Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      • Χαχα 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρααααα όμορφες Οκτωβριανές μανούλες!!!

Τι κάνετε?

Αχ βρε ellain...να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω!Με τρελλαίνει που το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονήηηηηηηηηη!!!!Και πρέπει να 'μαστε όσο το δυνατόν πιο ήρεμες!


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια, σας ευχαριστω πολυ για το καλωσόρισμα ακι τις ευχες σας, ειλικρινά σας νιώθω πολύ κοντα μου και ας μην γνωριζὀμαστε, θα τα λέμε όμως απο εδω.

Εγω εχω ΠΗΤ στις 12-10 οπότε μάλλον σιγουρα θα γεννησω τον Οκτώβριο.

Γκρέτα μου εχω ηδη κλείσει ραντεβού με το γιατρό μου την Τρίτη και ελπίζω να είναι όλα καλά.

Τσιπουρίτσα, Γκρέτα και Δεσποινα δεν μπορώ να σας συμμεριστω με το θέμα του τσιγάρου γιατι δεν κάπνιζα ποτε αλλα έχετε δίκιο είναι και αυτό ένα θέμα.

Αχ χαιρομαι πολύ που είμαι σ΄αυτο το καφέ. (χαζοχαρούμενη)


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκια για να μην αγχώνεστε, οι υπέρηχοι δεν κάνουν τίποτα απολύτως στο μωρό. Επειδή παλαιότερα έκανα πάρα πολύ συχνά (και 2 φορές την εβδομάδα) και ρώτησα και έψαξα. Στην ουσία εμφανίζεται η εικόνα στο μόνιτορ από τους υπερήχους (εξ ου και η ονομασία). Το μαραφέτι που χρησιμοποιεί ο γιατρός στέλνει υπερήχους οι οποίοι με κάποιον επιστημονικό τρόπο όπου έχουν εμπόδιο (δλδ τα όργανά μας, το έμβρυο, τον σάκο) τον μεταφέρουν σε εικόνα. Δεν έχει καμία σχέση με ακτινοβολία. Δλδ αν μία έγκυος χρειαστεί ή είναι λίγο psycho και κάνει 2 φορές την ημέρα υπέρηχο (κολπικό ή κοιλιακό) δεν πρόκειται να πάθει τίποτα-τίποτα-τίποτα!!

clelia μου σε ευχαριστω για την εξηγηση, καπου ακουσα οτι μετα τον κολπικο υπερηχο μπορει να εμφανισεις αιμορραγια και τα επαιξα! Οχι για εναν υπερηχο να παθουμε καμια ζημια, αντι για καλο να κανουμε κακο

Μπορειτε αντι για Ελενα να με φωναζατε αγωνια....Ουφ!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε?Αφου μαλλον παει για ερημωση το καφε Σεπτεμβριου 2010 ειπα να ερθω κατα δω!Να δω που θα καταληξω στο τελος!χαχα.

Με θελετε???

Εγω εχω πητ 10-09.

ευχομαι σε ολες καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και πανω απο ολα ενα γερο μωρακι!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νενακι καλωσηρθες απο δω!!! Μαλλον του Οκτωβριου ειμαστε περισσοτερες γιατι ειχαμε μαζεψει δυναμεις απο τις αργιες των γιορτων και καναμε παρτυ μετα, του δωσαμε και καταλαβε ;):), τι Οκτωβρης τι Σεπτεμβρης, να πανε καλα οι εγκυμοσυνες μας και να κανουμε γερα παιδακια!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki καλώς ήρθες!!!Φυσικά και σε θέλουμε!!Έχεις κι άλλο παιδάκι ε?Να το χαίρεσαι και με το καλό και το δεύτερο!


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όμορφες κόρες του γυαλού και του πασαλιμανιού :)

όπως βλέπετε πρωινή πρωινή η τσιπούρα σας!

Νένα καλώς μας ήρθες!!!!!!!! σου εύχομαι τα καλύτερα

Λοιπόν τσούπρες μου πήγα στον ντόκτορ χθες! Ολα καλά Δοξα τω Θεούλη!!!!

καρδούλα δεν ακούσαμε είναι νωρίς είπε σε 2 εβδομάδες που θα ξαναπάω.

είδαμε σάκο, είναι 5 χιλ. και μου είπε όλα καλά!!!!!!!

μου έδωσε σίδηρο με φιλικο μαζί (έπαιρνα ήδη κι από τα δύο εδώ και καιρό) και ασβέστιο + 2 ποτήρια γάλα την ημέρα. γενικά είναι ήρεμος τύπος. Εγώ δεν ήμουν πολύ ήρεμη και είχα πίεση 16/9. Μου είπε να παίρνω την πίεση μου για 15 ημέρες και να την καταγράφω. Μάλλον από την αγωνία μου θα ήταν... ελπίζω

Αχ να είμαστε καλά κι εμεις και τα ροδαλά μωράκια μας!!!!!!!!

σας φιλώ γλυκά

είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών. ΠΗΤ 12-10-2010!!!!!! ellain και γιωτίτσα είμαστε μαζί!

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!

