Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα γιό 14 μηνών και σήμερα με μια μέρα καθυστέρηση έμαθα οτι είμαι έγκυος με χοριακή 133, 4+1 εβδομάδων. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί πριν 2 μήνες είχα βιοχημική κύηση και φοβάμαι μην πάθω πάλι τα ίδια... Ελπίζω όμως τώρα να πάνε όλα καλά! Έχω ΤΕΡ 12-11-2014 και ΠΗΤ 19-8-2015. Βέβαια με βλέπω να γεννάω νωρίτερα γιατί και στον 1ο έκανα καισαρική λόγω ενδομήτριας υπολειπόμενης ανάπτυξης και χαμηλών παλμών και μείναμε και 3 βδομάδες στην ΜΕΝΝ με ταχύπνοια...Τουλάχιστον είμαι ευτυχής γιατί θηλάζω ακόμη το γιό μου κι ελπίζω μόλις γεννηθεί το δεύτερο ή τα δεύτερα :)να τα θηλάζω μαζί!!! Θα ήθελα πολύ να πάω για VBAC αλλά δεν νομίζω να το δεχτεί ο γιατρός μου και κωλώνω να πάω σε άλλον γιατί αυτός με πρόσεξε πολύ στην 1η εγκυμοσύνη. Θέλω πολύ ένα δεύτερο μπεμπέ και δυο μη σας πω τρελαίνομαι στην ιδέα των διδύμων!!!! Το Σάββατο θα ξανακάνω χοριακή και στα τέλη της άλλης βδομάδας θα πάω μάλλον για υπέρηχο. Α είμαι δημόσιος υπάλληλος και είμαι ακόμη σε άδεια λόγω του 1ου μωρού κι ελπίζω ν' αργήσω πολύυυ να ξαναπάω στη δουλειά. 'Όσες κάνατε χοριακή πόσο είχατε;;; Την πρώτη φορά είχα μόνο 45 και μετά από 2 μέρες 79 και με έτρωγε ότι κάτι δεν πάει καλά. Τώρα από συμπτώματα έχω αρκετή ναυτία υπνηλία κούραση φούσκωμα πόνο στη μέση και πολλά αέρια... Αφού ήμουν σίγουρη δέκα μέρες πριν για την εγκυμοσύνη. Σας έπρηξα;;;; Σορυ για το σεντόνι αλλά κοιμάται ο μικρός και βρήκα ευκαιρία να σερφάρω !! Επίσης είμαι 31 ετών και 56 κιλά 1.53. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 57 έφτασα 69 και πήγα 53 σ' ε΄να χρόνο λόγω αποκλειστικού θηλασμού και αποχής από γαλακτοκομικά και αυγά λόγω αλλεργιών του μικρού. Μόλις άρχισα να τρώω γαλακτοκομικά (αυγά δεν τρώω ακόμη) δηλαδή ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ πήρα 3 κιλά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:Αυτά για σήμερα περιμένω τις απαντήσεις σας κι ελπίζω να συνεχίσουμε όλες μέχρι τέλους!!!!:P

6 μερες εμεινε και μενα ο μικρος μου στην μοναδα λογω ταχυπνοιας και σαχαρωδη διαβητη κυησεως

κοριτσια τι κιλα ειναι αυτα ειμαι η μονη νταρνανα μου φαινεται??? με υψος 1,60 83 κιλα :roll::( μην μιλατε καθολου μια χαρα ειστε ολες!!!!! και εγω μαλλον 20 ιουλιου θα γεννησω,ειναι νωρις κοριτσια δυστυχως για VBAC Συνηθως πρεπει να εχουν περασει πανω απο 3 χρονια παο την τελευταια καισαρικη αλλα και παλι λιγοι γιατροι ρισκαρουν! σημασια εχει να φερουμε στον κοσμο γερα παιδια ο τροπος 1 ιδεα ειναι! :mrgreen::mrgreen:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα πάω εγώ γιατι αυτός εχει σαφώς πολύ καλύτερη δουλειά από μένα. Αυτό αποφασίσαμε αφού τα βάλμε όλα κάτω και το σκεφτήκαμε. Θα ερθει λίγο η μαμά μου τον πρώτο καιρό, και ούτε και πάρα πολύ, κανα δυο βδομάδες το πολύ. Με το που φύγει θα πάρει ο καλός μου μερικούς μήνες άδεια ανατροφής τέκνου και μια χαρά. Βοήθεια δεν θα έχουμε, θα είναι δύσκολα φαντάζομαι αλλά δεν πειράζει, αρκεί να είμαστε καλά και να είναι το νινάκι υγιές.

