Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

φαε κατι γλυκο ζουνιτσα μου.....πιστευω οτι το βραδυ που θα ξαπλωσεις θα το νιωσεις για τα καλα!!

εγω το νιωθω το νινι αλλα νιωθω και πολυ πιεση προς τα κατω....με βλεπω την Δευτερα να πηγαινω...

Καλημέρα!!!!!

Μαράκι και γλυκό έφαγα χτες και άλλα..... αλλά σχεδόν τίποτα. Το πρωί όμως που ήμουν ξαπλωμένη οκ άρχισε και εδινε κάτι καλές κλωτσιές και πολύ χάρηκα. Βασικά άλλαξε θέση γιατί μέχρι τώρα κλώτσαγε στα πλάγια ενώ τώρα αισθάνομαι χαμηλά στη κοιλιά και προς τα κάτω τις κινήσεις. Θα δείξει... εγώ θα πάω τετάρτη οπότε θα περιμένω.

ελπίζω όλες να είστε καλα!!!!! φιλάκια μανούλες!!!!:-D


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Christie!! Τώρα αν σου πώ οτι κ μένα εχει ησυχάσει αρκετά σε σχέση με 3 εβδομάδες πρίν? Πιστεύω κ εγώ οτι σαν να στριμώχτηκαν τα λουλούδια μας γι αυτό!! Θα σου έρθουν τα έπιπλα την άλλη εβδομάδα? Τέλεια!!!!!!!!! Εμένα μου είπαν 20 Οκτωμβρίου μήπως ειναι αργά τελικά τι λές?

Ελπιζω να ειναι ειναι φυσιολογικο που δεν τα νιωθουμε τοσο εντονα λογω στριμωγματος.

Εγω τα ηθελα πιο νωρις για να παραγγειλω το στρωμα απο το εξωτερικο και να φτιαξω και ενα ορθοπεδικο πλαισιο αλουμινιου αντι για ταβλες. Αν ερχοντουσαν τελευταια ωρα δεν θα προλαβαινα.

Εντωμεταξύ πρώτα ο θεός στις ίδιες ημερομηνίες γεννάμε με το καλό! Γιατί ενώ κανονικά η ΠΗΤ μου είναι 8/12 ο γιατρός μου είπε οτι μάλλον θα το πάρουμε στις 37 ή 38 εβδομάδες γιατι το βάρος του ειναι αρκετά καλό κ επίσης δεν θέλει να ρισκάρει με φυσιολογικό τοκετό για να μην κάνω υπογλυκαιμίές κτλ λόγω σακχάρου. Οπότε κ μένα εκει μου βγαίνουν οι νέες ημερομηνίες!!

Το δωματιάκι θα βγεί σίγουρα τέλειο!!!!! Με το καλό :P

Δεν μου λές τα ρουχαλάκια τα έπλυνες?

Τα ρουχα θα αρχισω να τα πλενω απο την Τριτη που θα ερθει η αλλαξιερα. Να την πλυνω καλα, να πλυνω τα ρουχαλακια να τα σιδερωσω και να τα βαλω κατευθειαν στην θεση τους. Βρε κοριτσια λετε να ειναι πολυ νωρις και να πρεπει να περιμενω λιγο ακομη μην ξαναβρωμισουν?

Αληθεια με τι απορρυπαντικο θα τα πλυνετε? Ο αντρας μου εχει κολλησει με το αρκαδι, πηγε και πηρε 2 κουτια αλλα εχω τις επιφυλαξεις μου.

Χθες πηρα 1 χειμωνιατικη πιζαμουλα, 2 καλοκαιρινες και 1 νυχτικο απο την Αθηνα γυρω στα 90 ευρω, σημερα τα εβαλα για πλυσιμο, θα τα σιδερωσω και θα αρχισω να φτιαχνω την βαλιτσα. Βρακακια πρεπει να παρω αλλα πιο μεγαλα? γιατι εχω λιγο παρτα πισω.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το βραδυ θα βαλω τα αυτοκολλητα στο δωματιο και εχω μεγαλη αγωνια! Ελπιζω να ειναι ωραια!

Ξερετε πως μπορω να ανεβασω φωτογραφιες για να σας τα δειξω?


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Μαράκι και γλυκό έφαγα χτες και άλλα..... αλλά σχεδόν τίποτα. Το πρωί όμως που ήμουν ξαπλωμένη οκ άρχισε και εδινε κάτι καλές κλωτσιές και πολύ χάρηκα. Βασικά άλλαξε θέση γιατί μέχρι τώρα κλώτσαγε στα πλάγια ενώ τώρα αισθάνομαι χαμηλά στη κοιλιά και προς τα κάτω τις κινήσεις. Θα δείξει... εγώ θα πάω τετάρτη οπότε θα περιμένω.

