Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρα!!!

γύρισα πριν λίγο από το γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ούτε αυτή τη φορά έμεινα πολύ ευχαριστημένη, μου έκανε υπέρηχο αλλά ούτε το μόνιτορ δε μου έδειξε (στο τέλος μόνο πήρα κάτι φωρογραφίες), μου έδωσε σίδηρο και ασβέστιο, δε μου έγραψε άλλες εξετάσεις γιατί θα κάνω αυτή την εβδομάδα το τεστΑ και οι εξετάσεις του προηγούμενου μήνα ήταν καλές και αφότου πάρω τα αποτελέσμετα από το τεστΑ σε καμιά 15αρια μέρες μου είπε να ξαναπάω.

Έκανε καμιά σας το τεστΑ; Δεν είναι λίγο νωρίς; Μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να το κάνω μέσα στην εβδομάδα.

Hroukaki μπράβο στη μητέρα σου, εξηγήθηκε πολύ καλά!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και εγώ είμαι πολυ περήφανη για τη μανούλα μου!!!:D:D:D:D

Ελένη μου γιατί δεν αλλάζεις γιατρό;;;Αφου δεν είσαι ικανοποιημένη μ'αυτόν!!!!!

Clelia μου κοριτσάκι;;;;;;;;;;;Σε είχα για αγορομάνα και σένα!!!!Στα επόμενα σκούρα έσενα και τη Δεσποινα θα φωνάξω!!!!

Μαμαλευτεράκι ο γιατρούλης μου μου έχει δώσει μια κρεμούλα αλλά δεν την χρησιμοποιώ ακόμα!Απλά βάζω ενυδατική κάθε μέρα μετά το μπάνιο!!!Εδω και πολλά χρόνια!!!

Irene μου η ξαδέρφη μου έχει το ίδιο πρόβλημα σε χειρότερη μορφή όμως γιατι ο μικρός κλαίει απο την ώρα που θα φύγει ο μπαμπάς του μέχρι την ώρα που θα γυρίσει εκεί να δεις πίκρα!!

Chris μου εσύ πότε θα πας στο γιατρό;;;;;

Αυτή η Δέσποινα που χάθηκε πάλι;;;Στο γιατρό έμεινε χθες το βράδυ;;;;

Κορίτσια έχω γεμίσει κυτταρίτιδα:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Τι θα κάνω;;;;;;;;;;;;


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη τι είναι αυτό το τεστΑ? Νόμισα ότι εννοούσες το ΡΑΡΡ-Α, αλλά μάλλον άλλο εννοείς... Συμφωνώ με την hroukaki, έτσι όπως σε διαβάζω ούτε και εμένα με γεμίζει αυτός ο γιατρός. Πολύ στυγνός επαγγελματίας είναι, δεν σε πονάει μου φαίνεται...

Hroukaki εγώ ανέκαθεν με φανταζόμουν με κοριτσάκι. Να του βάζω κοκαλάκια, καλσόν πολύχρωμα, φρου-φρου κλπ. Εννοείται πως δεν με χαλάει το αγοράκι μην τρελλαθούμε τώρα! Αλλά πιο κοντά σε κοριτσάκι ήμουν. Κάτσε να δούμε στα σίγουρα τι είναι... Επίσης κορίτσι μου είσαι στην φάση που βλέπεις τον εαυτό σου χάλια-χάλια, αλλά είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν είσαι καθόλου χάλια!! Εσύ βλέπεις ότι έχεις γεμίσει κυτταρίτιδα, εγώ κάθε φορά που κάνω ντους και με βλέπω γυμνή με πιάνουν τα γέλια: σαν αγελάδα είμαι με κάτι μαστάρια!! Απαπα, πλάκα έχω :D.

Μην σε πιάνουν οι απαισιοδοξίες σου, δεν έχεις γεμίσει κυτταρίτιδα σε 3-4 μήνες, μην τρελλαίνεσαι!! Σε έχουν πιάσει τα ψυχεδελικά σου (να 'ναι καλά η πεθερούλα σου που την αγαπώ πολύ :twisted: - στον φούρνο με πατάτες).

Τι έγινε βρε με τον άντρα σου?? Τι σου είπε που ήθελε να μιλήσετε??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω γεμίσει κυτταρίτιδα:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Τι θα κάνω;;;;;;;;;;;;

Θα την καλύψει το νυφικο μην αγχωνεσαι!!!Το καλοκαιρι το ματι θα πέφτει αλλου, αστην για του χρόνου!!!

Ποια μωρε δεν εχει κυτταριτιδα, μεχρι και τα μοντελα εχουν..Που λέει κι ο καλος μου στις παραλιες "και φετος η κυτταριτιδα στη μοδα ειναι..μα ολες πια!!!!"


