Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αγγελικη και εσυ πρωινη εε??!!καλημερααααα!!!!

και εγω μπορει να λεω στις 20/12 οτι θα γεννησω (μη την λαμβανετε υποψη σας την ΠΗΤ ΜΟΥ) αλλα ο γιατρος λεει οτι μπορει να παμε και λιγο πιο νωρις αναλογος....

αυτος ηθελε λιγο πιο νωρις αλλα του ειπα οτι αν δεν εχουμε προβλημα θα ηθελα στις 20 γιατι εχει γενεθλια και το κοριτσακι μου εκεινη την ημερα....

οσο για τα επιπλα σου μια χαρα θα ερθουν (εγω στην Εφη 20/10 δεν τα ειχα καν παραγγειλει χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγγελικη και εσυ πρωινη εε??!!καλημερααααα!!!!

και εγω μπορει να λεω στις 20/12 οτι θα γεννησω (μη την λαμβανετε υποψη σας την ΠΗΤ ΜΟΥ) αλλα ο γιατρος λεει οτι μπορει να παμε και λιγο πιο νωρις αναλογος....

αυτος ηθελε λιγο πιο νωρις αλλα του ειπα οτι αν δεν εχουμε προβλημα θα ηθελα στις 20 γιατι εχει γενεθλια και το κοριτσακι μου εκεινη την ημερα....

οσο για τα επιπλα σου μια χαρα θα ερθουν (εγω στην Εφη 20/10 δεν τα ειχα καν παραγγειλει χαχαχαχα)

Καλημέρα κοριτσάκι μου :P Ναι ναι πρωινή πρωινή..τώρα τελευταία με τον ύπνο δεν τα πάω κ τόσο καλά.. πέφτω ξερή καμιά ώρα το μεσημέρι που το ευχαριστιέμαι αλλά το βράδυ..1ον..έχω αυπνίες 2ον σηκώνομαι ακόμα κ για μια σταγόνα τσίσα 3ον κάποιες φορές δεν βολέυομαι κ γενικά έχω γινεί μπελάς όπως λέει κ ο άντρας μου χαχαχαΧαχΑΑχα

Όσο για τα έπιπλα η αλήθεια είναι οτι απο τις 25 που λένε να τα φέρουν ως τις 20 Νοέμβριου έχω περίπου ενα μήνα τι στο καλό δεν θα προλάβω να τα φτιάξω όλα λες? Ασε που σκέφτομαι τα ρουχαλάκια να τα πλύνω κ να τα σιδερώσω σε καμιά 10αριά μέρες καλά δεν είναι?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι εννοειτε! εγω τελος Οκτωβρη θα τα πλυνω αλλα εγω εχω και πολλα για *πλυσιμο (καροτσι,πορτ μπεμπε,ρηλαξ,καθισμα αυτοκινητου ειναι στην αποθηκη) και ειναι γυρω στα 7-8 πλυντηρια και η μανουλα μου θα ερθει μετα τις εκλογες του Νοεμβριου οποτε δεν μπορω να τα αφησω τοσο μα τοσο πισω αντε να στεγνωσουν κιολας αν αρχισει να βρεχει....

και εγω μετα τις 4 το πρωι ξυοναω ρε γμτ αλλα το μεσημερι απο τις 3 μεχρι τις 5 κοιμαμαι και μετα εχει διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια!! :D

Εγώ λέω να πλύνω τα ρουχαλάκια που έχω μία φορά τώρα και αργότερα να τα ξαναπλύνω με βρεφικό απορρυπαντικό...

Εγώ δηλαδή που έχω ΠΗΤ 16/12 λέτε να γεννήσω στα γενεθλια μου;;; 2/12 τα έχω. Η γιατρός μου λεει να μην το κανω αυτο, είναι ωραίο να έχει τη δικη του μερα το παιδι και να μην τη μοιραζεται με αλλον..


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!! βλέπω σήμερα όλες εδω.....

