Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Εγώ πάλι γιατί δεν αγχώνουμε καθόλου ρε κορίτσια; Ανυπομονώ ναι, αλλά άγχος μηδέν. Είμαι τόσο σίγουρη για τον εαυτό μου ότι θα τα καταφέρω και ας είμαι πρωτομανούλα! Είμαι τόσο αφελής; Δεν ξέρω... Ίσως επειδή μου φαντάζει ακόμη πολύ μακρινό; Μπορεί... Ίσως γιατί έχω μάθει να τα αντιμετωπίζω όλα με ψυχραιμία; Πιθανόν...

Τώρα τι να σου πω...Μακάρι να είναι θέμα χαρακτήρα και να είσαι ψύχραιμη πάντα και με όλα.Από την άλλη, έχει τεράαααστια διαφορά η ψυχολογία της πρωτομανούλας από τη δευτερο, τριτο κλπ μανούλα πίστεψέ με.Για σένα είναι η αναμονή του υπέροχου αγνώστου, για μας είναι όλα γνωστά και ταυτόχρονα άγνωστα γιατί και δέκατο παιδί να κάνεις η ισορροπία με κάθε παιδί χάνεται και πρέπει να την ξαναβρεί η οικογένεια...Πάντως η καλή ψυχολογία βοηθά τρελά και στη γέννα και μετά στο σπίτι, σου εύχομαι να τη διατηρήσεις.Άσε εμάς να γκρινιάζουμε:tongue::tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μανούλες Αυγούστου 2015

-Marouskaki 2/8 ☺ αγοράκι! Β' επιπέδου

-mom to be 3/8 ☺ αγοράκι!

-Ninakimou 3/8☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-lonestar 5/8☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Mάχη84 5/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-Magda18 7/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Crochetmania 5-8/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Novemberrain 9/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Loveisintheair 9/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-maraki1610 10/8 ☺ αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 ☺κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-Evangelia_kapa 13/8☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-stella27 15/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Elafi 16/8 ☺κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-lucy1980 16/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου

-Marianthi27 18/8 ☺ κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Vagelio 19/8 ☺αγοράκι!

-ARCA 19/8☺κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου

-Meldan 20/8 ☺κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 ☺κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 ☺κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 ☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-habibi 26/8 ☺αγοράκι! Β΄επιπέδου

-litsaballet 27/8☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Aura 27/8 ☺κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Joe92 29/8 ☺ αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

-madata80 30/8 ☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-audette17 ?/9 ☺κοριτσάκι!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Και εγώ μετράω μέρες μέχρι την άδεια! 4 και σήμερα! (εργάσιμες μέρες)

Άντε κοριτσάκι, να αρχίσεις να πλένεις,να ετοιμάζεις τα της μπουμπούς!Παρεμπιπτόντως, τέλειο το σετ του παιδικού της!:P Ελάτε, κερνάω τυρόψωμο,μόλις βγήκε από το φούρνο(ψιτ, το ασβέστιο που λέγαμε), πάω να σιδερώσω.

Σας είπα?Ακόμη άγνωστο πότε θα βάψουμε.Θα τον πνίξω τον άντρα μου, με το σβάρνισμά του με βλέπω εγώ νοσοκομείο κι αυτός με το μπογιατζή σπίτι:shock::shock::shock::shock:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα... όποια ενδιαφέρεται για Online Μάθημα τοκετού που είναι αυριο 12-3 το πρωί... Ας μπεί εδώ.. https://events-emea1.adobeconnect.com/content/connect/c1/1006592299/en/events/event/shared/default_template/event_registration.html?sco-id=1815027767&_charset_=utf-

Αρκεί φυσικά να είναι μέλος του Nutricia Club...


