Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα σε ολες!

maraki32 σου ευχομαι μια ωραιοτατη χοριακη και καλωσηρθες!

clelia μια χαρα σε βρισκω με την ξαπλα σου, κι εγω θα ηθελα να αραξω το κορμι μου να τεντωσει καθως ποναει η μεση μου σημερα, αλλα δεν προβλεπεται για πολυ ακομα... Ας αραξουμε παντως τωρα οσο μας παιρνει γιατι μολις σκασουν μυτη τα αυγουλακια, τρεχατε ποδαρακια μου!!!

tsipouritsa μας ανησυχησες λιγακι, αλλα τελικα απ'οτι βλεπω πας καλα. Μηπως να επαιρνες ενα πιεσομετρο σπιτι να μετρας που και που? Α και κυριως να χαλαρωσεις λιγο, λεμε εμεις τωρα...

νενακι εσυ εισαι προχωρημενη, πας για αυχενικη??? τελεια, λιγες μερες σου εμειναν!!με το καλο!

Ελενη κι εγω τρεχω συνεχεια τουαλετα, τι κακο κι αυτο!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας εγκυουλες!!!

clelia δε θα ελεγα οτι ειμαι ξαπλα αλλα εχω ροζ-καφε υγρα.Ο γιατρος δε βλεπει κατι.αλλα δε λενε να μου φυγουν και με ανησυχουν λιγακι.βεβαια με την μικρη μου δε μπορω να ξεκουραστω.ελπιζω να πανε ολα καλα.

ναι ο υπερηχος κολπικα γινεται μεχρι την 11 εβδομαδα (ρωτησα τον γιατρο μου της προαλλες).

maraki καλως ηρθες και ευχομαι να σου πανε ολα καλα.

ellain ναι ειμαι λιγακι μπροστα απο εσας,αλλα στο τοπικ Σεπτεμβριου επικρατει νεκρα,μετακομισα εδω.αντε να δουμε στην αυχενικη,ανυπομονω!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

maraki καλώς μας ήρθες! να έχεις μία όμορφη και χαλαρή εγκυμοσύνη!!!!!

πιεσόμετρο θα πάρω και θα μετράω καθημερινά την πίεση για 15 ημέρες (εντολή γιατρού)

όσο για την τουαλέτα... δεν προλαβαίνω κι εγώ να ανεβοκατεβάζω τα παντελόνια!!!!!!!

νενάκι με το καλό η εξάταση!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες maraki! Καλή αρχή να έχεις και με το καλό να δεις το 2ο σου το παιδάκι!!

nenaki με τα utrogestan δεν σου έχουν κοπεί τα καφέ? Αυτό είναι συνήθως πανάκεια, μέχρι και αιμορραγίες σταματάει... Μήπως παίρνεις salospir ή κάνεις αντιπηκτική αγωγή?

Όταν μιλάμε για τουαλέτα, όντως πηγαίνω λίγο περισσότερο από το συνηθισμένο, όχι συνέχεια. Συνήθως πηγαίνω 1 φορά κάθε ώρα - ενίοτε και 2. Το βράδυ όταν είμαι ξαπλωμένη πηγαίνω 1-3 φορές και οπωσδήποτε θα ξυπνήσω τουλάχιστον 1 φορά για να πάω... Είμαι σε καλό δρόμο?

Επίσης πέρα από κάτι πονάκια (που πλέον έχουν σχεδόν εξαφανιστεί) και σαφέστατα την ευαισθησία στο στήθος δεν νιώθω κάτι άλλο. Γι' αυτό και θα ήθελα να έχω αναγούλες, για να μην αγχώνομαι τόσο. Είναι καμιά άλλη σαν εμένα?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Τι δυνατό καφε είναι αυτό;;;Δεν σας πιστευω..Σημερα απο τη δουλεια ειπα να μπω να φτιαξω καφε για μανουλες Οκτωβριου 2010 και επεσα πάνω σε αυτό το βιβλιο..χαχα

Ξεκιναμε πολύ δυναμικά και μ'αρεσει!Να ευχηθω καλή συνεχεια σε όλες και να σας πω πως ειχα ΤΕΡ την 13/1 και εκανα μια χοριακή την Παρασκευη (επειδη θα φευγαμε 3ημερο ήθελα να είμαι σιγουρη) και τελικα εδειξε εγκυμοσύνη.

