Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Κοριτσάκια σήμερα πήγα με τη μαμα για καρότσι και κούνια ...κάτι που δεν θα κάνει ποτέ μια μάνα με τον γιό της..Οι μανούλες που εχουν κοριτσάκια έχουν περισσότερες στιγμές μαζί...:(

Τον Αυγουστο είναι κλειστά τα εργοστάσια αρα πρέπει να τα πάρω απο Ιούλιο..Είναι νωρίς..Πολύυυυυυυυ ωραίο μαγαζί εχει τα πάντα ..κουνια συρταριερα καροτσι πάντα κουνουπιερα περίου 900 και κάνεις ότι χρωμα και σχέδιο θέλεις!!!:):)


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια σήμερα πήγα με τη μαμα για καρότσι και κούνια ...κάτι που δεν θα κάνει ποτέ μια μάνα με τον γιό της..Οι μανούλες που εχουν κοριτσάκια έχουν περισσότερες στιγμές μαζί...:(

Τον Αυγουστο είναι κλειστά τα εργοστάσια αρα πρέπει να τα πάρω απο Ιούλιο..Είναι νωρίς..Πολύυυυυυυυ ωραίο μαγαζί εχει τα πάντα ..κουνια συρταριερα καροτσι πάντα κουνουπιερα περίου 900 και κάνεις ότι χρωμα και σχέδιο θέλεις!!!:):)

Καλορίζικα να είναι και δεν πειράζει που πήγες τώρα. Και εγώ σιγά σιγά τα πέρνω όλα. Ποιός ξέρει μετά που θα πλακώσουν οι ζέστες εάν θα έχω κουράγια να πάω να ψαξω... οπότε καλύτερα τώρα..!

Όσο για τις μαμάδες που λές... για καλό το είπες ή για κακό αυτό του οτι δεν θα πάει ποτέ μια μάνα με το γιό της; ή ώς παράπονο. Καλά η μανα με το γιο γενικώς είναι χλωμό να πάει. Αλλα η πεθερά με τη νύφη; Άσε γιατί εάν θές να θίξουμε το θέμα αυτό να σου πώ οτι εγώ την πεθερά μου που μενει απο κάτω και ΑΚΟΜΑ δέν έχω δεί τίποτα απο εκείνη. Βάψαμε το δωματιάκι της μικ΄ρης πριν καμιά βδομάδα .. και δεν εχει ανέβει να το δεί. Απο αυτό και μόνο μπορεί κάποιος να κρίνει πολύ εύκολα. Ενώ η μανούλα μου που μένει κανα μισάωρο απο εδω.. συνέχεια να με εξυπηρετήσει σε ότι κι αν χρειαστώ.......


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σήμερα πήγα με τη μαμα για καρότσι και κούνια ...κάτι που δεν θα κάνει ποτέ μια μάνα με τον γιό της..Οι μανούλες που εχουν κοριτσάκια έχουν περισσότερες στιγμές μαζί...:(

Τον Αυγουστο είναι κλειστά τα εργοστάσια αρα πρέπει να τα πάρω απο Ιούλιο..Είναι νωρίς..Πολύυυυυυυυ ωραίο μαγαζί εχει τα πάντα ..κουνια συρταριερα καροτσι πάντα κουνουπιερα περίου 900 και κάνεις ότι χρωμα και σχέδιο θέλεις!!!:):)

Μεγιά! Με το καλό!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι μου κάνετε; Σήμερα κλείσαμε το κρεβατάκι, την συρταριέρα και την προίκα της μικρής. Δώρα της πεθεράς μου, που θα ακούσει και το όνομα. Για πιο οικονομικά, πήραμε τα εκθεσιακά που θα μας έρθουν το άλλο Σάββατο! Είναι πολύ νωρίς, αλλά η γιαγιά δεν κρατιόταν! Όλο το μαγαζί ήθελε να σηκώσουμε! χαχα Και συρταριέρα εγώ δεν ήθελα, αλλά τι να κάνουμε που η χαζογιαγιά δεν κρατιόταν! :tongue: Πάντως, πέρα από την πλάκα, χάρηκα πολύ με την χαρά της! Μακάρι να είναι πάντα τόσο ευτυχισμένη...