πηγαμε χτεσ οπωσ σασ ειπα για υπερηχο!!δεν μου εκανε ομωσ κολπικο αλλα κοιλιακο κι ετσι δεν ακουσαμε καρδουλα αλλα το ειδαμε!!!!!!!!!!!!!!ειδαμε και το σπιτακι του αλλα κι αυτο που ηταν μια κουκιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!:-D:grin:ειπε για να μην με παιδευει με κολπικουσ κ δεν μπορεσουμε να ακουσουμε κιολασ ,να παω μια και καλη την τεταρτη να το ακουσουμε!!!!αχ αντε να περασουν τωρα οι μερεσ!!!!τουλαχιστον εχω το αγγελικακι μου να απασχολουμαι και ετσι περναει λιγο ευκολοτερα ο καιροσ!!!!

κοριτσια ζαλαδεσ εχει καμια σασ???εγω πολλεσ!!!!πρωτη φορα μου συμβενει αυτο...και τωρα που γραφω ζαλιζομαι..!!:confused:

νενακι καλωσ ηλθεσ!!!!δεν λεσ και στισ υπολοιπεσ του σεπτεμβριου να ελθουν απο εδω?και αν ειναι θα το μετονομασουμε σε <σεπτεμβριου-οκτωβριου>..


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

ellain όποιος σου είπε αυτό για τον κολπικό υπέρηχο, μάλλον θα αναφέρεται σε γυναικολόγο-χασάπη! Αν είναι δυνατόν να σου κάνουν υπέρηχο και να σου προκαλούν αποκόλληση!! Μην ακούς τέτοια πράγματα, δεν ισχύουν!

nenaki καλώς ήρθες!! Έχεις ήδη μια καλή αρχή, οπότε σου εύχομαι καλή συνέχεια!! Σε λίγο καιρό θα κάνεις την αυχενική, μπράβο, μπράβο! Όλα καλά θα σου πάνε!!

tsipoura έχεις πολύ καλά νέα! Πάντα τέτοια και σε 2 εβδομάδες που θα πας, θα ακούσεις οπωσδήποτε καρδούλα!!! Ούτε εμένα μου αρέσει η πίεσή σου, θα σε μαλώσω! Είναι δυνατόν 16 πίεση στην 5η εβδομάδα?? Θα σε βάλω στην κατάψυξη, το νου σου!! Ηρεμία θέλει η κατάστασή μας...

Γιωτιτσα έτσι πρέπει να είσαι, χαρούμενη. Όλη η ομάδα του Οκτωβρίου αποτελείται από (χαζο)χαρούμενες μανούλες-to-be!!

IRINI είδες το φασολάκι σου?? Μπράβο κοπέλα μου! Εγώ ζαλάδες δεν έχω, μόνο όταν τρώω τον αγλέορα (όπως πριν καμιά ώρα που έφαγα ό,τι βρήκα) μου έρχεται τάση για εξαγωγή, αλλά πιστεύω είναι λογικό όταν μασαμπουκιάζω σαν το ζαβό!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tsipoura kai irini μπράβο που είδατε τα ζουζούνια σας!:D

Εμένα βρε κορίτσια δεν μου μέτρησε την πίεση κι άφησε τα περαιτέρω για όταν ακούσουμε καρδούλα...κι αν αργήσουμε να την ακούσουμε,μήπως λέω μήπως θα ΄χουμε χάσει πολύτιμο χρόνο?

Και κάτι εξίσου σημαντικό:rolleyes:...to wax or not to wax?

αποτρίχωση με κερί κάνετε?Φοβάμαι μήπως από το ζόρι γίνει καμιά ζημιά...εδώ βήχω και φοβάμαι μη μου φύγει το μπασματάκι:tongue:....ενστικτωδώς γίνεται...

Καλό τριήμερο!!:D


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Τσιπουρα μου χαιρομαί πολύ που έχουμε ίδια ΠΗΤ, ομώς εσύ νομίζω οτι πρέπει να ηρεμήσεις λίγο κορίτσι μου για να ηρεμήσει και η πίεση σου. Χαιρομαι πάντως που είναι όλα καλά με το μωράκι σου.

Νενακι καλως ήρθες στην παρέα μας.

Εllain μην φοβασαι καθόλου τον κολπικό ηπέρηχο, επειδη είμαι νοσηλευτρια και δυο πραγματα τα ξέρω, ο υπέρηχος δεν έρχεται καθόλου σε επάφη με το εμβρυο γιατι ενδιαμεσα υπάρχει ο τράχηλος ο οποίος εχει αρκετό πάχος. ¨Οσον αφορα το αίμα που είδε η φίλη σου ήταν μάλλον απο κακούς χειρισμούς του γιατρου και πιθανον τραυμάτισε τον κόλπο.

Clelia το νου σου με το φαγητό γιατι τώρα που δεν χωνευουμε ευκολα θα εχεις συχνα αυτην την τάση. Εγω ευτυχώς μεχρι τώρα δεν εχω τίποτα αναγούλες αλλα ξέρω οτι ξεκινάνε γύρω στην 7η εβδομάδα. Προχθές η χαζή έφαγα κατι γαριδάκια και μου ερχὀταν να σκάσω και να ξεράσω μαζί.

