Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Koρίτσια μου μόλις ήρθαμε από το γιατρό, είδαμε την κοράκλα μας! 1600γρ, μπαμπάτσικη. Είναι με το κεφαλάκι κατω και είχε και πατούσες μέσα στη μούρη οπότε δεν είδαμε φατσούλα. Κλασικα την ενόχλησε ο υπέρηχος που πατούσε στην κοιλιά και τον κλωτσούσε.

Όλα καλά είπε ο γιατρός, ραντεβού πάλι σε δυο βδομάδες. Μου έδωσε και μια αλοιφη να κάνω μασαζ στο περίνεο για να μαλακώσει και να αποφύγω την περινεοτομή, αλλά την καλύτερη δουλεια λεει την κάνει ένα μηχάνημα το οποίο μου το έδειξε και φρίκαρα, σαν εξωγήινο sex toy! βαζεις μια φουσκα εξω εξω στον κόλπο και στην άλλη άκρη είναι σαν πιεσόμετρο, αρχίζεις το φουσκωμα και γυμνάζει το περίνεο. Το ξεκινάς λεει την 37η εβδομάδα με φοβερά αποτελέσματα, λιγες το δοκιμάζουν αλλα με επιτυχία. Τι να πω, μέχρι και εκεί θα έφτανα για να αποφύγω περινεοτομή, πολύ με ανατριχιάζει η ιδεα.

Επίσης μου είπε οτι αφου γεννηθει το μωρο θα μου το δώσει κατευθείαν όπως είναι να το θηλάσω, με τον ομφάλιο λωρο, τον οποιο θα κοψει αφού σταματήσει να πάλλεται.

Κατα τα άλλα ο αιματοκρίτης ανέβηκε λιγάκι, και είμαι +6 κιλά.

Και τέλος αυτο που με ξετρέλανε είναι οτι η μικρούλα έχει μαλλιά! Φανηκαν στον υπέρηχο!

Για το sex tοy που λες δεν το ξέρω (τι άλλο θα βγάλουν ρε παιδί μου ε!), αλλά ξέρω ότι βοηθούν οι ασκήσεις Κέγκελ, πώς κάνεις όταν κρατιέσαι για να μην κάνεις τσίσα?Ε αυτές!Επίσης ανατριχιάζω στην ιδέα της περινεοτομής (έχοντας δοκιμάσει ήδη)αλλά πίστεψέ με, ο πόνος κρατά κλάσματα του δευτερολέπτου σε σχέση με ωδίνες...Καλά, αν κάνεις και επισκληρίδιο, φαντάζομαι δεν νιώθεις τίποτα...Μπράβο για τη μπουμπού σας, ετοίμασε και λαστιχάκια να της κάνεις κοτσιδάκια στη γέννα!Καλά ε, πώς φαίνεται ότι δε γεννάς Ελλάδα χαχα, πού να ζήσεις θηλασμό άμεσα μετά τη γέννα και διατήρηση λώρου έστω και λίγο εδώ!:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οχι απλα τον ρωτουσα διαφορα και μου ειπε μετα την 34 θα τα πουμε....ο γιατρος μου δεν θελει τις καισαρικες ..... μονο στην αναγκη και ποιος ξερει απο την εμπειρια του τι παραπανω καταλαβε . και απο οσο διαβασα χθες τα πρωτα μωρακια πιο δυσκολα γυρνανε στο τελος . Υγεια να εχουμε........ :rolleyes:

τωρα 16 του μηνος παλι θα εχουμε τον υπερηχο θα δουμε

Η βαφτιστικιά μου (πρώτο παιδί) γύρισε στον ένατο, πουλάκι μου , κι ενώ είχε κατααγχωθεί η κουμπάρα μου ότι δεν γλιτώνει την κ.τ. όπως της έλεγαν.Βέβαια, κάθε περίπτωση διαφέρει, βλέποντας και κάνοντας.Από την άλλη...τόσα που έχεις περάσει νομίζω αυτό είναι το λιγότερο, άλλωστε θα σου φέρει το γιο σου στην αγκαλιά σου;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!

