Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

elain πότε επιστρέφετε από τη Κύπρο; Καλοκαίρι φαντάζομαι, επομένως καλά να είναι να βρεις και ένα γιατρό να σε παρακολουθεί και εκεί και όταν με το καλό έρθετε θα πρέπει να βρεις έναν και εδώ. Και εμείς είμασταν με μετάθεση στο εξωτερικό τρια χρόνια και επιστρέψαμε το καλοκαίρι.

Ελενη επιστρέφουμε τον Αύγουστο, ας πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη και δεν με νοιάζει ούτε η μετάθεση ούτε η μετακόμιση. Στην Αθήνα έχω τον γιατρό μου, ο οποίος βέβαια είναι στο Ιασώ και με προβληματίζει λίγο αυτό. Η μητέρα μου βλέπει έναν γιατρό στο Έλενα το οποίο εμπιστεύομαι πολύ σαν νοσοκομείο, έχω μια μικρη κυστη στο στηθος εδω και χρονια την οποια παρακολουθω εκει. Κι ο γιατρος ειναι διευθυντης, πολυ γλυκομιλητος ανθρωπος και σαν επιστημονας καλος φαινεται (η μαμα μου λεει "καλη η γεννα, καλος ο γιατρος" κι εχει δικιο νομιζω, δηλαδη σε μια κανονικη γεννα ολοι ειναι καλοι). Αν θα κανω την αλλαγη θα το σκεφτώ όταν με το καλό ερθω Αθηνα κατα τον Ιουλιο-Αυγουστο.

tsipoura νομιζω οτι εσυ κι εγω ειμαστε οι πιο ασχετες εδω μεσα :rolleyes::lol: (με την καλη εννοια μην παρεξηγηθεις!!), δεν πειραζει θα μαθουμε κι εμεις που θα μας παει! χιχι


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

tsipoura νομιζω οτι εσυ κι εγω ειμαστε οι πιο ασχετες εδω μεσα :rolleyes::lol: (με την καλη εννοια μην παρεξηγηθεις!!), δεν πειραζει θα μαθουμε κι εμεις που θα μας παει! χιχι

ναι μα μην ξεχνασ οτι ειστε και πρωταρεσ!!!!!!;)σιγα σιγα ολα θα τα μαθετε!!και μην αγχωνεστε κι εσεισ να μην τα μαθετε τα ξερουν πολυ καλα μαλιστα οι γιατροι σασ!!!!σαν πωσ οι μητερεσ μασ γνωριζαν τιποτα ,χωρισ ιντερνετ κτλ και μια χαρα εγκυμονουσαν (και με πιο λιγο αγχοσ μπορω να σου πω )και μια χαρα γεννουσαν!!;);)


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο μπράβο με το καλό!!!!!!!!

:P

ελπίζω να τον βρω σήμερα τον γιατρό και να δω τί θα μου πει, πότε να πάω. Να ξανακάνω χοριακή και μετά; έτσι γίνεται συνήθως;

είμαι εντελώς άσχετη.... προφανώς

Εκει που ησουν ημουνα και εδω που ειμαι θα ρθεις!!:D:D:D:D Εγω να δεις ασχετη που ημουν στην πρωτη εγκυμοσυνη!!! να φανταστεις εχω τεσσερα ανηψια και το τι σημαινει χοριακη το εμαθα στο φορουμ!!! ουτε η αδερφη μου ουτε η νυφη μου ειχαν κανει ποτε!!!

Οι χοριακες δεν ειναι υποχρεωτικες απλα τις κανουμε μεχρι να ειμαστε σε θεση να δουμε το μωρο (δηλ μετα την 6η εβδομαδα) για να εχουμε μια πρωτη εκτιμηση οτι παει καλα η εγκυμοσυνη. Πολλοι γιατροι δεν το ζητουν καν. Σου λενε ελα στην 6η-7η εβδομαδα να σε δω. Αλλα ποιος αντεχει να περιμενει μεχρι τότε???:confused::confused::confused: Οποτε πλεον νομιζω ολες οι κοπελες την κανουν απο αγχος!!! (Ωραια εξεταση παντως εμενα πολυ μου αρεσει!!!Σαν να παιζω τζοκερ ειναι!!:D:D:D)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι λίγο χάλια...

