Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έτσι πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και θα πάνε όλα τέλεια!!

Εγώ συνεχίζω και τρώω όλο το σπίτι σήμερα...χαχαχα

σιγα να εχετε και σκεπη να κοιμηθειτε!μην ξαπλωνετε και βλεπετε τα αστερια!!χαχαχα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα θα το προσπαθήσω σκληρά..

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι επειδή ξεκινάω με κάποια κιλά παραπάνω προσπαθώ όσο μπορώ να κρατηθώ.. Καμία καλή διατροφή για έγκυες έχετε;;


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια λιγο χαλαρωσα και ειπα να σας πω τα νεα μου:

λοιπον ο αντρας μου εχει φαγωθει να το πουμε στους δικους του για να χαρουνε επειδη το τελευταιο καιρο εχουν στεναχωρηθει με τα αδελφια του(μεγαληηη ιστοριααα).παμε λοιπον και το λεμε ηταν η πεθερα μου και ο αδελφος του με την συνυφαδα μου.Και ενω εγραφα την λιστα για το σουπερ μαρκετ γυρναει και λέει ο καλος μου τελείωσες?ναι λεω .Ωραια συμπληρωσε και Pampers! και του απανταω σε 8 μηνες αυτα!η πεθερα μου ανεπαφη!την κοιταει και της λεει η Μαρια ειναι εγκυος μαμα..η απαντηση:??? ε και εσενα να τρεμει ο "ποπος"σου (και καλα απο τα εξοδα)!!!

σοκ παγωμαρα !πεταγετε ο κουνιαδος μου και λεει αντε με το καλο παιδια!!και η συνυφαδα μου συγκινημενη μου πιανει την κοιλια και λεει αχ τι ωραια ενα μωρακι μπραβο!

μετανιωσα την ωρα και στιγμη που το ειπα!αληθεια σας το λεω το μετανιωσα!!!

απο εδω περα τιποτα δεν θα ξερουν!ουτε καν ποσο ειμαι!

δεν ξερω αν εσεις το εχετε πει αλλα κοριτσια με φειδω και προσοχη!!

και το βραδυ με επιασε κολικος του εντερου για μια ωρα και παρολιγο να καταληξω νοσοκομειο..........

αυτα απο μενα!

Εγω δεν το εχω πει πουθενα, μονο η μαμα μου, η κολλητη μου και αναγκαστικα στην δουλεια απο την πρωτη στιγμη γιατι επρεπε να προσεχω, να μην σηκωνω βαρη κτλ.

Τι μου θυμισες..... Τα πεθερικα μου στην 2η εγκυμοσυνη τους ειχα πει να μην το πουν πουθενα γιατι ειχα ηδη μια αποβολη στο ιστορικο μου και ειχα αποκολληση και αιμορραγια. Και αυτοι το ειπαν σε ολο το σοι " Η νυφη μας ειναι εγκυος αλλα δεν θελει να το λεμε!!!! :roll:

Και οταν απεβαλα η πεθερα μου μου εριχνε ευθυνες οτι φταιει η φυση της δουλειας μου που απεβαλα και ο πεθερος μου οτι να του κανω την χαρη την επομενη φορα να ακουω τις οδηγιες του γιατρου και να μην κανω του κεφαλιου μου γιατι αυτα κανω και φταιω που απεβαλα! :roll:

Ειχα τα ψυχολογικα μου ειχα και τα ΖΩΑ να μου ριχνουν ευθυνες.....

Γι΄αυτο την 3η φορα δεν εμαθαν τιποτα και αυτη τη φορα εαν ολα πανε καλα θα το ανακοινωσουμε μετα την αυχενικη διαφανεια. Και απο τωρα σκεφτομαι τις αηδιες που ακουσουν τα αυτια μου, για ποιο λογο δεν μας το ειπατε, γιατι το ηξερε η μαμα σου και του κοσμου τις υποδειξεις που θα μου ανεβασουν την πιεση!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω πει πουθενα, μονο η μαμα μου, η κολλητη μου και αναγκαστικα στην δουλεια απο την πρωτη στιγμη γιατι επρεπε να προσεχω, να μην σηκωνω βαρη κτλ.

