Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Περιστεράκι ούτε εμείς λέμε λεξούλες μόνο μαμά,μπαμπά,μπαμ κ όταν νευριάζει αρχίζει τα ντατανταταντα.Τι λέει μόνο αυτός ξέρει.Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι γιατί αγοράκια είναι κ αργούν συνήθως.Μιας φίλης ο μικρός της μίλησε σχεδόν 3 χρονών.Κ εγώ θα ήθελα να μιλήσει αλλά όταν αρχίζει τα ντατανταντα λέω από μέσα μου ότι άπαξ κ μιλήσει αυτός θα μας σούρει ότι έχει κ δεν έχει χαχαχαχαχαχα.Παιχνιδάκια τώρα παίζουμε πολύ κρυφτό κ κυνηγητό.Του αρέσει επίσης να κάθεται μαζί μου κ να φτιάχνουμε γλυκάκια!Ή αν πλένω στην κουζίνα παίρνει ένα μικρό κουζινάκι κ μαγειρεύει εκεί!Λέτε να γίνει σεφ χαχαχαχαχα

Στον ύπνο κοιμάται κανονικά από 3 μηνών ήμουν πολύυυυυυυυ τυχερή σ'αυτό,το μόνο θέμα που έχω τώρα είναι ότι πρέπει να ξαπλώνω δίπλα του στο πάτωμα (βάζω πάπλωμα αλλιώς μέση γιοκ) μέχρι να κοιμηθεί κ μετά φεύγω.Μπορεί να ξυπνήσει το βράδυ θα κλάψει λιγάκι αλλά θα ξανακοιμηθεί μόνος του.

Ο άντρας μου μίλησε μετά τα 3 και ο παιδίατρος λέει ότι αυτά πάνε και λίγο κληρονομικά

Πάντως ότι και σε εμάς θα τα σούρει όταν μιλήσει είναι βέβαιο,μιας και λέει πολλά δικά του ακαταλαβιστικα και κάποιες φορες από τη λαχταρα του να μιλήσει τσιρίζει.

Ο δικός μου έχει μανία με το νερό...Ειδικά από τότε που πήραμε ενα σκαλοπατάκι παιδικό από το λιντλ,πού τον χάνω πού τον βρίσκω στον νιπτήρα.Μπορεί να παίξει με τις ώρες

Και εμείς κάνουμε πραγματάκια στην κουζίνα.Κάποιες φορες τον βάζω στη διαδικασία δήθεν και καλά να με βοηθά στο μαγείρεμα και εκεί αποκτά μεγάλο ενδιαφερον για το φαγητό.Με αυτό τον τρόπο τον καταφερνω να τρωει διάφορα καινούρια φαγάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ τι ωραία θα ήταν να κανονίζαμε ένα πάρτυ μαγειρικής για τα παιδιά!Να έχουμε έτοιμα μπισκοτάκια κ να τα διακοσμήσουμε!Κορίτσια ψήνεστε να κάνουμε κάτι τέτοιο?Τώρα που έρχεται κ χειμώνας κάτι δημιουργικό πρέπει να βρούμε να κάνουμε!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

swan εγώ ψήνομαι για πάρτυ μαγειρικής αλλά σας προειδόποιώ

ότι ο κωστής είναι μεγάλος μαστροχαλαστής και ζημιάρης

πλέον μαγειρέυουμε μαζί και μου τα κάνει όλα λίμπα

θέλει να ανακατέψει το φαί, να σερβίρει αυτός από

τη κατσαρόλα στο πιάτο, να κόψει στο μούλτι το κρεμύδι, τη ντομάτα κτλ.

να το αλατίσει, να γυρίσει το μύλο με το πιπέρι, να βάλει ρίγανη, λάδι

όλα τα κάνει αλλά με το δικό του μοναδικό τρόπο

κι εμένα σαν του περιστεριού κάνει

τρελαίνεται να παίζει με τα νερά στο νεροχύτη και όχι μόνο

με το λάστιχο της βεράντας κτλ....

