Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλά βρε κοριτσάκι μου δεν αφήσατε ίωση για ίωση!!!Αχ το καημενούλι μου πόσο ταλαιπωρήθηκε!Τι να πω?Περαστικά σας!!!

Μήπως να τον σταματήσεις από τον παιδικό?Έτσι κ αλλιώς θα είσαι κ εσύ σπίτι (δε θυμάμαι αν δουλεύεις).Μετά όταν γεννήσεις θα τον πας παιδικό?Γιατί κ εγώ ήθελα αλλά μου το έκοψε η παιδίατρος!!!Ξέχασα να την ρωτήσω μήπως τον στείλω από Γενάρη που το 2ο θα είναι 6 μηνών και κάτι.Θα την ρωτήσω την επόμενη φορά όμως.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι εννοείται ότι δεν θα τον σταματήσω...

είμαστε και αρκετά πίσω στην ομιλία και του προσφέρει πολλά

εδώ σκέφτομαι να ξεκινήσει από Σεπτέμβρη και η μπουμπού!!!

όχι μόνο δουλεύω αλλά αν θέλω να παραμείνω στη δουλειά

πρέπει να γυρίσω μόλις λήξει η λιγοστή άδεια που δίνει το ΙΚΑ!!!!

με το ζόρι έπεισα τον εργοδότη να μου δώσει τον ένα μήνα πριν

και τους τρείς μετά....άρα θα γυρίσω καλοκαιριάτικα όταν το μωρό θα είναι 3ών μηνών!!!!

έφαγα μια φρίκη αλλά επείδη έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά και να κρατήσω ένα γερό μωρό το άφησα στην άκρη αυτό το θέμα για λίγο

έχω κρατήσει και εργάσιμες από την άδεια του 12 και όλη του 13 για να έπαιρνα αλλά δεν μου τι δίνει γιατί λέει είναι πολύς καίρος να λείψω πάνω από 4 μήνες....επίσης πέφτει καλοκαίρι και πρέπει να έρθω για να πάρουν

και οι άλλοι άδεια...(είμαστε λίγα άτομα)

έχω να μου τα κρατάνε οι γιαγιάδες και οι παππούδες αλλά οι άνθρωποι

είναι 70 χρονών και κουράζονται παρόλο που δεν παραπονιούνται και το θέλουν με χαρά

εγώ βλέπω ότι δεν είναι ικανοί για τέτοια δουλειά...έτσι κι αλλιώς έρχονται καθημερινά από 5 μέχρι 7 και κρατάνε το μικρό....και πριν ξεκινήσει παιδικό

ερχόντουσαν όλη την ημέρα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τις ευχές σας! Γέννησα ανήμερα των Φώτων ένα κουκλάκι-αγοράκι, τον μικρό μας Γιώργο. Με τον τοκετό όλα καλά, ενώ στον πρώτο έκανα να γεννήσω 14 ώρες ο δεύτερος βγήκε σε 5 :-). Swanocean, margioula και chrimai, ελπίζω και οι δικές σας δεύτερες εμπειρίες να είναι τόσο καλές. Είχα και rooming in οπότε οι πρώτες μέρες πέρασαν πολύ άνετα.....

Και μετά ήρθαμε σπίτι.....

Και ο μεγάλος μου εκδήλωσε βρογχίτιδα την πρώτη μέρα που επιστρέψαμε από το μαιευτήριο, με πυρετό και όλα τα αξεσουάρ. Οπότε για μια εβδομάδα ήμουν εγώ με το μωρό στο σπίτι και ο άντρας μου με τον Παναγιώτη έμεναν στην πεθερά μου.

Μόλις λοιπόν επέστρεψαν στο σπίτι μας (αφού είχαν περάσει και 2 μέρες χωρίς καθόλου συμπτώματα στον Παναγιώτη), αρρώστησε το μωρό μας. Βρογχιολίτιδα, με έναν βήχα...να του κόβεται η ανάσα και να μελανιάζει το μωρό μου. Ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό και δεν χρειάστηκε να νοσηλευτεί, αλλά δεν είναι και λίγο 14ων ημερών να αρρωστήσει το μωρό και να παίρνει εισπνεόμενα. Και όλα αυτά ενώ ο μεγάλος δεν πηγαίνει παιδικό, ακριβώς για να αποφύγουμε τις ιώσεις.