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα! Σας παρακολουθω πολυ καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω στο forum! Ειμαι πρωτομανουλα με αρκετες περιπετειες στην εγκυμοσυνη αλλα δοξα τω θεω ολα καλα μεχρι τωρα. Ειχα χασει ενα μωρακι στον 4ο μηνα μετα απο 2 χρονια προσπαθειων και μετα αμεσως εμεινα εγκυος στο αγορακι μας εντελως ανελπιστα! Εχω μονοκερο μητρα και καποια αιματολογικα προβληματακια (απο υγεια σκιζουμε χαχα) Τωρα ειμαι στην 30η εβδομαδα και ολα βαινουν καλως με πολυ στενη παρακολουθηση. Ηθελα να ρωτησω επειδη τωρα παιρνουμε τα πραγματα του μπεμπη μας, τι ζιπουνακια εχετε?μακρυμανικα η κοντομανικα? Εγω σκεφτομαι μακρυμανικα, γιατι αν και καλοκαιρι το σπιτι μας εχει παντα γυρω στους 20 βαθμους ακομα και με τις πολλες ζεστες γιατι ειμαστε ψηλα.


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς βρε είστε αγωνίστριες θα τα καταφέρετε εδώ δύο παιδάκια έχεις ζωή να ζουν και ένα στην κοιλίτσα και τα κάνεις όλα χωρίς βοήθεια εγώ τι να πω που μου έδωσαν μερικά ρούχα για την μπέμπα και τα έδωσα στην μαμά μου να τα πλυνει..Τώρα περιμένω την άλλη βδομάδα να έρθει η καθαρίστρια να μου κάνει γενική Κανά δυο μέρες..Δεν έχουνε κάνει τίποτα ακόμη ούτε έχουμε πάρει κάτι ακόμη την άλλη βδομάδα θα ξεκινήσουμε και πλυσιματα και τέτοια να είναι καλά η μανούλα μου που μου τα κάνει όλα είναι και πολύ νέα και έχει αντοχές..Γιατί εγώ φοβάμαι τώρα που είμαι έγκυος μην μου σπάσουν τα αυγά..φαγητό κάνω και λίγο συμμάζεμα..τα υπόλοιπα ο άντρας μου και η μαμά μου..γι'αυτό πραγματικά είστε ηρωίδες κοριτσια:):):)

Ναι ναι βεβαια .....και στο τελος ξερεις τι θα παρω? Το παρασημο της μουντζας:o

Δεν υπαρχουν ηρωες πια,(τους πατησε το τρενο),μονο κοροιδα... Μακαρι να ειχα καποιον και εγω να με ανακουφισει λιγο απο την κουραση μου,κιας μην με λεγανε ηρωιδα.τα βραδια ξαπλωνω να κοιμηθω και κανει να με παρει ο υπνος 2-3 ωρες απο τους πονους στη μεση και πλατη.τι ωραια!!!!!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νοβεμπερ ενα πακετο θα το φας χωρις βοηθεια με τρια παιδια και το ενα νεογεννητο.Κι εγω τα ιδια δηλ.σκεφτομαι οτι ο χειμωνας που ερχεται θα ναι πολυ δυσκολος.Γι αυτο λεω κι εγω οτι δεν ανυπονονω να γεννησω,αλλο στην κοιλια κι αλλες απαιτησεις εξω απ την κοιλια.Φιλια

Βρε εχεις δικαιο σε αυτο,αλλα και με μια κοιλια τουρλα ποσο καιρο να κανεις υπομονη??

Με κουρασε,θελω το παλιο μου σωμα,να μπορω να σκυβω ευκολα,να δενω τα παπουτσια μου,να βλεπω το πιπι μου ρε αδερφε!!!!!!:tongue:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Σας παρακολουθω πολυ καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω στο forum! Ειμαι πρωτομανουλα με αρκετες περιπετειες στην εγκυμοσυνη αλλα δοξα τω θεω ολα καλα μεχρι τωρα. Ειχα χασει ενα μωρακι στον 4ο μηνα μετα απο 2 χρονια προσπαθειων και μετα αμεσως εμεινα εγκυος στο αγορακι μας εντελως ανελπιστα! Εχω μονοκερο μητρα και καποια αιματολογικα προβληματακια (απο υγεια σκιζουμε χαχα) Τωρα ειμαι στην 30η εβδομαδα και ολα βαινουν καλως με πολυ στενη παρακολουθηση. Ηθελα να ρωτησω επειδη τωρα παιρνουμε τα πραγματα του μπεμπη μας, τι ζιπουνακια εχετε?μακρυμανικα η κοντομανικα? Εγω σκεφτομαι μακρυμανικα, γιατι αν και καλοκαιρι το σπιτι μας εχει παντα γυρω στους 20 βαθμους ακομα και με τις πολλες ζεστες γιατι ειμαστε ψηλα.

