Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ναι βρε ζουνιτσα μου νομιζψ ειναι η καλυτερη λυση...εγω εφτασα σε σημειο να κουτουλαω σε πορτες και ντουλαπες....

οποτε δεν το συζητω!

και εγω την αλλη Πεμπτη θα παω γιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι βρε ζουνιτσα μου νομιζψ ειναι η καλυτερη λυση...εγω εφτασα σε σημειο να κουτουλαω σε πορτες και ντουλαπες....

οποτε δεν το συζητω!

και εγω την αλλη Πεμπτη θα παω γιατρο

τι καλά.... .αντε μια εβδομάδα και για σένα. καλά και εγώ αυτό είπα ότι δεν θα κουτουλάω εγώ στις πόρτες γιατί σου είπε κάποιος κάτι......

Αγγελικούλα και εσύ 7/10 νομίζω?? άντε 15 μέρες μείνανε....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία και εγώ ακριβώς την ίδια άποψη έχω. τη νύχτα μαζί μου και κατά την διάρκεια της ημέρας στο δωμάτιό του.

Αγγελικούλα διάβαζα διάφορα σε forum και λένε ότι η πρώτη απόπειρα πρέπει να γίνει στο 3μηνο, αν το παιδί δυσανασχετεί πάει 6μηνο και παέι λέγοντας μέχρι να το αποφασίσεις (από θέμα κουράγιου τη νύχτα) να το πας στο δωμάτιό του.

Ευτυχώς το λύσαμε το θέμα και φυσικά θα γίνει αυτό που είπα εγώ!!! χαχαχαχαχαχα

Να'σαι καλά που με ενημέρωσες κ μένα τι λένε στο φόρουμ κοριτσάκι μου! Έτσι κάπως έχω σκοπό να κάνω κ εγώ, κ όσο για τις πρωινές ώρες θα το βάζω κ στο δωμάτιο του με την ενδοεπικοινωνία γιατί μην ξεχνάς οτι εχουμε μεζονέτα οπότε είτε το έχω το πρωί στο δωμάτιο μου είτε στο δικό του είναι ακριβώς το ίδιο. Απο την άλλη δεν θέλω να το έχω κ κάτω στην κουζίνα/σαλόνι κ όποιος έρχεται να είναι φάτσα φόρα καλά δεν λέω?

τι καλά.... .αντε μια εβδομάδα και για σένα. καλά και εγώ αυτό είπα ότι δεν θα κουτουλάω εγώ στις πόρτες γιατί σου είπε κάποιος κάτι......

Αγγελικούλα και εσύ 7/10 νομίζω?? άντε 15 μέρες μείνανε....

Ναι αγάπη 15 μερούλες ακόμα για να συναντήσω τον πριγκιπάκο μου!!

Σας είπα μωρέ πόσο τον αγαπάω?Αχχχχχχχχχ


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποσο??????? μόνο τόσο?????? χαχαχαχαχα

κορίτσια επειδή διάβασα και για την ενδοεπικοινωνία, μην τη βάζετε κοντά στο μωρό γιατί (πάντα σύμφωνα με κάποιες έρευνες) είναι αιτία παρουσίασης αυτισμου!!!!! λόγω των κυμάτων που εκπέμπει. και γενικώς αποφύγετε κοντά στο μωρό κινητά, ασύρματα ιντερνετ, ασύρματα τηλέφωνα..... δεν είναι και πολύ αθώα!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενημερωμενη σε βρισκω ζουνιτσα μου μπραβο μπραβο!!

ναι ας μην ειναι μεσα στην κουζινα..βεβαια θα θελει και παρειτσα το μωρακι μας και την μανουλιτσα να την αισθανεται.....καθε μια θα βρει το προγραμμα της για αυτο.Εγω την Εφη την ειχα οταν μαγειρευα ή σιδερωνα διπλα μου στο ρηλαξ και της τραγουδουσα της ελεγα παραμυθια και γενικα της μιλαγα...οταν μεσημεριαζε την εβαζα στην κουνια και κοιμομουν και εγω..γενικα στην αρχη πρεπει να ξεκουραζομαστε καιειδικα οσες θα θηλασουμε κοριτσια να επωφεληστε οταν κοιματε το μωρο σας..θα σας χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμμμ είναι μπερδεμένο το πότε θα το πας στο δωμάτιο το μωρό.

Ανάλογα, δε μπορεις να ξέρεις!