τι κάνετε???? πάντως και εγώ με τον ύπνο έχω ένα θέμα..... ή θα κοιμηθώ ξερή όλο το βράδυ (οκ ξυπνάω για να γυρίσω πλευρό) ή θα γυρνάω όλη την ώρα σα σβούρα. Αλήθεια να ρωτήσω πως κοιμάστε?? σε ποιο πλευρό? έχω διαβάσει οτι πρέπει να είμαστε ξαπλωμένες στο αριστερό πλευρό αλλά εγώ πιάνομαι γρήγορα.

Μαριγούλα και εγώ εχω ΠΗΤ 31/12, αλλά δεν σημαίνει ότι θα γεννήσω τότε. αν και δε με πειράζει καθόλου να κάνω Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά στο νοσοκομείο αφού θα έχω παρέα την κορούλα μας!!!!!!!

εγώ θα αρχίζω να μαζεύω τα ρουχαλάκια απο εβδομάδα καθώς και τα ψώνια που θα κάνω την Τετάρτη μέχρι να δω τι λείπει...

Το μπεμπουλίνι μας από εχτές δεν το έχω νιώσει και πολύ! ελπίζω να μου δώσει το παρόν σήμερα!!

φιλάκια σε όλες!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλα καλημερα!Εγω συνεχιζω ακαθεκτη τη μετακομιση,πλενω,απλωνω,σιδερωνω ενω παραλληλα πλενω ο,τι μπορει να φορεσει ο μπεμπακος μου απ τα ρουχα της μικρης με βρεφικο απορρυπαντικο...εχω κανει και καποιες αγορες για το μπεμπη οπως παντα και κουνουπιερα επειδη τα ειχαμε ροζ και καποια πραγματα που ειχε καταστρεψει το παν-ησυχο κοριτσακι μου!!!!Περιμενω και επιπλα αλλα τα φορτηγα δε μου κανουν τη χαρη...δεν πειραζει.Ολα θα γινουν.Τη Δευτερα θα παω να δω το μπεμπακο μου!!!!Να ειστε ολες καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια!!!!!!!!

Υ.Γ. Μην παιρνετε καθολου ρουχα 0 νουμερο και οσο για τα ρουχα μαιευτηριου του μωρου εγω σε ιδιωτικο χρειαστηκα μονο ρουχα για την εξοδο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

βρε να τα πλυνεις τωρα και μετα διπλος ο κοπος!

τελος Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη μια χαρα ειναι....

οσο για τα γενεθλια θελουμε πολυ να τα εχουν την ιδια μερα αν και 6 χρονια διαφορα και η μικρη το θελει εχει φανταστει να κοβουμε την τουρτα της στο μαιευτηριο και να εχει την αδελφουλα της μαζι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλα καλημερα!Εγω συνεχιζω ακαθεκτη τη μετακομιση,πλενω,απλωνω,σιδερωνω ενω παραλληλα πλενω ο,τι μπορει να φορεσει ο μπεμπακος μου απ τα ρουχα της μικρης με βρεφικο απορρυπαντικο...εχω κανει και καποιες αγορες για το μπεμπη οπως παντα και κουνουπιερα επειδη τα ειχαμε ροζ και καποια πραγματα που ειχε καταστρεψει το παν-ησυχο κοριτσακι μου!!!!Περιμενω και επιπλα αλλα τα φορτηγα δε μου κανουν τη χαρη...δεν πειραζει.Ολα θα γινουν.Τη Δευτερα θα παω να δω το μπεμπακο μου!!!!Να ειστε ολες καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια!!!!!!!!

Υ.Γ. Μην παιρνετε καθολου ρουχα 0 νουμερο και οσο για τα ρουχα μαιευτηριου του μωρου εγω σε ιδιωτικο χρειαστηκα μονο ρουχα για την εξοδο.

καλως το κοριτσακι!

καλες αγορες και υπομονη με την μετακομιση...!!!!