Γεια σου cristi και με το καλο να γεννησεις ενα γερο αγορακι!!! Εγω καλοκαιρινα φορμακια θα παρω για το μωρο στην αρχη γιατι ακομα και 20 βαθμους να εχει το σπιτι παλι καλοκαιρινα φοραμε.εσυ φορας χειμωνιατικα?οτι φορανε οι ενηλικες φορανε και τα μωρα.αυτα ζεστενονται και παραπανω απο εμας,η θερμοκρασια τους ειναι παντα πιο αυξημενη,οποτε γιατι να υποφερουν τα καημενα?καλοκαιρινα δαγκωτο.......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε κοριτσάκι, να αρχίσεις να πλένεις,να ετοιμάζεις τα της μπουμπούς!Παρεμπιπτόντως, τέλειο το σετ του παιδικού της!:P Ελάτε, κερνάω τυρόψωμο,μόλις βγήκε από το φούρνο(ψιτ, το ασβέστιο που λέγαμε), πάω να σιδερώσω.

Σας είπα?Ακόμη άγνωστο πότε θα βάψουμε.Θα τον πνίξω τον άντρα μου, με το σβάρνισμά του με βλέπω εγώ νοσοκομείο κι αυτός με το μπογιατζή σπίτι:shock::shock::shock::shock:

Ευχαριστώ πολύ!

Τυρόψωμο; Γιάμι γιάμι! Με μπόλικη ριγανούλα!

Μια χαρά με το βάψιμο! Και μόλις επιστρέψεις θα δεις ένα νέο δωμάτιο! Άσε που θα τα βρεις όλα καθαρά και συμμαζεμένα!;)


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα! Σας παρακολουθω πολυ καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω στο forum! Ειμαι πρωτομανουλα με αρκετες περιπετειες στην εγκυμοσυνη αλλα δοξα τω θεω ολα καλα μεχρι τωρα. Ειχα χασει ενα μωρακι στον 4ο μηνα μετα απο 2 χρονια προσπαθειων και μετα αμεσως εμεινα εγκυος στο αγορακι μας εντελως ανελπιστα! Εχω μονοκερο μητρα και καποια αιματολογικα προβληματακια (απο υγεια σκιζουμε χαχα) Τωρα ειμαι στην 30η εβδομαδα και ολα βαινουν καλως με πολυ στενη παρακολουθηση. Ηθελα να ρωτησω επειδη τωρα παιρνουμε τα πραγματα του μπεμπη μας, τι ζιπουνακια εχετε?μακρυμανικα η κοντομανικα? Εγω σκεφτομαι μακρυμανικα, γιατι αν και καλοκαιρι το σπιτι μας εχει παντα γυρω στους 20 βαθμους ακομα και με τις πολλες ζεστες γιατι ειμαστε ψηλα.

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, παρά τις δυσκολίες που πέρασες!

Και εγώ κοντομάνικα θα πάρω, γιατί ξέρω πως ότι νιώθεις εσύ το ίδιο νιώθει και το μωρό. Μάλιστα μια μαία μου είπε ότι η ιδανική θερμοκρασία για τα μωρά είναι 20-22 βαθμούς. Οπότε αν του βάλεις μακρυμάνικα, μην το σκεπάζεις κ.τ.λ.


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάκια!

Εγω σημερα αράζω, δεν θα ασχοληθώ με τίποτα. Χθες εκανα αρκετές δουλειες, έμεινε μόνο σκούπισμα και σφουγγάρισμα που τα εχει αναλαβει ο άντρας μου. Μαγείρεψα κιόλας απο χθες, γεμιστά με κιμά, κάποια τα ανέφερε και τα λιγουρεύτηκα. Επίσης λιγουρεύτηκα και το τυρόψωμο και είπα να φτιαξω αλλά δεν έχω μαγιά και βαριέμαι να βγω να παρω.

