Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Για τον Παναγιωτη δε νομιζω οτι υπαρχει πιο ωραιο δωρο....να το βγαλουμε ετσι χαχαχαχα βιαζεται!!!

Παντος με 3 αντρες στο σπιτι νομιζω η καλυτερη σου.... ποιος θα τολμησει να σε πειραξει!!!

λοιπον εμεις ακομα που δεν ξερουμε ακομα αλλα, αν ειναι κοριτσακι πρεπει να ανταλαξουμε μυστικα για το τριτο γιατι ο Παναγιωτης θελει τοσοοοοοο πολυ αγορι που τολμω να πω οτι με εχει αγχωσει!!!

Καλά να γεννηθούν τα παιδάκια μας κι ας είναι ό,τι να'ναι...

Να σας ρωτήσω, αν συμβαίνει και σε εσάς. Αισθάνεστε καμιά φορά ότι τα μικρά μας είναι σαν να έχουν πιεί φραπέ; Μα που τη βρίσκουν τόση ενέργεια ώρες, ώρες αναρωτιέμαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ετσι ειναι Βαγια μου μονο γερα παιδακια να ειναι!!!!

Χαχαχαχαχα ναι ετσι ακριβως σαν να εχουν πιει φραπε... θα σου πω τι μου κανει τωρα: εχει παει στο καλαθι με τα ρουχα και αδειαζει τα ρουχα της απο το δικο της καλαθι στο δικο μας και λεει βαζω πλυντηριο!!

εγω αφου τις το ειπα 2-3 φορες και τελικα δεν αντεξα αλλο λεω ας τη τι ας το κανει και σα να μην εφτανε αυτο αρχιζε να βγαζει και τα ρουχα της και τα εβαζε απλυτα και μιλαμε οτι ξυπνησε στις 7 και εχει σπασει ρεκορ σκανδαλιας!!!!!

την Καλημερα μου σε ολες τις κουκλες.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φραπέ?Κ πολύ χειρότερα!Ο δικός μου βάζει κάθε μέρα πλυντήριο...εννοείται τον αφήνω γιατί τότε είναι ήσυχος.Σήμερα ανακάλυψε ένα παιχνιδάκι ρομπότ που κορίτσια κάνει τέτοιο σαματά που πραγματικά μου ήρθε να το πετάξω από το μπαλκόνι!!!

Κ ο μικρός ξετρελάθηκε κ έπαιζε μ'αυτό...ευτυχώς μετά του είπα πάμε βόλτα κ το ξέχασε σπίτι αλλιώς θα ούρλιαζα!!!!!Ποιος άκαρδος άνθρωπος επινοεί τέτοια θορυβώδη παιχνίδια?Χάθηκαν αυτά με τα τραγουδάκια κ τα ζωάκια?Εννοείται πως το έκρυψα τώρα που κοιμήθηκε...δε θα το αντέξω κ 2η μέρα!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean κι εμάς μας είχαν φέρει πριν 3 μήνες περίπου ένα ελικοπτεράκι που κάνει έναν αντίστοιχο "μελωδικό" θόρυβο και με το που του το έδωσαν του έπεσε από τα χέρια και σταμάτησει να "λαλάει". Χαρά και ανακούφιση η μάνα. Έλα μου ντε όμως που προχθές του ξανάπεσε και άρχισε πάλι τη φασαρία. Γκρρρρρρρρρρρρρρρ!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε άλλο παιχνίδι τώρα...μία μυγοσκοτώστρα κ την κοπανάει στο τραπέζι...μα πόσα να κρύψω πια η μάνα?Κ όχι τίποτα άλλο αλλά σήμερα ειδικά τα νεύρα μου ήταν κρόσια...ορμόνες?παίζει...το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν την πάλευα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου γλυκα που ειστε δεν ειμαι καθολου!!!

με βαση την τελευταια περιοδο ειμαι 6 εβδ + 3 ημ στον υπερηχο φαινομαι να ειμαι 5 εβδ + 1 ημ αλλα εμβρυο ακομα δεν βλεπουμε!!!

ο γιατρος με εστειλε για μια χορικη ακομα της οποιας τα αποτελεσματα θα τα παρω αυριο το απογευμα:(

και απλα ελπιζω οτι την αλλη εβδομαδα θα δουμε εμβρυο...

