Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Μπράβο σου χίλια μπράβο σε παραδέχομαι έτσι πρέπει..μακάρι να μπορέσω να ακολουθήσω το παράδειγμα σου..το θέλω παρά πολύ..συγχαρητήρια κιόλας για τον γιόκα σου όλα Καλά να πάνε μέχρι τέλους..

Το να το θέλεις πάρα πολύ είναι η πρώτη απαραίτητη προυπόθεση, να ξέρεις, στην αρχή θα στερηθείς ύπνο, τη βόλεψή σου, αλλά ρε γμτ, δε μπορώ να καταλάβω κάποιες γυναίκες, μάνα γίνεσαι, πλέον υπάρχει κάποιος που ζει χάρη σε σένα, δε θα κάνω λίγο πίσω τα θέλω μου?Δε θα χαλάσω τη ζαχαρένια μου?Πόυ είσαι ρε meldan να μη μιλάω μόνο εγώ για θηλασμό?:tongue::tongue::tongue:Μακάρι να πάνε καλά όλα για όλες μας έως τέλους...Τι ευλογία Θεέ μου τα παιδιά!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Marianthi μου Για την καμπυλη εχουμε στην οικογενεια ιστορικο αλλα εμπιστευομαι πολυ τον γιατρο οποτε κανουμε οτι πει , ασε ασε εχω και ζαλαδες ειναι κ η ζεστη σιγουρα θα λυποθημουσα εκει με τις 4 ωρες .

Αμε μπορει να ξαναγυρισει αλλα μπορει κ οχι γιαυτο τα συζητησαμε , εγω δεν ειμαι για πολυ περπατημα κ ασκησουλες οποτε οτι θελει ο μικρουλης . Να εισαι καλα καλη μου. <3

Marouskaki μου αχ τι καλο που εβαλες τα κιλακια !!! Συγχαρητηρια πραγματικα που ολα ειναι τοσο καλα , χαιρεσαι να τα διαβαζεις! ! !

Αχ ξεχασα κ εγω εχθες ειδα τον μπεμπι μου πω πω.... νομιζω κ μεις εχουμε μια μικρηηηηη μυτουλα ,οπως της μαμας λενε για να δουμε κοριτσια...με το καλο μετα να στελναμε φωτο των παιδιων μας μια στην αλλη στα μυνηματα δεν θα ηταν τελεια


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το να το θέλεις πάρα πολύ είναι η πρώτη απαραίτητη προυπόθεση, να ξέρεις, στην αρχή θα στερηθείς ύπνο, τη βόλεψή σου, αλλά ρε γμτ, δε μπορώ να καταλάβω κάποιες γυναίκες, μάνα γίνεσαι, πλέον υπάρχει κάποιος που ζει χάρη σε σένα, δε θα κάνω λίγο πίσω τα θέλω μου?Δε θα χαλάσω τη ζαχαρένια μου?Πόυ είσαι ρε meldan να μη μιλάω μόνο εγώ για θηλασμό?:tongue::tongue::tongue:Μακάρι να πάνε καλά όλα για όλες μας έως τέλους...Τι ευλογία Θεέ μου τα παιδιά!

Πραγματικά δεν με νοιάζει αν δεν κοιμάμαι καθόλου δεν με νοιάζει αν κάνω καισαρική και με πετσοκοψουν..Φυσικά και θέλω να είμαι καλά για το παιδί μου και τον άντρα μου που λατρεύω αλλά με νοιάζει μόνο ότι κάνει Καλό στο παιδί μου..εδώ λέω την λέξη παιδί μου και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα..Κάθε μέρα ευχαριστώ τον Θεό που θα με αξιώσει να το ζήσω όλο αυτό..εύχομαι μαρουσκακι να έχω γάλα και να θηλάζω το κοριτσάκι μου γιατί θέλω το καλύτερο για την μπέμπα μας...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Marianthi μου Για την καμπυλη εχουμε στην οικογενεια ιστορικο αλλα εμπιστευομαι πολυ τον γιατρο οποτε κανουμε οτι πει , ασε ασε εχω και ζαλαδες ειναι κ η ζεστη σιγουρα θα λυποθημουσα εκει με τις 4 ωρες .