Irini πολυ χάρηκα που είδες το μωράκι σου. Αντε να δούμε και το δικό μας την τρίτη γιατι με έχει φάει η αγωνία.

Γκρέτα μου γεια σου και σε σένα.

Κορίτσια μου ευχομαι να έχετε ένα καλό τριήμερο και καλή σαρακοστή, οχι οτι εμείς θα νηστεψουμε φυσικά.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, πίεση είναι όντως λιγο νωρίς να μετράμε. Απλά ο συγκεκριμένος γιατρός το θεωρεί σαν μια εξέταση ρουτίνας, αφού πήγε και την είδε, ας δούμε και την πίεσή της. Η αυξημένη πίεση δεν επηρεάζει τόσο το έμβρυο, όσο την εγκυμονούσα. Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για τέτοια ψαξίματα...

Ο δικός μου ο γιατρός αφού ακούσουμε την καρδιά δυνατή και σίγουρη, τότε σου γράφει τον προγεννητικό έλεγχο και μετά που θα έχει τα αποτελέσματα στα χέρια του αρχίζει και μετράει πίεση, μας ζυγίζει (ναι, και αυτό θα μας κάνουν οι παλιο-γυναικολόγοι και μετά θα μας την λένε που θα είμαστε σαν φούσκες :D ) κλπ.

Αποτρίχωση εγώ προσωπικά δεν κάνω, καθώς έχω κάνει laser παντού και χρειάζομαι πλέον 1-2 φορές τον χρόνο, και αυτό κυρίως για μπικίνι, λιγότερο για μασχάλες και σχεδόν καθόλου στα πόδια. Τώρα όμως απαγορεύεται το laser επειδή δεν ξέρουν τις επιπτώσεις που μπορεί να έχει στην εγκυμοσύνη. Οπότε χρησιμοποιώ ξυριστική μηχανή (όχι αποτριχωτική).

Όσο για το κερί, δεν νομίζω να κάνει κακό. Απλά Γκρέτα να έχεις υπόψη σου ότι στην φάση που είσαι, είσαι περισσότερο ευαίσθητη και πονάς περισσότερο. Δλδ ενώ μπορεί παλαιότερα να μην καταλάβαινες τπτ με το κερί, τώρα να την "δεις" άσχημα. Από άποψη πόνου να το προσέξεις, διότι και στην ευαίσθητη περιοχή πιστεύω θα ψιλο-τσιρίξεις. Όπως και να 'χει πριν κάνεις ο,τιδήποτε θα ρωτήσεις τον γιατρό σου, δεν πα' να ντρέπεσαι, θα τον ρωτάς για τέτοια πράγματα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!! Καλά να περάσετε το τριήμερο και μακάρι να μας βοηθήσει και ο καιρός!

Λοιπόν κάθε γιατρός έχει τη δική του τακτική. Το σημαντικό είναι εσείς να τον εμπιστεύεστε!

Λοιπόν σήμερα δεν είχανε κάποιες κοπέλες ραντεβού με τους γιατρούς τους; Περιμένουμε τα νέα σας!

Νένα εμείς "γνωριζόμαστε" με κάποιο τρόπο και από αλλού! Το βρήκες ή να το πάρει το ποτάμι;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!

ευχαριστω παρα πολυ για το καλωσορισμα!πλεον θα τα λεμε συχνα!

tsipoura kai irini χαιρομαι που ειδατε τα νινακια σας (κατι σαν νινακι δηλαδη) και σας εφυγε λιγο το αγχος.Γενικοτερα ομως σε ολες μας δε θα πρεπει να αγχωνομαστε.Ολα θα πανε καλα,θα δειτε!!!

Οσον αφορα την αποτριχωση με κερι,γνωριζω οτι σε προχωρημενη εγκυμοσυνη προκαλει συσπασεις.προσεξτε το αυτο αλλα ρωτηστε και τον γιατρο σας,γιατι ο καθενας εχει τις δικες του αντιληψεις.

ααα απο ζαλαδες εχω και εγω και λεω μηπως μου τις προκαλουν τα χαπια,γιατι δεν ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αλλα μαλλον θα ειναι απο την εγκυμοσυνη.ποτε θα σταματησουν και αυτες!!!

αυχενικη θα κανω στις 25-02 και εχω αγωνια!!!!

αα και για την πιεση τωρα που θυμηθηκα,εμενα σε καθε εξεταση μετραει πιεση και βαρος.και η πιεση θελει πολυ προσοχη.Χωρις να θελω να σας αγχωσω η κουμπαρα μου ειναι εγκυος στην δευτερη κορη της,στην πρωτη παρουσιασε πιεση και αναγκαστηκε ο γιατρος στον 8ο μηνα να της το παρει και να τρεχουν σε νοσοκομεια,θερμοκοιτιδες και τετοια.Η πιεση της εμεινε μετα και τωρα που ειναι εγκυος παλι τα ιδια θα γινουν,ανεβαζει πολυ και στον 8ο θα της το παρει.

αχ σαν να ειπα πολλα!!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...