μόνο όταν κάνουμε μπάνιο δεν να τον ξεβγάζω στο κεφάλι

με αποτέλεσμα να γίνεται μάχη

εγώ να βρέχομαι από πάνω μέχρι κάτω

και όλο μπάνιο μες τα νερά

επίσης περιστεράκι ούτε και μένα μιλάει αλλά από Σεπτέμβρη

που ξεκίνησε παιδικό δείχνει μια μικρή πρόοδο

να και κάτι καλό γιατί μέχρι στιγμής έχει αρρωστήσει 3 φορές

πάντως για την ομιλία δεν ανησυχώ γιατί καταλαβαίνει και θυμάται τα πάντα

λέει όλο και περισσότερες λέξεις αλλά καμία ολόκληρη ή καθαρή...

πχ λέει μαμέρα εννοεί καλημέρα

λέει ντιντίνος εννοεί Κωνσταντίνος

κι αυτά όποτε θέλει όχι πάντα

επίσης έμαθε να τρώει μόνος του...

με το πηρούνι καθιστός στο τραπέζι φορώντας ποδιά...

ενώ πριν έτρωγε μόνο όρθιος τρέχοντας και παίζοντας και εγώ τον

κυνηγούσα με το πιάτο...έτρωγε μόνο από το χέρι μου (όχι από το κουτάλι)

και τα περισσότερα έπεφταν στο πάτωμα ή πάνω μας

τρομακτική βελτιώση σ'αυτό το θέμα

είμαι πολύ ικανοποιημένη από το σταθμό

έχει πολύ καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα

και εστιάζει στο ομαδικό παιχνίδι

μακάρι να συνεχίσει έτσι


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ το δικό μου είναι μπουμπούκι!Αν τελικά μαζευτούμε κ το κάνουμε θα φοράμε πρόχειρα ρούχα γιατί θα γίνει χαμός χαχαχαχαχαχα

Ο δικός μου ούτε μαμέρα ούτε τίποτα αλλά δεν αγχώνομαι,κάποια στιγμή θα μιλήσει,όλα στην ώρα τους.

Εννοείται εδώ κ καιρό απαιτεί να κάθεται σε κανονική καρέκλα μαζί μας στο τραπέζι την ώρα του φαγητού με δικό του πηρούνι κ πιάτο αλλιώς εκνευρίζεται!Εντάξει μπορεί να μην καταλήγει όλο το φαγητό στο στόμα αλλά κάποια στιγμή θα το μάθουμε κ αυτό χαχαχαχα.

Chrimai είναι ιδιωτικός ο σταθμός?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ πάρτυ μαγειρικής!!! (όπου γάμος και χαρά που λέμε).

Ναι, ναι κι ο δικός μου πολύ ήσυχο παιδάκι... Όταν μαγειρεύω έρχεται και μου λέει "να δεις, να δεις" (μιλάει πάντα στο δεύτερο ενικό για τον εαυτό του) κι επειδή η κοιλιά μου δεν μου επιτρέπει να τον σηκώνω και πάρα πολύ συχνά, πρέπει να κατεβάσω την κατσαρόλα-ταψί-μπωλ στο ύψος του για να μπορέσω να συνεχίζω. Διαφορετικά αν είναι κι άλλος στο σπίτι, τον βάζουμε όρθιο σε μια καρέκλα για να μπορεί να παρακολουθεί τη διαδικασία. Βέβαια τις προάλλες που τον είχε η μαμά μου όρθιο στην καρέκλα ήθελε να βάλει το πόδι του μέσα στο ταψί που ετοίμαζα την πίτα και ήταν πάνω στο τραπέζι (χιχιχι).

Φτιάξαμε και κουλουράκια κανέλας παρέα πρόσφατα. Τέτοια χαρά με το κουπ πατ δεν το περίμενα. Βέβαια δοκίμασε και λίγο από το ζυμάρι (ε τώρα ποιός περιμένει να τα βάλουμε στο φούρνο τα μπισκοτάκια, ξενερουά).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Chrimai και swanocean τα παιδάκια σας έχουν εξελιχθεί πολύ. Τρώνε στην καρέκλα και με το πηρούνι! Ο δικός μου κάθεται στο καθισματάκι του για να φάει, διαφορετικά είναι σαν να έχει κάτι στον πωπό του και γυρνάει σαν τη σβούρα. Και κρατάει με το ένα του χέρι το πηρούνι, αλλά επειδή δεν τα καταφέρνει πάντα να βρει τον στόχο του, μπορεί να πιάσει το φαγητό με το πηρούνι και μετά να το πάρει με το άλλο του χεράκι και να το φάει. (Γεγονός που βρίσκω ιδιαιτέρως διασκεδαστικό αλλά προσπαθώ να μην γελάω και πολύ όταν το κάνει)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη φανταστείς στην αρχή τρώει μετά μόλις χορτάσει λιγάκι αρχίζει τις σβούρες,πάει για λίγο μέσα στον θείο του (συνήθως τρώω κάτω με τους γονείς μου) και μόλις θυμηθεί ξαναέρχεται.Το απόγευμα όμως που είμαστε σπίτι μας κ του φτιάχνω την κρέμα από μόνος του με πάει στο καρεκλάκι του,δε ξέρω πως το έχει συνδυάσει έτσι!Α κ εννοείται μαζί με το πηρούνι δουλεύει κ το χέρι αν δε μπορεί να στερεώσει την τροφή πάνω στο πηρούνι!