-Magda18 7/8 αγοράκι!

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι!

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Πάρε κι εσύ Ευαγγελία κιλάκια μπέμπας, χαχα!Κι άλλες έχετε μετρήσεις βάρους, αν θέλετε πέστε μου να τις προσθέσω.Αρχίζω σβήνω καμπύλες και β επιπέδου, σε λίγο θα θέλουμε τρεις σειρές η καθεμιά με τόσες πληροφορίες χαχα!

Καλημέρα!Περιμένω το μικρό να ξυπνήσει να πάμε νήπια να γραφτούμε:P:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!

-Magda18 7/8 αγοράκι!

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι!

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Πάρε κι εσύ Ευαγγελία κιλάκια μπέμπας, χαχα!Κι άλλες έχετε μετρήσεις βάρους, αν θέλετε πέστε μου να τις προσθέσω.Αρχίζω σβήνω καμπύλες και β επιπέδου, σε λίγο θα θέλουμε τρεις σειρές η καθεμιά με τόσες πληροφορίες χαχα!

Καλημέρα!Περιμένω το μικρό να ξυπνήσει να πάμε νήπια να γραφτούμε:P:p:p

Καλημέρα μαρουσκακι Καλημέρα σε όλη την παρέα..έφυγε ο αντρουλης μου για Θεσσαλονίκη και σηκώθηκα να τον αποχαιρετήσω γι'αυτό και πρωί για μένα πρωί...Εμείς όταν είχαμε πάει στον γιατρό 28και κάτι εβδομάδα ήταν η μπουμπου μου 1304.. οπότε μαρουσκακι βάλε και εμένα..Σήμερα θέλω να πάω ΙΚΑ και μετά θα πάω να πάρω το βιβλίο το ωραίο που μου είπατε...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο google να βρεις αλλο τικερακι αν δεν φτιαχνεται αυτο , ναι στην υπογραφη

( [url=http:// κτλ... )

Ok thanks νομιζω το καταφερα!

Ουφ εμεις εχουμε το doppler 13/6, αγωνια να το δουμε το μικρουλι

κι εμενα ισχιακος ειναι μεχρι στιγμης αλλα ο γιατρος λεει οτι εχει περιθωρια ακομα να γυρισει, το παλευει ο κακομοιρης τις τελευταιες μερες, στριφογυρναει απο δω κι απο κει εχει πολυ γελιο!:P:p


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ok thanks νομιζω το καταφερα!

Ουφ εμεις εχουμε το doppler 13/6, αγωνια να το δουμε το μικρουλι

κι εμενα ισχιακος ειναι μεχρι στιγμης αλλα ο γιατρος λεει οτι εχει περιθωρια ακομα να γυρισει, το παλευει ο κακομοιρης τις τελευταιες μερες, στριφογυρναει απο δω κι απο κει εχει πολυ γελιο!:P:p

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες με το καλό ο γιόκας σου..να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη..Εγώ δεν ξέρω τι είναι δεν μου είπε κάτι ο γιατρός όλη την ώρα κοπανιεται το κοριτσάκι μου..συνέχεια νοιώθω τα πόδια της στην δεξιά πλευρά στα πλευρά και μάλλον τα χεράκια της ακριβώς κάτω από το γιαφραγμα..Τώρα τι κάνει εκεί μέσα δεν ξέρω ..Και πώς κάθεται η ψυχή μου...Εγώ έχω 17ιουνιου γιατρό και ανυπομονώ να την ξαναδώ ...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!!!

είναι τρίτη φορά που επιχειρώ να σας γράψω...ελπίζω αυτή να τα καταφέρω!!!

δεν ρωτάω τι κάνετε....πετάτε στα σύννεφα βλέπω!!!! εμείς πήγαμε πριν μια εβδομάδα και είδαμε τη μικρούλα...και τώρα που σας διάβαζα...ζήλεψα...θέλω και εγώ να την ξαναδώ!!αλλά το ραντεβού μας είναι σε 1 μήνα πάλι ....

