Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενη μου,δεν το βρηκα!!!για πες για πες!!!!

Νένα παρακολουθώ το blog σου και εσύ το δικό μου!

Μήπως τώρα βοήθησα λίγο; Ή να σου αποκαλύψω ποιο είναι;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

ελα ελενη,βεβαια δε σε βρηκα κατευθειαν αλλα εψαξα ποιες ελενες εχω!!!εισαι η sweet memories???(ελπιζω να μη λεω για αλλη!)

Ναι με βρήκες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Πού το σκάσατε βρε?? Όλες φύγατε για το τριήμερο?

Εγώ εδώ και λίγες ώρες είμαι ξάπλα. Είδα πολύ λίγο ροζ κατά τις 17.00. Μία που το είδα, και έπειτα εξαφανίστηκε. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν το θεωρεί καθόλου ανησυχητικό, απλά αφού το είδα πρέπει να είμαι ξάπλα, ξεκίνησα και utrogestan (3 την ημέρα). Αν δω έστω και λίγο αύριο θα με δει την Τρίτη, αλλιώς θα πάω την Παρασκευή που έχουμε κλεισμένο ραντεβού. Μέχρι τότε ξάπλα και utrogestan, εννοείται καθόλου δουλειά...

Μου είπε πως δεν χρειάζεται να πάρω ακόμη τον αιματολόγο, εκτός να δω κάτι διαφορετικό.

Αυτά! Πάλι καλά που πήραμε ορθοπεδικό στρώμα το καλοκαίρι. Να δούμε, κάνει δουλειά?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πού το σκάσατε βρε?? Όλες φύγατε για το τριήμερο?

Εγώ εδώ και λίγες ώρες είμαι ξάπλα. Είδα πολύ λίγο ροζ κατά τις 17.00. Μία που το είδα, και έπειτα εξαφανίστηκε. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν το θεωρεί καθόλου ανησυχητικό, απλά αφού το είδα πρέπει να είμαι ξάπλα, ξεκίνησα και utrogestan (3 την ημέρα). Αν δω έστω και λίγο αύριο θα με δει την Τρίτη, αλλιώς θα πάω την Παρασκευή που έχουμε κλεισμένο ραντεβού. Μέχρι τότε ξάπλα και utrogestan, εννοείται καθόλου δουλειά...

Μου είπε πως δεν χρειάζεται να πάρω ακόμη τον αιματολόγο, εκτός να δω κάτι διαφορετικό.

Αυτά! Πάλι καλά που πήραμε ορθοπεδικό στρώμα το καλοκαίρι. Να δούμε, κάνει δουλειά?

Λοιπόν κοριτσάκι να ακολουθήσεις πιστά τις εντολές του γιατρού σου!!!

Μάλλον είναι κάτι τυχαίο, άλλωστε συμβαίνει αυτό σε αρκετές εγκυμοσύνες.

Ξάπλες λοιπόν μέχρι να δοθούν νέες οδηγίες και όλα θα πάνε καλά!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Ελένη μου... Το έχω ξαναπάθει και το ξεπεράσαμε (την αποκόλληση και μόνο).

Γενικότερα μου είπε ο γιατρός μου ότι οι Ελληνίδες είναι πολύ επιρρεπείς στις αποκολλήσεις, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι ανησυχητικό. Κοπέλες άλλων εθνικοτήτων δεν παρουσιάζουν τέτοια συμπτώματα σε τόσο μεγάλο ποσοστό...

Από κρεβάτι σε καναπέ λοιπόν και τούμπαλιν...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα και Χρονια Πολλα!!!

Πηγαμε κι εμεις γιατρο το Σαββατο και ειδαμε τον σακο!! Ολα καλα ειπε ο ντοκτορ, εκανε κοιλιακο υπερηχο κι οχι κολπικο, μου εγραψε συμπληρωματα, εξετασεις και εδωσε γενικες οδηγιες. Επομενο ραντεβου σε 2 βδομαδες για... χτυποκαρδια!!!

tsipoura οντως παμε μαζι!Αντε να μας πανε ολα καλα!

Τι κανετε? Σημερα πετατε ολες χαρταετο φανταζομαι και τρωτε χταποδακι... Αχχχ που΄σαι ρε μανα να φαμε κανενα φαϊ της προκοπης...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.καλη σαρακοστη να εχουμε!

clelia κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου και ξεκουραση.δυστηχως ειναι πολυ συχνο φαινομενο.Εχω και εγω κατι αντιστοιχο αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.παιρνω και εγω ουτροτζεσταν.αντε να δουμε.στις 25-02 παω για αυχενικη!Εγω αγωνια να δω το ψυχακι μου!

ellain μπραβο που ειδατε σακο,ο γιατρος σου πολυ συγχρονος ωστε να κανει κοιλιακο απο τοση μικρη εβδομαδα.γιατι λενε μεχρι την 11 εβδομαδα κανουν κολπικο!