Αμε μπορει να ξαναγυρισει αλλα μπορει κ οχι γιαυτο τα συζητησαμε , εγω δεν ειμαι για πολυ περπατημα κ ασκησουλες οποτε οτι θελει ο μικρουλης . Να εισαι καλα καλη μου. <3

Marouskaki μου αχ τι καλο που εβαλες τα κιλακια !!! Συγχαρητηρια πραγματικα που ολα ειναι τοσο καλα , χαιρεσαι να τα διαβαζεις! ! !

Αχ ξεχασα κ εγω εχθες ειδα τον μπεμπι μου πω πω.... νομιζω κ μεις εχουμε μια μικρηηηηη μυτουλα ,οπως της μαμας λενε για να δουμε κοριτσια...με το καλο μετα να στελναμε φωτο των παιδιων μας μια στην αλλη στα μυνηματα δεν θα ηταν τελεια

Habibi μου χάρηκα παρά πολύ για τα καλά νέα που σας είπε ο γιατρός..Είδες κορίτσι μου που όλα πάνε καλά και σου έφυγαν όλες οι απορίες...αχ αν είναι να είναι όλα Καλά ας μας ζορίζουν μωρέ εκεί μέσα τι να κάνουμε...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν με νοιάζει αν δεν κοιμάμαι καθόλου δεν με νοιάζει αν κάνω καισαρική και με πετσοκοψουν..Φυσικά και θέλω να είμαι καλά για το παιδί μου και τον άντρα μου που λατρεύω αλλά με νοιάζει μόνο ότι κάνει Καλό στο παιδί μου..εδώ λέω την λέξη παιδί μου και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα..Κάθε μέρα ευχαριστώ τον Θεό που θα με αξιώσει να το ζήσω όλο αυτό..εύχομαι μαρουσκακι να έχω γάλα και να θηλάζω το κοριτσάκι μου γιατί θέλω το καλύτερο για την μπέμπα μας...

Kαι στο βιβλίο θα δεις σε κάποιο σημείο λέει η Πατσούρου ότι δεν υπάρχει ''δεν έχω γάλα'', όλες οι γυναίκες έχουν γάλα, απλώς λόγω μη ενημέρωσης λόγω επιλογής λόγω δεν ξέρω τι λόγω...σταματούν και συνεχίζουν με μπουκάλι.Μην πιστέψεις κανέναν που θα σου πει ότι δεν έχεις γάλα, κανέναν!Μου το είχαν πει στον μεγάλο, ανίδεη εγώ, έπρεπε να πηγαίνουμε στο νοσοκομείο Κατερίνης να μετρούν τη χολερυθρίνη του ανά λίγες μέρες (είχε ίκτερο) και μου έλεγαν '' το γάλα σου είναι έτοιμο να κοπεί'' αφού πατούσαν το στήθος και δεν έτρεχε ποτάμι το γάλα (είχα μόλις θηλάσει εντωμεταξύ)αλλά δεν τις άκουσα....ο Γρηγόρης 40 ημερών είχε βάλει 1600 γραμμάρια!!! Μην ακούς κανέναν, ούτε τις καμπύλες να κοιτάς στο βιβλιάριό της ούτε τίποτα...Σαν το ένστικτο της ΜΑΝΑΣ δεν έχει....;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι στο βιβλίο θα δεις σε κάποιο σημείο λέει η Πατσούρου ότι δεν υπάρχει ''δεν έχω γάλα'', όλες οι γυναίκες έχουν γάλα, απλώς λόγω μη ενημέρωσης λόγω επιλογής λόγω δεν ξέρω τι λόγω...σταματούν και συνεχίζουν με μπουκάλι.Μην πιστέψεις κανέναν που θα σου πει ότι δεν έχεις γάλα, κανέναν!Μου το είχαν πει στον μεγάλο, ανίδεη εγώ, έπρεπε να πηγαίνουμε στο νοσοκομείο Κατερίνης να μετρούν τη χολερυθρίνη του ανά λίγες μέρες (είχε ίκτερο) και μου έλεγαν '' το γάλα σου είναι έτοιμο να κοπεί'' αφού πατούσαν το στήθος και δεν έτρεχε ποτάμι το γάλα (είχα μόλις θηλάσει εντωμεταξύ)αλλά δεν τις άκουσα....ο Γρηγόρης 40 ημερών είχε βάλει 1600 γραμμάρια!!! Μην ακούς κανέναν, ούτε τις καμπύλες να κοιτάς στο βιβλιάριό της ούτε τίποτα...Σαν το ένστικτο της ΜΑΝΑΣ δεν έχει....;););)