θα σας γράφω ότι μου έρχεται στο κεφάλι...γιατί ο χρόνος με πιέζει!!!

1. Το μωρό μπορεί να γυρίσει οποιαδήποτε στιγμή......από τις 34 εβδομάδες δεν προκαθορίζεται.... ξέρω ότι αυτό που προέχει είναι να είναι καλά το μωράκι σου...αλλά μην δεχτείς οτιδήποτε σου πει ο γιατρός χωρίς να το φιλτράρεις έστω και μια φορά...σου το λέω από εμπειρία.

Μια μανούλα είπε .... δεν με νοιάζει και ας με πετσοκόψουν....δεν είναι έτσι...καλό είναι να μην γίνεται χωρίς λόγο κυρίως για τα μωράκια μας.Υπάρχουν πολλές συστάσεις προς τους Έλληνες μαιευτήρες για τις ανευ λόγου καισαρικές....

Και εμένα η μικρούλα είναι με το κεφάλι κάτω από την β΄επιπέδου...αλλά αυτο δεν σημαίνει πως και στις 39 εβδομάδες δεν μπορεί να γυρίσει ανάποδα........

Δεν το συζητάμε για τις περιπτώσεις που είναι απαραίτητο.....

2. Θηλασμός...το βιβλίο της Πατσούρου είναι πολύ καλό. Στο youtube υπάρχουν και βιντεάκια από ομιλίες της..μπορειτε να πάρετε μια πρώτη γεύση. Να την δείτε πως μιλάει...Εγώ όταν το πήρα στα χέρια μου...ήταν αργα...γιατί ήδη ο θηλασμός είχε γίνει ρουτίνα!

Από προσωπική εμπειρία θα σας πω το εξής...η μικρή μου ήταν ένα πολύ δύσκολο μωρό. Γεννήθηκε 2.700 είχε ίκτερο...δεν έπιανε το στήθος μου...χρειάστηκα τον πρώτο καιρό ψευδοθηλές...δεν μπορούσε να ρουφήξει το γάλα με τις ψευδοθηλές...γιατί δεν είχε την δύναμη...όχι επειδή δεν είχα γάλα εγώ..... το τονίζω γιατί όλοι γύρω μου μου έλεγαν ότι ταλαιπωρώ το μωρό...δεν έχω γαλα...δεν χορταίνει...να δώσω μπουκάλι και πολλά άλλα τρελά...

Ήμουν σε κατάσταση παράκρουσης....η αυπνία...η γκρίνια του μωρού....όλη μέρα το βυζί από έξω....όλη μέρα να βγάζω με το θήλαστρο για να ξεπρήζω το στήθος μου...(το πόσα ml βγάζει το θήλαστρο δεν σημαίνουν ότι αυτά παράγει το στήθος...το θήλαστρο βγάζει πολύ λιγότερα ml από αυτα που πραγματικά έχουμε....είχα πέσει σε αυτή την παγίδα..)

Το μωρό εστρωσε μόλις μπήκε στον 3ο μήνα...όταν λέω έστρωσε...εννοώ ότι έμενε και 2-3 ώρες χωρίς να είναι στο στήθος...Η μικρή σήμερα είναι 18 μηνών και ακόμα δεν κοιμάται βράδυ...Γιατί πάλι μου έλεγαν ότι δεν κοιμάται τη νύχτα γιατί δεν χορταίνει από το γάλα μου. Διέκοψε το θηλασμό πριν από 3 μήνες...λόγω του πλακούντα το γάλα μου έγινε αλμυρό και δεν ήθελε να θηλάσει...Τώρα που πίνει από το μπουκάλι...240 ml ...πάλι δεν κοιμάται όλη νύχτα...