Εμείς τη Ζωή τη πήγαμε κάπου 2 μηνών και κάτι ημερών, αλλά ήταν οκ γιατί δε ξύπναγε, τη τάιζα κοιμισμένη πλέον 1-2 φορές.

Τα μεσημέρια την έβαζα από την αρχή στο δωμάτιό της καμιά φορά και κοιμόταν λίγο.

Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα προσαρμογής.

Τώρα θα δείξει με το 2ο μωρό.

Δε μπορώ να προαποφασίσω!

Πάντως καλό είναι να μη το παρατραβάμε. Μια φίλη μου έχει παιδί 2 ετών και ακόμα μαζί. Ε, δε λέει!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι τα ξέρω αυτά επειδή δούλευα σε κινητή τηλεφωνία και τώρα έχουμε κατάστημα η/υ. όσο και να μη το λέμε έξω (εμείς το λέμε) το ασύρματο internet έχει ακτινοβολία. μπορεί να μην είναι πολύ αλλά λίγο απ'εδώ λίγο απ'εκεί..... γιατί??? τι μας φταίνε τα παιδάκια???

όσο για την παρέα έχεις δίκιο, μπορούμε να τα έχουμε στο ρηλαξ όταν είμαστε μόνοι στο σπίτι. α!! και μια ακόμα συμβουλή, να κοιμίζεται τα μωρά σας με μουσική. ένα ραδιοφωνάκι ή cd να παίζει μουσική. και θα μάθουν να κοιμούνται με φασαρία για να μην είναι δύσκολα στον ύπνο και καλό τους κάνει η μουσική.

Honey έχεις δίκιο, είναι ανάλογα με τις αντιδράσεις του παιδιού. οκ και εγώ διαφωνω με το είναι αιωνίως το παιδί στο δωμάτιο των γονιών....

αυτά.... θα διαβάσω και άλλα και θα σας ενημερώσω...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εγω μεχρι και σκουπα ηλεκτρικη εβαζα!εννοειτε πρεπει να συνηθιζουν.Εννοειτε οτι το βραδυ πρεπει να επικρατει ηρεμια και υσηχια αλλα την ημερα το σπιτι ειναι σιγουρα πιο "ζωηρο" ειδικα αν εχεις και αλλο παιδι!

το μελακι μια χαρα τα λεει!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααχ το άγχος μου είναι τι θα γίνει με τις στριγγλιές και τα αλαλιάσματα της Ζωούλας και τα κλαματα του μωρού.....

αχ πως θα συγχρονίζονται, πως θα ξυπνάει η μια την άλλη. Μαμά μου!:shock:

Καλό είναι απόσο ξέρω, για να ρυθμιστούν και τα βιολογικά ρολόγια των μωρών νωρίς νωρίς, να υπάρχει σαφής διαχωρισμός μέρας-νύχτας.

Δηλαδή την ημέρα κανονική φασαρία ημέρας, όχι πανικός, αλλά το νορμάλ ενός σπιτιού που ζει, σχετική ηρεμία το μεσημέρι κάποια ώρα, και βέβαια ησυχία και χαμηλό φως το βράδυ. Οχι μέσα στη νύχτα παιχνιδάκια και λαλαλαλιλαλο και φωταψίες. Και όχι νεκρική σιγή τη μέρα. Νορμάλ πράγματα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααχ το άγχος μου είναι τι θα γίνει με τις στριγγλιές και τα αλαλιάσματα της Ζωούλας και τα κλαματα του μωρού.....

αχ πως θα συγχρονίζονται, πως θα ξυπνάει η μια την άλλη. Μαμά μου!:shock:

Καλό είναι απόσο ξέρω, για να ρυθμιστούν και τα βιολογικά ρολόγια των μωρών νωρίς νωρίς, να υπάρχει σαφής διαχωρισμός μέρας-νύχτας.

Δηλαδή την ημέρα κανονική φασαρία ημέρας, όχι πανικός, αλλά το νορμάλ ενός σπιτιού που ζει, σχετική ηρεμία το μεσημέρι κάποια ώρα, και βέβαια ησυχία και χαμηλό φως το βράδυ. Οχι μέσα στη νύχτα παιχνιδάκια και λαλαλαλιλαλο και φωταψίες. Και όχι νεκρική σιγή τη μέρα. Νορμάλ πράγματα!

πολυ πολυ σωστα!!!!

παω κοριτσια στο ΙΚΑ ....σημερα ειναι μια δυσκολη μερα για μενα..τεσπα!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!! μελάκι υπομονή, θα το ξεπεράσεις και αυτό!!! βοήθεια έχεις?? πολύ σωστά τα λες πάντως......

