Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Την άλλη Πέμπτη, 15 Απριλίου.... Και έχω άγχος...

καλα απο αγχος αλλο τιποτα:roll::roll::roll:πολλες φορες αναρωτιεμαι αν θα μου φυγει καθολου αργοτερα ή θα την βγαλω ετσι σε ολη την εγκυμοσυνη!!!!!!αντε θα δουμε πρωτα το δικο σου:tongue:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!Πως είστε;;;

καλημερα Stone μας καλα ειμαστε ανυπομονουμε να δουμε τα μωρακια μας εσυ τι κανεις???:P


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!

σημερα εχω ραντεβου στο ντοκτορι...το αγχοσ δεν λεγεται...

chris μου σε σηκωσε επιτελουσ ο γιατροσ??μια χαρα ε??σιγα σιγα θα σε αφησει να βγενεισ κ εξω καμια βολτουλα ε?αντε μπραβο!!

ελενακι καλωσ ηλθεσ!!!!πωσ παει ο πεθεροσ?ολα καλα?


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα ειμαι κι εγω κι οσο περναει ο καιρος με πιανει και εμενα ωρες-ωρες μια σχετική αγωνία.

Την Τεταρτη θα πάω για αυχενική και αναμένω..

Σημερα διαπίστωσα οτι πια δεν χωραω σε κανενα παντελόνι παρα μονο σε ενα τζιν(:!:) που ειναι χαμηλοκαβαλο και κουμπώνει σχετικα ανετα ακομη...

Ελένη καλως ηρθατε!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα οληηηηηηηηη μερα!!!!!

Τι κανετε??? Εχω τρελη αγωνια σημερα... Σας εχει τυχει να εχετε τοση αγωνια που να δειχνετε το ακριβως αντιθετο, οτι δηλαδη δεν τρεχει μια? Ε ακριβως αυτο! Πηρα τις απαντησεις απο τον μικροβιολογο(αιματος, ουρων, τα συνηθισμενα), σφυζω απο υγεια! Δεν θα πεθανω ποτε (ναι καλα....), μονο πιεση εχω χαμηλη κι οσο κι αν επιμενει ο γιατρος να κοψω το αλατι, δεν γινεται γιατι θα σερνομαι στα πατωματα μετα (εχθες ειχα 7-4).

IRINI παμε μαζι γιατρο σημερα να δουμε τι θα δουμε και να ακουσουμε τι θα ακουσουμε....Μονο να ειναι καλα, τιποτα αλλο....

ΕΛΕΝΗ καλωσηρθες κι εσυ! Ελπιζω να ξεκουραστηκες λιγακι αν μπορεσες. Τωρα παλι πισω στους ρυθμους της καθημερινοτητας...

Επεξεργάστηκαν by ellain

Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριστάρες μου καλημέρα και από μένα!

κάνω μέρες να φανώ, αλλά με τη μετακόμιση αλλού πατώ και αλλού βρίσκομαι! πανικός γίνεται λεμε! ούτε ίντερνετ δεν έχουμε, να ναι καλά το δωρεάν του δήμου! κουράστηκα όμως αυτές τις μέρες... με πόνεσε και η μέση μου λίγο και παρόλο που οι εμετοί είχαν σταματήσει, χθες πάλι...

πήρα σήμερα και τα αποτελέσματα από την papp-A. η πιθανότητα είναι 1/9515 και ο γιατρός μου είναι πολύ ικανοποιημένος! μου είπε βέβαια να ξεκουράζομαι όσο γίνεται, αλλά δε γίνεται!!! θα παιδευτώ για λίγες μερούλες ακόμη.. υπομονή!!! το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 28/4, που θα μάθουμε και το φύλο! αν και έχω την πεποίθηση ότι είναι αγοράκι!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

και τα δικά μου αποτελέσματα από την papp-A έκαναν 8 ημέρες, αλλά ήταν και το πάσχα στη μέση.

ηρουκάκι τι ναπω για την πεθερα... εχω ακούσει κι έχω ακούσει, αλλά να θέλει να ακυρώσει το γάμο... τρέλα η κυρία! πάρε με το μέρος σου τον αντρούλη σου μόνο!

ειρήνη, ελλέιν και στόουν περιμένουμε νέα ε?

ελένη καλώς ήρθες επιτελους! όλα καλά? ο πεθερούλης?