Και μόλις γυρίσαμε από το γιατρό! Σάκο είδαμε, σποράκι όχι! Aλλά ήταν μέσα στη μήτρα και όλα φαίνονται μια χαρά!! Oλη την ώρα κοιταω την εικόνα του υπερήχου, απίστευτο..

Ολα καλα λοιπον!!! μπραβο κοριτσι μας!! αντε να παμε και οι υπολοιπες! :mrgreen:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015!

  • Crochetmania 5-8/8
  • November rain 9/8
  • Marouskaki 10/8
  • Love is in the air 12/8
  • Evangelia_kapa 13/8
  • Vagelio 19/8

Καλώς μας ήρθες κι εσύ vagelio και με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου (ή και τρίτο, χαχα!). Όσο διάβαζα την ιστορία σου έλεγα πωπω, σαν κι εμένα, κι εμείς είχαμε γαστροοισοφαγική και ενώ ξεκίνησα 55 κιλά την τρίτη εγκυμοσύνη έφτασα όταν ήταν 6 μηνών το μωρό τα 50 αφού δεν έτρωγα τίποτα ανθυγιεινό λόγω ΓΟΠ και θηλασμού.Να θηλάσεις όσο μπορέσεις, είσαι και σπίτι, ό,τι καλύτερο για το μικράκι σου!:D:D:D

Στην άλλη evangelia τώρα...μπράβο για το σακουλάκι που είδατε, άντε και στην καρδούλα σας τώρα...ρε σεις, να σας πω, θα γεννήσει καμιά Αύγουστο ή λόγω της καισαρικής σας θα μείνω μόνη να ξαραχνιάζω??? :tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

vagelio καλως ήρθες! Εγώ είμαι καινούρια στην παρέα των μελλουσων μαμάδων και πολλά από όσα είπες δεν τα κατάλαβα, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά, να σου έρθουν όλα όπως θες και οπως τα φαντάζεσαι. Παρεμπιπτόντως, κι εγώ έχω μειώσει πολύ τα γαλακτοκομικά, να ξέρεις έχει πολλά υποκατάστατα όπως γάλα αμυγδάλου που είναι ωραιότατο και θρεπτικότατο.

Κορίτσια ανακάλυψα το πρώτο μου σύμπτωμα. Εχω αυπνίες. Στην αρχή νόμιζα οτι είναι από τη χαρά μου που είμαι έγκυος, αλλά τρίτο βράδυ χθες που το μάτι ήταν γαρίδα. Τι γίνεται, εγώ νόμιζα ότι οι εγκυούλες εχουν υπνηλία. Είμαι η μόνη ανάποδη ή το έχει πάθει και καμιά άλλη, εσείς που είστε πιο έμπειρες;


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

vagelio καλως ήρθες! Εγώ είμαι καινούρια στην παρέα των μελλουσων μαμάδων και πολλά από όσα είπες δεν τα κατάλαβα, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά, να σου έρθουν όλα όπως θες και οπως τα φαντάζεσαι. Παρεμπιπτόντως, κι εγώ έχω μειώσει πολύ τα γαλακτοκομικά, να ξέρεις έχει πολλά υποκατάστατα όπως γάλα αμυγδάλου που είναι ωραιότατο και θρεπτικότατο.

