Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου cristi και με το καλο να γεννησεις ενα γερο αγορακι!!! Εγω καλοκαιρινα φορμακια θα παρω για το μωρο στην αρχη γιατι ακομα και 20 βαθμους να εχει το σπιτι παλι καλοκαιρινα φοραμε.εσυ φορας χειμωνιατικα?οτι φορανε οι ενηλικες φορανε και τα μωρα.αυτα ζεστενονται και παραπανω απο εμας,η θερμοκρασια τους ειναι παντα πιο αυξημενη,οποτε γιατι να υποφερουν τα καημενα?καλοκαιρινα δαγκωτο.......

Ευχαριστω για τις συμβουλες! Μεσα στη βδομαδα θα κανω τα πρωτα ψωνια, πλησιαζει ο καιρος. Κι εγω θελω πολυ να θηλασω αποκλειστικα κοριτσια πρεπει να ειναι φοβερη εμπειρια ο θηλασμος!


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το τικερακι μου δεν φαινεται καλα νομιζω, ως html το ειχατε αντιγραψει στην υπογραφη?

Μπες στο google να βρεις αλλο τικερακι αν δεν φτιαχνεται αυτο , ναι στην υπογραφη

( [url=http:// κτλ... )


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως κι εγώ το διάβασα αυτό για το ένα στηθος τη φορά. Ναι βρε κορίτσι τρομερό, δηλαδή πότε κοιμάσαι, ποτε τρως αμα εισαι με το μωρό στο στηθος συνεχόμενα? Και καλά εμείς οι πρωτομανούλες πες ένα μωρό είναι, βρισκουμε χρόνο. Εσεις που έχετε κι άλλα μωράκια πως θα γίνει να θηλάζετε τόσες πολλες ώρες?

Εγώ θα αγοράσω sling και θα την έχω όλη την ημέρα μέσα! Έτσι, κάθε φορά που θα πεινάει, θα της δίνω ένα βυζί και τέλος! χαχα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεγεται Θηλασμος - Μια υπέροχη εμπειρία, Αννα Πατσούρου. Μου το πρότειναν με τα καλύτερα λόγια και όντως μου φαίνεται πολύ καλό

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου θα πάω να το πάρω..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα ειδα χθες οτι πολλες γραψατε οτι ξεκινατε αδεια. Ξερετε ποτε ακριβως πρεπει να σε σταματησει ο εργοδοτης σου?

56 ημέρες πριν την πιθανή ημερομηνία του τοκετού (άδεια κυοφορίας) και 63 ημέρες μετά (άδεια λοχείας).

Επίσης, δικαιούσαι 6μηνη άδεια μητρότητας από τον ΟΑΕΔ (μετά τις 63 μέρες)


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στις κοιλιτσες !

Πηγαμε εχθες επιτελους στον γιατρο μας.... κ λυσαμε καποιες αποριες....

Δικαιολογημενα ποναω κ δεν μπορω να περπατησω κανονικα το μωρο εχει βολευτει βαθια μεσα μου κ χαμηλα ειναι απο την καταστευη του σωματος μου οπως το φανταζομουν δλδ... Συνηθως κοιλιτσες ειναι προς τα εξω και πιο ψηλες λεει ο γιατρος κ αλλες πιο σπανια εχουν εσωτερικη κοιλιτσα οπως καταλαβαινετε πιεζομαι πολυ στα πιο απλα πραγματα... μπανιο περπατημα απο το σπιτι μεχρι το αμαξι κτλ.Σκεφτομαι πως θα παω για ψωνια... στα μεγαλα καταστηματα. Οπότε τώρα θα ανακουφιστείς... Πάει άλλο ένα άγχος!

7κιλα πηρα ... σινολο απο την αρχη παρολο που εχω τον θυροειδη διαφορες θεραπιες με φαρμακα ... αλλα για να δουμε απο δω και περα ...

Το μωρακι μας ειναι 1.100 οπως πρεπει ειπε ο γιατρος κ μου εγραψε καμπυλη αλλα οχι την 4ωρη οπως καναν πολλες μανουλες.... μιας ωρας ... Και εγώ αυτήν έκανα. Κρίμα είναι να ταλαιπωρείσαι με την μεγάλη, αν δεν έχεις κάποιο ιστορικό...

Και τωρα το κερασακι στην τουρτα ... το μωρακι ειναι ισχιακο , ουαουυυυ κ τωρα? θα περιμενουμε λεει ο γιατρος μεχρι την 34 εβδομαδα να γυρησει αλλιως παμε για καισαρικη..και ο γιατρος μου δεν ειναι της καισαρικης , το αντιθετο....... αυταααα και απο εχθες σκεφτομαι αυτο... Νωρίς δεν είναι ακόμη; Θέλω να πω ότι μπορεί να ξαναγυρίσει μέχρι τον 9ο. Έτσι δεν είναι;

Αυτα κοριτσια μου μπραβο σε αυτες που βγαινουν σε αδεια...που μετακομισαν στο νεο σπιτικο τους και που ψωνιζουνεεεεεε και ετοιμαζονται ,το σαββατο καπως θα παμε κ μεις για κρεβατακι

Συγχαρητήρια για το μικρούλη σου που μεγαλώνει!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 ☺ αγοράκι!