ααααααααααααααααααα!!!!! κορίτσια δε σας είπα!!! προχθές το βράδυ ένιωσα πεταρίσματα, φτερουγίσματα στην κοιλίτσα μου!!!:P:tongue::P για περίπου 20 δευτερόλεπτα! αφού πρόλαβε και ο δημήτρης μου να τα καταλάβει! ήταν τρομερό συναίσθημα!!! το είπα και στο γιατρό σήμερα και χάρηκε! είναι λέει πολύ ζωηρούλης!!! το αρσενικό λέτε τυχαία να το χρησιμοποίησε???:confused:

Επεξεργάστηκαν by Isoula

6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ καλημερα....εχω να πω τα εξης...λενε πως αν οι παλμοι του μωρου ειναι πανω απο 150 ειναι κοριτσακι και αν ειναι κατω απο 150 αγορακι....ετσι βλεπανε παλια το φυλλο που δεν ειχαν υπερηχο!!!

επισης οι υποτασηκες...επειδη ημουν και εγω και ειμαι το αλατι δεν το εκοψα γιατι επεφτα:shock:...ομως γυρω στον 5ο αν θυμαμαι καλα πρηστικα πολυ τα ποδια μου δηλαδη εγιναν τουμπανο:oops: και μου ειπε ο γιατρος να το ελλατωσω για να μην παθω εκλαψια και αναγκαστηκα το ελλατωσα αλλα μεχρι να ξεπρηστω και παλι αρχισα κακως βεβαια:oops:!!!στην αυχενικη εμενα μου ειπαν οτι ειναι αγορακι με 80% πιθανοτητα...και τελικα εκανα κρητικο αγοραρο!!:D

το αγχος δυστυχως θα το εχετε μεχρι και που θα γεννησετε φευγει οταν το δειτε αλλα ερχεται αλλο αγχος να το μεγαλωσουμε:mad:!!εγω επειδη δεν ειχα διαστολη γεννησα με καισαρικη(μεγαλη ανακαλυψη υπεροχη μεθοδος)μετα ομως απο 2 μερες πονους που πηρα με το να περιμενουμε την ριμαδοδιαστολη:mad: που ποτε δεν ηρθε!!!εκανα ενα μπεμπαρο 4200 και 55 ποντους και βεβαια δεν θα εβγαινε φυσιολογικα οπως μου ειπε ο γιατρος επειδη ηταν δεμενος με τον λωρο(το ξεραμε αυτο ηταν απο τον 7ο μηνα)!!!!!αλλα ολα καλα απο ολη την εγκυμοσυνη θα ηθελα να ξαναπερασω τον τοκετο οχι το 9μηνο!!!!

γαι τις συσπασεις εμενα αρχισαν στον 5ο μηνα!!!το ανακαληψα ξαφνικα!!εβλεπα την κοιλια μου να γινεται πετρα χωρις να ποναω!!μετρησα λοιπον μια μερα τυχαια και ειχα τα πετρωματα αυτα ανα 2 -3 λεπτα!!πηγα την αλλη μερα στον γιατρο μου με εβαλε στο μηχανημα τον παλμογραφο και μου ειπε οτι οντως εχω συσπασεις!!επαιρνα χαπια απο τοτε μεχρι που μπηκα στον μηνα μου!!γλυτωσα το νοσοκομειο αλλες φιλες μου εμειναν μεσα απο τον 5ο μεχρι που γεννησαν!!!!!!!!!

κοριτσακια να περνετε φωτογραφιες την κοιλιτσα σας και βιντεο εγω καθομαι και τα βλεπω κι συγκηνουμαι!!!!!!!!!!!!!!!:(

φιλακια σε ολες σας,και μην μασατε απο εξωτερικους παραγοντες...εκμεταλευτητε την εγκυμοσυνη ;)σας και χορεψτε τους ολους!!μεταααααααα δεν μας δινουν ιδιαιτερη σημασια..:mad:...


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


STONE τι να σου πω, παροτι του ειπα οτι εχω υποταση, μου ειπε οτι καθως θα περναει ο καιρος και θα αυξανεται ο ογκος του αιματος μου, η πιεση θα ανεβει και μπορει να πρηστω, οπως ειπε και η Χριστινα. Ναι αλλα ως τοτε τι θα κανω, θα μετραω τα πλακακια? Θα το συζητησω μαζι του σημερα.

ploegisi πολυ κουραση βρε, ξεκουρασου και λιγο, ασε και τους υπολοιπους να κανουν κατι!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς christinapgr αυτό είναι αλήθεια όσο έχεις την κοιλιά όλοι είναι μη αυτό και μη εκείνο, σου δίνουν προτεραιότητα παντού όταν όμως γεννήσεις πάει αλλά χαλάλι γιατί μετά την προσοχή όλων την τραβάει το μικρό σου πλασματάκι.:D

ellain όντως το αλάτι θέλει λίγο προσοχή συζήτησε το όμως με το γιατρό σου αφού θα τον δεις σήμερα

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα άλλαξα παραστάσεις αλλά δε ξεκουράστηκα! Ήταν αρκετά δύσκολη περίοδος για μένα (δεν ξέρω ίσως φταίει η εγκυμοσύνη, ο θυροειδής που συνέχεια αλλάζω τιμές) αλλά το μετάνιωσα που έμεινα πίσω για τόσο μεγάλο διάστημα. Ευτυχώς την τελευταία εβδομάδα που ήρθε και ο Γιώργος και οι αδερφές μου τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα!

