακια γεννηθηκε). Ηταν το πιο μεγαλο μωρο στον οροφο!!! χαχαχαχα!!! Την επιανες ανετα ρε παιδι μου!!!Θρεφταρι!!!

Ασε που αν γεννησω πριν τις 40 δεν θα ανηκω στις μανουλες Οκτωβριου!!! 2 Οκτωβρη μου βγαινει η ΠΗΤ!! απαπαπα...δεν φευγω!!

Για το τσιγαρο θα πω την αληθεια και οποια με κραξει θα την κραξω!!! Και στην πρωτη εγκυμοσυνη και τωρα κανω 4-5 τη μερα...και οχι δεν θα πω οτι δεν μπορω να το κοψω... απο τα 2 πακετα που καπνιζα για μενα το 4-5 ηταν θριαμβος...τωρα καπνιζα πολυ λιγοτερο και μαλλον θα μπορουσα να το σταματησω τελειως αλλα ακομα δεν λεω να το παρω αποφαση... ελπιζω να τα καταφερω..θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γαρυφαλλιά και Γιωτίτσα καλώς ήρθατε!!!:D

Γαρυφαλλιά τώρα όλα θα πάνε καλά!Μην ανησυχείς!Θα βρισκόμαστε εδώ και θα ξεπερνάμε την αγωνία μας!

Γιωτίτσα,να πας στο γιατρό.Έγώ πήγα στην 4η εβδομάδα και είδαμε το μπασματάκι μας,οπότε θα το δεις κι εσύ.Καρδούλα όμως θ'ακούσουμε αργότερα!

Δέσποινα δηλαδή μπορεί να είσαι και μανούλα Σεπτεμβρίου?Καλή δύναμη με τους εμετούς...

Αχ τώρα μπορεί να με πείτε μαζόχα αλλά πολύ θα θελα να χα κι εγώ μια μικρή αναγουλίτσα...έτσι για μια μέρα,όχι παραπάνω,να αισθανθώ κανά συμπτωματάκι!:mrgreen:

Α καλέ...να μην ξεχάσω...αύριο έχουμε γενέθλια...γινόμαστε 5 εβδομάδων!:lol::lol:


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωτιτσα καλώς ήρθες, καλή αρχή να έχεις!!

Δέσποινα σιγά μην σε βρίσουμε για το τσιγάρο, νομίζω 4-5 είναι καλά μέχρι τόσο να καπνίζει μια έγκυος. Κάποιοι γιατροί λένε 7 την ημέρα, κάποιοι λένε 3 την ημέρα. Τέσπα, και οι μη καπνίστριες μια χαρά ντουμανιάζουν στην καθαρότατη ατμόσφαιρά μας. Εγώ κάνω μισό τσιγάρο την εβδομάδα, και αυτό από τα πολύ μαλακά (0,1). Ή κολλάω σε κανέναν καπνιστή και μπαφιάζω από τον καπνό του :D. Και που κάπνιζα δεν μου άρεσε, αντί να το ρίξω στα ναρκωτικά :tongue:, το έριξα στο κάπνισμα. Οπότε δεν με πολυκαίει τώρα, ίσα-ίσα που μου αρέσει που δεν μυρίζουν τα μαλλιά μου τσιγάρο...

Γκρέτα να τις σαραντίσεις (τις εβδομάδες)! Εγώ σήμερα έγινα 6!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτιτσα καλώς ήρθες, καλή αρχή να έχεις!!

Δέσποινα σιγά μην σε βρίσουμε για το τσιγάρο, νομίζω 4-5 είναι καλά μέχρι τόσο να καπνίζει μια έγκυος. Κάποιοι γιατροί λένε 7 την ημέρα, κάποιοι λένε 3 την ημέρα. Τέσπα, και οι μη καπνίστριες μια χαρά ντουμανιάζουν στην καθαρότατη ατμόσφαιρά μας. Εγώ κάνω μισό τσιγάρο την εβδομάδα, και αυτό από τα πολύ μαλακά (0,1). Ή κολλάω σε κανέναν καπνιστή και μπαφιάζω από τον καπνό του :D. Και που κάπνιζα δεν μου άρεσε, αντί να το ρίξω στα ναρκωτικά :tongue:, το έριξα στο κάπνισμα. Οπότε δεν με πολυκαίει τώρα, ίσα-ίσα που μου αρέσει που δεν μυρίζουν τα μαλλιά μου τσιγάρο...

Γκρέτα να τις σαραντίσεις (τις εβδομάδες)! Εγώ σήμερα έγινα 6!!

Γιούπιιιιι!!!!:DΚαι συ κοριτσάκι μου να τις σαραντίσεις!Πω πω έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας...:cool:Δηλαδή είχες αναγούλες στην 5η βδομάδα ε?

Όσο για το τσιγάρο...μεγάλος νταλκάς....


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωση προς τις μελλουσες μαμαδες που στενοχωριουνται που δεν εχουν εμετους....

Στις περισσοτερες εγκυμονουσες οι αναγουλες και εμετοι ξεκινουν ΜΕΤΑ την 7η εβδομαδα οποτε μην ευχεστε τετοια πραγματα γιατι μπορει να τα βρειτε μπροστα σας και τοτε θα με θυμηθειτε!!!ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!!! Και να μην ακουσω καμια σας να λεει ¨τι καλα, δεν θα παρει κιλα το πρωτο τριμηνο γιατι εχει εμετους (μα το θεο το ακουω συνεχεια αυτο!!!)" γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πήρα μολις 1,5 κιλο το πρωτο τριμηνο και τερματισα στα +21!!!!!!ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέεεερα!!