Σας αναφέρω τα πιο ενδεικτικά....θέλοντας να πω...πως ο θηλασμός είναι υπέροχος αλλά και δύσκολος. Θα πρέπει η μαμα να το θέλει πολύ....θα έρθουν τα πάνω κάτω...αλλά αν επιμείνετε....δεν θα το μετανιώσετε. Πολλές φορές κοιτάω τη μικρή μου...και μου λείπει εκείνη η ώρα που δεν υπήρχε κανένας άλλος στον κόσμο..μόνο οι δυο μας...που έπινε το γαλατακι της...που με χάιδευε και με κοιτούσε ...και τα ματάκια της έλαμπαν...Ευτυχώς έρχεται το σποράκι...και ξανα πάλι από την αρχή!!!

3. εμείς στην 29 εβδομάδα ήμασταν ... 1334 γρ..αν θυμάμαι καλά!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

και να σημειώσω ότι οι μανούλες Αυγουστου είναι πολύ ενεργό γκρουπ!!!!

χαζευα το πινακάκι μπροστα με τα συγκεντρωτικά στοιχεία...μηνυμάτων....και έκανα αυτή την διαπίστωση!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες με το καλό ο γιόκας σου..να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη..Εγώ δεν ξέρω τι είναι δεν μου είπε κάτι ο γιατρός όλη την ώρα κοπανιεται το κοριτσάκι μου..συνέχεια νοιώθω τα πόδια της στην δεξιά πλευρά στα πλευρά και μάλλον τα χεράκια της ακριβώς κάτω από το γιαφραγμα..Τώρα τι κάνει εκεί μέσα δεν ξέρω ..Και πώς κάθεται η ψυχή μου...Εγώ έχω 17ιουνιου γιατρό και ανυπομονώ να την ξαναδώ ...

Και μένα χτυπιέται ο δικός μου, τι να κάνει άραγε??? γύρισε ή ακόμα???? κ κυρίως γιατί χτυπιέται ετσι??? Μέχρι που σκέφτηκα μην έπαθε καμια κλειστοφοβία!!!αχαχαχαχαχαχχαα μήπως θέλει να βγει αρων άρων??? δεν ξέρω...


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

Σημερα αγορασα και εγω τα soap nuts να αρχισω σιγα σιγα τα πλησιματα της μπεμπας!

ευαγγελια μου θρεφταρακι ειναι η μπουμπου!!!ιχιχιχιχι....καλε αυτο το πραγμα που λες πρωτη φορα το ακουω :shock:

Οσο για τον θηλασμο...ειναι οτι καλυτερο δωρο μπορει να δωσει μια μανα στο παιδι της!Σιγουρα θελει υπομονη και υπομονη ...δεν ειναι ολα τα μωρα ευκολα στον θηλασμο ουτε ολα τα στηθη τελεια ιδανικα....αν θες ομως πραγματικα ολα γινονται!!!Και μην ακουτε τους γυρω σας.....γιατι οι περισσοτεροι εδω στην Ελλαδα δεν το εχουν με τον θηλασμο!Οι καταστασεις δυσκολευουν λιγουλακι με τις μανουλες που δουλευουν και περισσοτερο με τους εργοδοτες που ξυνιζουν τα μουτρα τους οταν θα πρεπει να βγαλεις το γαλα αλλα μην αφησετε κανεναν να σας κοψει κατι που εσεις θελετε πολυ να κανετε γιατι οι αλλοι ειναι εξω απο τον χορό και κοιτανε την βολεψη τους!!!!

Και μενα μου λειπει να δω την φατσουλα της στο 4d αλλα προς το παρος doppler δεν θα χρειαστει να κανω....ραντεβου εχω ξανα με τον γιατρο μου σε 2 εβδομαδες να την δω...και σε λιγοτερο απο 8 εβδομαδες θα την εχω αγκαλιτσα μου και θα την μυριζω!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κορίτσια!!!!!

είναι τρίτη φορά που επιχειρώ να σας γράψω...ελπίζω αυτή να τα καταφέρω!!!