Κορίτσια θέλετε να κανονίσουμε μέσα στον Νοέμβρη παρτάκι?Αναλαμβάνω να το κάνουμε στο δικό μου σπίτι.Δεν είναι μεγάλο αλλά θα έχουμε αρκετό χώρο.Θα βάλω το τραπέζι στη μέση κ θα επιδοθούμε σε διακόσμηση μπισκότων ή ότι άλλο θέλετε!!!

Αχ πολύ χάρηκα πείτε ναι!!!!!!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι κι εγώ μέσα για το μπισκοτόπαρτάκι αρκεί να μην έχουμε καμιά ιωσούλα

γιατί τώρα με τον παιδικό εκεί που έχουμε κάνει το πρόγραμμα μας

για το σαββατοκύριακο...συνήθως μου ξημερώνει το Σάββατο με πυρετό

ο Κωστής και την βγάζουμε μέσα όλο το σ/κ...

αυτό το σ/κ μου το έκανε τρίτη φορά.....από το Σεπτέμβρη που ξεκίνησε...

ευτυχώς δεν κράτησε πολύ αλλά μας έμειναν οι μύξες και ο βήχας...

δεν έχουμε εξελιχθεί και τόσο πολύ

μόλις χορτάσει πετάει το υπόλοιπο φαγητό δεξιά κι αριστερά στο πάτωμα

και εννιότε βάζει το πιάτο για καπέλο γελώντας!

χτές βρήκε ένα γεμάτο βαζάκι με ινδική καρύδα τριμμένη και το άδειασε όλο στο πάτωμα μετά ξάπλωσε και έκανε ότι κολυμπούσε στη καρύδα...στη συνέχεια την έβαζε στις χούφτες του και την πετούσε στον αέρα...

όλο το σπίτι μας μυρίζει καρύδα τώρα

πως βρήκε το βαζάκι???

είχα φέρει μια καρέκλα από έξω για να κάτσω να φάω στη κουζίνα

μόλις σηκώθηκα μεχρι να πάω το πιάτο στο νεροχύτη ανέβηκε πρώτα στη καρέκλα μετά στο τραπέζι και μετά τέντωσε το χέρι του και έφτασε στο ράφι!

πήρε το βάζο, το άνοιξε και το άδειασε σε δευτερόλεπτα!!!


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχαχαχα το παιδί το πέρασε για χιόνι καλέ κ ήθελε να παίξει χαχαχαχαχα.Τουλάχιστον μυρίζει ωραία το σπίτι σας!!!

Εκτός από 3 Νοεμβρίου που έχουμε το Halloween party μπορούμε όποιο σ/κ θέλετε!Για πείτε ημερομηνία!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν το παρακάτω και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας να γελάσουμε αν δεν το έχετε ήδη δεί

14 Βήματα Που Πρέπει Να Ακολουθήσεις Πριν Αποφασίσεις Να Κάνεις Παιδιά

Τεστ 1: Προετοιμασία

Κορίτσια: Για να προετοιμαστείτε για την εγκυμοσύνη:

1. Φορέστε μια ρόμπα και κρεμάστε έναν βαρύ σάκο με φασόλια μπροστά σας.

2. Αφήστε τον εκεί για 9 μήνες.

3. Μετά από 9 μήνες αφαιρέστε το 5% των φασολιών από τον σάκο.