Τώρα έφτιαξα πρωινό και διαβάζω τα νέα σας, μετα μαλλον θα αναλωθώ σε παρακολούθηση σειρών και διαβασμα βιβλίων. Δυο μήνες ακόμα μείνανε τέτοιας ελευθερίας, μετά δεν θα ξαναδούμε αντίστοιχη περίοδο!

Σήμερα το ραντεβού με το γιατρό μας, επιτελους να δουμε παλι το κοριτσάκι μας. Και απο εδω και περα ραντεβου καθε δυο βδομάδες.

meldan μου καλορίζικο το καινουριο σπιτάκι! Άντε να βολευτείτε και να τακτοποιηθείτε με το καλό και να αράξετε μετά να το ευχαριστηθείτε. Η μικρή σου που αντέδρασε στη μετακόμιση προσαρμόστηκε με την αλλαγή? Πως της φαίνεται το νέο σπίτι?

Κριστι καλως μας ήρθες, να το χαιρεσαι το μπεμπάκι!

Κορίτσια τελευταία έχω αρχίσει να διαβάζω αρκετά για το θηλασμό και να ενημερώνομαι. Θα ήθελα παρα πολύ να θηλάσω αποκλειστικά για οσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα. Εχει καμια αναλογη εμπειρία απο μακρόχρονο αποκλειστικό θηλασμο να μας πει? Έχω πάρει και το βιβλίο θηλασμου της Πατσούρου το οποίο μου φαίνεται πολύ καλο και λεπτομερές.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάκια!

Εγω σημερα αράζω, δεν θα ασχοληθώ με τίποτα. Χθες εκανα αρκετές δουλειες, έμεινε μόνο σκούπισμα και σφουγγάρισμα που τα εχει αναλαβει ο άντρας μου. Μαγείρεψα κιόλας απο χθες, γεμιστά με κιμά, κάποια τα ανέφερε και τα λιγουρεύτηκα. Επίσης λιγουρεύτηκα και το τυρόψωμο και είπα να φτιαξω αλλά δεν έχω μαγιά και βαριέμαι να βγω να παρω.

Τώρα έφτιαξα πρωινό και διαβάζω τα νέα σας, μετα μαλλον θα αναλωθώ σε παρακολούθηση σειρών και διαβασμα βιβλίων. Δυο μήνες ακόμα μείνανε τέτοιας ελευθερίας, μετά δεν θα ξαναδούμε αντίστοιχη περίοδο!

Σήμερα το ραντεβού με το γιατρό μας, επιτελους να δουμε παλι το κοριτσάκι μας. Και απο εδω και περα ραντεβου καθε δυο βδομάδες.

meldan μου καλορίζικο το καινουριο σπιτάκι! Άντε να βολευτείτε και να τακτοποιηθείτε με το καλό και να αράξετε μετά να το ευχαριστηθείτε. Η μικρή σου που αντέδρασε στη μετακόμιση προσαρμόστηκε με την αλλαγή? Πως της φαίνεται το νέο σπίτι?

Κριστι καλως μας ήρθες, να το χαιρεσαι το μπεμπάκι!

Κορίτσια τελευταία έχω αρχίσει να διαβάζω αρκετά για το θηλασμό και να ενημερώνομαι. Θα ήθελα παρα πολύ να θηλάσω αποκλειστικά για οσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα. Εχει καμια αναλογη εμπειρία απο μακρόχρονο αποκλειστικό θηλασμο να μας πει? Έχω πάρει και το βιβλίο θηλασμου της Πατσούρου το οποίο μου φαίνεται πολύ καλο και λεπτομερές.

