Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

icon1.gif

Συγνώμη νενάκι μουουουουουουουουου!!!!!

Ellain μου είναι το πιο έντονο που βρήκα!!!!!!!

Η μανου τι Πητ έχει;;;;

Η Δέσποινα που είναι χαμμένη;

nenaki - 10/9 Σέρρες Κορίτσι :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

despoina100 -2/10 Έλενα Αγόρι

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη

Ελένη - 3/10 Έλενα

Clelia - 4/10 Μητέρα

Irene83 - 5/10 Χίος Κορίτσι

Ellain - 11/10 Ιασώ ή Έλενα Αγόρι

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κορίτσι

Ploegisi - 12/10 Βέροια

Φωτεινή - 12/10 Ιασώ

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη

Hroukaki - 15/10 Κλινική Καπάκη Αγόρι

Maraki32 - 21/10 Λητώ

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό

Renah - 12/10 Θράκη


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ελπίζω να με δεχτείτε στη παρέα έχω ένα γιο 22 μηνών και είμαι έγκυος πάλι 12 εβδομάδες γεννώ και εγώ μέσα Οκτώβριου

Η αγωνιά ξανά άρχετε από τώρα σκάφτομαι τον τοκετό και φυσικά όλη τη εξέλιξη της εγκυμοσύνης αν και τα έχω περάσει τώρα πάλι είναι διαφορετικά


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα οληηηηηηηηη μερα!!!!!

Τι κανετε??? Εχω τρελη αγωνια σημερα... Σας εχει τυχει να εχετε τοση αγωνια που να δειχνετε το ακριβως αντιθετο, οτι δηλαδη δεν τρεχει μια? Ε ακριβως αυτο! Πηρα τις απαντησεις απο τον μικροβιολογο(αιματος, ουρων, τα συνηθισμενα), σφυζω απο υγεια! Δεν θα πεθανω ποτε (ναι καλα....), μονο πιεση εχω χαμηλη κι οσο κι αν επιμενει ο γιατρος να κοψω το αλατι, δεν γινεται γιατι θα σερνομαι στα πατωματα μετα (εχθες ειχα 7-4).

IRINI παμε μαζι γιατρο σημερα να δουμε τι θα δουμε και να ακουσουμε τι θα ακουσουμε....Μονο να ειναι καλα, τιποτα αλλο....

ΕΛΕΝΗ καλωσηρθες κι εσυ! Ελπιζω να ξεκουραστηκες λιγακι αν μπορεσες. Τωρα παλι πισω στους ρυθμους της καθημερινοτητας...

Για σου είμαι η Ηλιανα και έχω ένα γιο 22 μηνών το αλάτι που σου είπε να κόψεις δεν έχει σχέση με την πίεση σου αλά από το ποσά άλατα βρήκε στα ουρά σου καλό θα ήταν να το ελαττώσεις γιατί ίσως κινδυνεύεις από κολικούς έτσι και εγώ είχα πολλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και παράκουσα τον γιατρό μου ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΜΕ ΚΟΛΙΚΟ ΝΕΦΡΟΥ

φυσικά να ρωτήσεις για διευκρίνηση γιατί σου είπε να κόψεις το αλάτι μην σε τρομάξω κιόλας


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

nenaki πολυ καλυτερο το φουξια!!! τωρα το ξεχωριζουμε!

μαμαλευτερακι καλωσηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου!!! Ο γιατρος μού ειχε συστησει να ελαττωσω το αλατι απο το πρωτο ραντεβου στην 6η εβδομαδα πριν κανω καν οποιαδηποτε εξεταση. Νομιζω οτι το λεει ως γενικη οδηγια παρα απευθυνομενος συγκεκριμενα σε εμενα. Ειναι βεβαια αληθεια οτι το πολυ αλατι βλαπτει, αλλα λογω υποτασης παντα ημουν υπερβολικη στην χρηση του. Προσπαθω τουλαχιστον να μην τρωω αλμυρα σνακ και να μην προσθετω επιπλεον στο φαγητο μου οπως εκανα συνηθως.