-Ninakimou 3/8☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-lonestar 5/8☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Mάχη84 5/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-Magda18 7/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Crochetmania 5-8/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Novemberrain 9/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Loveisintheair 9/8 ☺ κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-Marouskaki 10/8 ☺ αγοράκι! Doppler γ΄τριμήνου-1500 gr

-maraki1610 10/8 ☺ αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 ☺κοριτσάκι! Β' επιπέδου

-Cristi84 12/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Evangelia_kapa 13/8☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-stella27 15/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου

-Elafi 16/8 ☺κοριτσάκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αγοράκι! Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-lucy1980 16/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου

-Marianthi27 18/8 ☺ κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Vagelio 19/8 ☺αγοράκι!

-ARCA 19/8☺κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου

-Meldan 20/8 ☺κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 ☺κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 ☺κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 ☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-habibi 26/8 ☺αγοράκι! Β΄επιπέδου-1100 gr

-litsaballet 27/8☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Aura 27/8 ☺κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 ☺κοριτσάκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-Joe92 29/8 ☺ αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

-madata80 30/8 ☺αγοράκι!Β' επιπέδου, Καμπύλη σακχάρου

-audette17 ?/9 ☺κοριτσάκι!

Καλησπέρα σας!

Άλλαξα και το πινακάκι προσθέτοντας την Κρίστι, με το καλό κοριτσάκι μου ο γιόκας σας, θα έρθει να σας αποζημιώσει για τις δυσκολίες!

Έβαλα και τα κιλάκια του habiboγιόκα χιχι και άλλαξα και τη δική μας ημερομηνία.

Κάναμε λοιπόν το Ντόπλερ....Αμνιακό υγρό φυσιολογικό (ουφ), μητριαίες αρτηρίες όλα καλά (ουφ), πλακούντας πρόσθιος αλλά όχι χαμηλός (ουφ), με βαθμό ωρίμανσης 0 (ουφ) και τράχηλος 3,3 εκ (ουφ).Και κεφαλική προβολή. Κι ο μπέμπης 1500 γραμμάρια ολόκληρα!Βγαίνει κεφάλας και κοντός χαχα οπότε πάμε πάλι για 10 Αυγούστου!:PΕίναι κούκλος, πρώτη φορά τον είδα 4d τόσο καιρό ποτέ δεν έδειξε τη φάτσα του, είναι ολόιδιος με τα άλλα, η ίδια γλυκιά κι αγαπημένη μύτη, το λένε και τα παιδιά κι ο γιατρός που του έδειξα τα τρία φωτο (μια κοπή λέει όλα) η κουκουβάγια!Σε 10 εβδομάδες θα τον έχω αγκαλιά:-P


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσει το μωρό όντως υπάρχουν ασκήσεις και φυσικά περπάτημα, αλλά δεν ξέρω, στην περίπτωσή σου, πόσο αυτό ενδείκνυται, εννοώ με τη θέση του μικρού στην κοιλίτσα σου, Habibi μου...Και ναι, ακόμη είνα πολύ πιθανό να ξανακάνει τούμπες, νωτίς είναι...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!

Άλλαξα και το πινακάκι προσθέτοντας την Κρίστι, με το καλό κοριτσάκι μου ο γιόκας σας, θα έρθει να σας αποζημιώσει για τις δυσκολίες!

Έβαλα και τα κιλάκια του habiboγιόκα χιχι και άλλαξα και τη δική μας ημερομηνία.

Κάναμε λοιπόν το Ντόπλερ....Αμνιακό υγρό φυσιολογικό (ουφ), μητριαίες αρτηρίες όλα καλά (ουφ), πλακούντας πρόσθιος αλλά όχι χαμηλός (ουφ), με βαθμό ωρίμανσης 0 (ουφ) και τράχηλος 3,3 εκ (ουφ).Και κεφαλική προβολή. Κι ο μπέμπης 1500 γραμμάρια ολόκληρα!Βγαίνει κεφάλας και κοντός χαχα οπότε πάμε πάλι για 10 Αυγούστου!:PΕίναι κούκλος, πρώτη φορά τον είδα 4d τόσο καιρό ποτέ δεν έδειξε τη φάτσα του, είναι ολόιδιος με τα άλλα, η ίδια γλυκιά κι αγαπημένη μύτη, το λένε και τα παιδιά κι ο γιατρός που του έδειξα τα τρία φωτο (μια κοπή λέει όλα) η κουκουβάγια!Σε 10 εβδομάδες θα τον έχω αγκαλιά:-P

Τι είναι αυτό το ντόπλερ; Συγχαρητήρια πάντως για τα καλά αποτελέσματα! Άντε λίγο έμεινε μέχρι να σφίξουμε όλες στις αγκαλιές μας τα ζουζούνια μας!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου θα πάω να το πάρω..