Ναι το ξέρω μου το είπαν και άλλες κοπέλες αυτό που μου λες να μην ακούω κανέναν και ας λένε ότι και Καλά δεν χορταίνει το παιδί ...θα πάω να το πάρω αυτό το βιβλίο να το διαβάσω..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου μόλις ήρθαμε από το γιατρό, είδαμε την κοράκλα μας! 1600γρ, μπαμπάτσικη. Είναι με το κεφαλάκι κατω και είχε και πατούσες μέσα στη μούρη οπότε δεν είδαμε φατσούλα. Κλασικα την ενόχλησε ο υπέρηχος που πατούσε στην κοιλιά και τον κλωτσούσε.

Όλα καλά είπε ο γιατρός, ραντεβού πάλι σε δυο βδομάδες. Μου έδωσε και μια αλοιφη να κάνω μασαζ στο περίνεο για να μαλακώσει και να αποφύγω την περινεοτομή, αλλά την καλύτερη δουλεια λεει την κάνει ένα μηχάνημα το οποίο μου το έδειξε και φρίκαρα, σαν εξωγήινο sex toy! βαζεις μια φουσκα εξω εξω στον κόλπο και στην άλλη άκρη είναι σαν πιεσόμετρο, αρχίζεις το φουσκωμα και γυμνάζει το περίνεο. Το ξεκινάς λεει την 37η εβδομάδα με φοβερά αποτελέσματα, λιγες το δοκιμάζουν αλλα με επιτυχία. Τι να πω, μέχρι και εκεί θα έφτανα για να αποφύγω περινεοτομή, πολύ με ανατριχιάζει η ιδεα.

Επίσης μου είπε οτι αφου γεννηθει το μωρο θα μου το δώσει κατευθείαν όπως είναι να το θηλάσω, με τον ομφάλιο λωρο, τον οποιο θα κοψει αφού σταματήσει να πάλλεται.

Κατα τα άλλα ο αιματοκρίτης ανέβηκε λιγάκι, και είμαι +6 κιλά.

Και τέλος αυτο που με ξετρέλανε είναι οτι η μικρούλα έχει μαλλιά! Φανηκαν στον υπέρηχο!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως κι εγώ το διάβασα αυτό για το ένα στηθος τη φορά. Ναι βρε κορίτσι τρομερό, δηλαδή πότε κοιμάσαι, ποτε τρως αμα εισαι με το μωρό στο στηθος συνεχόμενα? Και καλά εμείς οι πρωτομανούλες πες ένα μωρό είναι, βρισκουμε χρόνο. Εσεις που έχετε κι άλλα μωράκια πως θα γίνει να θηλάζετε τόσες πολλες ώρες?