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki πολυ καλυτερο το φουξια!!! τωρα το ξεχωριζουμε!

μαμαλευτερακι καλωσηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου!!! Ο γιατρος μού ειχε συστησει να ελαττωσω το αλατι απο το πρωτο ραντεβου στην 6η εβδομαδα πριν κανω καν οποιαδηποτε εξεταση. Νομιζω οτι το λεει ως γενικη οδηγια παρα απευθυνομενος συγκεκριμενα σε εμενα. Ειναι βεβαια αληθεια οτι το πολυ αλατι βλαπτει, αλλα λογω υποτασης παντα ημουν υπερβολικη στην χρηση του. Προσπαθω τουλαχιστον να μην τρωω αλμυρα σνακ και να μην προσθετω επιπλεον στο φαγητο μου οπως εκανα συνηθως.

ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ

και εγώ έχω υπόταση με μεγάλη 9 και μικρή 6 έκανα υπερβολική χρήση αλατιού παλιότερα γιαΥΤΟ τον λόγο.

αλά τελικά διαπίστωσα ότι δεν είναι θέμα αλατιού

αλά κληρονομικό όποτε και δεν αλλάζει όσο αλάτι και αν φάω

μονό τα νεφρά μου επιβάρυνα στην τελική


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΥΡΙΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!Διακοπαραμε καλε 10 μερες για αυτο δεν πολυεμπαινα..Μονο το κρητικατσι με αναζητησε ΦΤΟΥ ΣΑΣ!!!! Τα διαβασα ολα αλλα δεν θυμαμαι ΤΙΠΟΤΙΣ!!:tongue::tongue::tongue:

Καλωσηρθες μαμαλευτερακι!!! με το καλο!!

χρονια πολλα σε ολες, και αν μας διαβαζει και το τσιπουρακι μας του ευχομαι ολοψυχα να μας ξαναερθει συντομα..

Γυρισαμε σημερα αθηνα και με το που μπηκα σπιτι χτυπαει το τελεφωνο και ποιος ηταν???? Το εργαστηριο με τα αποτελεσματα του τροφοβλαστη!!! Βγηκαν και τα τελικα αποτελεσματα και ο τσουτσουνοφορεας μου ειναι υγιεστατος!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!

Εντωμεταξυ ειδα οτι αρχισαμε να γεμιζουμε τσουτσουνια στο καφε!!! ειδατε που με ειχατε για μονη???σας βαζουμε κατω και σας παταμε τωρα κοριτσομανες χαχαχαχαχα!!!

Σε 1μιση ωριτσα εχω υπερηχο και δεν περναει η ωρα με τιποτα...εχω να δω το μπεμπη απο τη μερα που καναμε τον τροφοβλαστη και κοντευω να σκασω!! θα ξαναμπω το βραδακι να σας πω...ουτε και εγω τον εχω ακουσει ακομα αλλα και το μελινακι 21η εβδομαδα το καταλαβα αρα εχω μελλον!!

Πολλα φιλια

Υ.Γ. Βαλτε και εκεινη τη συνταγη απο το τσουρεκι ρε παιδια αφου ειναι τοσο επιτυχημενο!!!χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

nenaki - 10/9 Σέρρες Κορίτσι

Βάσω79 - 30/9

despoina100 -2/10 Έλενα Αγόρι

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη

Ελένη - 3/10 Έλενα

Clelia - 4/10 Μητέρα

Irene83 - 5/10 Χίος Κορίτσι

Ellain - 11/10 Ιασώ ή Έλενα Αγόρι

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κορίτσι

Ploegisi - 12/10 Βέροια

Φωτεινή - 12/10 Ιασώ

Μαμαλευτεράκι 15/10

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη

Hroukaki - 15/10 Κλινική Καπάκη Αγόρι

Maraki32 - 21/10 Λητώ

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό

Renah - 12/10 Θράκη

Μανου ????

Liana ??????