Καλημέρα κορίτσια Ευαγγελία μου Καλημέρα άντε να πας και Εσύ στον γιατρό να μας πεις νέα από το μπεμπέ..περιμένουμε και από την habibi να μας πεις θα πήγαινε χθες..Εγώ είχα αναφέρει τα γεμιστά τα έκανα χθες ωραίο φαγητακι..Εγώ δεν έχω εμπειρία από θηλασμό τώρα θα ζήσω αυτό το μεγαλείο αλλά η μαμά μου θηλάζει και εμένα και τον αδερφό μου μέχρι 2και 1,5 χρονών..λοιπόν Καλά να είμαστε δεν έχουμε αρρωστήσει ποτέ. Ή κουμπάρα μου τα θηλάζε και τα δύο μέχρι 1...η μαία μας επειδή έχουμε την ίδια είναι πολύ του θηλασμού όσο λέει το βάζεις στο στήθος τόσο κατεβάζεις..Μας έκανε ένα σαν σεμινάριο και μας είπε μερικά πράγματα ..βασικά αυτό που μου είπε είναι ότι θα το παλέψεις με τον θηλασμό δεν θα το αφήσεις νομίζοντας ότι δεν τρώει το μωρό Εσύ ότι έχεις θα δώσεις.


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Ευαγγελία μου Καλημέρα άντε να πας και Εσύ στον γιατρό να μας πεις νέα από το μπεμπέ..περιμένουμε και από την habibi να μας πεις θα πήγαινε χθες..Εγώ είχα αναφέρει τα γεμιστά τα έκανα χθες ωραίο φαγητακι..Εγώ δεν έχω εμπειρία από θηλασμό τώρα θα ζήσω αυτό το μεγαλείο αλλά η μαμά μου θηλάζει και εμένα και τον αδερφό μου μέχρι 2και 1,5 χρονών..λοιπόν Καλά να είμαστε δεν έχουμε αρρωστήσει ποτέ. Ή κουμπάρα μου τα θηλάζε και τα δύο μέχρι 1...η μαία μας επειδή έχουμε την ίδια είναι πολύ του θηλασμού όσο λέει το βάζεις στο στήθος τόσο κατεβάζεις..Μας έκανε ένα σαν σεμινάριο και μας είπε μερικά πράγματα ..βασικά αυτό που μου είπε είναι ότι θα το παλέψεις με τον θηλασμό δεν θα το αφήσεις νομίζοντας ότι δεν τρώει το μωρό Εσύ ότι έχεις θα δώσεις.

Mπραβο στη μαμα σου και την κουμπάρα σου για την επιμονή και υπομονή τους!

Πριν μείνω έγκυος νόμιζα οτι είναι πανεύκολο, βαζεις το μωρό στο στήθος και τέλος. Τωρα συνειδητοποιώ ότι θελει προσπάθεια, κουραση και αποφασιστικότητα. Το βιβλίο που διαβάζω λεει οτι στην αρχή, μεχρι να μεγαλώσει λίγο και να εδραιωθεί ο θηλασμος δεν πρεπει να θηλαζεις με προγραμμα του τυπου καθε δυο ώρες, αλλά όποτε κλαίει και ζητάει το μωρό, που μπορεί να είναι και 18ώρες το 24ωρο! Με το βυζί έξω δηλαδή μόνιμα, τρομερό!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο στη μαμα σου και την κουμπάρα σου για την επιμονή και υπομονή τους!

Πριν μείνω έγκυος νόμιζα οτι είναι πανεύκολο, βαζεις το μωρό στο στήθος και τέλος. Τωρα συνειδητοποιώ ότι θελει προσπάθεια, κουραση και αποφασιστικότητα. Το βιβλίο που διαβάζω λεει οτι στην αρχή, μεχρι να μεγαλώσει λίγο και να εδραιωθεί ο θηλασμος δεν πρεπει να θηλαζεις με προγραμμα του τυπου καθε δυο ώρες, αλλά όποτε κλαίει και ζητάει το μωρό, που μπορεί να είναι και 18ώρες το 24ωρο! Με το βυζί έξω δηλαδή μόνιμα, τρομερό!

Πες μου το βιβλίο που διαβάζεις για τον θηλασμό πως λέγεται αν μπορείς;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...