Τι μου θυμισες..... Τα πεθερικα μου στην 2η εγκυμοσυνη τους ειχα πει να μην το πουν πουθενα γιατι ειχα ηδη μια αποβολη στο ιστορικο μου και ειχα αποκολληση και αιμορραγια. Και αυτοι το ειπαν σε ολο το σοι " Η νυφη μας ειναι εγκυος αλλα δεν θελει να το λεμε!!!! :roll:

Και οταν απεβαλα η πεθερα μου μου εριχνε ευθυνες οτι φταιει η φυση της δουλειας μου που απεβαλα και ο πεθερος μου οτι να του κανω την χαρη την επομενη φορα να ακουω τις οδηγιες του γιατρου και να μην κανω του κεφαλιου μου γιατι αυτα κανω και φταιω που απεβαλα! :roll:

Ειχα τα ψυχολογικα μου ειχα και τα ΖΩΑ να μου ριχνουν ευθυνες.....

Γι΄αυτο την 3η φορα δεν εμαθαν τιποτα και αυτη τη φορα εαν ολα πανε καλα θα το ανακοινωσουμε μετα την αυχενικη διαφανεια. Και απο τωρα σκεφτομαι τις αηδιες που ακουσουν τα αυτια μου, για ποιο λογο δεν μας το ειπατε, γιατι το ηξερε η μαμα σου και του κοσμου τις υποδειξεις που θα μου ανεβασουν την πιεση!

ναι αυτα δεν τα μπορω η αληθεια ειναι αυτη christy!!

αλλα τι να πεις??κανε εσυ οπως νιωθεις!

τι δουλεια κανεις και εχει βαρη ??

εγω γραμματεας ειμαι αλλα δουλευω πρωι -απογευμα καθε μερα και εχω μονο αγχος και κουραση βεβαια αλλα καθομαι σε γραφειο τουλαχιστον...αν και το εχω μονη μου ολο το γραφειο εχω πει οτι την στιγμη που δω οτι δεν μπορω σταματαω..

δεν θα σκασω κιολας!

α και η πεθερα με πηρε τηλ και μου ζητησε συγνωμη νομιζε οτι της καναμε πλακα δεν καταλαβε και μου ευχηθηκε τα καλυτερα και οτι δεν θα πει και πουθενα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Christy28 ΠΗΤ 6/12

Angelikig ΠΗΤ 9/12

baila ΠΗΤ 23/12

dsunny ΠΗΤ 25/12

annia ΠΗΤ 26/12 (Ο ΘΡΥΛΟΣ)

flosummer ΠΗΤ 24/12

melenia21 ΠΗΤ 31/12 (σύμφωνα με το internet) Μητέρα

mariaefi ΠΗΤ ???Μολις μαθω θα σας πω! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

δυστυχως μια θεση αδειασε....blue_velvet να εισαι δυνατη!σε σκεφτομαστε και συντομα ευχομαι να ακουσουμε ευχαριστα !!!

Link to comment
Share on other sites

Christy28 ΠΗΤ 6/12

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ

baila ΠΗΤ 23/12

dsunny ΠΗΤ 25/12

annia ΠΗΤ 26/12 (Ο ΘΡΥΛΟΣ)

flosummer ΠΗΤ 24/12

melenia21 ΠΗΤ 31/12 (σύμφωνα με το internet) Μητέρα

mariaefi ΠΗΤ ???Μολις μαθω θα σας πω! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

δυστυχως μια θεση αδειασε....blue_velvet να εισαι δυνατη!σε σκεφτομαστε και συντομα ευχομαι να ακουσουμε ευχαριστα !!!

Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ...το έχω περάσει στο παρελθόν και ξέρω πολύ καλά πόσο πονάει ....κουράγιο κοπέλα μου και με το καλό να ξανάερθεις θα σε περιμένουμε!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Christy28 ΠΗΤ 6/12

Angelikig ΠΗΤ 9/12 Μητέρα

baila ΠΗΤ 23/12

BLUE_VELVET ΠΗΤ 25/12

dsunny ΠΗΤ 25/12

annia ΠΗΤ 26/12 (Ο ΘΡΥΛΟΣ)

flosummer ΠΗΤ 24/12

melenia21 ΠΗΤ 31/12 (σύμφωνα με το internet) Μητέρα

mariaefi ΠΗΤ ???Μολις μαθω θα σας πω! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

Έγραψα κ εγώ..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να σας πω και τα τελευταία νέα μας.. Προχθές το πρωί είδα πάλι αυτά τα καφέ ενώ είχαν εξαφανιστεί κάποιες μέρες..θορυβήθηκα αλλά είπα να περιμένω να δω..χθες το πρωί πάλι τα ίδια οπότε μίλησα και με την μαία μου η οποία μου είπε να πάω στο Μητέρα χθες, μιας και δεν είχε ιατρείο να κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε που βρισκόμαστε…