Γιαυτο μας ακους να εκφραζουμε τις ανησυχιες μας πως θα την παλεψουμε,γιατι εσυ θα γινεις δυο κομματια ενα για το μωρο σου και ενα για τον εαυτο σου,ενω εγω θα γινω τεσσερα κομματια ενα για καθε παιδι και για μενα οτι περισσεψει.κανεις δεν ειπε οτι θα ειναι ευκολο,εχω μαλιστα πολλες γνωστες που μεινανε στο ενα παιδακι γιαυτον τον λογο.επειδη δεν ειναι ευκολο...Οπως λεω εγω: "εξαρταται ποσο μαζοχα εισαι κανεις και τοσα παιδια".....:D:D:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι την έχω κ γω αυτή την απορία... τι θα κάνω αν το μεγάλο μου ουρλιάζει μαμααααα κ γω έχω βεντούζα το μωρό όλη μέρα???? κ θα είναι κ Αύγουστος,, δηλαδή το μεγάλο παιδί στο σπίτι συνέχεια, όχι σχολείο, ζέστη του θανατα κτλ κτλ....ΑΧ,,, πείτε οι έμπειρες,,, μην πείτε όμως να βοηθήσει ο σύζυγος ή οι μαμάδες, εφόσον το ένα παιδί θα ουρλιάζει για μαμά ΜΟΝΟ κι όχι για τους υπόλοιπους που θα θέλουν να του αποσπάσουν την προσοχή κ το ΄νεογέννητο θα ουρλιάζει για στήθος, για μαμά πάλι δηλαδή.... λυστε μου την απορία....

Νομιζω πρωτα θα ικανοποιησω τις αναγκες του νεογεννητου που ειναι ζωτικης σημασιας και μετα του αλλου παιδιου.γιατι το πρωτο παιδι πηρε αυτα που επρεπε απλοχερα και το δικαιο ειναι τωρα να τα λαβει και το επομενο.οποτε βαζουμε προτεραιοτητες ...........και ο Θεος βοηθος!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα στις κοιλιτσες !

Πηγαμε εχθες επιτελους στον γιατρο μας.... κ λυσαμε καποιες αποριες....

Δικαιολογημενα ποναω κ δεν μπορω να περπατησω κανονικα το μωρο εχει βολευτει βαθια μεσα μου κ χαμηλα ειναι απο την καταστευη του σωματος μου οπως το φανταζομουν δλδ... Συνηθως κοιλιτσες ειναι προς τα εξω και πιο ψηλες λεει ο γιατρος κ αλλες πιο σπανια εχουν εσωτερικη κοιλιτσα οπως καταλαβαινετε πιεζομαι πολυ στα πιο απλα πραγματα... μπανιο περπατημα απο το σπιτι μεχρι το αμαξι κτλ.Σκεφτομαι πως θα παω για ψωνια... στα μεγαλα καταστηματα.

7κιλα πηρα ... σινολο απο την αρχη παρολο που εχω τον θυροειδη διαφορες θεραπιες με φαρμακα ... αλλα για να δουμε απο δω και περα ...

Το μωρακι μας ειναι 1.100 οπως πρεπει ειπε ο γιατρος κ μου εγραψε καμπυλη αλλα οχι την 4ωρη οπως καναν πολλες μανουλες.... μιας ωρας ...

Και τωρα το κερασακι στην τουρτα ... το μωρακι ειναι ισχιακο , ουαουυυυ κ τωρα? θα περιμενουμε λεει ο γιατρος μεχρι την 34 εβδομαδα να γυρησει αλλιως παμε για καισαρικη..και ο γιατρος μου δεν ειναι της καισαρικης , το αντιθετο....... αυταααα και απο εχθες σκεφτομαι αυτο...

Αυτα κοριτσια μου μπραβο σε αυτες που βγαινουν σε αδεια...που μετακομισαν στο νεο σπιτικο τους και που ψωνιζουνεεεεεε και ετοιμαζονται ,το σαββατο καπως θα παμε κ μεις για κρεβατακι

Γιατι στις 34 βδομαδες θα αποφασισει για καισσαρικη η' οχι?? Πολυ νωρις μου φαινεται'....