ελπίζω όλες να είστε καλα!!!!! φιλάκια μανούλες!!!!:-D

πιστευω οτι επειδη μεγαλωνουν λογω ελλειψης χωρου σιγα σιγα αρχιζουν να περιοριζονται. Δεν ειναι τυχαιο που ολα εχουν ηρεμησει ετσι δεν ειναι?


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι επειδη μεγαλωνουν λογω ελλειψης χωρου σιγα σιγα αρχιζουν να περιοριζονται. Δεν ειναι τυχαιο που ολα εχουν ηρεμησει ετσι δεν ειναι?

μπορεί να τα επηρέασε η πανσέληνος προχτές!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

όσο αφορά τα ρουχαλάκια δε νομίζω οτι θα λερωθουν αν τα βάλεις στη θέση τους. για απορυπαντικό δεν έχω ιδέα. να προσέχεις με όλες αυτές τις δουλειές!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστευω οτι επειδη μεγαλωνουν λογω ελλειψης χωρου σιγα σιγα αρχιζουν να περιοριζονται. Δεν ειναι τυχαιο που ολα εχουν ηρεμησει ετσι δεν ειναι?

Ετσι ειναι Κριστυ μου ο γιατρος μου ειπε οτι σε καμια-δυο εβδομαδες που θα μεγαλωσει κι αλλο το μωρο ο χωρος πια δεν θα φτανει να κινηθει μην ανησυχεις αν δεν την νιωθεις οσο συχνα την νιωθεις τωρα!!!

αντε περιμενουμε να δουμε το δωματιακι και δεν νομιζω να εχουν αναγκη τα ρουχαλακια μια χαρα θα ειναι!! οσον αφορα το απορρυπαντικο εγω πηρα το προδερμ αλλα το υγρο αλλα και το αρκαδι ειναι παλια και δοκιμασμενο νομιζω!!! φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το βραδυ θα βαλω τα αυτοκολλητα στο δωματιο και εχω μεγαλη αγωνια! Ελπιζω να ειναι ωραια!

Ξερετε πως μπορω να ανεβασω φωτογραφιες για να σας τα δειξω?

Απο εδω http://imageshack.us/

και εμενα το Μελακι μου το εμαθε!! αντε περιμενουμε και μην πολυ κουραζεσαι καλη επιτυχια!!περιμενουμε να δουμε...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Μαράκι και γλυκό έφαγα χτες και άλλα..... αλλά σχεδόν τίποτα. Το πρωί όμως που ήμουν ξαπλωμένη οκ άρχισε και εδινε κάτι καλές κλωτσιές και πολύ χάρηκα. Βασικά άλλαξε θέση γιατί μέχρι τώρα κλώτσαγε στα πλάγια ενώ τώρα αισθάνομαι χαμηλά στη κοιλιά και προς τα κάτω τις κινήσεις. Θα δείξει... εγώ θα πάω τετάρτη οπότε θα περιμένω.

ελπίζω όλες να είστε καλα!!!!! φιλάκια μανούλες!!!!:-D

Ζουζουνιτσα μου εγω τις προαλες την αισθανομουνα να κλωτσαει προς τα κατω και εκεινη την ημερα ειχαμε παει στον γιατρο και την ειδαμε στον υπερηχο ηταν οντωςμε το κεφαλι αναποδα και κουναγε τα χερακια της και τα ποδαρακια της μου λεει ο γιατρος η κορη σου ψαχνει να βρει την εξοδο απιστευτη εικονα!! παντως και εμεις μην φανταστεις οτι τα νιωθουμε συνεχεια!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαργιουλα να ξεκουραζεσαι σιγουρα το μωρακι ειναι μεγαλο αλλα πρεπει να προσεχεις!

εγω ζουνιτσα μαλλον δεν θα αντεξω και θα παω πιο νωρις σημερα κρατηθηκα και δεν πηγα για να δω θα τα καταφερω και την Δευτερα ή θα παω??οεο??

Εχεις δικιο Μαιρουλα μου θελει ξεκουραση!! και εγω θελω να παω στον γιατρο αλλα ακομα δεν μπορω σε καταλαβαινω απολυτα!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μια απορια!! εχω πητ 28/12 δηλαδη καθε 28 του μηνος αλλαζω μηνα σωστα? δηλαδη την τριτη που θα ειμαι 27 εβδομαδων αλλαζω μηνα και μπαινω στον 7 οποτε στο τριτο τριμηνο???