Κορίτσια ανακάλυψα το πρώτο μου σύμπτωμα. Εχω αυπνίες. Στην αρχή νόμιζα οτι είναι από τη χαρά μου που είμαι έγκυος, αλλά τρίτο βράδυ χθες που το μάτι ήταν γαρίδα. Τι γίνεται, εγώ νόμιζα ότι οι εγκυούλες εχουν υπνηλία. Είμαι η μόνη ανάποδη ή το έχει πάθει και καμιά άλλη, εσείς που είστε πιο έμπειρες;

Χαχα, να σου πω το κουφό?Αίσθημα κούρασης όλη μέρα και αυπνία το βράδυ!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Σηκώνομαι στις 2 κάθε βράδυ να βάλω το μικρό να κάνει τσίσα και μετά θα κοιμηθώ στην καλή περίπτωση κατά τις 2.30 στην κακή περίπτωση κατά τις 4!!Όπου σηκώνομαι, συμμαζεύω το σπίτι κλπ!Στις 6 πρέπει να σηκωθώ για τη δουλειά, οπότε φαντάσου!Πού το πουλάνε αυτό το γάλα αμυγδάλου καλέ?Εγώ νηστεύω και τα έχω κόψει όλα πλην ολίγου τυρακίου....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα, να σου πω το κουφό?Αίσθημα κούρασης όλη μέρα και αυπνία το βράδυ!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Σηκώνομαι στις 2 κάθε βράδυ να βάλω το μικρό να κάνει τσίσα και μετά θα κοιμηθώ στην καλή περίπτωση κατά τις 2.30 στην κακή περίπτωση κατά τις 4!!Όπου σηκώνομαι, συμμαζεύω το σπίτι κλπ!Στις 6 πρέπει να σηκωθώ για τη δουλειά, οπότε φαντάσου!Πού το πουλάνε αυτό το γάλα αμυγδάλου καλέ?Εγώ νηστεύω και τα έχω κόψει όλα πλην ολίγου τυρακίου....

Εχει γούστο να μην μπορούμε να κοιμηθούμε! Εσύ έχεις και παιδιά, τον χρειάζεσαι τον ύπνο ακομα περισσότερο για να αντέξεις.

Γάλα αμυγδάλου πουλάνε στα περισσότερα σουπέρ μάρκετ (Εγώ το βρίσκω στο carefour), και είναι στα ψυγεία με τα γάλατα, εκεί που έχει τα ειδικά δηλ χωρίς λακτόζη, με έξτρα ασβέστιο κλπ. Έχει και φουντουκιού, και ρυζιού, και σόγιας και κακάο! Tο πιο θρεπτικό όμως ειναι του αμυγδάλου, έχει και πολύ ασβέστιο. Και λίγες θερμίδες! Για όποια νηστεύει ή έχει αλλεργίες και δυσανεξία είναι σωτήριο.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει γούστο να μην μπορούμε να κοιμηθούμε! Εσύ έχεις και παιδιά, τον χρειάζεσαι τον ύπνο ακομα περισσότερο για να αντέξεις.

Γάλα αμυγδάλου πουλάνε στα περισσότερα σουπέρ μάρκετ (Εγώ το βρίσκω στο carefour), και είναι στα ψυγεία με τα γάλατα, εκεί που έχει τα ειδικά δηλ χωρίς λακτόζη, με έξτρα ασβέστιο κλπ. Έχει και φουντουκιού, και ρυζιού, και σόγιας και κακάο! Tο πιο θρεπτικό όμως ειναι του αμυγδάλου, έχει και πολύ ασβέστιο. Και λίγες θερμίδες! Για όποια νηστεύει ή έχει αλλεργίες και δυσανεξία είναι σωτήριο.