Αγόρια: Για να προετοιμαστείτε για τον ερχομό των παιδιών:

1. Πηγαίνετε στο φαρμακείο της γειτονιάς, αδειάστε το περιεχόμενο του πορτοφολιού σας στον πάγκο του φαρμακείου και πείτε στον φαρμακοποιό να πάρει ό,τι θέλει από κει.

2. Πηγαίνετε στο σούπερ μάρκετ και κάντε διακανονισμό, ώστε όλο σας το μηνιάτικο να πηγαίνει κατευθείαν στο λογαριασμό τους.

3. Πηγαίνετε σπίτι. Πάρτε την εφημερίδα και διαβάστε την για τελευταία φορά.

Τεστ 2: Γνώση επί παντός επιστητού

Βρείτε ένα ζευγάρι φίλων σας που είναι ήδη γονείς κι αρχίστε να τους κατακρίνετε για τις μεθόδους διαπαιδαγώγησης που ακολουθούν, για την έλλειψη υπομονής τους, για τα τρομακτικά χαμηλά επίπεδα ανεκτικότητάς τους και για το γεγονός ότι αφήνουν τα παιδιά τους να τρέχουν ανεξέλεγκτα. Προτείνετέ τους τρόπους με τους οποίους θα μπορέσουν να βελτιώσουν το πρόγραμμα ύπνου των παιδιών τους, την εκπαίδευση για την τουαλέττα, τους τρόπους τους στο τραπέζι και την όλη συμπεριφορά τους γενικά.

Κάντε τα όλα αυτά κι ευχαριστηθείτε τα. Θα είναι η τελευταία φορά στην ζωή σας που θα έχετε όλες τις απαντήσεις για όλα τα ερωτήματα.

Τεστ 3. Οι Νύχτες

Για να ανακαλύψετε πως θα αισθάνεστε την νύχτα:

1. Αρχίστε να περπατάτε πάνω-κάτω στο σαλόνι από τις 5 το απόγευμα μέχρι τις 10 το βράδυ κουβαλώντας έναν σάκο με άπλυτα βάρους 4-6 κιλών περίπου, με το ραδιόφωνο σε συχνότητα χωρίς σταθμό (ή κάποιον άλλον μυστήριο θόρυβο) να παίζει δυνατά.

2. Στις 10 το βράδυ, αφήστε κάτω τον σάκο, βάλτε το ξυπνητήρι για τις 12 τα μεσάνυχτα και πέστε για ύπνο.

3. Σηκωθείτε στις 11 κι αρχίστε τα πάνω-κάτω στο σαλόνι αγκαλιά με τον σάκο μέχρι τη 1 το πρωΐ.

4. Βάλτε το ξυπνητήρι για τις 3 το πρωΐ.

5. Επειδή δεν σας κολλάει ύπνος, σηκωθείτε στις 2 και φτιάξτε ένα ζεστό να πιείτε.

6. Πηγαίνετε για ύπνο στις 2.45.

7. Σηκωθείτε ξανά στις 3, όταν χτυπήσει το ξυπνητήρι.

8. Αρχίστε να τραγουδάτε νανουρίσματα στα σκοτεινά μέχρι τις 4 το πρωΐ.

9. Βάλτε το ξυπνητήρι για τις 5 το πρωΐ. Σηκωθείτε μόλις χτυπήσει.

10.Φτιάξτε πρωινό.

Κάντε όλα αυτά για 5 χρόνια. ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ.

Τεστ 4. Ντύσιμο παιδιών

1. Αγοράστε ένα ζωντανό χταπόδι και μια πάνινη τσάντα που κλείνει με κορδόνι.

2. Προσπαθήστε να βάλετε το χταπόδι μέσα στην τσάντα και να την κλείσετε χωρίς να περισσεύει κανένα από τα πλοκάμια του χταποδιού έξω απ' αυτήν.

Διαθέσιμος χρόνος: 5 λεπτά.

Τεστ 5: Αυτοκίνητα

1. Ξεχάστε την BMW. Αγοράστε ένα πρακτικό 5-θυρο με μεγάλο πορτ-μπαγκάζ.

2. Αγοράστε ένα παγωτό χωνάκι σοκολάτα και βάλτε το στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου. Αφήστε το εκεί.

3. Πάρτε ένα νόμισμα και βάλτε το μέσα στο CD player.

4. Πάρτε ένα πακέτο σοκολατένια μπισκότα. Θρυμματίστε τα στο πίσω κάθισμα.