Περιττό να σας πω ότι μέχρι να πάω εκεί και να δω το λουκουμαδάκι μου η ψυχή μου είχε πάει στην Κούλουρη που λένε.. Έλα όμως που το καρδουλάκι μου μεγάλωσε πάραααααααα πολύυυυυυυυυυ μέσα σε μια εβδομάδα!!! Πραγματικά βρε κορίτσια είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα μεγαλώνουν…Την προηγούμενη φορά ήταν ένα φασολάκι και τώρα έχει σχήμα μωρού…!! Εντωμεταξύ η καρδούλα του χτυπούσε πολύ δυνατά με 170 παλμούς ενώ την προηγούμενη εβδομάδα με 136 και ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ μαχητική!! Χιχιιχιχ και εγώ από εκείνη την ώρα καμαρώνω σαν την παλαβή!!! Τώρα σε σχέση με την αποκόλληση δυστυχώς μεγάλωσε από την προηγούμενη φορά επίσης οπότε τέλος η δουλειά τουλάχιστον για μια εβδομάδα και μετά από επανεξέταση θα δούμε τι θα γίνει. Επίσης μου αύξησε τα ultrogestan από 1 κάθε 8ωρο σε 2 και τα trofocard από 1 κάθε μέρα σε 1 κάθε 8ωρο.. Εννοείται ότι δεν πρέπει να κάνω τίποτα να είμαι ξαπλωμένη και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και όλα θα πάνε καλά αλλά φυσικά αν ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου. Ο γενετιστής που μου έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι έχει δει πολύ μεγαλύτερες αποκολλήσεις από την δική μου που όμως πήγε πολύ καλά και αυτό μου έδωσε ελπίδες. Αν κάποιο κοριτσάκι έχει εμπειρία με την αποκόλληση ας μου δώσει τα φώτα της!! Φιλάκια πολλά και από τους δυο μας σε όλες σας J


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου

blue_velvet αν και δεν ξερω τι συνεβη κοριτσι μου λυπαμαι πολυ. Κουραγιο και σου ευχομαι συντομα με ενα μωρακι...

Angelikig δεν ξερω πολλα απο αποκολησεις προσωπικα αλλα εχω πολλες περιπτωσεις φιλων και γνωστων που με σοβαρες αποκολησεις καταφεραν και γεννησαν υγιεστατα μωρακια.....Σου ευχομαι το καλυτερο μεσα απο την καρδια μου.....

κατσε στο κρεβατι και χαλαρωσε....

Εγω (αν ολα πανε καλα) θα γεννησω στο λητω. Αν μπορει καποια ασ μου πει πως μπορω να γραφω στη λιστα γιατι δεν θερω πως να το κανω.

Ευχαριστω και πολλα φιλακια


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

καλη μου φιλεναδα!

εχεις μεσα σου 2 δυνατες ψυχες:την δικη σου και του μωρου σου!!

κατσε ξαπλα και 1 και 2 εβδομαδες και ολα θα πανε περιφημα......!!!!!!!!!!!!!

οσο για την αποκολληση δεν εχω δικη μου εμπειρια αλλα μιας φιλης με μεγαλη αποκολληση και 1 μηνα ξαπλα και ολα πηγαν τελεια η κορη της ειναι 6 ετων!!

σε φιλω γλυκα!!

Link to comment
Share on other sites

Christy28 ΠΗΤ 6/12

Angelikig ΠΗΤ 9/12 Μητέρα

baila ΠΗΤ 23/12

BLUE_VELVET ΠΗΤ 25/12

dsunny ΠΗΤ 25/12

annia ΠΗΤ 26/12 (Ο ΘΡΥΛΟΣ)

flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩ

melenia21 ΠΗΤ 31/12 (σύμφωνα με το internet) Μητέρα

mariaefi ΠΗΤ ???Μολις μαθω θα σας πω! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

ΕΓΙΝΕ!για να το κανετε απλα παιρνετε την λιστα με αντιγραφη και επικολληση στο νεο μυνημα και κανετε οτι διορθωση θελετε!

εγω καλα το στηθος δεν μπορω να το ακουνοησω αλλα δεν με νοιζει καθολου να παει καλα μονο και τιποτα αλλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...