Ο πεθερός μου δυστυχώς δεν είναι καλά. Ξαναμπήκε στο νοσοκομείο άλλη μια εβδομάδα (δε μας το είπανε γιατί ο άντρας μου από τη στεναχώρια μάλλον ανέβασε πίεση) και η κατάσταση του χειροτερεύει συνεχώς. Πήγαμε λίγο και το Πάσχα και τον είδαμε στο χωριό, έχει μείνει μισός άνθρωπος και δεν μπορεί καλά καλά ούτε το χέρι του να σηκώσει. Το ευχάριστο της υπόθεσης είναι ότι έχει τηνα αδερφή του δίπλα του που τον βοηθάει (να είναι καλά η γυναίκα) και το δυσάρεστο ότι υποφέρει από φρικτούς πόνους.

Τέλος πάντων να μη σας στεναχωρώ, έτσι είναι η ζωή.

Ένα άλλο που με απασχολεί είναι ότι τον γιατρό που με παρακολουθεί στο Έλενα τον έχω δει μόνο μια φορά. Ήταν να τον δω δεύτερη φορά για να κάνω την αυχενική αλλά λόγω ότι έλειπα την έκανα επάνω. Τώρα περιμένω το papA και θέλω να πάω να τον ξαναδώ, ελπίζω να με θυμάται ακόμα! Αλλά είναι λίγο περίπλοκο βρε κορίτσια στην Αθήνα, ειδικά όταν δεν έχεις κάποιον να σου κρατήσει τα παιδιά, έτσι μάλλον θα πρέπει να παίρνει ο Γιώργος κάθε φορά άδεια. Αυτή τη φορά λέω να πάω μόνη μου το μετρό.

Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που πάνε στο Έλενα, πάνε συνήθως μια φορά το μήνα στο γιατρό τους, τις αιματολογικές εξετάσεις του μήνα πότε σας τις γράφει; Μου είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνω δυο φορές και τώρα μάλλον θα πρέπει να πάω μια φορά για να μου γράψει τις εξετάσεις και μια μετά για να τις δει.

Σας κούρασα λίγο σήμερα. Φιλιά σε όλες και καλή επιτυχία σε όσες θα κάνουν αυχενική!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Ελενη λυπαμαι για τον πεθερο σου, μακαρι να βελτιωθει η κατασταση του ανθρωπου να μην ταλαιπωρειται τοσο...

Οσο για το Ελενα, φανταζομαι οτι μπορει να σου τις γραψει την φορα που θα σε δει και ρωτησε τον αν μπορεις να τις στειλεις με καποιο φαξ, εξηγησε του ποσο δυσκολο σου ειναι να πηγαινοερχεσαι με τα παιδια, τι στο καλο δεν θα υπαρχει στην γραμματεια ενα φαξ?! Κι εγω σκοπευω να παω στο Ελενα τον Ιουλιο που θα ερθω Αθηνα, ο γιατρος που εχω επιλεξει κανει απογευματινα ιατρεια πραγμα που ευκολυνει καπως την κατασταση. Εσενα ο δικος σου δεν κανει απογευματινο?

Ασχετο, αλλα ξεχασα να σας το πω και ειδικα αφιερωμενο στην CLELIA: το τσουρεκι μου εγινε στοκος, τι στοκος, ξυλοστοκος!!!Τρωγεται μονο βουτηγμενο στο γαλα, ασε που με κοροϊδευε κι ο αντρας μου... Δεν πειραζει, του χρονου απο το ζαχαροπλαστειο να ειμαστε καλα. Δεν ξαναπειραματιζομαι!Τελος!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα ξεχασα να σας το πω και ειδικα αφιερωμενο στην CLELIA: το τσουρεκι μου εγινε στοκος, τι στοκος, ξυλοστοκος!!!Τρωγεται μονο βουτηγμενο στο γαλα, ασε που με κοροϊδευε κι ο αντρας μου... Δεν πειραζει, του χρονου απο το ζαχαροπλαστειο να ειμαστε καλα. Δεν ξαναπειραματιζομαι!Τελος!

:P:p:p χαχαχαχαχ!!!!!!!!!!

δε θα λες έκανα τσουρέκι! έκανα μεγάλα μπισκότα με γευση τσουρέκι! έτσι, ούτε γάτα, ούτε ζημιά!!:P:p:p

να 'σαι καλά, μ' έκανες και γέλασα!!!!!!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...