Το βιβλίο είναι υπέροχο..Μόνο να σας πω ότι χάρη σε αυτό θήλασα για 13 μήνες το δεύτερο γιο και χτυπιόμουν σα χταπόδι που δεν το είχα διαβάσει στον πρώτο που θήλασε μόνο 7 μήνες....Τον τρίτο χάρης στο βιβλίο και σε πολύ διάβασμα στο ίντερνετ και σε άλλες πωρωμένες μανούλες σαν εμένα, τον θήλασα 2,5 χρόνια (6 μήνες αποκλειστικά δηλαδή τίποτε μα τίποτε άλλο)οπότε όλα γίνονται...Ποτέ δεν είχα θέμα με τα άλλα παιδιά κι έχω διάφορες διαφορές ηλικίας, δηλαδή όταν γέννησα τον δεύτερο ο πρώτος ήταν 20 μηνών, έπαιζε κοντά μου ενώ θήλαζα, τον πήγαινε ο μπαμπάς καμιά βόλτα το απόγευμα, κάτι γινόταν...Όχι ότι δεν τύχαιναν δυσκολίες, αλλά αυτές τυχαίνουν κι αργότερα, πχ ο ένας μάθαινε το γιογιο κι ο άλλος ήθελε να φάει κρέμα.Κάνεις αυτό που επείγει περισσότερο, δε γίνεται να υπάρχει πάντα κάποιος δίπλα σου!Όταν γεννήθηκε ο τρίτος είχα έναν 5 χρόνων (νήπια)κι έναν 3 (παιδικό).Πάλι δεν είχα θέμα με το θηλασμό, θήλαζα και τους έλεγα παραμύθια ή κάναμε την ''εργασία'' του νηπίου και τέτοια...Ο θηλασμός είναι κάτι που μπορούν να κάνουν όλες οι γυναίκες, αλλά θέλει πείσμα, υπομονή και πολλά άλλα που δεν τα λέω για να μην παρεξηγηθώ χαχα!Ότι θέλετε ρωτάτε, 100 παιδιά να κάνω θα τα θηλάσω, πρώτα θα πεθάνω και μετά θα δώσω μπουκάλι...:tongue:Ναι, είμαι πολύ φανατική λέμε!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το ντόπλερ; Συγχαρητήρια πάντως για τα καλά αποτελέσματα! Άντε λίγο έμεινε μέχρι να σφίξουμε όλες στις αγκαλιές μας τα ζουζούνια μας!

Υπέρηχος ανάπτυξης γ τριμήνου στον οποίο μετράνε ό,τι και στον β επιπέδου και βλέπουν την πίεση των μητριαίων αρτηριών και πώς είναι ο πλακούντας, βασικά πώς αναπτύσσεται το μωρό, αν τρέφεται καλά κλπ...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλό είναι υπέροχο..Μόνο να σας πω ότι χάρη σε αυτό θήλασα για 13 μήνες το δεύτερο γιο και χτυπιόμουν σα χταπόδι που δεν το είχα διαβάσει στον πρώτο που θήλασε μόνο 7 μήνες....Τον τρίτο χάρης στο βιβλίο και σε πολύ διάβασμα στο ίντερνετ και σε άλλες πωρωμένες μανούλες σαν εμένα, τον θήλασα 2,5 χρόνια (6 μήνες αποκλειστικά δηλαδή τίποτε μα τίποτε άλλο)οπότε όλα γίνονται...Ποτέ δεν είχα θέμα με τα άλλα παιδιά κι έχω διάφορες διαφορές ηλικίας, δηλαδή όταν γέννησα τον δεύτερο ο πρώτος ήταν 20 μηνών, έπαιζε κοντά μου ενώ θήλαζα, τον πήγαινε ο μπαμπάς καμιά βόλτα το απόγευμα, κάτι γινόταν...Όχι ότι δεν τύχαιναν δυσκολίες, αλλά αυτές τυχαίνουν κι αργότερα, πχ ο ένας μάθαινε το γιογιο κι ο άλλος ήθελε να φάει κρέμα.Κάνεις αυτό που επείγει περισσότερο, δε γίνεται να υπάρχει πάντα κάποιος δίπλα σου!Όταν γεννήθηκε ο τρίτος είχα έναν 5 χρόνων (νήπια)κι έναν 3 (παιδικό).Πάλι δεν είχα θέμα με το θηλασμό, θήλαζα και τους έλεγα παραμύθια ή κάναμε την ''εργασία'' του νηπίου και τέτοια...Ο θηλασμός είναι κάτι που μπορούν να κάνουν όλες οι γυναίκες, αλλά θέλει πείσμα, υπομονή και πολλά άλλα που δεν τα λέω για να μην παρεξηγηθώ χαχα!Ότι θέλετε ρωτάτε, 100 παιδιά να κάνω θα τα θηλάσω, πρώτα θα πεθάνω και μετά θα δώσω μπουκάλι...:tongue:Ναι, είμαι πολύ φανατική λέμε!

Μπράβο σου χίλια μπράβο σε παραδέχομαι έτσι πρέπει..μακάρι να μπορέσω να ακολουθήσω το παράδειγμα σου..το θέλω παρά πολύ..συγχαρητήρια κιόλας για τον γιόκα σου όλα Καλά να πάνε μέχρι τέλους..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...