Άργησα να κοιμηθώ χθες το βραδυ, κατά την διάρκεια που κοιμόμουν ήθελα να πάω τουαλέτα και γι' αυτό τον λόγο ονειρευόμουνα νεράααααα, νερά παντούουου. Ευτυχώς ατύχημα δεν έγινε...:D

Ήμουν σαν ζαβλακωμένο στην δουλειά, μετά με έπιασε πονοκέφαλος και μετά ήθελα να "τα βγάλω".

Ενώ κοιμήθηκα το μεσημέρι ξύπνησα με τον ίδιο πονοκέφαλο και πριν που έφαγα πάλι είχα αναγούλα...

Αυτά... και παραπονιόμουν γιατί πολλές έγκυες έχουν αναγούλα και εγώ όχι, μήπως κάτι πάει στραβά, μήπως??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρααααααααα!!!!:D

Είμαι η Γκρέτα και θα ΄μαι ,πρώτα ο Θεός,Οκτωβριανή μανούλα....σαν την επανάσταση ένα πράμα:mrgreen:...Καλώς σας βρήκα!!!

Στις 5/02 έκανα εξέταση χοριακής η οποία έδειξε 2209 μονάδες και χθες κάναμε την πρώτη μας οικογενειακή επίσκεψη στον γιατρό.Κάναμε κολπικό υπέρηχο και είδαμε το μπεμπάκι μας.:DΕίναι 5 ολόκληρα χιλιοστά,ένας κόκκος ρυζιού...γι αυτό και το λέμε το μπασματάκι μας:tongue: και είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών!17 μέρες πριν έγινε η σύλληψη λέει ο ντόκτορ:!:.Όμως δεν ακούσαμε καρδούλα:?.Ευτυχώς πολλές φιλεναδίτσες μου με προειδοποίησαν πως μπορεί και να μην την ακούγαμε,αλλά όπως και να χει απογοητεύτηκα λιγάκι και αγχώθηκα ακόμα περισσότερο.Αυτό που με άγχωσε περισσότερο είναι που μας είπε ο γιατρός να μην ανακοινώσουμε την εγκυμοσύνη αν δεν ακούσουμε καρδούλα...τώρα μας το λέει...μόνο πανώ που δεν βγάλαμε εμείς!Τέλος πάντων....Τώρα έχουμε ξανά ραντεβού την επόμενη Τρίτη (τώρα βρήκαμε να χουμε Κ.Δευτέρα και να καθυστερεί το ραντεβού μου?) οπότε και θα είμαι 5 εβδομάδων!

Εύχομαι να κυλήσουν όμορφα οι βδομάδες της εγκυμοσύνης μας και προπάντων να μας πάνε όλα καλά!:D

Καλό βράδυ!


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι λίγο χάλια...

Αυτά... και παραπονιόμουν γιατί πολλές έγκυες έχουν αναγούλα και εγώ όχι, μήπως κάτι πάει στραβά, μήπως??

Ρε Clelia μας δουλευεις????:mad::-x:-x:-x:-x ειχες και παραπονο???? Εγω εχω ξεκινησει τα ξερατα(τς τς τι ωραια που το εγραψα:tongue::tongue:) εδω και μια εβδομαδα και εχω φριξει!!!! Δεν εχω καταφερει να φαω Τ Ι Π Ο Τ Α!!!! Ολα με το που μπαινουν βγαινουν!!! Τα ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος παλι παρακαλουσα το θεο να μην τα εχω παλι αλλα ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ??? Μαλιστα τωρα ξεκινησαν και αμεσως ενω στη μελινα τα ειχα απο 9η εως 12 εβδομαδα και κοντεψα να πεθανω!!!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩΩΩΩ!!!! ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!Ποτε θα περασει το πρωτο τριμηνο ρε γαμωτοοοοο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααααααα!!!!:D

Είμαι η Γκρέτα και θα ΄μαι ,πρώτα ο Θεός,Οκτωβριανή μανούλα....σαν την επανάσταση ένα πράμα:mrgreen:...Καλώς σας βρήκα!!!

