Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια..Εχετε ρωτήσει για τιμές στα μαιευτήρια?? Κρίση κρίση αλλα τα χιλιάρικα δεν πέφτουν βλέπω...

Μητέρα 1492 ΦΤ και 1650 ΚΤ τρίκληνο.και το επίδομα ΕΟΠΥΥ εχει ηδη αφαιρεθει...:confused::confused::confused:

Ενω οι γυφτισσες πανε στο Αλεξανδρα(που ειναι κορυφη) και γεννανε τσαμπα και με εγγυηση, λογω καλων γιατρων:mad: α ρε ελληνικο δημοσιο, αν δεν εχεις χρημα την σημερον ημερα πας αδιαβαστος:evil:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό... :tongue::tongue::tongue:

Οι ενεσεις που λεει η cristi για τα πνευμονακια των μωρων γινονται μονο σε περιπτωσεις που εχει υποψιες ο γιατρος για προωρο τοκετο,σε δυσκολες εγκυμοσυνες λογω κατασκευης της μητρας,σε ανεπαρκεια τραχηλου,σε προεκλαμψια,σε τετοιες περιπτωσεις που πιθανον γεννηθει το μωρο πριν τις 37 βδομαδες και θεωρειτε προωρο και φοβουνται μην δεν εχει αναπτυχθει τελεια το αναπνευστικο του συστημα.Σε μη προωρους τοκετους δεν συστηνει ο γιατρος να γινουν τετοιες ενεσεις.εμενα στον γιο μου, μου κανανε δυο ενεσεις τετοιες, την πρωτη μια μερα πριν γεννησω και την δευτερη μια ωρα πριν μπω στο χειρουργειο(υπενθυμιζω ειχα διαγνωστει με ανεπαρκεια τραχηλου και γεννησα 36+1), ενω στην κορη δεν εκανα τιποτα γιατι δεν ειχα τιποτα και γεννησα κανονικα προγραμματισμενα 37+5.…... Οποτε αν δεν εχεις λογους για προωρο τοκετο δεν σε αφορα το θεματακι με τις ενεσεις:)Αυτα τα ολιγα........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιοκας σου προνηπια θα παει marouska? Του 2011 δεν ειναι?

Ναι, ιανουαριο του 2011,προνηπια γραφτηκαμε, ολοημερο.Εσυ το γιο μεγαλα νηπια φετος ε;κι η μικρη;αλλη μια χρονια παιδικο;θα σε βολευει να τα παιρνεις μαζι το μεσημερι;κι η μπουμπου στα δρομολογια;εμενα τα μεγαλα ολοημερο ως τις 2 και θα γυριζουν μονοι τους απο το σχολειο.τον τριτο 4 παρα θα τον φερνει ο μπαμπας τους....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό. Η μικρή μου επιτέλους πήρε τα πάνω της! 1408γρ!!! Μεγάλωσε για τα καλά το κοριτσάκι μου! Επιπλέον, ξεκινάω ασβέστιο γιατί έχω πολλές κράμπες τον τελευταίο καιρό. Σημάδι ότι έχω έλλειψη ασβεστίου. Μάλιστα μετά την σημερινή το πρωί έχει πιαστεί για τα καλά ένας μου μυς και περπατώ κουτσαίνοντας... Αλλά μικρό το κακό! Χάρηκα τόσο πολύ για το κοριτσάκι μου!

Αντε πηρες κι εσυ τη δοση σου απο μπεμπα!!!Αφρατουλα ειδες;ρε συ οι κραμπες εγω ξερω με το μαγνησιο αντιμετωπιζονται οχι με ασβεστιο.αυτα τα δυο στοιχεια ανταγωνιζονται...παλι θα μας κουφανουν οι ντοκτορες!ψιτ εσυ που εισαι εξπερ βαλε τα κιλακια σας μονη σου,αλλιως τα βαζω αυριο απο το λαπτοπ οκ;;;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε πηρες κι εσυ τη δοση σου απο μπεμπα!!!Αφρατουλα ειδες;ρε συ οι κραμπες εγω ξερω με το μαγνησιο αντιμετωπιζονται οχι με ασβεστιο.αυτα τα δυο στοιχεια ανταγωνιζονται...παλι θα μας κουφανουν οι ντοκτορες!ψιτ εσυ που εισαι εξπερ βαλε τα κιλακια σας μονη σου,αλλιως τα βαζω αυριο απο το λαπτοπ οκ;;;

Ναι μαγνήσιο παίρνεις και εμένα μαγνήσιο μου έδωσε Γιατί της μαριανθης τι της είπε να παίρνει;τι έγραψα λάθος η τι δεν διάβασα Καλά;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!

-Magda18 7/8 αγοράκι!

-Crochetmania 5-8/8 αγοράκι!