αλλιως ξερετε την εξελιξη..... εχω γινει ρακος με την ιδεα δεν θα το αντεξω!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θετικη σκεψη ναι γλυκια μου Βαγια αλλα πλεον δεν αλλαζει τιποτα... σημερα θα παω στο γιατρο να δουμε τι κανουμε τωρα, ο γιατρος λεει ητανε λαχνος με ποσοστα επιτυχιας 3% και εμεις απλα τον τραβηξαμε 2 στα 2 επρεπε να παρω λαχειο!!!!!!!!!

μπορει αν θελω να κανω αλλα 10 παιδια και να μην ξανασυμβει, απο τη στιγμη που εχω τη Γωγω αποκλειονται πολλα οργανικα αιτια που προκαλουν αποβολλες, εκτος απο τοξοπλασμα, ουρεοπλασμα και κατι τετοια αλλα δεν ειναι αυτα μαλλον γιατι ειχα ξεκινησει ηδη να κανω εξετασεις.... αν εχετε κατι ακουσει ή εχετε κατι στο μυαλο σας πειτε το μπορει να με βοηθησετε.....

ειμαι πολυ πεσμενη ανησυχω κιόλας γιατι μαλλον αυτη η κατασταση ειναι καμια 15 μερες με βαση την τελευταια χοριακη.. θελω να τελειωνουμε.... αυτα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Margioula μου βλέπω τα μυνήματα σου αυτές τις μέρες αλλά δεν είχα να σου

γράψω κάτι παρήγορο γιατί το πέρασα κι εγώ και δεν έβρισκα κάτι να πώ ούτε σε μένα...τίποτα δεν μπορούσε να με παρηγορήσει

λυπάμαι πολύ, και τσαντίζομαι πλέον πάρα πολύ όταν διαβάζω τέτοια...γιατί να συμβαίνουν?

το μόνο θα σου πώ και έπεισα και τον εαυτό μου να το πιστεύω είναι ότι όλα

γίνονται για κάποιο λόγο...

που εμείς δεν γνωρίζουμε και μπορεί και να μην καταλάβουμε ποτέ


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Margioula μακάρι να πάνε όλα καλά!Δεν το έχω περάσει αλλά το μόνο που θα πω είναι κουράγιο όσο δύσκολο κ αν είναι.Σίγουρα όλα γίνονται για κάποιο λόγο!

Εμείς τα γνωστά μας εδώ,έβγαλα ένα κυστίδιο που είχα στο κεφάλι μου τίποτα το ανησυχητικό κ είχα ένα φιόγκο-γάζα στο κεφάλι μου!Από την μία ήταν αστείο.Τώρα το έβγαλα επιτέλους κ μπορώ κ κοιμάμαι κανονικά.Κ το σ/κ θα πάω με τον μικρό στο χωριό στην Καρδίτσα να πάρουμε καθαρό αέρα μιας κ έχει ακόμα καλό καιρό!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι μου θετική σκέψη και κουράγιο.Τίποτα από τα δύο δεν σου φαίνεται εφικτό τώρα , το ξέρω.Μήπως να πας να πάρεις τη γνώμη και κανενός αλλού γιατρού;

Swanocean συντοπίτισσα καλά να περάσετε.Καρδίτσα εσείς Τρικαλα εμείς:-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μεχρι την Πεμπτη δεν γινει αυτοματη αποβολη που το προτιμαμε θα παω για αποξεση...

Οταν τελειωσει ολο αυτο θα κανω εξετασεις για να δουμε αν δεν πασχω απο καποιο αυτοανοσο πχ. λυκο...

αλλιως θα ενοχοποιησουμε το θηλασμο γιατι ειχα πολυ εντονες συσπασεις κατα την διαρκεια του θηλασμου.... και αν ολα βγουνε καλα τοτε σε 2-3 μηνες θα ξανα ξεκινησουμε προσπαθειες με φοβο Κυριου βεβαια!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Τι κάνουν τα μικρά σας;

Margioula πολύ λυπάμαι γι αυτήν την εξέλιξη.Μακάρι να βρείτε τι είναι αυτό που ευθύνεται και να το αντιμετωπίσετε.