ναι τα 0 ειναι πεταμενα λεφτα 2-3 ειναι υπεραρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελες μου!!! Τι κανετε? Βλεπω σιγα σιγα οργανωνεστε...Εγω πρεπει να αρχισω απο βδομαδα γιατι το εχω παρακανει. Μαλλον εχω ψιλοπελαγωσει και δεν ξερω απο που να ξεκινησω! Και ετσι ολο το αφηνω...

Ο μπεμπης μου ειναι καλα μαλλον αφου συνεχεια μου καθιζει κλοτσιδια.. Προχτες φορουσα ενα εσωρουχο λιγο στενο και παραπονιοταν συνεχως το μικιο μου μεχρι να παω να το βγαλω!!! Ειναι απιστευτο συναισθημα βρε κοριτσια αυτο που νιωθουμε στις κοιλιτσες!!! :tongue:

Κατα τα αλλα τα ιδια...Την Δευτερα το απογευμα θα παω στον γιατρο να μου φτιαξει το χαρτι για την αδεια και να μου γραψει την βελονα για το ρεζους.

Στις 11 Οκτωμβρη εχω το Doppler οποτε φανταζομαι τοτε θα ξερω περισσοτερα για την γεννα αφου εξεταζουν τον πλακουντα..

Φιλια σε ολες σας!!!

P.S. : Μαρια μου δεν σε εχω ξεχασει αλλα ολο και κατι τυχαινει και μου αλλαζει το προγραμμα!!! Θελω να ελπιζω οτι μεσα στην επομενη εβδομαδα θα καταφερουμε επιτελους να βρεθούμε!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

όλες βλέπω περιμένουμε το ραντεβού με το doctor..... πλάκα έχει και αγωνία μαζί!!

εγώ Μαριλενάκι απο βδομάδα θα αρχίσω να μαζεύω τα ρουχαλάκια και βλέπουμε. δεν βιάζομαι και πολύ. έχω ένα 2μηνο γεμάτο....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαργιούλα μου τι κάνεις κοριτσάκι μου? Πως πάς?

Καλα ειμαι Αγγελικουλα μου και μαλιστα χθες ξεθαραψα και σηκωθηκα λιγο μεσα στο σπιτι μην φανταστεις οτι βγηκα εξω και ειδα πολυ πολυ λιγο αιματακι μεσα σε βλεννη αυτη την φορα!! τελικα δεν θελει καθολου ορθοστασια αλλα πηρα τον γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω απλα να προσεχω ειναι πια μεγαλο το μπεμπακι για να κινδυνευει!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου :P Ναι ναι πρωινή πρωινή..τώρα τελευταία με τον ύπνο δεν τα πάω κ τόσο καλά.. πέφτω ξερή καμιά ώρα το μεσημέρι που το ευχαριστιέμαι αλλά το βράδυ..1ον..έχω αυπνίες 2ον σηκώνομαι ακόμα κ για μια σταγόνα τσίσα 3ον κάποιες φορές δεν βολέυομαι κ γενικά έχω γινεί μπελάς όπως λέει κ ο άντρας μου χαχαχαΧαχΑΑχα

Όσο για τα έπιπλα η αλήθεια είναι οτι απο τις 25 που λένε να τα φέρουν ως τις 20 Νοέμβριου έχω περίπου ενα μήνα τι στο καλό δεν θα προλάβω να τα φτιάξω όλα λες? Ασε που σκέφτομαι τα ρουχαλάκια να τα πλύνω κ να τα σιδερώσω σε καμιά 10αριά μέρες καλά δεν είναι ?

Κορίτσια καλημέρα!!!!! βλέπω σήμερα όλες εδω.....

τι κάνετε???? πάντως και εγώ με τον ύπνο έχω ένα θέμα..... ή θα κοιμηθώ ξερή όλο το βράδυ (οκ ξυπνάω για να γυρίσω πλευρό) ή θα γυρνάω όλη την ώρα σα σβούρα. Αλήθεια να ρωτήσω πως κοιμάστε?? σε ποιο πλευρό? έχω διαβάσει οτι πρέπει να είμαστε ξαπλωμένες στο αριστερό πλευρό αλλά εγώ πιάνομαι γρήγορα.