Τέλος πάντων, πάει πέρασε κι αυτό. Τώρα ο παιδίατρος απλά μας είπε να τον φυλάγουμε λίγο παραπάνω γιατί όταν παθαίνουν βρογχιολίτιδα τόσο μικρά λέει μετά ένα απλό κρύωμα μπορεί πολύ εύκολα να τους το γυρίσει πάλι σε βρογχιολίτιδα. Οπότε κι εγώ μόλις βλέπω υποψία μύξας, τον πλακώνω στους ορούς.

Κατά τα λοιπά, εγώ παλεύω με τον θηλασμό (πάλι) και θηλάσω όλη μέρα (πάλι) γιατί η ροή μου είναι πολύ μικρή (πάλι) και κάνω αντλήσεις για να αυξήσω την παραγωγή (πάλι) - Η ιστορία επαναλαμβάνεται-. Τουλάχιστον τις τελευταίες μέρες είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, είδωμεν.

Α, επίσης το μωρό μας έχει μαλώσει με την καλαθούνα του. Σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει, γιατί μπορεί να κοιμηθεί πάνω μου ενώ τον ταΐζω ή στον μάρσιππο και μόλις κάνω να τον βάλω μέσα στην καλαθούνα ξυπνάει. Γενικά κοιμάται λίγο. Μέσα στη μέρα μπορεί να κοιμηθεί συνολικά 3 ώρες. Τουλάχιστον το βράδυ κάτι γίνεται, αφού κοιμάται λίγο παραπάνω-κοιμόμαστε κι εμείς.

Ο Παναγιώτης έχει πολύ καλή συμπεριφορά προς το μωρό αφού με το που ξυπνάει ή όταν έρχεται σπίτι ρωτάει που είναι το μωρό και θέλει να τον παίρνει αγκαλιά ("Να τον πάρεις αγκαλίτσα" λέει γιατί ως γνωστόν μιλάει για τον εαυτό του στο 2ο ενικό). Τις προάλλες είχε πάρει ένα λούτρινο ποντικάκι, το είχε τυλίξει σε ένα φουλάρι και κυκλοφορούσε με αυτό στο σπίτι :D.

Βέβαια δεν είναι λίγες οι φορές που μου έχει πει να τον αφήσω κάτω ή να τον βάλω στην καλαθούνα. Δεν έχει κι άδικο ο καημένος, όλη μέρα με ένα μωρό στην αγκαλιά με βλέπει. Γενικά όλη του η ζήλεια εκδηλώνεται προς εμάς και όχι προς το μωρό (ευτυχώς). Πάντως chrimai και με εμένα μαμακίαση είχε πάθει ο μικρός πριν γεννήσω. Απλά προσπαθώ όταν δεήσει ο Μεγαλοδύναμος και κοιμάται το μωρό να ασχολούμαι μόνο με τον Παναγιώτη (οπότε καταλαβαίνετε σε τι κατάσταση έχει περιέλθει το σπίτι μας :(). Επίσης, τα πρωινά ο Παναγιώτης πηγαίνει στη γιαγιά του ή έρχεται η γιαγιά του εδώ για να μπορώ να κάνω κι εγώ μερικές αντλήσεις. Οπότε προς το παρόν την παλεύουμε γιατί και ο μπαμπάς μας λείπει συχνά σε επαγγελματικά ταξίδια οπότε δεν ξέρω πως θα μπορούσαμε διαφορετικά.

Α, περνάμε κι εμείς αυτά τα terrible twos. Μπορεί από το παραμικρό να αρχίζει να γκρινιάζει. Πχ, Ερ.:"Θέλεις καρδούλα μου γιαούρτι;", Απ.: "Όχι, δεν θέλεις γιαούρτι, όχι, όχι, όχι γιαούρτι, δεν θέλεις κλπ" Κι όλα αυτά με τα μούτρα στο πάτωμα και με κλάμα. Αφού σκεφτόμαστε να τον προτείνουμε από τώρα για το όσκαρ καλύτερης ερμηνείας. Α επίσης όταν τον πιάνει το ανάποδο, πηγαίνει να πιάσει τις μπρίζες, να βγάλει τα μάτια του φούρνου και γενικότερα να κάνει ό,τι πιο επικίνδυνο υπάρχει....

Θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά......

Τις καλύτερες ευχές μου στις εγγυούλες και υγεία σε όλα τα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Chrimai τι τραβάς?δεν ξέρω πως θα μπορούσα να το αφήσω 3 μηνών μωρό στον παιδικό.Αλλά υποθέτω αν βρισκόμουν σ'αυτή την κατάσταση θα το έκανα κ εγώ.Το μόνο που μπορώ να πω είναι κουράγιο!Και ν'αφήσετε καμιά ίωση ήσυχη δεν χρειάζεται να τις κολλήσετε όλες!