ΥΓ: Πως σας φαίνονται;

post-37166-14825440902855_thumb.jpg


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι μου κάνετε; Σήμερα κλείσαμε το κρεβατάκι, την συρταριέρα και την προίκα της μικρής. Δώρα της πεθεράς μου, που θα ακούσει και το όνομα. Για πιο οικονομικά, πήραμε τα εκθεσιακά που θα μας έρθουν το άλλο Σάββατο! Είναι πολύ νωρίς, αλλά η γιαγιά δεν κρατιόταν! Όλο το μαγαζί ήθελε να σηκώσουμε! χαχα Και συρταριέρα εγώ δεν ήθελα, αλλά τι να κάνουμε που η χαζογιαγιά δεν κρατιόταν! :tongue: Πάντως, πέρα από την πλάκα, χάρηκα πολύ με την χαρά της! Μακάρι να είναι πάντα τόσο ευτυχισμένη...

ΥΓ: Πως σας φαίνονται;

[ATTACH]1632[/ATTACH]

Μπραβο ειναι τελειαααα με γειαααα !!!!

Πραγματικα μου κανει τοση εντυπωση οταν ακουω δωρα απο πεθερες ..οι βολτες με πεθερες....εμενα ειναι το αλο ακρο κοριτισια....ουτε στα τηλ δεν μιλαμε αλλα ερχεται να δει τον γιο.

Πρωτο εγγονακι περιμενει ουτε συζητηση αν θελω κατι..ιιιι για δωματιο μωρου ουτε για αστειο.Και δεν το λεω μονο εγω το βλεπουν ολοι...Και δεν εχουμε τσακοθει ποτε ... Μονο μανουλα μας βοηθαει ειναι πολυ αδικο


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι μου κάνετε; Σήμερα κλείσαμε το κρεβατάκι, την συρταριέρα και την προίκα της μικρής. Δώρα της πεθεράς μου, που θα ακούσει και το όνομα. Για πιο οικονομικά, πήραμε τα εκθεσιακά που θα μας έρθουν το άλλο Σάββατο! Είναι πολύ νωρίς, αλλά η γιαγιά δεν κρατιόταν! Όλο το μαγαζί ήθελε να σηκώσουμε! χαχα Και συρταριέρα εγώ δεν ήθελα, αλλά τι να κάνουμε που η χαζογιαγιά δεν κρατιόταν! :tongue: Πάντως, πέρα από την πλάκα, χάρηκα πολύ με την χαρά της! Μακάρι να είναι πάντα τόσο ευτυχισμένη...

ΥΓ: Πως σας φαίνονται;

[ATTACH]1632[/ATTACH]

Μαριάνθη μου πολύ ωραία μπράβο άντε με το καλό να έρθει η κορούλα σας να τα ευχαριστηθεί...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ειναι τελειαααα με γειαααα !!!!

Πραγματικα μου κανει τοση εντυπωση οταν ακουω δωρα απο πεθερες ..οι βολτες με πεθερες....εμενα ειναι το αλο ακρο κοριτισια....ουτε στα τηλ δεν μιλαμε αλλα ερχεται να δει τον γιο.

Πρωτο εγγονακι περιμενει ουτε συζητηση αν θελω κατι..ιιιι για δωματιο μωρου ουτε για αστειο.Και δεν το λεω μονο εγω το βλεπουν ολοι...Και δεν εχουμε τσακοθει ποτε ... Μονο μανουλα μας βοηθαει ειναι πολυ αδικο

Σαν την μανούλα καμία αγάπη μου μάνα είναι μόνο μια ...Δεν πειράζει καλύτερα αν είναι τέτοια καλύτερα μακριά τι την θες να σου λείπει..απορώ βρε παιδιά πως γίνεται να είναι τόσο σκληρές κάποιες γυναίκες δηλ μωρη βλαμμενη το παιδί του παιδιού σου περιμένεις..Άντε γιατί θα αρχίσω ..Μην στεναχωριέσαι παιδάκι μου


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα να είναι και δεν πειράζει που πήγες τώρα. Και εγώ σιγά σιγά τα πέρνω όλα. Ποιός ξέρει μετά που θα πλακώσουν οι ζέστες εάν θα έχω κουράγια να πάω να ψαξω... οπότε καλύτερα τώρα..!

Όσο για τις μαμάδες που λές... για καλό το είπες ή για κακό αυτό του οτι δεν θα πάει ποτέ μια μάνα με το γιό της; ή ώς παράπονο. Καλά η μανα με το γιο γενικώς είναι χλωμό να πάει. Αλλα η πεθερά με τη νύφη; Άσε γιατί εάν θές να θίξουμε το θέμα αυτό να σου πώ οτι εγώ την πεθερά μου που μενει απο κάτω και ΑΚΟΜΑ δέν έχω δεί τίποτα απο εκείνη. Βάψαμε το δωματιάκι της μικ΄ρης πριν καμιά βδομάδα .. και δεν εχει ανέβει να το δεί. Απο αυτό και μόνο μπορεί κάποιος να κρίνει πολύ εύκολα. Ενώ η μανούλα μου που μένει κανα μισάωρο απο εδω.. συνέχεια να με εξυπηρετήσει σε ότι κι αν χρειαστώ.......