Κοριτσακια και εγω σαν σβουρα γυριζω σημερα ξυπνησα τον αντρα μου στις 4 το πρωι και του ζηταγα να με τριψει λιγο για να χαλαρωσω και επιασε αμεσως με πηρε ο υπνος (αν δεν με διωξει ο αντρας μου καλα θα ειναι... αλλα δεν τον συμφερει θα παρω και την μπεμπουλα μαζι) χαχαχα.

Κοριτσακια μου καλα καλημερα!Εγω συνεχιζω ακαθεκτη τη μετακομιση,πλενω,απλωνω,σιδερωνω ενω παραλληλα πλενω ο,τι μπορει να φορεσει ο μπεμπακος μου απ τα ρουχα της μικρης με βρεφικο απορρυπαντικο...εχω κανει και καποιες αγορες για το μπεμπη οπως παντα και κουνουπιερα επειδη τα ειχαμε ροζ και καποια πραγματα που ειχε καταστρεψει το παν-ησυχο κοριτσακι μου!!!!Περιμενω και επιπλα αλλα τα φορτηγα δε μου κανουν τη χαρη...δεν πειραζει.Ολα θα γινουν.Τη Δευτερα θα παω να δω το μπεμπακο μου!!!!Να ειστε ολες καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια!!!!!!!!

Υ.Γ. Μην παιρνετε καθολου ρουχα 0 νουμερο και οσο για τα ρουχα μαιευτηριου του μωρου εγω σε ιδιωτικο χρειαστηκα μονο ρουχα για την εξοδο.

bebua να προσεχεις κοριτσακι μου μην τα κανεις ολα μονη σου!! φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω σηκώνομαι 3-4 φορες το βραδυ για τουαλετα, 1-2 για να πιω νερακι (το έχω δίπλα μου ευτυχως), μερικές φορές ξυπνάω από τις κλωτσιές της μικρής (όλο το βράδυ ξενυχτάει το πουλάκι μου). Γενικά δεν κοιμάμαι και πολύ!!! :confused::D


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι μου σε καταλαβαινω βρε μην αγχωνεσαι θα βρεθουμε καλε!

Μαργιουλα να ξεκουραζεσαι σιγουρα το μωρακι ειναι μεγαλο αλλα πρεπει να προσεχεις!

εγω ζουνιτσα μαλλον δεν θα αντεξω και θα παω πιο νωρις σημερα κρατηθηκα και δεν πηγα για να δω θα τα καταφερω και την Δευτερα ή θα παω??οεο??

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι μου σε καταλαβαινω βρε μην αγχωνεσαι θα βρεθουμε καλε!

Μαργιουλα να ξεκουραζεσαι σιγουρα το μωρακι ειναι μεγαλο αλλα πρεπει να προσεχεις!

εγω ζουνιτσα μαλλον δεν θα αντεξω και θα παω πιο νωρις σημερα κρατηθηκα και δεν πηγα για να δω θα τα καταφερω και την Δευτερα ή θα παω??οεο??

και εγώ σήμερα στο τσακ κρατήθηκα και δεν πήγα (αν και έχω ραντεβού την τετάρτη) γιατί δεν ένιωθα το μωρό καθόλου. κάτι μικροκινήσεις ένιωσα το απόγευμα και ψιλοησύχασα. θα δούμε και αύριο.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

φαε κατι γλυκο ζουνιτσα μου.....πιστευω οτι το βραδυ που θα ξαπλωσεις θα το νιωσεις για τα καλα!!

εγω το νιωθω το νινι αλλα νιωθω και πολυ πιεση προς τα κατω....με βλεπω την Δευτερα να πηγαινω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...