Velissa!!!Σαραντίσατε κιόλας απ'ότι είδα!Να σας ζήσει κοπέλα μου γερός και δυνατός να είναι!Δεν πειράζει που αρρώστησε δυστυχώς συμβαίνουν αυτά.Κ πιο μεγάλος να ήταν πάλι θα ήταν επιρρεπής αργότερα.Στον χρόνο πάνω αρρώστησε ο Φίλιππος έκανε λαρυγγίτιδα κ μας είπε η παιδίατρος ότι θα είναι επιρρεπής όταν θα αρρωσταίνει να του το γυρνάει σε λαρυγγίτιδα.Αυτό μέχρι τα 4-5.Τι καλός που είναι ο μεγάλος?!?!Ευτυχώς το έχει πάρει καλά το θέμα μωρό!Τώρα για τον μικρό θα πω υπομονή και κουράγιο!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean σε ευχαριστώ πολύ. Ναι ο καλούλης μου είναι πολύ γλυκούλης με το μωρό. Έρχεται τον αγγίζει και λέει "έχει χεράκι', " έχει ποδαράκι" κλπ. Μάλλον του κάνει εντύπωση που είναι τόσο μικρούλης.

Ο Φίλιππος συνεχίζει τις ωραίες του χορευτικές φιγούρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται!!!Τώρα μάθαμε κ κουτσό κ πάμε πέρα δώθε το σπίτι χωρίς σταματημό αχαχαχαχαχα.

Μακάρι κ ο Φίλιππος να κάνει έτσι με το 2ο.Γιατί μέχρι στιγμής του λέμε τι θα κάνεις το μωράκι?Κ απαντάει μπουμ χαχαχαχα

Το'χεις βγάλει καθόλου βόλτα το μωρό?Είναι κ ο καιρός άστα να πάνε για να βγεις.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σας ζήσει ο μικρός velissa!

μακάρι να είναι τόσο καλός κι δικός μου όταν θα έρθει το μωρό

αλλά δεν το νομίζω

ήδη από τώρα έχει δείξει άγριες διαθέσεις!!!

swanocean δεν θα το πάω από 3ών μηνών παιδικό

από Σεπτέμβρη 5 μηνών (όχι ότι αλλάζει κάτι βρέφος είναι και πάλι)

από 3ων μηνών γυρίζω δουλειά μες το καλοκαίρι

και θα πρέπει να μείνουμε οικογενειακώς όλοι εδώ

Ιούλιο-Άυγουστο...+γιαγιάδες και παππούδες

δράμα...αλλά μόνο να'ναι γερό το μωρό θέλω

και τα άλλα θα τα καταφέρω...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

με απασχολεί πολύ η συμπεριφορά του μικρού μου

τα θέλει όλα δικά του και θέλει να γίνεται

πάντα το δικό του αλλιώς γίνεται ο κακός χαμός

αν δεν γίνει το δικό του καήκαμε

μας ψήνει με τη γκρίνια του

σκάει γαίδαρο με την επιμονή του και δεν μπορώ να τον κάνω να ξεχαστεί με κάτι άλλο....

(εκτός αν του δώσω το ipad το οποίο χειρίζεται πλέον πολύ καλά-

πετάξαμε ήδη ένα laptop γιατί το βραχυκύκλωσε αφού του έβγαλε ένα-ένα όλα τα πλήκτρα)

μόλις του αρνηθείς κάτι

πέφτει κάτω και χτυπιέται ή μας χτυπάει και

κλαίει απαρηγόρητος λες και ήρθε το τέλος του κόσμου

κι αν δεν πιάσουν όλα αυτά

έχει γίνει κατακόκκινος από το κλάμα

οι φλέβες πετάγονται από παντού στο πρόσωπο του

και μετά προσπαθεί να κάνει εμετό είτε ξεκινώντας με βήχα

ή στο τέλος βάζει τα χέρια του στο στόμα...

με συνέπεια να του κάνω όλα τα χατήρια

και να είναι όλα μέλι γάλα αλλά εμείς πτώματα από κούραση

και ένα σπίτι χάλια

χτες το βράδυ συγκεκριμένα κάπου είδε στο ντουλάπι καταχωνιασμένο

το τσαντάκι με τα καλλυντικά μου και τα μανό....