Τα μωρα γυριζουνε και στον 9ο μηνα. Καθε γιατρος τελικα κουκουρουκου....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αγοράσω sling και θα την έχω όλη την ημέρα μέσα! Έτσι, κάθε φορά που θα πεινάει, θα της δίνω ένα βυζί και τέλος! χαχα

:confused: πλακα κανεις η' το εννοεις αυτο?? Γιατι αν το εννοεις να ξερεις οτι μετα θα μπαινεις στο forum να μας παραπονιεσαι για τους πονους που εχεις στην πλατη σου και στην μεση σου..τοσο βαρος(δεν θα ειναι για παντα 3,500 κιλα θα μεγαλωσει καποια στιγμη)

θα κλαταρει η ραχοκοκκαλια σου :cool::cool::cool:παρε κατι με ροδακια χαχαχα οπου πας,να τσουλαει διπλα σου...:tongue:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου μόλις ήρθαμε από το γιατρό, είδαμε την κοράκλα μας! 1600γρ, μπαμπάτσικη. Είναι με το κεφαλάκι κατω και είχε και πατούσες μέσα στη μούρη οπότε δεν είδαμε φατσούλα. Κλασικα την ενόχλησε ο υπέρηχος που πατούσε στην κοιλιά και τον κλωτσούσε.

Όλα καλά είπε ο γιατρός, ραντεβού πάλι σε δυο βδομάδες. Μου έδωσε και μια αλοιφη να κάνω μασαζ στο περίνεο για να μαλακώσει και να αποφύγω την περινεοτομή, αλλά την καλύτερη δουλεια λεει την κάνει ένα μηχάνημα το οποίο μου το έδειξε και φρίκαρα, σαν εξωγήινο sex toy! βαζεις μια φουσκα εξω εξω στον κόλπο και στην άλλη άκρη είναι σαν πιεσόμετρο, αρχίζεις το φουσκωμα και γυμνάζει το περίνεο. Το ξεκινάς λεει την 37η εβδομάδα με φοβερά αποτελέσματα, λιγες το δοκιμάζουν αλλα με επιτυχία. Τι να πω, μέχρι και εκεί θα έφτανα για να αποφύγω περινεοτομή, πολύ με ανατριχιάζει η ιδεα.

Επίσης μου είπε οτι αφου γεννηθει το μωρο θα μου το δώσει κατευθείαν όπως είναι να το θηλάσω, με τον ομφάλιο λωρο, τον οποιο θα κοψει αφού σταματήσει να πάλλεται.

Κατα τα άλλα ο αιματοκρίτης ανέβηκε λιγάκι, και είμαι +6 κιλά.

Και τέλος αυτο που με ξετρέλανε είναι οτι η μικρούλα έχει μαλλιά! Φανηκαν στον υπέρηχο!

Συγχαρητηρια για την μπουλουκα σας!! το θρεφταρακι σας!!:-P.

Εμεις απο μαλλια και τα δυο μου παιδια ειχανε λιγα,χνουδι περισσοτερο,ισως γιατι ητανε ξανθα και δεν φαινοτανε εντονα η τριχα...εμενα παλι μου αρεσουν τα γλομπακια :D:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στις 34 βδομαδες θα αποφασισει για καισσαρικη η' οχι?? Πολυ νωρις μου φαινεται'....

Τα μωρα γυριζουνε και στον 9ο μηνα. Καθε γιατρος τελικα κουκουρουκου....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Οχι απλα τον ρωτουσα διαφορα και μου ειπε μετα την 34 θα τα πουμε....ο γιατρος μου δεν θελει τις καισαρικες ..... μονο στην αναγκη και ποιος ξερει απο την εμπειρια του τι παραπανω καταλαβε . και απο οσο διαβασα χθες τα πρωτα μωρακια πιο δυσκολα γυρνανε στο τελος . Υγεια να εχουμε........ :rolleyes:

τωρα 16 του μηνος παλι θα εχουμε τον υπερηχο θα δουμε


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...