Μαράκι γιατί κορίτσι μου δύσκολη μέρα???

φιλάκια σε όλες....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες!! Μελάκι σε καταλαβαινω!! νομιζω οτι το εχεις ομως η περιγραφη που κανεις για τα ορια αναμεσα στην μερα και την νυχτα δειχνει οτι ξερεις τι σου γινεται μην αγχωνεσαι δεν σε φοβαμαι θα το αντιμετωπισεις εστω και αν βρεις λιγα ζορια στην αρχη!!!

Μαριαεφη εχεις δικιο οταν εχεις να κανεις με το ικα θελει πολυ υπομονη κοριτσακι μου!!! ευχομαι να μην σε ταλαιπωρησουν καθολου.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι σημερα κοντεψα να παιξω ξυλο με εναν μλκ!!!

μου ανεβασε την πιεση!

πηγα να παρκαρω κοντα στο σχολειο γυρω στα 15-20 μετρα ειχε θεσεις για 2 αυτοκινητα ανετα βγαζω αλαρμ βαζω οπισθεν και ξαφνικα εμφανιζεται ενας τυπος πεζος και και καθετε απο πισω κατεβαζω το παραθυρο λεω θελετε κατι?

μου λεει μην παρκαρεις οριστε λεω? θελω να ξεφορτωσω πραγματα....του λεω 5 λεπτα να αφησω το παιδι.Οχι μου λεει να φυγεις! Χριστιαννε μου θελω να αφησω το παιδι που γραφει οτι απαγορευτε? μα ειναι μαγαζι μου λεει ε και 8 το πρωι θα ανοιξει?ουτε εχει κωνους ουτε απαγορευτε το παρκινγκ! Οχι να φυγεις να πας να κανεις τον κυκλο απο κατω.Τα παιρνω εγω κοιτα δεν θελω να κανω τον κυκλο θελω να παρκαρω βαζω οπισθεν και αρχιζει και μου χτυπαει το παμπριζ!!!η Εφη τα παιξε!!εγω εβραζα! του λεω ενα εισαι πολυ μλκ και εφυγα.Αλλα του την φυλαω....ασε που αποκλειεται να ψωνισω απο το μαγαζι ΠΟΤΕ και εννοειτε οτι θα το πω σε όλους τους γειτονους!

αλλα ευτυχως στο ΙΚΑ δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου!!σπανιο!

Link to comment
Share on other sites

γιατι σημερα κοντεψα να παιξω ξυλο με εναν μλκ!!!

μου ανεβασε την πιεση!

πηγα να παρκαρω κοντα στο σχολειο γυρω στα 15-20 μετρα ειχε θεσεις για 2 αυτοκινητα ανετα βγαζω αλαρμ βαζω οπισθεν και ξαφνικα εμφανιζεται ενας τυπος πεζος και και καθετε απο πισω κατεβαζω το παραθυρο λεω θελετε κατι?

μου λεει μην παρκαρεις οριστε λεω? θελω να ξεφορτωσω πραγματα....του λεω 5 λεπτα να αφησω το παιδι.Οχι μου λεει να φυγεις! Χριστιαννε μου θελω να αφησω το παιδι που γραφει οτι απαγορευτε? μα ειναι μαγαζι μου λεει ε και 8 το πρωι θα ανοιξει?ουτε εχει κωνους ουτε απαγορευτε το παρκινγκ! Οχι να φυγεις να πας να κανεις τον κυκλο απο κατω.Τα παιρνω εγω κοιτα δεν θελω να κανω τον κυκλο θελω να παρκαρω βαζω οπισθεν και αρχιζει και μου χτυπαει το παμπριζ!!!η Εφη τα παιξε!!εγω εβραζα! του λεω ενα εισαι πολυ μλκ και εφυγα.Αλλα του την φυλαω....ασε που αποκλειεται να ψωνισω απο το μαγαζι ΠΟΤΕ και εννοειτε οτι θα το πω σε όλους τους γειτονους!

αλλα ευτυχως στο ΙΚΑ δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου!!σπανιο!

ο κόσμος τελικά είναι πολύ autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin!!!!!!! (sorry κιόλας) όλα τα προβλήματά του τα ξεσπάει σε άσχετους. αν είχες χρόνο έπρεπε να φωνάξεις την τροχαία..... αλλά...... τεσπα. ηρέμησε τώρα και όλα καλά!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...