Ε Ναι μην κουραστεί και ανέβει μένεις και πολύ μακριά...Ε ρε ξύλο που θέλουν κάτι τέτοιες γυναίκες..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαν την μανούλα καμία αγάπη μου μάνα είναι μόνο μια ...Δεν πειράζει καλύτερα αν είναι τέτοια καλύτερα μακριά τι την θες να σου λείπει..απορώ βρε παιδιά πως γίνεται να είναι τόσο σκληρές κάποιες γυναίκες δηλ μωρη βλαμμενη το παιδί του παιδιού σου περιμένεις..Άντε γιατί θα αρχίσω ..Μην στεναχωριέσαι παιδάκι μου

!!! Ακριβως καλη μου! εμ δεν ειναι μακρια!Ολο παραπονα ειναι να βλεπει τον γιο! Και οι αντρες καημενοι τι να πουν για την μανα τους!


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites

!!! Ακριβως καλη μου! εμ δεν ειναι μακρια!Ολο παραπονα ειναι να βλεπει τον γιο! Και οι αντρες καημενοι τι να πουν για την μανα τους!

Αχ πόσο δίκιο έχεις τι να κάνουν και αυτοί πια με αυτές τις μάνες τους βρίσκονται σε δύσκολη θέση..πάντως ρε παιδί μου και αγόρι να είχα η αν κάνω καποια στιγμή και ειναι αγόρι το έχω ορκιστεί δεν θέλω ποτέ να κάνω στο παιδί μου αυτά που κατηγορώ εγώ σε άλλους..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν εχεις υγεια ποιος ο λογος να μην κανεις σεξ?

Kαι αν εχεις κολικους νεφρα-εντερα λοιμωξεις κ απο την αρχη συσπασεις.....μακριααα και αγαπημενοι... απο πονους ουτε ορεξη εχεις οκ εμεις προσωπικα και για ψυχολογικους λογους δεν ειχαμε ορεξη :(

November Rain πλακα πλακα ξερω ενα ζευγαρι σε 3 μηνες τσουπ η επομενη εγκυμοσυνη ....

oh no nooo δεν ειμαι για τετοια θελω να παρω μεγααααααλη ανασα μετα χαχαχα :)

Kαλα λες τι Οκτωβριο τι Νοεμβριο..... πιασαμε τα σπορακια μας κ ησυχασαμε χαχαχα ο καλος μου λεει ....δλδ επομενη φορα στο επομενο μωρο ε? χαχαχαχα

υγειαααααα

Μην πας μακρια αγαπη,εγω σε 4 μηνες τσουπ η δευτερη εγκυμοσυνη!!:rolleyes: και οντως στην πρωτη ειχε πεσει φυλλοξερα...στην πεινα τον ειχα τον συζυγο γιαυτο και με γκαστρωσε στο αψε σβησε...:P:p


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Καλημέρα habibi μου κοίτα και πρόβλημα να μην έχεις είναι κάποιοι άνθρωποι που δεν τους έρχεται όπως ο άντρας μου δεν μπορεί λέει να κάνουμε sex Και να ξέρει ότι μέσα στην κοιλιά μου είναι η κόρη του..Και ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης του έλεγε. Να κάνουμε και αυτός του έλεγε να αλλάξουμε θέμα..Δεν μπορεί ο άνθρωπος και περιμένει για μετά..Και όχι τίποτα άλλο είχαμε και φουλ ερωτική ζωή αλλά τώρα το έχουμε ξεχάσει και οι δύο..Μετά το μωρό όμως

Καλα μην κανεις ονειρα!!!! Μετα απο ενα παιδι ποτε δεν ειναι η ερωτικη ζωη ενος ζευγαριου η ιδια.και να θες δεν θα μπορεις παντα....οποτε πες του αντρα σου να το ξανασκεφτει γιατι θα απογοητευτει λιγακι αν περιμενει το μετα!! Μετα απο ξενυχτια και αυπνιες ποιος εχει ορεξη για σεξ????


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

σας διαβαζω συνεχεια!!!τωρα μπορεσα να μπω!!

λοιπον και εγω εχω κανει καμπυλη ζαχαρου!!!

οσο για το αλλο.........ασχολιαστο .....ο γιατρος το εχει απαγορευσει απο τους πρωτους μηνες λογω των θεματων που αντιμετωπιζω....!

