Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Να σου ζήσει η κοράκλα σου! Μεγαλούτσικη είναι, πράγματι! Γερό να ναι το βλαστάρι σου! Αυτό το μηχάνημα πρώτη φορά το ακούω και λίγο τρομακτικό μου ακούγεται ομολογουμένως... Άραγε υπάρχει και στην Ελλάδα ή για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι η Ευρωπαίοι είναι ΠΟΛΥ μπροστά σε σχέση με εμάς; Όσο για τον θηλασμό μετά την γέννα που λες και εγώ το θέλω πολύ. Βασικά είχα διαβάσει κάπου στο ίντερνετ για ένα πλάνο τοκετού. Είναι κάτι σαν λίστα που λες ακριβώς τι θες να σου κάνουν ή να μην σου κάνουν κατά την διάρκεια του τοκετού και της παραμονής σου στην κλινική. Το δίνεις εξ' αρχής στον γιατρό σου και αποφεύγεις τις εξηγήσεις της τελευταίας στιγμής. Θα ήθελα πολύ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα με πάρουν με τις ντομάτες...

δεν νομιζω καν οτι θα μπουν στον κοπο να το διαβασουν......


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα κορίτσια..Εχετε ρωτήσει για τιμές στα μαιευτήρια?? Κρίση κρίση αλλα τα χιλιάρικα δεν πέφτουν βλέπω...

Μητέρα 1492 ΦΤ και 1650 ΚΤ τρίκληνο.και το επίδομα ΕΟΠΥΥ εχει ηδη αφαιρεθει...:confused::confused::confused:


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μένα χτυπιέται ο δικός μου, τι να κάνει άραγε??? γύρισε ή ακόμα???? κ κυρίως γιατί χτυπιέται ετσι??? Μέχρι που σκέφτηκα μην έπαθε καμια κλειστοφοβία!!!αχαχαχαχαχαχχαα μήπως θέλει να βγει αρων άρων??? δεν ξέρω...

ε μα λεω κι εγω μονο το δικο μου κανει ετσι?? πολυ ανησυχια τι να πω χαχαχα:P:p

Κοριτσια θα κανει καμια τις ενεσεις για τα πνευμονακια τους? εγω θα τις κανω σε κανα 2 βδομαδες προληπτικα γιατι λογω μητρας εχω προδιαθεση για προωρο αν και μεχρι τωρα φαινεται να εχει αρκετο χωρο ο μικρουλης


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Για να μην παρεξηγηθώ γιατί μάλλον δεν με καταλάβατε όταν λέω δεν με ενοχλεί και ας με πετσοκοψουν είναι γιατί μάλλον λόγω του ότι έχω θέμα με την μυωπία μου μπορεί και να μου κάνει καισαρική αν ττα μάτια μου πάθουν καμία ζημιά..Φυσικά μια θέλω το καλύτερο για το μωρό μου και χωρίς φάρμακα και χωρίς ταλαιπωρίες για εκείνο.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν χρειάζεται σαν μάνα εγώ μπορώ να δεχτώ το οτιδήποτε να μου κάνουν εμένα και το καλύτερο για το μωρό μου και εσείς που είστε ήδη μανούλες αυτό που λέω θα το καταλαβαίνετε ακόμα καλύτερα..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια..Εχετε ρωτήσει για τιμές στα μαιευτήρια?? Κρίση κρίση αλλα τα χιλιάρικα δεν πέφτουν βλέπω...

Μητέρα 1492 ΦΤ και 1650 ΚΤ τρίκληνο.και το επίδομα ΕΟΠΥΥ εχει ηδη αφαιρεθει...:confused::confused::confused:

Εδώ (Καβάλα) η κλινική κυμαίνεται από 1800 μέχρι 2400, ανάλογα με το αν θα είναι ο τοκετός φυσιολογικός, με επισκληρίδιο ή με καισαρική. Τα δωμάτια είναι όλα μονόκλινα αλλά τα χωρίζουν σε δύο κατηγορίες: αυτά που έχουν ένα καναπέ-κρεβάτι για να μένει τα βράδια και ο σύζυγος και αυτά που δεν έχουν. Αλλά από φέτος διάβασα ότι θα είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ και ότι θα μπορούμε να έχουμε κάποια επιστροφή χρημάτων. Δεν ξέρω λεπτομέρειες. Αλλά ναι, έχεις δίκιο. Είναι πανάκριβα!:shock::shock::shock:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε μα λεω κι εγω μονο το δικο μου κανει ετσι?? πολυ ανησυχια τι να πω χαχαχα:P:p

Κοριτσια θα κανει καμια τις ενεσεις για τα πνευμονακια τους? εγω θα τις κανω σε κανα 2 βδομαδες προληπτικα γιατι λογω μητρας εχω προδιαθεση για προωρο αν και μεχρι τωρα φαινεται να εχει αρκετο χωρο ο μικρουλης

Εγώ δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό... :tongue::tongue::tongue:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ (Καβάλα) η κλινική κυμαίνεται από 1800 μέχρι 2400, ανάλογα με το αν θα είναι ο τοκετός φυσιολογικός, με επισκληρίδιο ή με καισαρική. Τα δωμάτια είναι όλα μονόκλινα αλλά τα χωρίζουν σε δύο κατηγορίες: αυτά που έχουν ένα καναπέ-κρεβάτι για να μένει τα βράδια και ο σύζυγος και αυτά που δεν έχουν. Αλλά από φέτος διάβασα ότι θα είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ και ότι θα μπορούμε να έχουμε κάποια επιστροφή χρημάτων. Δεν ξέρω λεπτομέρειες. Αλλά ναι, έχεις δίκιο. Είναι πανάκριβα!:shock::shock::shock:

Εμένα όταν ρώτησα πριν κανένα δίμηνο μου είπε στο μητέρα που θα γεννήσω ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι 1500περιπου και η καισαρική 200παραπανω και πριν λίγο καιρό μια άλλη κοπέλα μου είπε ότι αυξήθηκαν..τι λεφτά περνούμε πίσω;Δεν το ξέρω εγώ αυτό


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν ρώτησα πριν κανένα δίμηνο μου είπε στο μητέρα που θα γεννήσω ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι 1500περιπου και η καισαρική 200παραπανω και πριν λίγο καιρό μια άλλη κοπέλα μου είπε ότι αυξήθηκαν..τι λεφτά περνούμε πίσω;Δεν το ξέρω εγώ αυτό

Σήμερα ρώτησα και είναι ακριβώς οι τιμές που έγραψα.Απο το ταμείο πχ ΙΚΑ που εχω εγω δεν παίρνουμε εμεις στο χέρι τίποτα.Πλέον τοο νοσοκομείο κάνει τη διαδικασία λεεί για εμάς και τα παίρνει απευθείας απο το ταμείο.Η τελική τιμή είναι 1500 και περίπου 1000 που πάιρνουνα πο το ταμείο 2500!!καλο?? συν το γιατρό μας..και σίγουρα εξετάσεις που θα χρειαστεί να κάνουν στο μωράκι μας..:(


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!-1450gr

-Magda18 4/8 αγοράκι!-1396 gr

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!- 1304 gr

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι! -1334 gr

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Ορίστε και τα κιλάκια σας!Μαγδάκι, κι εγώ όταν ξεκίνησα να θηλάζω δεν είχα ούτε ονειρευτεί τα 2,5 χρόνια, αλλά αντέξαμε, ήθελε κι ο μικρός...Και ουσαστικά όταν αρχίζουν και τρώνε απ' όλα δεν είναι τόσο δύσκολο!Οι πρώτοι μήνες είναι πίκρα...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό. Η μικρή μου επιτέλους πήρε τα πάνω της! 1408γρ!!! Μεγάλωσε για τα καλά το κοριτσάκι μου! Επιπλέον, ξεκινάω ασβέστιο γιατί έχω πολλές κράμπες τον τελευταίο καιρό. Σημάδι ότι έχω έλλειψη ασβεστίου. Μάλιστα μετά την σημερινή το πρωί έχει πιαστεί για τα καλά ένας μου μυς και περπατώ κουτσαίνοντας... Αλλά μικρό το κακό! Χάρηκα τόσο πολύ για το κοριτσάκι μου!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό. Η μικρή μου επιτέλους πήρε τα πάνω της! 1408γρ!!! Μεγάλωσε για τα καλά το κοριτσάκι μου! Επιπλέον, ξεκινάω ασβέστιο γιατί έχω πολλές κράμπες τον τελευταίο καιρό. Σημάδι ότι έχω έλλειψη ασβεστίου. Μάλιστα μετά την σημερινή το πρωί έχει πιαστεί για τα καλά ένας μου μυς και περπατώ κουτσαίνοντας... Αλλά μικρό το κακό! Χάρηκα τόσο πολύ για το κοριτσάκι μου!

Μπράβο Μαριάνθη μου είδες που έλεγες ότι είναι αδυνατουλα να πως μεγαλώνει το κοριτσάκι σου..Όσο για τις κράμπες Μια χαρά θα σου περάσουν με το μαγνήσιο εγώ που είχα μια χαρά είμαι τώρα..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό. Η μικρή μου επιτέλους πήρε τα πάνω της! 1408γρ!!! Μεγάλωσε για τα καλά το κοριτσάκι μου! Επιπλέον, ξεκινάω ασβέστιο γιατί έχω πολλές κράμπες τον τελευταίο καιρό. Σημάδι ότι έχω έλλειψη ασβεστίου. Μάλιστα μετά την σημερινή το πρωί έχει πιαστεί για τα καλά ένας μου μυς και περπατώ κουτσαίνοντας... Αλλά μικρό το κακό! Χάρηκα τόσο πολύ για το κοριτσάκι μου!

Συγχαρητήρια κορίτσι! Aπό εκεί που φοβόσουν ότι θα σου βγει αδυνατουλα μου φαίνεται θα βγει θρεφταράκι


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!

-Magda18 7/8 αγοράκι!

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι!

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Πάρε κι εσύ Ευαγγελία κιλάκια μπέμπας, χαχα!Κι άλλες έχετε μετρήσεις βάρους, αν θέλετε πέστε μου να τις προσθέσω.Αρχίζω σβήνω καμπύλες και β επιπέδου, σε λίγο θα θέλουμε τρεις σειρές η καθεμιά με τόσες πληροφορίες χαχα!

Καλημέρα!Περιμένω το μικρό να ξυπνήσει να πάμε νήπια να γραφτούμε:P:p:p

Ο γιοκας σου προνηπια θα παει marouska? Του 2011 δεν ειναι?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μένα χτυπιέται ο δικός μου, τι να κάνει άραγε??? γύρισε ή ακόμα???? κ κυρίως γιατί χτυπιέται ετσι??? Μέχρι που σκέφτηκα μην έπαθε καμια κλειστοφοβία!!!αχαχαχαχαχαχχαα μήπως θέλει να βγει αρων άρων??? δεν ξέρω...

Καλα εμενα σημερα εχει δωσει ρεστα λεμε!!!!!τρελη κωλοτουμπα,,, πολυ γουσταρω,αν και με ενοχλει στην κυστη,αλλα προτιμω να χορευει παρα να με τρωει η ανησυχια αν ειναι καλα!!!!!!!κουνησου μωρο μου:P:p:p:p:p


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...