δεν ρωτάω τι κάνετε....πετάτε στα σύννεφα βλέπω!!!! εμείς πήγαμε πριν μια εβδομάδα και είδαμε τη μικρούλα...και τώρα που σας διάβαζα...ζήλεψα...θέλω και εγώ να την ξαναδώ!!αλλά το ραντεβού μας είναι σε 1 μήνα πάλι ....

θα σας γράφω ότι μου έρχεται στο κεφάλι...γιατί ο χρόνος με πιέζει!!!

1. Το μωρό μπορεί να γυρίσει οποιαδήποτε στιγμή......από τις 34 εβδομάδες δεν προκαθορίζεται.... ξέρω ότι αυτό που προέχει είναι να είναι καλά το μωράκι σου...αλλά μην δεχτείς οτιδήποτε σου πει ο γιατρός χωρίς να το φιλτράρεις έστω και μια φορά...σου το λέω από εμπειρία.

Μια μανούλα είπε .... δεν με νοιάζει και ας με πετσοκόψουν....δεν είναι έτσι...καλό είναι να μην γίνεται χωρίς λόγο κυρίως για τα μωράκια μας.Υπάρχουν πολλές συστάσεις προς τους Έλληνες μαιευτήρες για τις ανευ λόγου καισαρικές....

Και εμένα η μικρούλα είναι με το κεφάλι κάτω από την β΄επιπέδου...αλλά αυτο δεν σημαίνει πως και στις 39 εβδομάδες δεν μπορεί να γυρίσει ανάποδα........

Δεν το συζητάμε για τις περιπτώσεις που είναι απαραίτητο.....

2. Θηλασμός...το βιβλίο της Πατσούρου είναι πολύ καλό. Στο youtube υπάρχουν και βιντεάκια από ομιλίες της..μπορειτε να πάρετε μια πρώτη γεύση. Να την δείτε πως μιλάει...Εγώ όταν το πήρα στα χέρια μου...ήταν αργα...γιατί ήδη ο θηλασμός είχε γίνει ρουτίνα!

Από προσωπική εμπειρία θα σας πω το εξής...η μικρή μου ήταν ένα πολύ δύσκολο μωρό. Γεννήθηκε 2.700 είχε ίκτερο...δεν έπιανε το στήθος μου...χρειάστηκα τον πρώτο καιρό ψευδοθηλές...δεν μπορούσε να ρουφήξει το γάλα με τις ψευδοθηλές...γιατί δεν είχε την δύναμη...όχι επειδή δεν είχα γάλα εγώ..... το τονίζω γιατί όλοι γύρω μου μου έλεγαν ότι ταλαιπωρώ το μωρό...δεν έχω γαλα...δεν χορταίνει...να δώσω μπουκάλι και πολλά άλλα τρελά...

Ήμουν σε κατάσταση παράκρουσης....η αυπνία...η γκρίνια του μωρού....όλη μέρα το βυζί από έξω....όλη μέρα να βγάζω με το θήλαστρο για να ξεπρήζω το στήθος μου...(το πόσα ml βγάζει το θήλαστρο δεν σημαίνουν ότι αυτά παράγει το στήθος...το θήλαστρο βγάζει πολύ λιγότερα ml από αυτα που πραγματικά έχουμε....είχα πέσει σε αυτή την παγίδα..)

Το μωρό εστρωσε μόλις μπήκε στον 3ο μήνα...όταν λέω έστρωσε...εννοώ ότι έμενε και 2-3 ώρες χωρίς να είναι στο στήθος...Η μικρή σήμερα είναι 18 μηνών και ακόμα δεν κοιμάται βράδυ...Γιατί πάλι μου έλεγαν ότι δεν κοιμάται τη νύχτα γιατί δεν χορταίνει από το γάλα μου. Διέκοψε το θηλασμό πριν από 3 μήνες...λόγω του πλακούντα το γάλα μου έγινε αλμυρό και δεν ήθελε να θηλάσει...Τώρα που πίνει από το μπουκάλι...240 ml ...πάλι δεν κοιμάται όλη νύχτα...

