Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι δυστυχώς συμβαίνει συχνά αυτό.Λίγοι είναι οι γιατροί που είναι και άνθρωποι.Διάβασα κάπου χτες ότι βγήκε ένα πόρισμα από το Παγνη για το μωράκι που πέθανε κ έλεγε ότι ήταν εγκληματική αμέλεια ο θάνατός του.Φυσικά περιμένουμε να δούμε κ το τελικό που αργεί λιγάκι λόγω των διάφορων ιστολογικών εξετάσεων αλλά αν όντως ισχύει είναι πολύ κρίμα.Κρίμα κ άδικο.Πολύ μ'έχει στεναχωρήσει...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

είναι πολύ κρίμα κ άδικο!!!!!!! έχει συμβεί και στην πόλη μας τέτοιο περιστατικό με μεγαλύτερο παιδάκι που είχε 40 πυρετό τη νύχτα, παραμιλούσε κ οι γονείς δεν πήραν χαμπάρι. πήγε την άλλη μέρα (πρωι-πρωί) η παιδίατρος στο σπίτι γιατί δεν την είχαν ειδοποιήσει για την εξελιξη της νύχτας (ήταν άρρωστο κ υπό παρακολούθηση μέρες πριν) και το είδε το παιδί στα τελευταία του. τι να πεις?????!!!!!!!! ποιος ξέρει τι γίνεται πίσω από κάθε πόρτα ενός σπιτιού??!!!!

τεσπά... κατα τα υπόλοιπα καλά??? πολύ βαρυχειμωνιά κ δεν μ'αρέσει καθόλου.... θέλω καλοκαίρι...!!!!! φιλάκια πολλά και καληνύχτες....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα εν οίκω μη εν δήμω...κρίμα για τα παιδάκια που φεύγουν τόσο άδικα.Όποιου κ αν είναι το φταίξιμο τελικά...

Κατά τ'άλλα καλά.Ξέχασα να πω ότι προχτές πήγα στον γιατρό κ την ώρα που μου έκανε υπέρηχο μου λέει "τι είπαμε ότι είναι το 1ο" του λέω αγοράκι κ μου λέει "ε μάλλον κ το 2ο" κ γέλαγε χαχαχαχα.Φυσικά με είχε υποψιάσει ο γιατρός από την αυχενική που έκανα την προηγούμενη βδομάδα.Όπως λέει κ ο άντρας μου είναι η μοίρα μου να πλένω σώβρακα χαχαχαχααχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα...Αννουλα η κορη σου ειναι τελεια!!!!!! εγω εδω ανακατευομαι μεχρι και μεσα στον υπνο μου.... χαχαχαχαχα ..... παμε πολυ καλα ομως ειδαμε τον πρωτο υπερηχο.... και υπηρχε μεσα εμβρυο... τελευταια χοριακη την Πεμπτη 19.000 αλλα εχω και μια ποκολληση λογω οτι σηκωνω συνεχεια τη μικρη, που πρεπει να προσεξω λιγο...Swanocean θα εχεις πολλους αντρες,θα σε προσεχουν.... ποιος την χαρη σου.... φιλακια κοριτσακια μου σε ολες!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean, μια χαρά.... να σε δω τι θα κάνεις μόλις πάνε φαντάροι... χαχαχαχαχαχχαχαααααα!!!!!!!!!! μωρέ καλά να είναι και ας είναι καλά τα πλυντήρια & στεγνωτήρια, και επίσης θα έχεις κ τα αγόρια σου που θα λένα "... εμένα η μαμά μου το έκανε έτσι, σαν το φαγητό της μάνας μου.... κλπ" που όλα τα αγόρια λένε!!!!!!

Μαράκι μου είπαμε, ξεκούραση, γιαγιάδες και ηρεμία!!!! μια χαρά όλα πάνε και θα πάνε!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααααα!

Μαργιούλα με το καλό στους 9!!!Κ μη σηκώνεις την μικρή.Κ εγώ είχα τύψεις που δεν σήκωνα τον δικό μου μόνο σε αναγκαίες περιπτώσεις αλλά αναγκαίο κακό τι να κάνουμε.Τώρα έχω τύψεις που γενικώς είμαι ψιλοχώμα κ δεν έχω το κουράγιο να παίζω μαζί του όπως έπαιζα πριν.Θα περάσει που θα πάει.

Ζουνίτσα το φανταριλίκι δεν το είχα σκεφτεί...οϊμέ τι έχω να τραβήξω αχαχαχαχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

'Ελα ντε!Πάει ερήμωσε το θεματάκι μας!Εμείς καλά πάμε μεγαλώνει η κοιλιά μας,προχτές το άκουσα κιόλας!!!Σε κάνα 2 βδομάδες πιστεύω θ'αρχίσουν οι κλωτσιές!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!!!! τι ωραία αίσθηση..... και πόσο σου λείπει όταν γεννάς.... βέβαια τότε το έχεις live αλλά εγώ θυμάμαι χάιδευα την κοιλιά μου όλη την ώρα (δεν είχε ξεφουσκώσει καθόλου) και μετά σκεφτόμουν "τι κάνω αφού γέννησα..". συγνώμη που ρωτάω, μπορεί να το έχεις αναφέρει αλλά έχει παγώσει το μυαλό μου και δεν δουλεύει, το έχεις δει τι είναι???