Evita 5/11

Επεξεργάστηκαν by hroukaki

ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki - 10/9 Σέρρες Κορίτσι

Βάσω79 - 30/9

despoina100 -2/10 Έλενα Αγόρι

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη

Ελένη - 3/10 Έλενα

Clelia - 4/10 Μητέρα

Irene83 - 5/10 Χίος Κορίτσι

Ellain - 11/10 Ιασώ ή Έλενα Αγόρι

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κορίτσι

Ploegisi - 12/10 Βέροια

Φωτεινή - 12/10 Ιασώ

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη

Hroukaki - 15/10 Κλινική Καπάκη Αγόρι

Maraki32 - 21/10 Λητώ

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό

Renah - 12/10 Θράκη

Μανου ????

Liana ??????

Evita 5/11

3-3!!!

που σαι βρε κρητατσι??? ριξε ενα μπατσο στην πεθερα και απο εμενα!!!

μα τι ουφο λεμε!!! να κατεβω να τη δειρω?? με εκνευρισε απιστευτα μιλαμε!!! πατα ποδι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το μαμαλευτεράκι μας!!!!!!!Να σου ζήσει ο γιόκας σου και μία καλή εγκυμοσύνη σου ε'υχομαι!!!!

Εσύ που είσαι βρε δεσποινάκι;;;;;;Μην συγχίζεσαι!!!!!!Δεν κάνει στην κατάσταση σου!!!!!!!!!(ποια μιλάει θα μου πεις τώρα.....)Ερχεται η μανα μαρίκα!!!!Δεν φοβάμαι τίποτα!!!!!!!!

Καλά μιλάμε σήμερα έχω φαει τα ΠΑΝΤΑ στο τέλος 8α τα βγαλω επειδη δεν θα χωράει αλλά το στομαχι.....Πως τα πέρασες λοιπόν;;;;


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το μαμαλευτεράκι μας!!!!!!!Να σου ζήσει ο γιόκας σου και μία καλή εγκυμοσύνη σου ε'υχομαι!!!!

Εσύ που είσαι βρε δεσποινάκι;;;;;;Μην συγχίζεσαι!!!!!!Δεν κάνει στην κατάσταση σου!!!!!!!!!(ποια μιλάει θα μου πεις τώρα.....)Ερχεται η μανα μαρίκα!!!!Δεν φοβάμαι τίποτα!!!!!!!!

Καλά μιλάμε σήμερα έχω φαει τα ΠΑΝΤΑ στο τέλος 8α τα βγαλω επειδη δεν θα χωράει αλλά το στομαχι.....Πως τα πέρασες λοιπόν;;;;

Περασαμε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!! Πολλα χρονια ειχα να κανω τοσο ωραιο πασχα!! Και μιλαμε εχω φαει για 20 ατομα!!!! δεν ανεβαινω στην ζυγαρια φοβαμαι!!χαχαχαχα!!εδω η καλη φακλανα με βλεπω παλι!!

σε αφηνω! παω για μπανακι για να παω να δω το μπομπο!! τα λεμε το βραδακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελα ρε despoinaki ετερη αγορομανα!!!!!welcome back! αντε να δεις τον μαγκα σου και τα λεμε!!! (ειρωνειες, ειρωνειες για το πετυχημενο τσουρεκακι μας???!!! αααα φιλεναδα δεν ξηγιεσαι ωραια!!! clelia ακους τι λεει για το τσουρεκι???)

μαμαλευτερακι εγω παντως οταν τρωω το αλατακι μου αληθεια συνερχομαι, τωρα πώς θα κανω να συμβαδισει εγκυμοσυνη, υποταση και αλατι θα δειξει...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki - 10/9 Σέρρες Κορίτσι

Βάσω79 - 30/9

despoina100 -2/10 Έλενα Αγόρι

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη

Ελένη - 3/10 Έλενα

Clelia - 4/10 Μητέρα Κορίτσι ??????

Irene83 - 5/10 Χίος Κορίτσι

Ellain - 11/10 Ιασώ ή Έλενα Αγόρι

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κορίτσι

Ploegisi - 12/10 Βέροια

Φωτεινή - 12/10 Ιασώ

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη

Hroukaki - 15/10 Κλινική Καπάκη Αγόρι

Maraki32 - 21/10 Λητώ

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό

Renah - 12/10 Θράκη

Μανου ????