Στις 5/02 έκανα εξέταση χοριακής η οποία έδειξε 2209 μονάδες και χθες κάναμε την πρώτη μας οικογενειακή επίσκεψη στον γιατρό.Κάναμε κολπικό υπέρηχο και είδαμε το μπεμπάκι μας.:DΕίναι 5 ολόκληρα χιλιοστά,ένας κόκκος ρυζιού...γι αυτό και το λέμε το μπασματάκι μας:tongue: και είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών!17 μέρες πριν έγινε η σύλληψη λέει ο ντόκτορ:!:.Όμως δεν ακούσαμε καρδούλα:?.Ευτυχώς πολλές φιλεναδίτσες μου με προειδοποίησαν πως μπορεί και να μην την ακούγαμε,αλλά όπως και να χει απογοητεύτηκα λιγάκι και αγχώθηκα ακόμα περισσότερο.Αυτό που με άγχωσε περισσότερο είναι που μας είπε ο γιατρός να μην ανακοινώσουμε την εγκυμοσύνη αν δεν ακούσουμε καρδούλα...τώρα μας το λέει...μόνο πανώ που δεν βγάλαμε εμείς!Τέλος πάντων....Τώρα έχουμε ξανά ραντεβού την επόμενη Τρίτη (τώρα βρήκαμε να χουμε Κ.Δευτέρα και να καθυστερεί το ραντεβού μου?) οπότε και θα είμαι 5 εβδομάδων!

Εύχομαι να κυλήσουν όμορφα οι βδομάδες της εγκυμοσύνης μας και προπάντων να μας πάνε όλα καλά!:D

Καλό βράδυ!

Γεια σου Γκρεταα!!! Καλωσηρθεεεεςςς!!!! βρε θηριο 5 χιλιοστα το μπεμπακι κιολας??? Εγω πηγα στο ντοκτορι στις 5εβ+6ημ και ηταν 4,1χιλιοστα!!!! (Και αυτο στουμπος θα βγει σαν το πρωτο!!χαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γκέτα στην παρέα μας! Καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!

Κορίτσια είμαι από τις τυχερές (να χτυπήσω ξύλο), οι προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ήταν πολύ καλές και ελπίζω το ίδιο να συμβεί και τώρα. Κάποιες μικρές ενοχλήσεις έχω μόνο που και που αλλά όχι μεγάλης σημασίας.

Clelia υπομονή! Μπορεί να ήταν κάτι παροδικό.

Δέσποινα δύσκολα τα πράγματα έτσι, τι να σου πω, υπομονή!!!!!!!! (πάντως σε βλέπω αρκετά κεφάτη σε σχέση με τη κατάστασή σου, μπράβο!) Αντίθετα με σένα έχω αρκετή όρεψη αλλά δε θέλω τίποτα γλυκό και ειδικά σοκολότα!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γκέτα στην παρέα μας! Καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!

Κορίτσια είμαι από τις τυχερές (να χτυπήσω ξύλο), οι προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ήταν πολύ καλές και ελπίζω το ίδιο να συμβεί και τώρα. Κάποιες μικρές ενοχλήσεις έχω μόνο που και που αλλά όχι μεγάλης σημασίας.

Clelia υπομονή! Μπορεί να ήταν κάτι παροδικό.

Δέσποινα δύσκολα τα πράγματα έτσι, τι να σου πω, υπομονή!!!!!!!! (πάντως σε βλέπω αρκετά κεφάτη σε σχέση με τη κατάστασή σου, μπράβο!) Αντίθετα με σένα έχω αρκετή όρεψη αλλά δε θέλω τίποτα γλυκό και ειδικά σοκολότα!

Σε ζηλευω τρομερα βρε ελενη!!!! Οσο για το κεφι τι να κανω??? μπορω να κανω και αλλιως??? παντως πιστεψε με...υπαρχουν απειρες στιγμες μες στην μερα που μονο κεφατη δεν νοιωθω...(αλλα τοτε δεν μπαινω στο φορουμ και δεν ακουτε την γκρινια μου:tongue::tongue::tongue:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κόρες! καλώς ήρθες στην παρέα μας Γκρέτα!

πήρα τον γιατρό χθες μου είπε να πάω την Παρασκευή να με δει, τον ρώτησα να επαναλλάβω την χοριακή μου είπε no!

αυτά τα καλά

να έχετε μία όμορφη και δημιουργική ημέρα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!

Σήμερα είμαι καλύτερα, λογικό αφού χθες ξάπλωσα από τις 22.00. Έχω πολύ λίγο πονοκέφαλο, τόσο λίγο που δεν με απασχολεί... Τρώω, πίνω το γάλα μου, δεν έχω τάσεις για μπλιάααξ!!