Θα μιλήσω σημερα με το γιατρό μου που θα μου ορισει ραντεβου (υπολογιζω) για το τελος της επόμενης εβδομαδας.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Clelia καλύτερα να εχεις όλα τα υπόλοιπα συμπτωματα παρα αναγούλες..Πέρα απο το γεγονος οτι ειναι δυσαρεστο σε κοβει και σε εξαντλει όλο αυτό.Εγω ειχα πονακια και καφε εκκρισεις, επίσης επρεπε να προσεχω αρκετα γιατι η πρωτη γιατρος εκανε μια λαθος διαγνωση οτι ειχα δικερη μητρα με αποτέλεσμα να διακοψω τη δουλεια.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

stone καλωσηρθες και σου ευχομαστε να σου πανε ολα τελεια στην πρωτη σου επισκεψη στην γιατρο!!

clelia ειμαστε ολοϊδιες περιπτωσεις! Αυξηση της συχνοτητας τουαλετας (το βραδυ ειναι το δυσκολο, γιατι κρυωνω να σηκωνομαι απο το κρεβατι κι ο αντρας μου βαζει τις παντοφλες του εκει που περναω για να κανω μεταμεσονυχτια επισκεψη και σκουντουφλαω!!!) και πονακια τα οποια σχεδον εξαφανιστηκαν. Α! Και νυστα! Θα μας φαει η ανασφαλεια ε? Υπομονη!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ellain ευχομαι και σε σενα μια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη..

Τα πονακια σας εφυγαν ε;; Εγω ενω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη απο πονακια εντονα πήγα στο γιατρο και ανακαλυψα εγκυμοσυνη (πριν να εχω καθυστερηση) τωρα περα απο κτ πονοκεφαλους και τσιμπιματακια δεν παρατηρω κτ άλλο..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ellain παιδί μου με έκανες και ξεράθηκα στα γέλια (και είμαι μόνη μου και το πατσαβουρόσκυλό μου με κοιτάει λες και είμαι παλαβή). Ακούς εκεί η σκουντούφλω, στις παντούφλες του συζύγου :tongue: !!

Επίσης έχω ταχυπαλμίες κάπου-κάπου, σίγουρα λίγο παραπάνω νύστα (δεν κοιμάμαι και όρθια, αλλά εν συγκρίσει με πριν που ήμουν σαν το κοκαϊνομανές...). Α! Και πίνω πολύ νερό, διψάω πολύ (λέτε να βγάζει μαλλιά? Είμαι 6εβδ+5ημ :D:D).

Εντάξει τότε αφού το λέτε... Απλά είχα την εντύπωση ότι όοοοοοοολες έχουν αναγούλες, ζαλίζονται, έχουν μονίμως πονάκια και λέω τι γίνεται?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και άλλες μανούλες Οκτωβρίου! Με το καλό κορίτσια!

Νένα μήπως ο κολπικός υπέρηχος ως την 11η εβδομάδα είναι τακτική του γιατρού σου; Από όσο θυμάμαι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που στην αρχή ήμουν στην Ελλάδα μόνο την πρώτη φορά ο γιατρός με είδε κολπικά. Μετά από δυο εβδομάδες που ξαναπήγα έκανε κοιλιακό υπέρηχο. Τέλος πάντων σε λίγο που θα ξαναπάω στο γιατρό θα φανεί!

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική για αυτό μην ανησυχείτε αν δεν έχετε αναγούλες ή ζαλάδες. Μάλλον είστε πολύ τυχερές!

Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο πλην τις αναγούλες, οι πόνοι μειώθηκαν σημαντικά αλλά αυτό το ότι δεν είμαι ούτε άρρωστη αλλά ούτε καλά με έχει κουράσει. Αλλά υπομονή, θα περάσει. Ευτυχώς αυτές τις μέρες ο άντρας μου είναι σπίτι και με βοηθάει λίγο με τα παιδιά.

Φιλιά σε όλες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και με το καλο τα μωρακια μας!

με τελευταια περιοδο 24/12,ειμαι στην 8η εβδομαδα.πιθανη ημερομηνια ειναι 30/09.αναγουλα εχω σε ηπια μορφη και λιγα πονακια στη μεση.αυτο που με ενοχλει ειναι τα νευρα και η ασχημη διαθεση που εχω...γκρινιαζω με το παραμικρο,εχω ξινη μουρη και δεν εχω ορεξη για τιποτα...μου φταινε ολα!ολοι μου λενε οτι ευθυνονται οι ορμονικες αλλαγες...ειναι καμια σας ετσι?


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Bάσω καλωσήρθες!!

Και εγώ έχω νεύρα, κυρίως με τον άντρα μου που το παίζει λίγο donkey, αλλά σιγά μην αλλάξει τώρα. Επίσης όταν τσακώνομαι (κυρίως με τον άντρα μου) φτάνω στα άκρα και ουρλιάζω. Δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου. Παλιά ήμουν τόσο μα τόσο γραψα--ίδω :tongue:.

Αυτό με την ξινή μούρη μου άρεσε :D. Καρδούλα ακούσατε??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε 10/2 πρωτη φορα στο γιατρο,μετρησαμε το εμβρυακι,ειναι 1 εκατοστο!ειδαμε και καρδουλα.καναμε κολπικο υπερηχο,την επομενη που θα κανουμε κοιλιακο ειπε πως θα την ακουσουμε κιολας την καρδουλα!ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι τελεια,εδειχνε αρκετα ευχαριστημενος.εσεις σε τι φαση εισαστε?

κι εμενα ο αντρας μου την πληρωνει...με ειπε ανυποφορη προχθες!και ειχε και δικιο...

το αλλο θεμα μου...ειμαι πολλα χρονια καπνιστρια,15 για την ακριβεια.οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη μου,5η εβδομαδα,ελαττωσα το τσιγαρο στα 4-5 την ημερα.ημουν καπνιστρια που εκανα και 25 στριφτα την ημερα!και φυσικα δεν ξαναπηρα καπνο,αυτα που ακνω τωρα ειναι μια μαρκα 'ελαφρια' τσιγαρα.εχω ενοχες...ακομα και γι αυτα τα 5 παλιοτσιγαρα!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Aχ τι καλά!! Θέλω και εγώ καρδούλα!!!

Εμείς πήγαμε 4/2 που ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων και είδαμε ένα σακουλάκι 88 χιλιοστών. Ο λεκιθικός ασκός ίσα που άρχισε να δημιουργείται. Καλά για έμβρυο ήταν πολύ-πολύ νωρίς.

Και ο δικός μου ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος διότι όλα τα ευρήματα δείχνουν πως η εγκυμοσύνη υποστηρίζεται πολύ καλά ορμονικά. Θα πάμε την Παρασκευή και θέλω οπωσδήποτε να ακούσω καρδούλα αφού θα είμαι 7 εβδ+1 ημ.

Να μην έχεις τύψεις για τα τσιγάρα. 5 την ημέρα είναι στα όρια που δίνουν οι γιατροί (ο δικός σου τι είπε?). Από το να είσαι άκαπνη και στερημένη και νευριασμένη, 5 τσιγάρα δεν βλάπτουν, τόσα αναπνέουμε... Άλλες καπνίζουν αρειμανίως και δεν έχουν πρόβλημα (όχι πως το συνιστώ)...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...