Σας αναφέρω τα πιο ενδεικτικά....θέλοντας να πω...πως ο θηλασμός είναι υπέροχος αλλά και δύσκολος. Θα πρέπει η μαμα να το θέλει πολύ....θα έρθουν τα πάνω κάτω...αλλά αν επιμείνετε....δεν θα το μετανιώσετε. Πολλές φορές κοιτάω τη μικρή μου...και μου λείπει εκείνη η ώρα που δεν υπήρχε κανένας άλλος στον κόσμο..μόνο οι δυο μας...που έπινε το γαλατακι της...που με χάιδευε και με κοιτούσε ...και τα ματάκια της έλαμπαν...Ευτυχώς έρχεται το σποράκι...και ξανα πάλι από την αρχή!!!

3. εμείς στην 29 εβδομάδα ήμασταν ... 1334 γρ..αν θυμάμαι καλά!!!!!

LOVE για το θηλασμό τα λες πολύ καλά!!! Όταν έχεις ενημερωθεί κατάλληλα για το θηλασμό, έχεις πεισθεί ότι μπορείς να τα καταφέρεις και σε συνδυασμό με το μητρικό ένστικτο, τότε ο θηλασμός θα επιτευχθεί!!!

Να μην ακούμε ότι λένε οι άλλοι!!!! Εμένα με είχαν συμβουλέψει να μην ακούω αυτές που δεν μπόρεσαν ή δεν ήθελαν να θηλάσουν! Δηλαδή τη μάνα μου!!! Θυμάμαι ότι ήμουν συνέχεια στα τηλέφωνα με 2-3 φίλες που θήλαζαν αποκλειστικά για να με συμβουλέψουν,,,εκείνη τη στιγμή ήταν πιο κοντα σε μένα,δικά μου πρόσωπα!!! Ακόμα κ ο άντρας μου δεν μπορούσε να με καταλάβει!! "Αγάπη μου δεν έγινε και τίποτα, θα πάθεις τίποτα"!!!Ε πώς να καταλάβει ρε παιδιά!! Είπαμε στήριξη αλλά δεν μπορεί να με βλέπει να ζορίζομαι!

Φαντασου LOVE ότι εγώ είχα το αντίθετο θέμα,,,είχα ένα τεράστιο μωρό που ήθελε να φάει πολύ, είχε κ ίκτερο πολύ και έπρεπε να ξέρω ότι χορταίνει με το στήθος, και μάλιστα χωρίς να το ζυγίζω, όπως μου έλεγαν!!! Πώς ησυχάζεις ότι χόρτασε???? Μα αφού δεν κλαίει, κοιμάται και κάνει κ κακά και τσίσα!!!! ΤΙ ΆΛΛΟ???? Μετά από μέρες φαίνεται το πράγμα,,,παίρνει και βάρος! Κορίτσια, διαβάστε ενημερωθείτε, είναι παντού διαθέσιμα!!! Δώστε ότι καλύτερο μπορείτε σε αυτό το πλασματάκι!!! Μαρούσκα μου και γω φανατικιά! αλλά όχι μέχρι τα 2,5, δεν το αντέχω!!!

Το καλύτερο που μπορούμε να του δώσουμε είναι κ ένας φυσιολογικός τοκετός! Οπότε δεν είναι που δε μας νοιάζει ότι θα μας σκίσουν είναι και ότι θα το κάνουμε προς σεβασμό για κείνο κυρίως και την υγεία του! Το καλύτερο είναι να έρθει στη ζωή, χωρίς φάρμακα και παρεμβάσεις!Που όπως λένε και αποδεικνύεται ότι όχι μόνο η καισαρική δεν είναι η εύκολη λύση, αλλά είναι κ η αιτία που δημιουργούνται προβλήματα στη ζωή του αργότερα... Υπάρχουν κάποιες θεωρίες που με έχουν ανησυχήσει... anyway,,, να μην ξεφύγω....