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Clelia μου με έκανες και γέλασα!!!!!!!Δεν ήρθε ακόμα!Περίμενε λίγο πολυ βιαστική είσαι!!!Το έρχομαι του μωλου είναι σε κανα 3ωρο!!!!!!!Όχι δεν με βλέπω χάλια είμαι χάλια!!!!Πως αλλάζει έτσι το σώμα μας;;;;Πφφφφφφφ

Stone μου ναι όλες έχουμε κυτταρίτιδα σε φυσιολογικά πλαίσια όμως εδω σου μιλάω για το μαύρο μου το χάλι..........


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρατηρήσατε πάντως κάτι ή είναι ιδέα μου?? Εκεί που ήμασταν αδύνατες ξαφνικά άλλαξε το σώμα μας. Εντελώς ξαφνικά όμως.

Πριν 2 εβδομάδες το Σάββατο βγήκαμε με τους γείτονες (στο κρητικό μαγαζάκι που σας έλεγα που χλάπα-χλάπα εγώ το γαμοπίλαφο??). Εκεί έλεγε η γειτόνισσά μου "Κοίτα την, πλάκα η κοιλιά της!!". Μετά 2 μέρες (χωρίς υπερβολές) έκανα μπάκα - και καλά πιέζει η μήτρα τα έντερα κλπ, εξού η κοιλιά - δεν είναι ότι τρώω. Ποιος λέει ότι τρώω, εεεε??

Από την μιά μέρα στην άλλη...

Τρελλό??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

AAAA εισαι εντελώς τρελή!!!Μόνο σε σένα συμβαίνει αυτό όλες οι άλλες μοντέλα!!!!!Και ειδικά εγώ δεν τρώω ΤΙΠΟΤΑ μετα τις 12 που κοιμάμαι γιατί πριιιιιιιιιιιιιιιιινννννννννννννννννννν άστα!!!!!!!!!Μόνο που εγώ απο κοιλιά τίποτα μηδεν καθόλου εγκυος πως να στο περιγράψω;;;;


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι εγώ ρώτησα τον γιατρό μου για τις ραγάδες τι να βάλω και μου είπε βαζελίνη ή αν την σιχαίνομαι να βάζω μία κρέμα της Fissan, αλλά προτιμά ο ίδιος την βαζελίνη που είναι πιο αγνή...

.

Αγνή η βαζελίνη ?μα δεν είναι παράγωγου του πετρελαίου ? στον Λευτεράκι δεν έβαλα τίποτα και δεν είχα ούτε μια ραγάδα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι έτσι είπε ο γιατρός μου, οπότε αυτό κάνω. Με αυτό το σκεπτικό πρέπει να αποκλείσουμε πολλά προϊόντα επειδή είναι παράγωγα του χ, ψ πράγματος...

Στην chris πχ ο δικός της γιατρός της απαγόρεψε την βαζελίνη. Ό,τι λέει ο γιατρός της κάθε μίας αυτό πρέπει να κάνει, δεν το συζητάμε. Δεν ακούμε τους γιατρούς των άλλων, μόνο τους δικούς μας...

Επίσης ισχύει όντως ότι αν είναι να κάνεις ραγάδες δεν θα το αποφύγεις, αλλά σίγουρα θα είναι πιο ήπιες αν ακολουθήσεις κάποια πράγματα. Δεν αφήνουμε τπτ στην τύχη, διότι θα μας αφήσει και εμάς αυτή η τύχη και πάει, πάει το πουλάκι, πάει...

hroukaki δεν έχω κάνει κοιλιά εγκυμοσύνης, κάτι σαν μπάκα, σαν πρήξιμο είναι. Πώς όταν τρώμε τον αγλέορα (λέμε τώρα) πρήζεται η κοιλίτσα? Έτσι!!

Αν όμως με ξέρεις από τα πριν, κάτι θα ψυλλιαστείς (αυτή είναι έγκυος ή τρώει-τρώει-τρώει?? Να την ρωτήσω ή θα κάνω πατάτα?). Σε αυτούς που το κρύβω πάντως (στην δουλειά μου) τους λέω ότι ξέφυγα το Πάσχα, είχα που είχα 2-3 κιλάκια από τα Χριστούγεννα, μία με τα κοκορέτσια, μία με τα αυγουλάκια πάχυνα. Τι να κάνω η γυναίκα?? :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ εγω τι να πω????που απο κει που δεν φαινομουν εγκυοσ κατα το πασχα ξεπροβαλε μια μεγαλη κοιλουμπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν φαινεται για τα καλα οτι ειναι εγκυμοσυνησ ή ισωσ αυτοι που με βλεπουν κ δεν το ξερουν το ψιλιαζονται...να φταινε τα τσουρεκακια που εψησα????ή τα κουλουρακια?????μαλλον ε???ειναι ομωσ και 3η εγκυμοσυνη μεσα σε 2 χρονια!!!!!!εχει μαθει πλεον το σωμα μου στο ξεχειλωμα!!!!χε χε!!!!ημουν και αρκετα παχουλη οταν εμεινα βλεπεισ...