Eυχαριστώ, θα το ψάξω, κορίτσι!Να κοιμάσαι μες στη μέρα αν μπορείς τουλάχιστον ε!Μη βρυκολακιάσεις ως τον 9ο χαχα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!! είναι ενδομήτριο..!!! και αχνοφαίνεται το σποράκι!!!!μου έδωσε ραντεβού τέλος του μήνα για την καρδούλα!!!!!

ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει......!!!!

evangelia_kapa στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν κοιμηθηκα βράδυ....ήξερα όλα τα προγράμματα της τηλεόρασης..(σε αυτή λέω να βάλω nova!!)..9 μήνες άυπνη!!!! ήρθε και η μικρη και με αποτελείωσε...αλλους 12 μήνες αυπνίας!!!

ακόμα δεν έχω κοιμηθεί........ανυπομονώ για τη στιγμή που θα γύρω και δεν θα ακούω τπτ!!!!

Marouskaki μακάρι και εγώ να μπορεσω να πάω σε 4η εγκυμοσύνη!!!!

vagelio συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!όλα καλά θα πάνε...άσε τα νούμερα να ανεβαίνουν.

Δεν ξέρω από που είστε κορίτσια...αλλά στην πόλη μου ...δεν κάνουμε χοριακές...τι εννοώ...αν το τεστ δείξει θετικό..κατευθείαν στον υπέρηχο (μιλάω για την πλειοψηφία των περιπτώσεων που γνωρίζω)!!!αυτές οι συνεχόμενες χοριακές μόνο άγχος δημιουργούν!

crocketmania μη στεναχωρίεσαι ..και τα δικά μου κιλά δεν πάνε πίσω!εκεί που ήμουν 48κ με 1,65 είμαι πλεον 59κ....στην εγκυμοσύνη έφτασα τα 73! αν και θηλάζω τα κιλά μου δεν φεύγουν...αλλά για να πω τη μαύρη μου αλήθεια τρώω τόσα γλυκά όσα δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή...μάλλον παίζει ρόλο και η αυπνία.....κάτι πρέπει να με κρατάει...


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

novemberrain εσύ γιατί θα ακούσεις την καρδιά στις 17/12 και εγώ στις 29/12 αφού έχουμε μόνο 3 μέρες διαφορά????

σε περιμένω και μετά θα ξαναπάρω το γιατρό μου!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!! είναι ενδομήτριο..!!! και αχνοφαίνεται το σποράκι!!!!μου έδωσε ραντεβού τέλος του μήνα για την καρδούλα!!!!!

ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει......!!!!

evangelia_kapa στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν κοιμηθηκα βράδυ....ήξερα όλα τα προγράμματα της τηλεόρασης..(σε αυτή λέω να βάλω nova!!)..9 μήνες άυπνη!!!! ήρθε και η μικρη και με αποτελείωσε...αλλους 12 μήνες αυπνίας!!!

ακόμα δεν έχω κοιμηθεί........ανυπομονώ για τη στιγμή που θα γύρω και δεν θα ακούω τπτ!!!!

Marouskaki μακάρι και εγώ να μπορεσω να πάω σε 4η εγκυμοσύνη!!!!

vagelio συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!όλα καλά θα πάνε...άσε τα νούμερα να ανεβαίνουν.

Δεν ξέρω από που είστε κορίτσια...αλλά στην πόλη μου ...δεν κάνουμε χοριακές...τι εννοώ...αν το τεστ δείξει θετικό..κατευθείαν στον υπέρηχο (μιλάω για την πλειοψηφία των περιπτώσεων που γνωρίζω)!!!αυτές οι συνεχόμενες χοριακές μόνο άγχος δημιουργούν!

crocketmania μη στεναχωρίεσαι ..και τα δικά μου κιλά δεν πάνε πίσω!εκεί που ήμουν 48κ με 1,65 είμαι πλεον 59κ....στην εγκυμοσύνη έφτασα τα 73! αν και θηλάζω τα κιλά μου δεν φεύγουν...αλλά για να πω τη μαύρη μου αλήθεια τρώω τόσα γλυκά όσα δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή...μάλλον παίζει ρόλο και η αυπνία.....κάτι πρέπει να με κρατάει...