5. Γρατσουνίστε με μια τζουγκράνα κήπου και τις 2 πλευρές του αυτοκινήτου σας.

Τεστ 6: Βόλτες με τα πόδια

1. Περιμένετε.

2. Βγείτε από την εξώπορτα.

3. Ξαναμπείτε μέσα.

4. Βγείτε πάλι.

5. Ξαναμπείτε.

6. Ξαναβγείτε.

7. Κατεβείτε μέχρι την είσοδο της πολυκατοικίας.

8. Ξανανεβείτε πάνω.

9. Ξανακατεβείτε.

10. Προχωρήστε πολύ αργά στο δρόμο για 5 λεπτά.

11. Σταματήστε, εξερευνήστε λεπτομερώς τον δρόμο και απαντήστε σε τουλάχιστον 6 ερωτήσεις για κάθε πατημένη τσίχλα, λερωμένο χαρτομάντηλο ή πεθαμένο έντομο που θα συναντήσετε στο δρόμο σας.

12. Κάντε όπισθεν ακολουθώντας τα βήματά σας.

13. Αρχίστε να ουρλιάζετε πως δεν αντέχετε άλλο μέχρι να βγουν οι γείτονες στα μπαλκόνια και ν' αρχίσουν να σας κοιτάζουν περίεργα.

14. Παρατήστε τα όλα και γυρίστε σπίτι.

Τώρα ίσα που είσαστε έτοιμοι να βγάλετε ένα μικρό παιδάκι περίπατο.

Τεστ 7: Συζητήσεις με παιδιά

Επαναλάβετε ό,τι λέτε για τουλάχιστον 5 φορές.

Τεστ 8: Ψώνια στο σούπερ μάρκετ

1. Πηγαίνετε στο σούπερ μάρκετ και πάρτε μαζί σας ό,τι πιο κοντινό σε παιδί προσχολικής ηλικίας - ένα αγριοκάτσικο είναι μια έξοχη επιλογή. Αν σκοπεύετε να κάνετε περισσότερα από 1 παιδιά, πάρτε περισσότερα αγριοκάτσικα.

2. Κάντε τα ψώνια της εβδομάδας χωρίς ν΄αφήσετε το(-α) αγριοκάτσικο(-α) από τα μάτια σας.

3. Πληρώστε για ο,τιδήποτε φάει ή καταστρέψει το(-α) αγριοκάτσικο(-α).

Μην διανοειθείτε καν να κάνετε παιδιά, πριν καταφέρετε να ολοκληρώσετε αυτό το τεστ με επιτυχία.

Τεστ 9: Τάισμα μικρού παιδιού

1. Πάρτε ένα πεπόνι και αδειάστε από μέσα την σάρκα και τους σπόρους.

2. Κάντε μια μικρή τρύπα στο πλάι.

3. Κρεμάστε το πεπόνι από το ταβάνι και αρχίστε να το κουνάτε πέρα-δώθε.

4. Τώρα πάρτε ένα μπωλ με παπαριασμένα κορν-φλέικς και προσπαθήστε να τα βάλετε μ' ένα κουταλάκι στην τρύπα του πεπονιού που κουνιέται ενώ συγχρόνως προσποιείστε πως είστε αεροπλάνο.

5. Συνεχίστε μέχρι να τελειώσουν τα μισά κορν φλέικς.

6. Ρίξτε τα υπόλοιπα πάνω σας και σιγουρευτείτε πως έχουν πέσει αρκετά και στο πάτωμα.

Τεστ 10:Τηλεόραση

1. Μάθετε όλα τα ονόματα όλων των ηρώων όλων των παιδικών εκπομπών της τηλεόρασης.

2. Μη βλέπετε τίποτε άλλο εκτός από παιδικές εκπομπές και ταινίες για τα επόμενα 5 χρόνια.

Τεστ 11: Ακαταστασία

Αντέχετε την ακαταστασία που κάνουν τα παιδιά ; Για να το ανακαλύψετε:

1. Πασαλείψτε βούτυρο στον καναπέ και μαρμελάδα στις κουρτίνες.

2. Κρύψτε ένα ψάρι πίσω από το στερεοφωνικό και αφήστε το εκεί όλο το καλοκαίρι.