Γκρετα καλωσήρθες, καλή αρχή να έχεις!! Μην αγχώνεσαι που δεν άκουσες καρδούλα, το ντούκου-ντούκου το ακούμε από μέσα 6ης με μέσα 7ης εβδομάδας. Δλδ και στην 5η εβδομάδα που θα πας, δεν νομίζω να ακούσεις καρδούλα. Σου το εύχομαι ολόψυχα βέβαια, αλλά δεν σημαίνει κάτι κακό αν δεν ακούσεις καρδούλα από την 5η εβδομάδα, μην αγχώνεσαι!!

Δέσποινα στην φάση που είμαι τώρα, δεν θα είχα πρόβλημα να έχω αναγούλες (και δεν λέω μεγάλη κουβέντα, πίστεψέ με). Αυτό υποδηλώνει πως η εγκυμοσύνη πηγαίνει πάαααρα πολύ καλά... Δεν πα' να είμαι ξάπλα από την ναυτία, απλά να ξέρω πως αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά...

tsipoura τέλεια, αφού σου έδωσε ο γιατρός το οκ, μην κάνεις β-χοριακή. Εκτός αν έχεις λυσσάξει και θέλεις να δεις πόσο αυξήθηκε :D... Αλλά, όλα καλά, μπράβο, θα μας πεις νέα την Παρασκευή.

Τώρα που λέτε για το μέγεθος του νινιού σας, εμένα ήταν 88 χιλιοστά όταν ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων (τώρα είμαι 5 εβδ + 5 ημ), αλλά στην ουσία τόσο ήταν ο σάκος, το φασολάκι μου δεν είχε σχηματιστεί ακόμα. Ίσα που άρχισε να σχηματίζεται το δαχτυλιδάκι... Όταν λέτε για χιλιοστά του φασολιού, στην ουσία τον σάκο δεν εννοείτε στην φάση που είμαστε τώρα??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!πως ειμαστε σημερα??

Εγω επανελαβα σημερα χοριακη (Σαββατο 06/02 565)και βγηκε 4068. Νομιζω οτι παμε καλα. Ελπιζω να δουμε το σπορακι το Σαββατο που θα παμε στο γιατρο. Μακαρι ολα να πανε καλα...

Γκρετα καλωσηρθες! Τι ωραια, μου αρεσε η οικογενειακη επισκεψη στον γιατρο!χαχα Καλα και αυτο που λενε οι γιατροι και καλα να μην το ανακοινωσουμε ειναι απογοητευτικο, ο ερωτας, ο βηχας...κι η εγκυμοσυνη δεν κρυβονται!!! εμεις σκεφτομαστε θετικα, οτι ολα θα πανε μια χαρα!!

Δεσποινα υπομονη με τις εξαγωγες!!!τι να κανεις?? τα εχει αυτα η εγκυμοσυνη. Κοιτα εγω δεν εχω τιποτα κι αναρωτιεμαι αν ειναι καλο που δεν εχω, εσυ που εχεις θα προτιμουσες να μην εχεις, ατιμες ορμονες!!πουθενα δεν μας βρισκει κανεις!

Clelia οπως ηδη ειπα ολα θα πανε καλα, σκεφτομαστε θετικα!! ;) Οι μανουλες του Οκτωβρη ειναι δυναμη!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain καλημέρα!!

Η χοριακή σου είναι τέλεια, 4πλασιάστηκε, σφαίρα πας και εσύ!! Δίκιο έχεις, μάλλον εμείς του Οκτωβρίου πάμε γερά!! Σε όλες μας οι β-χοριακές κάνουν άλματα!!

Και εγώ σου εύχομαι να ακούσετε καρδούλα το Σάββατο αλλά είπαμε: και να μην γίνει αυτό μην στενοχωρηθείς, μπορεί να χρειαστείτε καμιά εβδομάδα ακόμη...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι Κλελια μου παω προετοιμασμενη! Αν δεν ακουσω τωρα, δεν πειραζει. Ησυχασα λιγο με την χοριακη μου, οποτε τωρα βαθιες ανασες και συνεχιζουμε.

Παντως σκεφτομουν πως πραγματικα υποφερουμε μερικες φορες απο τις υπερβολικες λεπτομερειες και πληροφοριες που γνωριζουμε. Παλιοτερα, τους καθυστερουσε η περιοδος, ελεγαν ειμαι εγκυος, αντε και κανενα τεστακι και τελος. Τωρα χοριακη και ξαναδωστου χοριακη, και υπερηχο για τον σακο και μετα για την καρδια. Πολυ αγχος βρε κοριτσια....


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...