Liana ??????

Evita 5/11

Έβαλα το δικό μου με ερωτηματικό, καθώς ακόμα δεν είναι 100% σίγουρο (μπορεί να του φυτρώσει τσουτσουνι στην πορεία :D ). Γι' αυτό και δεν έβαλα ακόμα χρωματάκι

μαμαλευτερακι καλώς ήρθες!! Με το καλό!!!

Δέσποινα δεν είχα καμία αμφιβολία για το αγοράκι σου ότι θα είναι υγιές και με μια τσουτσούνα: ΝΑ :tongue:

Όσο για το τσουρέκι που κοροϊδεύετε εμένα και την ellain ανεπρόκοπες, τουλάχιστον το παλέψαμε βρε!! Μύρισε το σπίτι Πάσχα (εγώ δεν μύριζα, ήμουν κρυωμένη). Το δικό μου το έδωσα στον μπαμπά μου να το κάνει παξιμαδάκια στον φούρνο (τπτ δεν πετάμε, τπτ!!).

Πάω να φάω...

Α!! Το καινούριο της γκαστριάς μου είναι ότι το στομάχι μου δεν είναι όπως πρώτα. Δλδ εγώ και πέτρες να έτρωγα δεν χαμπάριαζα... Τώρα όλο μου κάθονται, νιώθω το στομάχι μου βαρύ και ώρες-ώρες νιώθω φαγητό να "επιστρέφει" (μπλιααααξξξ).


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

hroukaki καλός σας βρήκα με το καλό και σε εσένα

ellain μην το σκάφτεσαι κιόλα καλά θα πάνε υπάρχουν πολύ καλά υποκατάστατα αλατιού στης βιολογικές τροφές

Clelia με το καλό μπω να μπω και εγώ στην λίστα

?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες μαμάλευτεράκι! Καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!

ellain συγχαρητήρια για το γιο! Θα σου κλέψει την καρδιά, είμαι σίγουρη.

Παρόλο που έχω ήδη ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι, είμαι πολύ περίεργη αυτή τη φορά να μάθω το φύλο του μικρού,για να δούμε πότε θα έρθει και η σειρά μας. Πιστεύω βέβαια ότι είναι αγοράκι αλλά θα δείξει...

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου στο νοσοκομείο, ευτυχώς δουλεύει και Σάββατα πρωί. Δεν ξέρω αν θα κάνουμε υπέρηχο ή απλά θα μου γράψει εξετάσεις, θα σας ενημερώσω αύριο που ελπίζω να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το γιατρό που επέλεξα.

hroukaki αν και δεν ξέρω καλά όλη την ιστορία με το γάμο σου, μου φαίνεται πολύ περίεργο να αποφασίζει η πεθερά με το γαμπρό για αυτό και απλά να το ανακοινώνουν στη νύφη. Για πότε λέγατε να κάνετε το γάμο, είχατε αρχίσει ετοιμασίες;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

nenaki - 10/9 Σέρρες Κορίτσι

Βάσω79 - 30/9

despoina100 -2/10 Έλενα Αγόρι

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη

Ελένη - 3/10 Έλενα

Clelia - 4/10 Μητέρα

Irene83 - 5/10 Χίος Κορίτσι

Ellain - 11/10 Ιασώ ή Έλενα Αγόρι

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κορίτσι

Ploegisi - 12/10 Βέροια

Φωτεινή - 12/10 Ιασώ

Μαμαλευτεράκι 15/10

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη

Hroukaki - 15/10 Κλινική Καπάκη Αγόρι

Maraki32 - 21/10 Λητώ

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό

Renah - 12/10 Θράκη

Μανου ????

Liana ??????

Evita 5/11

Να σε μαμαλευτεράκι μου!!!!!!!!!δεν σε ξεχάσαμε μην μου στενοχωριέσαι:):)


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...