3. Βάλτε τα δάχτυλά σας μέσα στις γλάστρες και μετά σκουπίστε τα στους τοίχους. Καλύψτε τους λεκέδες με κηρομπογιά. Πώς σας φαίνεται ;

4. Αδειάστε στο πάτωμα το περιεχόμενο όλων των ντουλαπιών, συρταριών και κουτιών που έχετε στο σπίτι σας και προχωρήστε στο νο. 5.

5. Σύρετε τυχαία αντικείμενα από το ένα δωμάτιο στο άλλο κι αφήστε τα εκεί.

Τεστ 12: Μακρινά ταξίδια με το αυτοκίνητο

1. Μαγνητοφωνήστε κάποιον να φωνάζει «Μαμάαα» σε τακτά χρονικά διαστήματα. Πολύ σημαντικό: Δεν επιτρέπεται η παύση μεταξύ των «Μαμάαα» να είναι μεγαλύτερη των 4 δευτερολέπτων. Συμπεριλάβετε στην κασέτα σε ανύποπτο χρόνο και κάποιες τσιρίδες έντασης υπερηχητικού τζετ.

2. Παίζετε αυτήν την κασέτα στο αυτοκίνητό σας, όπου κι αν πηγαίνετε για τα επόμενα 4 χρόνια.

Τώρα είστε έτοιμοι να κάνετε ένα ταξίδι με το αυτοκίνητο έχοντας μαζί σας παιδιά.

Τεστ 13: Συζητήσεις με τρίτους

1. Αρχίστε να μιλάτε μ' έναν ενήλικα της επιλογής σας.

2. Ζητήστε από κάποιον να σας τραβάει συνεχώς από την φούστα ή το μανίκι σας ενώ ταυτόχρονα παίζει και η κασέτα με το «Μαμάαα» από το παραπάνω τεστ.

Τώρα είστε έτοιμοι να κάνετε μια συζήτηση με κάποιον ενήλικα ενώ υπάρχει παιδί στο δωμάτιο.

Τεστ 14: Ετοιμάζεστε για τη δουλειά

1. Διαλέξτε μια μέρα που θα έχετε ένα πολύ σημαντικό επαγγελματικό ραντεβού.

2. Ντυθείτε στην τρίχα.

3. Πάρτε μια κούπα κρέμα γάλακτος και προσθέστε 1 κούπα χυμό λεμονιού.

4. Ανακατέψτε.

5. Ρίξτε το μισό μείγμα πάνω στο καλό μεταξωτό σας πουκάμισο.

6. Βρέξτε μια πετσέτα με το υπόλοιπο.

7. Προσπαθήστε να καθαρίσετε το πουκάμισο με την πετσέτα.

8. Μην αλλάξετε ρούχα, δεν έχετε χρόνο.

9. Πηγαίνετε κατευθείαν στην δουλειά.

Αν περάσετε με επιτυχία όλα τα τεστ, είστε έτοιμοι να κάνετε παιδιά. Καλή Διασκέδαση !!!»


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έγινα ρεζίλι!!!Είμαι στο γραφείο κ το διάβασα κ έλιωσα στο γέλιο!!!Δεν υπάρχει λέμε!Καλά δεν είναι τόσο τραγικά αλλά κ μόνο ο τρόπος που το έγραψε μ'έκανε κ έλιωσα!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα γιορτάζει κ ο αντρούλης μου κ η μανούλα μου!!!Να χαιρόμαστε τους Δημήτρηδες κ τις Δημητρούλες!!!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

να τους χαίρεσαι και τους 2 swanocean!

αλήθεια τώρα που λεμε για γιορτές

τι σκέφτεστε να κάνετε στα 2α γενέθλια των παιδιών σας?

έχουμε και κρίση βέβαια αλλά τα γενέθλια είναι γενέθλια

λέω να μην καλέσω πάρα πολύ κόσμο αλλά μου έχει μπεί η ιδέα

να φέρω κάποιον animateur να ψυχαγωγήσει τα παιδάκια

να τα ρίξω εκεί τα λεφτά δηλαδή

πέρυσι είχα καλέσει πολύ κόσμο και γινόταν τέτοιος πανικός που

ούτε μουσική βάλαμε ούτε χωράγαμε...

αλήθεια εσείς τι λέτε? είναι και πιο μεγάλος τώρα και καταλαβαίνει

περισσότερα...σβήνει και το κεράκι....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...