Ο γιόκας μου μεγαλώνει και θεριεύει.Κάνουμε πάρα μα πάρα πολλά παιχνίδια μαζί,καταλαβαίνει όλα όσα του λέω,αλλά ακόμα δεν μιλάει.Λεει μόνο τα δικά του και αυτό,ενώ πριν δεν με ανησυχούσε,τώρα έχει αρχίσει να με απασχολεί.Ο παιδίατρος εξακολουθεί να μου λέει ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Ελπίζω να μιλήσει γρήγορα για να μου φύγει αυτό το άγχος.

Με το θεμα του φαγητού έχουμε κάνει μεγάλη πρόοδο,δοκιμάζει όλο και περισσότερα φαγητα.Με τα φρούτα-λαχανικά έχουμε ενα θεματάκι,ενώ πρώτα τα έτρωγε όλα,αλλά πιστεύω ότι είναι φάση και θα περάσει.

Το κακό είναι ότι δεν μπαίνει με τίποτα σε κάποιο πρόγραμμα ύπνου.

Κάποιες φορές δεν κοιμάται στη διάρκεια της ημερας και το βράδυ πέφτει για ύπνο νωρίς,αλλά ξυπνά σχετικά νωρίς,έχοντας ξεκουραστεί αρκετά και αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα

Οταν κοιμάται το μεσημέρι,αργεί πολύ να κοιμηθεί το βράδυ.

Τα δικά σας παιδάκια έχουν μπει σε πρόγραμμα;

Τι παιχνίδια τους αρέσουν να παίζετε;

Λένε λεξούλες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Βάγια μου ήταν ωραία η εξοχή!Ο μικρός είχε χαρεί τόσο πολύ που ούρλιαζε όλη μέρα κ χοροπηδούσε!Φυσικά ξέκανε εμάς,μιλάμε για τρελή κούραση.Περίμενα κ τους Ρώσους κ όπως καταλαβαίνετε ψυχολογία κ νεύρα τεταμένα...

Τουλάχιστον ο μικρός το ευχαριστήθηκε!

Margioula μου κ μόνο που σκέφτεστε να προσπαθήσετε σε 2-3 μήνες είναι θετικό.Θα κάνετε όλες τις εξετάσεις κ θα βρείτε το γιατί.Αν κ θα συμφωνήσω με την velissa μήπως να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη?Κ οι γιατροί άνθρωποι είναι κ μπορεί να τους ξεφύγει κάτι όχι επίτηδες,άθελα τους.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Περιστεράκι ούτε εμείς λέμε λεξούλες μόνο μαμά,μπαμπά,μπαμ κ όταν νευριάζει αρχίζει τα ντατανταταντα.Τι λέει μόνο αυτός ξέρει.Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι γιατί αγοράκια είναι κ αργούν συνήθως.Μιας φίλης ο μικρός της μίλησε σχεδόν 3 χρονών.Κ εγώ θα ήθελα να μιλήσει αλλά όταν αρχίζει τα ντατανταντα λέω από μέσα μου ότι άπαξ κ μιλήσει αυτός θα μας σούρει ότι έχει κ δεν έχει χαχαχαχαχαχα.Παιχνιδάκια τώρα παίζουμε πολύ κρυφτό κ κυνηγητό.Του αρέσει επίσης να κάθεται μαζί μου κ να φτιάχνουμε γλυκάκια!Ή αν πλένω στην κουζίνα παίρνει ένα μικρό κουζινάκι κ μαγειρεύει εκεί!Λέτε να γίνει σεφ χαχαχαχαχα

Στον ύπνο κοιμάται κανονικά από 3 μηνών ήμουν πολύυυυυυυυ τυχερή σ'αυτό,το μόνο θέμα που έχω τώρα είναι ότι πρέπει να ξαπλώνω δίπλα του στο πάτωμα (βάζω πάπλωμα αλλιώς μέση γιοκ) μέχρι να κοιμηθεί κ μετά φεύγω.Μπορεί να ξυπνήσει το βράδυ θα κλάψει λιγάκι αλλά θα ξανακοιμηθεί μόνος του.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...