ουφ ο μονολογοσ τησ χοντρουλασ μανασ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χε χε!!!

hroukiaki περιμενουμε νεα απο το μετωπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελενακι μπορει να σου φαινεται λιγο ψυχροσ ο γιατροσ ,επειδη δεν σε εχει μαθει ακομα...με τον καιρο πιστευω θα αλλαξει συμπεριφορα!

α για το A TEST!!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ απο αυτο!!!!!!!!!!!κ τωρα μαλιστα μου το ανεφερε ο γιατροσ μου (για να ξεκαθαριζαμε το τοπιο απο την αυχενικη...αν θυμαστε με το ρινικο οστο..)αλλα του ειπα οτι περσυ εξαιτιασ αυτου ετρεχα αρων αρων για αμνιοκεντηση!!μετα μου ειπε κ εκεινοσ αν θελω να μην το κανω γιατι μονο σε μπερδευει περισσοτερο και οτι ειναι αναξιοπιστο!!!!εχω ακουσει οτι τεινει να καταργηθει...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

αλοοοοο..... εδω ειμαι και εγω!!! υποφερω υποφερω...εχω να κοιμηθω 2 μερες καθοτι βγαζουμε δοντια και εχουμε δραματα ολημερις και οληνυκτις...α ρε μανες τι σας περιμενει!!! (αληθεια σας εχω πει οτι η κορακλα μου ειναι 15μιση μηνων και εχει ολα και ολα 2μιση δοντια??χαχαχαχαχα:D:D:D:D φαφουτα!!!)

ειδαμε και το μπομπιρα χθες και ειναι 130 ολοκληρα γραμμαρια!!!:D:D:D τι ωραια!!! αρχισαμε να μετραμε βαρος καλε!!μεγαλωσαμε!!! κατα τα αλλα ολα ειναι μια χαρα!! μου εριχνε και κατι τρελα κλωτσιδια στον υπερηχο αλλα εγω εννοειται οτι δεν εχω καταλαβει τιποτα ακομα!! αμαν!!!

οσο για κοιλια σας παω κοντρες!!! ολοι στο χωριο μου με καταλαβαν και μαλιστα νομιζαν οτι ειμαι 6 μηνων εγκυος!! για τετοια μπακα μιλαμε!!!

ελενη ποιον γιατρο εχεις στο ελενα??? το Α Τεστ δεν το κανουν πια πολλοι γιατροι..εγω δεν το εκανα ουτε στη μελινα ουτε τωρα..ειναι παρομοιο με την αυχενικη απλα στις αιματολογικες μετρουν κατι αλλες ορμονες..αλλα οντως οδευει προς εξαφανιση σαν εξεταση..

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά τα δόντια, στο Δημήτρη δε τα πολυκαταλάβαμε, απλά είχε λίγη γκρίνια παραπάνω αλλά η μικρή και γρινιάζει και δε κοιμάται καλά και συγκαίεται κάθε φορά. Υπομονή... Έχετε δρόμο μπροστά σας, εμείς ξεκινήσαμε από τεσσάρων μηνών να έχουμε δοντάκια, σε άλλα αργήσαμε:tongue:

Όσο για το τεστΑ ούτε εγώ το έκανα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλά εδώ μου είπε το ζητάνε και μου είπε να το κάνω στο νοσοκομείο αν και σκέφτομαι για να μη χάσουμε μια μέρα άδεια να το κάνω έξω. Είμαι λίγο προβληματισμένη με το γιατρό αλλά ελπίζω και εγώ να με κερδίσει περισσότερο στο μέλλον.

Όσο για την κοιλίτσα και εμένα άρχισε να φαίνεται πλέον και για τις ραγάδες την τελευταία φορά που επισκέφτηκα το δερματολόγο μου μου έδωσε μια κρέμα για ένα πρόβλημα ξηρότητας που είχα που μου είπε ότι μπορών να τη βάζω σε όλο το σώμα στην εγκυμοσύνη.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα δοντάκια από τα μωράκια πολύ πάνινε τα φακουριαρικα..

ούτε κοιλία έχω ούτε τίποτα δεν χρειάζεται να πω τίποτα σε κανέναν ούτε να δικαιολογηθώ

Αφού το Πάσχα όλοι μου λέγον μα τι πολύ αδυνάτησες ? καλά σκαφτόμουν κούνια που σας κουνάγε ……. και όταν τους πω ότι είμαι έγκυος η πεθερά θα μου πει ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

… εστί ήμουν και στον Λευταρακι μου αλά έχω μεγάλη περιφέρεια και εξαπλώνετε η κοιλία προς τα πισω ……….μέχρι που γέννησα δεν είχα κοιλία άνετα την έκρυβα κάτω από ένα μπλουζάκι ..

Για το α τεστ δεν θυμάμαι θα πρέπει να κοιτάξω στα κιτάπια μου να δω αν το έκανα για να σας απαντήσω.


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...