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!

-Magda18 7/8 αγοράκι!

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι!

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Μαρούσκαγια, εμείς ήμασταν πριν 2 εβδομάδες 1396 γρ, και επίσης διόρθωσε ΠΗΤ ,,,4/8/2015!!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου μόλις ήρθαμε από το γιατρό, είδαμε την κοράκλα μας! 1600γρ, μπαμπάτσικη. Είναι με το κεφαλάκι κατω και είχε και πατούσες μέσα στη μούρη οπότε δεν είδαμε φατσούλα. Κλασικα την ενόχλησε ο υπέρηχος που πατούσε στην κοιλιά και τον κλωτσούσε.

Όλα καλά είπε ο γιατρός, ραντεβού πάλι σε δυο βδομάδες. Μου έδωσε και μια αλοιφη να κάνω μασαζ στο περίνεο για να μαλακώσει και να αποφύγω την περινεοτομή, αλλά την καλύτερη δουλεια λεει την κάνει ένα μηχάνημα το οποίο μου το έδειξε και φρίκαρα, σαν εξωγήινο sex toy! βαζεις μια φουσκα εξω εξω στον κόλπο και στην άλλη άκρη είναι σαν πιεσόμετρο, αρχίζεις το φουσκωμα και γυμνάζει το περίνεο. Το ξεκινάς λεει την 37η εβδομάδα με φοβερά αποτελέσματα, λιγες το δοκιμάζουν αλλα με επιτυχία. Τι να πω, μέχρι και εκεί θα έφτανα για να αποφύγω περινεοτομή, πολύ με ανατριχιάζει η ιδεα.

Επίσης μου είπε οτι αφου γεννηθει το μωρο θα μου το δώσει κατευθείαν όπως είναι να το θηλάσω, με τον ομφάλιο λωρο, τον οποιο θα κοψει αφού σταματήσει να πάλλεται.

Κατα τα άλλα ο αιματοκρίτης ανέβηκε λιγάκι, και είμαι +6 κιλά.

Και τέλος αυτο που με ξετρέλανε είναι οτι η μικρούλα έχει μαλλιά! Φανηκαν στον υπέρηχο!

Να σου ζήσει η κοράκλα σου! Μεγαλούτσικη είναι, πράγματι! Γερό να ναι το βλαστάρι σου! Αυτό το μηχάνημα πρώτη φορά το ακούω και λίγο τρομακτικό μου ακούγεται ομολογουμένως... Άραγε υπάρχει και στην Ελλάδα ή για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι η Ευρωπαίοι είναι ΠΟΛΥ μπροστά σε σχέση με εμάς; Όσο για τον θηλασμό μετά την γέννα που λες και εγώ το θέλω πολύ. Βασικά είχα διαβάσει κάπου στο ίντερνετ για ένα πλάνο τοκετού. Είναι κάτι σαν λίστα που λες ακριβώς τι θες να σου κάνουν ή να μην σου κάνουν κατά την διάρκεια του τοκετού και της παραμονής σου στην κλινική. Το δίνεις εξ' αρχής στον γιατρό σου και αποφεύγεις τις εξηγήσεις της τελευταίας στιγμής. Θα ήθελα πολύ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα με πάρουν με τις ντομάτες...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

:confused: πλακα κανεις η' το εννοεις αυτο?? Γιατι αν το εννοεις να ξερεις οτι μετα θα μπαινεις στο forum να μας παραπονιεσαι για τους πονους που εχεις στην πλατη σου και στην μεση σου..τοσο βαρος(δεν θα ειναι για παντα 3,500 κιλα θα μεγαλωσει καποια στιγμη)

θα κλαταρει η ραχοκοκκαλια σου :cool::cool::cool:παρε κατι με ροδακια χαχαχα οπου πας,να τσουλαει διπλα σου...:tongue:

Sling θα πάρω! Αλλά για το ότι θα το έχω συνεχώς μέσα, πλάκα έκανα! :tongue:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...