(μια ακρούλα φαινόταν γιατί τα κρύβω πλέον όλα)

και επειδή αυτά είναι σχετικά καινούρια (ανανέωσα τα

παλιά το καλοκαίρι γιατί μου τα κατέστρεψε όλα)

δεν του τα έδωσα και πέρασα μαύρη νύχτα...

μα να θέλει να βάφεται με τα καλλυντικά μου??? αγοράκι πράμα

να βάζει τις κολώνιες μου...ευτυχώς με τα μανό θέλει να μου βάφει

τα νύχια και όχι να βάφει τα δικά του...

τα περνάει καμιά άλλη αυτά ή ο δικός μου είναι τόσο ζόρικο παιδί?

για να μην σας πώ τι τραβάω όταν τον έχω στο αυτοκίνητο

που ξεκινάμε πάντα μετά από 15 λεπτά όπου πάμε (με απειλές και κλάμματα)

γιατί φυσικά θέλει να ξεκλειδώσει αυτός, να ανοίξει το πορτ μπαγκάζ

να βάλει το κλειδί αυτός, να στρίψει το τιμόνι να αλλάξει τις ταχύτητες

να βάλει μερικά cd, να ανάψει τα φλάς, τα φώτα, τους υαλοκαθαριστήρες κτλ.

και στο τέλος θέλει να σκαρφαλώνει και να κάθεται μόνος στο καθισματάκι για να φύγουμε...αφού τον έχω απειλήσει ότι θα τον αφήσουμε εκεί...

και βέβαια ξέρει και βγάζει τα χέρια του και λύνεται....

τι θα κάνω...μήπως έχει κάποιο πρόβλημα συμπεριφοράς το παιδάκι μου???

γιατί έχω ανάλογο πρόβλημα και όταν τον κάνω μπάνιο...αλλά θα σας γράψω άλλη μέρα αυτό το επεισόδιο γιατί έγραψα πάρα πολλά

με άλλες μαμάδες που μιλάω λένε ότι τα παιδάκια τους κάθονται παναγίτσες

και το βράδυ παρόλο που πάει παιδικό και ξυπνάει νωρίς...κοιμάται στις 11:30 το νωρίτερο στην καλύτερη περίπτωση...και τον προσπαθώ από τις 8:30-9:00

του διάβαζω 1,5 ώρα όλα τα παραμύθια που έχουμε μέχρι που κλείνει η φωνή μου...

τι κάνω λάθος? κι έρχεται και το 2ο......


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Chrimai υπομονή!Είναι κ η περίοδος που περνάνε τώρα κ τα θέλουν όλα δικά τους.Μήπως επειδή είναι ένα το έχετε καλομάθει?Ξέρεις όλοι πέφτουμε στο 1 κ μετά μας κάνει ότι θέλει.Εγώ τους το είχα δηλώσει εξαρχής να μην του κάνουν όλα τα χατήρια για να μη έχει θέματα μετά.

Παλιά μου το έκανε κ εμένα αυτό (ακόμα κ τώρα αραιά κ που) να θέλει κάτι κ να μη του το δίνω κ να χτυπιέται.Αυτό που κάνω είναι να προσπαθώ να του αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο που ξέρω ότι του αρέσει αλλιώς αν δεν πιάσει φεύγω από το δωμάτιο κ τον αφήνω να ηρεμήσει μόνος του.Συνήθως μετά από λίγο ηρεμεί κ μ'ακολουθάει.Φυσικά του λέω ότι ήταν λάθος αυτό που έκανε κ δε πρέπει να το ξανακάνει αλλά νομίζω από το ένα μπαίνει κ από το άλλο βγαίνει.Αλλά λένε όλοι ότι η επανάληψη είναι η μητέρα της μαθήσεως...ε που θα πάει κάποια στιγμή θα το εμπεδώσει!Φυσικά εμένα δε φτάνει στο σημείο να κάνει εμετό οπότε με παίρνει να το κάνω αυτό.

Να σου πω!!!Στον παιδικό που τον πας κάνει τα ίδια?Επίσης μπορείς να ρωτήσεις εκεί τις δασκάλες να σου δώσουν κάποια συμβουλή πως μπορείς να το χειριστείς.Αυτές κιόλας που είναι κ το επάγγελμά τους κάτι μπορούν να σε συμβουλεύσουν που να μη το έχεις σκεφτεί.