όλα μια χαρά... μπράβο!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στις μανούλες και στις εγγυούλες

είμαι στον 8ο τώρα και περιμένω τέλος Μάρτη...

αγωνία και άγχος μαζί

στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι

δεν έχουμε ιδιαίτερα νέα

εκτός από την τρελή μαμακίαση που τον έχει πιάσει

αφού όσοι μας βλέπουν μας λένε ότι μόλις έρθει η αδελφή του

θα ζοριστεί πολύ ο μικρός

και σίγουρα θα επιχειρήσει να την λιντσάρει....

είναι τρελά ερωτευμένος με τη μαμά του

κάνω ότι μπορώ για να τον προετοιμάσω αλλά δε χαμπαριάζει

εσάς σας έχουν χτυπήσει τα λεγόμενα terrible twos?

εμένα είναι μες τη γκρίνια, αν δεν γίνει το δικό του

υποφέρουμε και τώρα ξεκίνησε να σπρώχνει άλλα παιδάκια

δεν παλεύεται αυτό το παιδί...μας έχει ρημάξει

μαρτύριο να τον ταίσω, να τον κάνω μπάνιο, να τον ντύσω,

να τον πάω βόλτα...είμαι και με τη κοιλιά στο στόμα και ζορίζομαι πολύ

δεν έχει ησυχία, δεν στέκεται πουθενά

και τα έχει ισοπεδώσει και διαλύσει όλα στο σπίτι

μαζεύω, καθαρίζω, φωνάζω μαλώνω κι αυτός γελάει

και το θεωρεί παιχνίδι

για να μην πώ τι γίνεται για να βάλουμε ορό ή να πλύνουμε δόντια

κεφαλοκλείδωμα και κραυγές κακοποιήσης μωρού...

επίσης μήπως ξέρετε κανέναν καλό παιδο-ωρλ?

είναι τρίτη φορά που μου κάνει ωτίτιδα από το Σεπτέμβρη

και θέλω να τον πάω σε ωρλ

αλλά αυτός που έχω εγώ δεν βλέπει παιδάκια κάτω των 5 ετών


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ζουνίτσα αγοράκι έχουμε μάλλον αλλά περιμένω τη β επιπέδου να το επιβεβαιώσω.Καλέ κ εγώ μετά την γέννα για πολλούς μήνες χάιδευα ακόμα την κοιλιά μου σαν το χαζό χαχαχαχα

Chrimai είναι γενικό το θέμα!!!Ο δικός μου έχει μάθει κ το άουτς κ ότι κ αν κάνεις λέει άουτς!Θα νομίζει κανείς ότι το κακομεταχειρίζομαι κ κάνει έτσι το παιδί.Εννοείται αντίδραση στα πάντα.Πάμε βόλτα Φίλιππε?Τσου!Πάμε να φάμε Φίλιππε?Τσου!Πάμε το ένα πάμε το άλλο?Τσου!

Άντε βρε κορίτσι κοντεύεις εσύ!!!Σχεδόν στην ουρά είσαι!Πιστεύω μία κρίση την τρώνε όλα τα παιδάκια όταν έρχεται το 2ο.Ρωτάω τον Φίλιππο τι θα κάνεις το μωράκι όταν έρθει?Μπουμ!!!Καλά ξεκινήσαμε αχαχαχααχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα την εξαφανισμένη!

Με το καλό να γεννηθούν τα νέα μπεμπάκια της παρέας μας!Χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα ευχάριστα νέα σας.Γερά να είναι τα μωράκια σας και με έναν πόνο,εύχομαι!

Περνάμε κι εμείς αυτην την απίστευτη φάση που περιγράφεις chrimai,ακριβώς τα ίδια,και μη σου πω και χειρότερα.

Το τελευταίο διάστημα που ταλαιπωρήθηκε από ιώσεις,τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα.

Φαίνεται ότι το 2013 δεν μας "πάει"στο σπιτικό μας...Από τις πρώτες μέρες του Γενάρη,ο μικρός γριπιάστηκε,κόλλησε από παιδάκια που είχαμε πάει να παίξει,με αποτέλεσμα να γιορτάσουμε την πρώτη του γιορτή με πυρετό και απίστευτη γκρίνια.

Και πάνω που είχε αναρρώσει και είχε μπει ξανά στους ρυθμούς του,κολλάει δεύτερη ίωση,γαστρεντερίτιδα αυτή τη φορά,άγνωστο από πού,μιας και ούτε παιδικό πάει,ούτε έρχεται σε επαφή με πολύ κόσμο και ούτε κι εμείς νοσήσαμε.Το κακό είναι ότι ο πυρετός ξεπέρασε το 39,είχε αιμορραγικές κενώσεις,μπήκαμε και νοσοκομείο...Και εκεί-τι γκαντεμιά-κόλλησε κι άλλη ίωση,με καταρροή,τρελό βήχα και λαιμό...Το κερασάκι στην τούρτα;Εβγαλε και εξάνθημα...Ακόμα δεν έχει συνέλθει.Και δεν τρώει τίποτα.Δίνουμε μάχη κυριολεκτικά.Το χει ρίξει στον ύπνο,ανακτά δυνάμεις,όπως φαίνεται,αλλά να έτρωγε και κάτι εκτός από γάλα δεν θα έβλαπτε!