Αχ ωραία μπράβο! Nα σου ζήσει το σποράκι σου, να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Aνυπομονώ κι εγώ να το δω, και όταν ακουσω καρδούλα θα τρελαθώ!

Eγώ θα πάω για χοριακή τη Δευτέρα γιατί χρειάζεται για τη δουλειά (από την οποία όχι, δεν γλιτώνεις νύχτες ούτε απογεύματα σαν έγκυος), αλλά κι εγώ είμαι της γνώμης ότι οι τιμές είναι σκέτο άγχος, ανεβηκε, διπλασιάστηκε, τι δεν παει καλά κλπ.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!! είναι ενδομήτριο..!!! και αχνοφαίνεται το σποράκι!!!!μου έδωσε ραντεβού τέλος του μήνα για την καρδούλα!!!!!

ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει......!!!!

evangelia_kapa στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν κοιμηθηκα βράδυ....ήξερα όλα τα προγράμματα της τηλεόρασης..(σε αυτή λέω να βάλω nova!!)..9 μήνες άυπνη!!!! ήρθε και η μικρη και με αποτελείωσε...αλλους 12 μήνες αυπνίας!!!

ακόμα δεν έχω κοιμηθεί........ανυπομονώ για τη στιγμή που θα γύρω και δεν θα ακούω τπτ!!!!

Marouskaki μακάρι και εγώ να μπορεσω να πάω σε 4η εγκυμοσύνη!!!!Γιατί όχι?Άμα έχεις κουράγια, γιατί όχι!!

vagelio συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!όλα καλά θα πάνε...άσε τα νούμερα να ανεβαίνουν.

Δεν ξέρω από που είστε κορίτσια...αλλά στην πόλη μου ...δεν κάνουμε χοριακές...τι εννοώ...αν το τεστ δείξει θετικό..κατευθείαν στον υπέρηχο (μιλάω για την πλειοψηφία των περιπτώσεων που γνωρίζω)!!!αυτές οι συνεχόμενες χοριακές μόνο άγχος δημιουργούν!

crocketmania μη στεναχωρίεσαι ..και τα δικά μου κιλά δεν πάνε πίσω!εκεί που ήμουν 48κ με 1,65 είμαι πλεον 59κ....στην εγκυμοσύνη έφτασα τα 73! αν και θηλάζω τα κιλά μου δεν φεύγουν...αλλά για να πω τη μαύρη μου αλήθεια τρώω τόσα γλυκά όσα δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή...μάλλον παίζει ρόλο και η αυπνία.....κάτι πρέπει να με κρατάει...

Μπράβο κοριτσάκι μου, άντε με το καλό να ακούσεις κι εσύ καρδούλα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

novemberrain εσύ γιατί θα ακούσεις την καρδιά στις 17/12 και εγώ στις 29/12 αφού έχουμε μόνο 3 μέρες διαφορά????

σε περιμένω και μετά θα ξαναπάρω το γιατρό μου!!!!!

ζουζουνα εγω θα παω 17-12 λογικα και εσενα σε 1 βδομαδα το πολυ πρεπει να χτυπαει καρδουλα στον μικρο ακουσα 6+4 ημερων


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνα εγω θα παω 17-12 λογικα και εσενα σε 1 βδομαδα το πολυ πρεπει να χτυπαει καρδουλα στον μικρο ακουσα 6+4 ημερων

Ρε θα με μπριζώσετε και θα με αναγκάσετε και μένα να πάω στις 17, χαχαχα!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι εχετε φουσκωσει καθολου???? η μονο εγω η βουβαλο φαινομαι απο χιλιομετρα???? μαρεσει που δεν ηθελα να το λεω ακομα αλλα φαινεται πολυ.....


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...