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπορεί να τα επηρέασε η πανσέληνος προχτές!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

όσο αφορά τα ρουχαλάκια δε νομίζω οτι θα λερωθουν αν τα βάλεις στη θέση τους. για απορυπαντικό δεν έχω ιδέα. να προσέχεις με όλες αυτές τις δουλειές!!!!

Λες να σεληνιαστηκαν???:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ευτυχως εχω βοηθεια αλλα τα νευρα μου εγιναν κροσια, μονο την ακααστασια να σκεφτεις και την βρωμα φτανει!

Κοριτσια εχω μια απορια!! εχω πητ 28/12 δηλαδη καθε 28 του μηνος αλλαζω μηνα σωστα? δηλαδη την τριτη που θα ειμαι 27 εβδομαδων αλλαζω μηνα και μπαινω στον 7 οποτε στο τριτο τριμηνο???

οταν μπαινεις στην 27η νομιζω οτι μπαινεις στον 7ο μηνα


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειαααααααα.

Εμένα η δικιά μου μπέμπα πρέπει να ναι (και πάλι! όπως κ η αδερφή της) μικροκαμωμένη, διότι κοπανιέται ανελέητα και τη νιώθω πάρα πολύ έντονα....μπορώ να πω τις τελευταίες 2 βδομάδες πιο πολύ από κάθε άλλη φορά!

Ενώ πριν....μπααααα....

Για απορρυπαντικά που λέτε εγώ προδέρμ έπαιρνα και παίρνω, τώρα πήρα το baby planet που το βρήκα σε προσφορά, δε το χω δοκιμασει ακόμα.

Καλά είναι όλα μωρέ, συμβουλή, ειδικά στις αρχές βάλτε διπλό ξέβγαλμα αν έχει το πλύντήριό σας.

Τι άλλα?

Α!

Μήνα αλλάζουμε κάθε ΠΗΤ, δηλαδή εγώ με πητ 25/12 αλλάζω μήνα κάθε 25! Λογικό το βρίσκω!

Ωραίος καιρός ε?

Πωπω...μαρέσει πολύ βασικά, αλλά βαριέμαι στο σπίτι, που να τη πάω βόλτα τη Ζωούλα να ξεσκάσει? Πήγαμε τζάμπο, άμα ξυπνήσει λέω να πάμε στάρμπακς αλλά δε ξέρω αν θα αντέξω το κυνηγητό! Θα δούμε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!!

Κριστυ μου κι εγώ μαλλον προδερμ ή baby planet θα πάρω και θα τα πλύνω τελικά προς τα τελη Οκτωβρη, εχετε δικιο, γιατι να κανω διπλο κόπο;

Μελάκι μου ειχαμε παει κι εμεις στο τζαμπο σημερα, στη Βαρη, εκει πηγατε κι εσεις; Πήραμε κατι εσωρουχακια και φορμακια, και μερικα σελτεδακια. Α, και 7 σαλιαρες...

Μαργιουλα κι εμενα το τικερακι μου εδειξε οτι μπηκα στον 7ο οταν μπηκα στην 27η εβδομαδα...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μείωση σε ποσοστό 50% των εισφορών του κλάδου Κύριας Σύνταξης που βαρύνουν τις μητέρες ασφαλισμένες του Ι.Κ.Α. – Ε.Τ.Α.Μ. κατά το δωδεκάμηνο απασχόλησης που ακολουθεί το μήνα τοκετού

http://www.ika.gr/gr/infopages/memos/EG_15_2010.pdf


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

καλο ξεβγαλμα θελουν τα ρουχα και θα ελεγα οτι το υγρο ειναι καλυτερο γιατι διαλυεται πιο καλα απο οτι η σκονη ειδικα σε πιο χαμηλες θερμοκρασιες....τωρα που απο σκονη εχουν ας μην τα πλυνετε και στους 90!

γιατι θα τσαλακωθουν και παρα πολυ!

υπαρχει ενα θεμα με τους μηνες και τους εβδομαδες γιατι αν παρεις τις εβδομαδες που ειναι 40 και ο μηνας εχεις 4 τοτε δεν γενναμε 9 αλλα 10 μηνων!

οι γιατροι παντως μετρανε με βδομαδες.

ο 7ος σεληνιακος μηνας κλεινει με την 28η εβδ αλλα με την 27η εβδ μπαινουμε στον 7ο ημερολογιακο μηνα... σας μπερδεψα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...