εχω τη μανουλα μου εδω απο χθες την περιμενα πως και πως.....ηρθε για 3ημερο!

τωρα κανω και μετρησεις για ζαχαρο .....εχω συσπασεις και προσπαθω με την ξαπλα να τις μειωνω.....κοριτσια εμενα μου εδωσε και adalat ειναι για πιεση αλλα η ουσια που περιεχει ειναι για τοκολυση και με βοηθαει αρκετα απλως δε κανει να τα παιρνω συνεχεια....τα παιρνω οταν πιεζομαι αρκετα....

κατα τα αλλα στοχος μου ειναι να μπω στο μηνα μου δηλαδη 16 ιουλιου!!!απο κει κ περα θα ηρεμησω καπως.....αρα ουσιαστικα υπομονη 1μιση μηνα ακομα!!!!!

Ο γιατρος σου δεν σου προτεινε να παρεις κατι για τις συσπασεις? σε μορφη φαρμακου εννοω.εγω που ημουνα ετσι στην πρωτη εγκυμοσυνη μου,μονο τουαλετα πηγαινα τιποτα αλλο,επαιρνα yotopar και με βοηθησαν να φτασω μεχρι την 36η βδομαδα.εσυ γιατι δεν παιρνεις κατι?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Eχω κάνει κι εγω καμπύλη. Την τετάρτη θα ξαναπάμε στο γιατρό και έχω μια μικρή αγωνία γιατί την τελευταία φορά οι αντιστάσεις στις μηριαίες αρτηρίες ήταν εκτός ορίων.

Στρίνγκ στην εγκυμοσύνη ε; Πω πω, πώς με ενοχλούν! Bαζω μόνο αν το απαιτεί το outfit:)

Εμείς το σεξ δεν το κόψαμε, αν και κάθε φορά ρωτάω το γιατρό αν μας δίνει το πράσινο φως. Ομως η διάθεση η δική μου έχει πέσει, δεν ειναι όπως πριν την εγκυμοσύνη. Τώρα πλέον είμαστε στο 1-2 φορες την εβδομάδα. Ερώτηση πάνω σε αυτο: εμείς κάνουμε ελεύθερα, λέτε να επηρεάζει το σπέρμα τον τράχηλο;

:confused::confused::confused: χρυσο μου κοριτσακι δεν εχεις ακουσει οτι το σπερμα προκαλει τον τοκετο???? Σκιαχτηκα τωρα με αυτο που ειπες. Περα απο φλεγμονες και μικροβια του τραχηλου.για ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα να είναι και δεν πειράζει που πήγες τώρα. Και εγώ σιγά σιγά τα πέρνω όλα. Ποιός ξέρει μετά που θα πλακώσουν οι ζέστες εάν θα έχω κουράγια να πάω να ψαξω... οπότε καλύτερα τώρα..!

Όσο για τις μαμάδες που λές... για καλό το είπες ή για κακό αυτό του οτι δεν θα πάει ποτέ μια μάνα με το γιό της; ή ώς παράπονο. Καλά η μανα με το γιο γενικώς είναι χλωμό να πάει. Αλλα η πεθερά με τη νύφη; Άσε γιατί εάν θές να θίξουμε το θέμα αυτό να σου πώ οτι εγώ την πεθερά μου που μενει απο κάτω και ΑΚΟΜΑ δέν έχω δεί τίποτα απο εκείνη. Βάψαμε το δωματιάκι της μικ΄ρης πριν καμιά βδομάδα .. και δεν εχει ανέβει να το δεί. Απο αυτό και μόνο μπορεί κάποιος να κρίνει πολύ εύκολα. Ενώ η μανούλα μου που μένει κανα μισάωρο απο εδω.. συνέχεια να με εξυπηρετήσει σε ότι κι αν χρειαστώ.......

Και μεχρι να γεννησεις δεν θα ξερει ποια εισαι!! Οταν με το καλο γεννηθει το εγγονακι θα θυμηθει οτι ειναι Η ΓΙΑΓΙΑ μπας και ακουσει και κανα ονομα και ξαφνικα θα σε αγαπησει....Οταν ομως θα θες να σου κρατησει το μωρο να πας με τον αντρα σου για ενα καφε θα γυρισει να πει οτι μεγαλωνω το παιδι της νυφης μου και πρεπει να της χρωστας και χαρη. Τα εχω φαει στην μαπα,απο κατω την εχω και πιστεψε με ολες ειναι ιδιες.....Ποτε δεν θα γινει μανα σου.Το αιμα νερο δεν γινεται....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...