Τώρα για το βράδυ έχω κ μία φίλη που πάει η μικρή της στον παιδικό κ κοιμάται κ αυτή αργά κατά τις 11-11.30.Μήπως κοιμάται πολλές ώρες το μεσημέρι?

Δεν ξέρεις πως μπορεί ν'αντιδράσει με το 2ο.Μπορεί τώρα να δείχνει άγριες διαθέσεις αλλά τελικά να το προσέχει.Ε λίγο πολύ όλα τα μεγαλύτερα χτυπάνε τα αδερφάκια τους αλλά θα είσαι εσύ εκεί να το προσέχεις.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς όλα καλά!Πήγαμε και παιδίατρο κ τα βρήκε όλα φυσιολογικά.Λίγο στα κιλά τον βρήκε παραπάνω αλλά είπε ότι είναι εντάξει.Ευτυχώς ψήλωσε πολύ κ πήρε μόνο 1 κιλό από τον Σεπτέμβρη που είχε να τον δει κ αυτό είναι καλό.

Κ η κοιλιά μεγαλώνει όλα βαίνουν καλώς!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσάκια!

velissa να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!

Και με το καλό να γεννηθούν και όλα τα υπόλοιπα μωράκια της παρέας.

chrimai όσα γράφεις για τον γιο σου,φωτογραφίζουν τον δικό μου!

θα μπορούσα να κάθομαι με τις ώρες να σας γράφω τι κάνει κάθε φορά,τι σκαρφίζεται,πόσο απαιτητικός και γκρινιάρης είναι,αν και πολύ γλυκός ώρες-ώρες, η αλήθεια είναι.

Νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος εγώ και απογοητευομαι!

Μετά τις ιωσεις,άμα σας πω ότι εχει να φάει κανονικό φαγητό πάνω από μήνα,τι θα μου πείτε;Μόνο γάλα,γιαούρτι,ψωμί,με το ζότι τις τελευταίες μέρες πατατες τηγανιτές.

Και τι δεν έχω κάνει!Και τι δεν έχω προσπαθήσει!

Δεν γίνεται τίποτα.

Και όλο αυτό,η αφαγία,η γκρίνια,η σκανδαλιάρικη διάθεση σε μόνιμη βάση και η δική μου η κλεισούρα πολλές ώρες στο σπίτι,μου έχουν ταράξει τα νεύρα απίστευτα!

Εχω αρχίσει να χανω την υπομονή μου

Μεχρι και ο μπαμπάς του,που τον βλέπει λιγότερες ώρες και γι αυτό τον κακομαθαίνει,κάνοντάς του όλα τα χατήρια,έχει κι αυτός απηυδήσει!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Περιστεράκι υπομονή!Σιγά σιγά ανοίγει κ ο καιρός κ θα βγαίνουν περισσότερο έξω να ξεδίνουν (μαζί κ εμείς).

Εμείς παρόλο που δεν περνάμε κάποια ίωση τώρα για κάποιο ανεξήγητο λόγο είναι συνέχεια μες την γκρίνια.Τα δόντια βγήκαν,το μπούκωμα έφυγε,τρώει κανονικά αλλά η γκρίνια δεν παίζεται ώρς ώρες!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

βρε κορίτσια αράχνες έπιασε......!!!!!!!!!!!!!!!! τι κάνετε όλες καλά??? παιδάκια κ μπαμπάδες??

εμείς καλά, μεγαλώνουμε κ πλυθαίνουμε.... τα νέα μας τα βλέπετε στα τικεράκια μας!!!! κατά τα υπόλοιπα; ολα καλά

Βελισάκι (αν και πολύ καθυστερημένα) να σου ζήσει το μικρούλι σου!!! όλα καλά???

σας φιλώ όλους!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Anna μου με το καλό!

Γέννησα κι εγώ! Στις 26/3

Ολα έγιναν γρήγορα. Μπήκα με πρόκληση και γέννησα σε τρεις ωριτσες

Η μπουμπού είναι πολύ ήσυχη σε σχέση με τον πρώτο μου...

Τρώει και κοιμάται...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσει!!!!! σου είχα γράψει στο fb. έτσι είναι τα κοριτσάκια ξεκουράζουν την μαμά.... μετά δδεν ξέρω τι γίνεται, γιατί όσα παραδείγματα έχω τελικά τα κορίτσια γίνονται τσαούσες και τα αγόρια κάθονται κ τις τρώνε!!! χαχαχαχαχαχαααα εσύ πως είσαι?? ο Κωνσταντίνος πως αντέδρασε με την μπέμπα???


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...