Τόσο καλά τα νέα μας...

Γι'αυτό και ήμουν τόσο καιρό άφαντη...

Ελπίζω να μην έχουμε άλλα!Τις έχω πάρει από φόβο τις ιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Περιστέρι τι πάθατε?Περαστικά εύχομαι κ να μη σας ξαναβρεί άλλη ίωση για πολύ καιρό ακόμα.Πάντως δεν θέλουν κ πολύ να κολλήσουν.

Κ εμένα ο δικός μου κόλλησε μία ίωση από το πουθενά,ούτε παιδικό πάει,ούτε κάποια επαφή είχαμε τώρα τελευταία με παιδάκια μιας κ έτυχαν διάφορα.Κ σαν να μην έφτανε αυτό κόλλησε κ εμένα κ είμαι ψιλοχάλια τώρα.

Χτες το βράδυ μου βγήκε η πίστη.Δε σταμάτησε δευτερόλεπτο όμως!!!Κ εγώ ήμουν κ κουρασμένη,έχω κ τις ατονίες από την εγκυμοσύνη,έχω κ τις ζαλάδες μου από την ίωση κ ήμουν ένα ράκος.Κάποια στιγμή δεν άντεξα από τα νεύρα μου κ τον έβαλα για ύπνο από τις 8.30!Κ για καλή μου τύχη κοιμήθηκε κ κοιμήθηκα κ εγώ από τις 9.Καλά όχι ότι κοιμάται πιο αργά,πάει στις 9 για ύπνο,αλλά πραγματικά δεν άντεχα να κάτσω άλλο 1 μισάωρο.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω περιστεράκι

κι εμείς περάσαμε ένα μήνα με συνεχές ιώσεις

κι εγώ ως έγκυος με τα δικά μου προβλήματα

ταλαιπωρήθηκα πολύ μαζί του

ξενύχτι, μύξες, εμετοί, διάρροιες, διατροφή, πυρετοί ένα δράμα

σ'εμάς ξεκίνησε από τα γενέθλια του

πρώτα έπαθε ίωση κοξάκι με στοματίτιδα και δεν μπορούσε όχι μόνο

να φάει...νερό έπινε μια γουλιά και έκλαιγε

μετά έπαθε γαστρεντερίτιδα

στο καπάκι στις γιορτές τον πιάνει ίωση που του το γύρισε

σε ωτίτιδα με βροχίτιδα

(και να μην δέχεται με τίποτα τις εισπνοές με αερολίν)

και μετά από μια βδομάδα ανάρρωσης παθαίνει και ιογενή επιπεφυκίτιδα

με τόνους τσίμπλας (να μην ανοίγει το μάτι) πυρετός μύξα κτλ.

περνάνε αυτά και έγραψε ο γιατρός του παιδικού ότι βλέπει ερεθισμένο

το ένα αυτάκι του...

τον πάω σε παιδοωριλά προχτές και μας λέει ότι έχει υγρό στο αυτί

φλεγμονή στη μύτη από μύξες και θα πάρει 3πλη αντιβίωση...

αυτά τα ωραία από την πρώτη χρονιά στο παιδικό

και τέλος Μάρτη θα έχουμε και νεογέννητο στο σπίτι

επίσης ενώ την είχα γλυτώσει από το Σεπτέμβρη

με κόλλησε κι εμένα την Πρωτοχρονιά και μου το γύρισε

σε τρελή ιγμορίτιδα....και ήμουν στο έβδομο μήνα

με πονοκέφαλο φούλ, και δύσπνοια

αναγκαστικά πήρα κι εγώ αντιβιώση αλλά δεν έκανα όλη

τη θεραπεία με τα σπρέι γιατί φοβήθηκα λόγω εγκυμοσύνης

και την προηγούμενη βδομάδα με την πεφυκίτιδα ξανακύλησα

με πονολαίμο και βήχα εκτός από τη μπουκωμένη μύτη....

αρρώστησε και ο σύζυγος και δεν είχα καμία βοήθεια...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

swan εσείς κοιμάστε νωρίς....

εμένα μετά τις 23:30 κοιμάται και τον προσπαθώ κι εγώ από τις 08:30-09:00

και ξυπνάει νωρίς

πάει παιδικό μέχρι τις 5

και βόλτα στις κούνιες μέχρι τις 7

δεν κουράζεται ήθελα να ξέρα

κοιμάται το μεσημέρι στο παιδικό 1,5 με 2 ώρες περίπου και 23:30-08:30 στη καλύτερη περίπτωση για βράδυ

και τώρα με τις ιώσεις και τις μύξες θα ξυπνήσει και αρκετές φορές μέσα στη νύχτα κλαίγοντας

μ'έχει πεθάνει

από αυπνία θα πάω....και έρχεται και το δεύτερο


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...