Γκρετα μία φορά είχα αναγούλα, δεν μου έχει ξανατύχει...

Δεσποινάκι μην νομίζεις, κάποιες από εμάς θα γίνουμε μανούλες Σεπτεμβρίου, πάντως όπως και να έχει θα κάνουμε Ζυγάκια!!! :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυουλεσ!!!χτεσ χαθηκα για λιγο αλλα ειχα μπλεξει στο ικα ...πηγα για μιση ωρα και καθησα 2,5!!!!!!!ειχα στο αυτοκινητο την αγγελικουλα με τον αδελφο μου να την προσεχει!!!!οταν γυρισα τουσ βρηκα και τουσ δυο φρυκαρισμενουσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::x

Ανακοινωση προς τις μελλουσες μαμαδες που στενοχωριουνται που δεν εχουν εμετους....

Στις περισσοτερες εγκυμονουσες οι αναγουλες και εμετοι ξεκινουν ΜΕΤΑ την 7η εβδομαδα οποτε μην ευχεστε τετοια πραγματα γιατι μπορει να τα βρειτε μπροστα σας και τοτε θα με θυμηθειτε!!!ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!!! Και να μην ακουσω καμια σας να λεει ¨τι καλα, δεν θα παρει κιλα το πρωτο τριμηνο γιατι εχει εμετους (μα το θεο το ακουω συνεχεια αυτο!!!)" γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πήρα μολις 1,5 κιλο το πρωτο τριμηνο και τερματισα στα +21!!!!!!ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

αχ ναι κοριτσια ,δικιο εχει η δεσποινα ..στην πρωτη εγκυμοσυνη μου (ειχα και αποκολληση και ημουν στο κρεβατι κιολασ) θυμαμαι που αρχισαν γυρω στην 7-8 εβδομαδα και ηταν ανυποφορα!!!!!μια κ ημουν στο κρεβατι εβλεπα τηλεοραση και θυμαμαι που με το που εδειχνε συνταγεσ ετρεχα για εξαγωγη εγω!!!!!ηταν μεγαλη απελπισια!!!

Ρε κοριτσιαααα...πειτε και εσεις στις κοπελες του σεπτεμβρη να ερθουν εδω!!!! δεν μαζευομαστε ολες μαζι??

ναι μωρε καλα θα ηταν...ή να παμε εμεισ εκει ή να ελθουν εκεινεσ εδω!!!κι εγω εχω π.η.τ 7 οκτωβριου αλλα λογω καισαρικησ ,πρωτα ο θεοσ γυρω στισ 15-20 σεπτεμβριου με βλεπω!!!αρα ανηκω κ εκει οπωσ και οι περισσοτερεσ..

και στο αλλο τοπικ που ειμαστε ,δημιουργησαμε ενα νεο εμεισ που ηταν <ιουνιου-ιουλιου>..(ασχετο αλλα εγω γεννησα μαη!!!)


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεσποινάκι μου σχετικά με το κάπνισμα

Κάπνιζα 20 χρόνια, 2 πακέτα την ημέρα, εδώ και 2 χρόνια κάπνιζα στριφτό και το είχα μειώσει λίγο (πλασματικό κι αυτό γιατί το κάθε τσιγάρο κράταγε σαν 3) στα 20 τισγάρα.

η αποτοξίνωση από την νικοτίνη διαρκεί 72 ώρες (μόνο) αυτό έλεγα στον εαυτό μου

δεν το πίστευα ότι θα το έκοβα να σας πω την αλήθεια, δεν είχα προσπαθήσει ποτέ και γενικά είμαι ιδιαίτερα απειθάρχητο ψάρι.....

τώρα έχει περάσει μία εβδομάδα, μου λείπει αλλά ξέρω ότι δεν είναι η νικοτίνη αλλά η ψυχολογική εξάρτηση που διαρκεί 6 μήνες.........

κάντο λοιπόν και θα είσαι μια χαρά άκου την θεριακλού τσιπούρα :)

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites

Γιωτιτσα καλωσηρθες στην παρεα μας!!

despina σιγα μην σε κραξουμε! Λεμε τελεια θα ηταν να το κοψει κανεις και καλο επισης να το μειωσει, αλλα αν δεν μπορεις δεν μπορεις τελειωσε. Κι εμενα η μαμα μου καπνιζε και μια χαρα βγηκα (λεμε τωρα!!!χαχαχαχχαχαχα). Αν ειναι λιγα τσιγαρακια να κανουν καλο στην ψυχολογια σου, τοτε κανε τα.

Τσιπουρα σημερα δεν εχεις ραντεβου με τον επιστημονα??! Αντε να δουμε τι θα δεις και τι θα ακουσεις!! (εγω εχω αυριο και εχω τρελαθει!!)

Εγω δεν εχω εμετους, τα πονακια πανε κι ερχονται γλυκα και απαλα, ποναει λιγο η μεση μου και εχω υπνηλια. Αν συνεχισουμε ετσι, θα ειμαστε μια χαρα. Αλλα ρε κοριτσια ειλικρινα, αν μου ελεγε καποιος οτι θα πανε ολα καλα εγγυημενα αλλα θα εχω ΟΛΑ τα συμπτωματα, θα το αντεχα , μα την αληθεια. Αυτο που δεν αντεχω ειναι το αγχος και η αγωνια....Μια μερα ειμαι μες την αισιοδοξια, την αλλη μεσα στην αμφιβολια. Αντε να περασουν λιγες βδομαδουλες ακομα...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...