εμεις σημερα δε φαγαμε χταποδακι αλλα κρεατακι!!!εεε εμεις δεν πιανομαστε με αυτα!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki μια χαρά θα πάνε όλα στην αυχενική, αν είσαι τυχερή μπορεί να δεις και το φύλο (αν είναι αγοράκι και προεξέχει το τσουτσουνάκι :D ). Είσαι και εσύ ξάπλα?

Εγώ δεν έχω τπτ, τπτ από ροζ, αύριο θα μαγειρέψω (γλώσσα με πατάτες στον φούρνο) αλλά μέχρι εκεί. Μετά πάλι ξάααααπλα.

Εγώ τι να πω για το φαγητό... Είχαμε κανονίσει μάσα χθες και σήμερα. Επειδή εννοείται πως δεν πήγαμε πουθενά, χθες φάγαμε γιουβαρλάκια (είχαν περισσέψει από το Σάββατο) και σήμερα delivery: κινέζικο για μεσημεριανό, πίτσες για βραδυνό. ΧΑ!:rolleyes:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή σαρακοστή!

Στον Δημήτρη πράγματι στην αυχενική είχαμε δει το φύλο του μωρού, ενώ στη μικρή στο Β' επιπέδου!

Μέχρι την 11η εβδομάδα κάνουν κολπικό υπέρηχο;;; είχα κάνει σίγουρα πολύ νωρίτερα!!! (βέβαια μιλάω για ιταλία, αλλά δε νομιζω ότι παίζει ρόλο, και εκεί σε δημόσιο νοσοκομείο ήμουνα).

Όσο για το φαγητό, αν δεν φάω έχω αναγούλα και μόλις φάω κάτι δεν μπορώ να το χωνέψω και πάλι μερικές φορές με πιάνει αναγούλα:confused:. Κρέας δεν πολυτρώω, δε θέλω, κυρίως θέλω να τρώω ντομάτες (μας τελείωσαν όμως!:P).

Και τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα!!!

Αφήστε που ενώ είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης, η κοιλιά μου τα έχει μπερδέψει λίγο και το φούσκωμα ήδη υπάρχει. Λίγο τα κιλά που βάλαμε στις γιορτές, λίγο το ξεχείλωμα από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες και ήδη το παντελόνι με δυσκολία κουμπώνει!!!:-(


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!!!!

:P

σας ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σας κούκλες!

με την πίεση μου όλα καλά, νευρικό ήταν, πήρα πίεση το σάββατο και ήταν 10,50 με 6.

εύχομαι όλα καλά σε όλες μας!!!!!!!

από νύστα, αναγούλες, ζαλάδες πως πάει η ομάδα;;;;;

εγώ κοιμάμαι όρθια συνέχεια!

αναγούλες δεν έχω αλλά λίγες καουρες, λίγες ζαλάδες. Βασικά θέλω να κοιμάμαι συνέχειαααααααα και πεινάω η γουρούνα......

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εγώ φούσκωμα δεν έχω, καθώς με το που κατάλαβα ότι είμαι έγκυος: τέρμα οι μπιρίτσεεεεεες!! Έχασα κανά κιλό και ηρέμησα.

Τώρα με τα utrogestan θα γίνω σαν τη φούσκα :D.

Δεν γνωρίζω πότε σταματάνε τον κολπικό υπέρηχο, υποθέτω πριν την 12η εβδομάδα αλλά δεν ξέρω, οι ήδη μανούλες μπορούν να μας κατατοπίσουν.

tsipoura άντε και μας τρόμαξες με την πίεση! Να την μετράς τακτικά να βλέπεις τις τιμές της.

Όσο για την ξεκούραση, μπορεί να είμαι ξάπλα, αλλά έχω αναλάβει κάτι δακτυλογραφήσεις και τις γράφω στο κρεβάτι (και με πονεί και η μέση και ο λαιμός μουουουου)...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα, άλλη μια μανούλα Οκτωβρίου. Αύριο περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής μου αλλά τα δύο τεστ που έκανα βγήκαν θετικά

ευχομαι να τα λέμε συχνά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...