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι!

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!

Μαρούσκαγια, εμείς ήμασταν πριν 2 εβδομάδες 1396 γρ, και επίσης διόρθωσε ΠΗΤ ,,,4/8/2015!!!!

4-8Πητ ειμαστε και εμεις marouskaki και ζυγιζουμε 1349 γραμμαρια


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό. Η μικρή μου επιτέλους πήρε τα πάνω της! 1408γρ!!! Μεγάλωσε για τα καλά το κοριτσάκι μου! Επιπλέον, ξεκινάω ασβέστιο γιατί έχω πολλές κράμπες τον τελευταίο καιρό. Σημάδι ότι έχω έλλειψη ασβεστίου. Μάλιστα μετά την σημερινή το πρωί έχει πιαστεί για τα καλά ένας μου μυς και περπατώ κουτσαίνοντας... Αλλά μικρό το κακό! Χάρηκα τόσο πολύ για το κοριτσάκι μου!

ωωωω ενας κοριτσαρος!!!!!!!!!!! μαλλον μαγνησιο εννοεις!:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι ενεσεις που λεει η cristi για τα πνευμονακια των μωρων γινονται μονο σε περιπτωσεις που εχει υποψιες ο γιατρος για προωρο τοκετο,σε δυσκολες εγκυμοσυνες λογω κατασκευης της μητρας,σε ανεπαρκεια τραχηλου,σε προεκλαμψια,σε τετοιες περιπτωσεις που πιθανον γεννηθει το μωρο πριν τις 37 βδομαδες και θεωρειτε προωρο και φοβουνται μην δεν εχει αναπτυχθει τελεια το αναπνευστικο του συστημα.Σε μη προωρους τοκετους δεν συστηνει ο γιατρος να γινουν τετοιες ενεσεις.εμενα στον γιο μου, μου κανανε δυο ενεσεις τετοιες, την πρωτη μια μερα πριν γεννησω και την δευτερη μια ωρα πριν μπω στο χειρουργειο(υπενθυμιζω ειχα διαγνωστει με ανεπαρκεια τραχηλου και γεννησα 36+1), ενω στην κορη δεν εκανα τιποτα γιατι δεν ειχα τιποτα και γεννησα κανονικα προγραμματισμενα 37+5.…... Οποτε αν δεν εχεις λογους για προωρο τοκετο δεν σε αφορα το θεματακι με τις ενεσεις:)Αυτα τα ολιγα........

ναι ειναι οι ενεσεις που εκανα και εγω αλλα επειδη θα γεννησω 36 εβδομαδων ,τωρα απλα περιμενω να παει 17 ιουνιου να ξανακανω doppler να δουμε τις αντιστασεις και να αποφασισουμε ποτε θα γεννησω ελπιζω οχι πριν τις 36 βδομαδες παντως και τον μικρο μου γιο 36 +2 γεννησα 2290 σιλιγουδακι


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Sling θα πάρω! Αλλά για το ότι θα το έχω συνεχώς μέσα, πλάκα έκανα! :tongue:

εγω εχω sling αλλα προσοχη,γιατι μετα μεγαλωνοντας δεν θα ξεκολαει απο πανω σου και θα σου βγαινουν τα χερια! εγω το χρησιμοποιουσα μονο στις εξοδους μας!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Μάχη μου, στη Μαριάνθη αναφερόμουν που έγραψε για ασβέστιο, εσύ μια χαρά τα λες για το μαγνήσιο!;)

Κρόκετ, σε βλέπω ως πρώτο γεννητούρι στις μανούλες μας!!Πάω να βάλω τα κιλάκια σας!Μακάρι να πιάσει τις 36 τουλάχιστον το μπεμπάκι σας κι ας είναι συλφίδας!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Αυγούστου 2015

-mom to be 3/8 αγοράκι!

-Ninakimou 3/8 κοριτσάκι!-1450gr

-Magda18 4/8 αγοράκι!-1396 gr

-lonestar 5/8αγοράκι!

-Mάχη84 5/8 κοριτσάκι!- 1304 gr

-Crochetmania 4-8/8 αγοράκι! -1349 gr

-Novemberrain 9/8 κοριτσάκι!

-Loveisintheair 9/8 κοριτσάκι! -1334 gr

-Marouskaki 10/8 αγοράκι! -1500 gr

-maraki1610 10/8 αγοράκι!

-Φραουλίτσες 11/8 κοριτσάκι!

-Cristi84 12/8 αγοράκι!

-Evangelia_kapa 13/8κοριτσάκι!-1600 gr

-stella27 15/8 αγοράκι!

-Elafi 16/8 κοριτσάκι!

-Χρύσαδήμητρα 16/8 αγοράκι!

-lucy1980 16/8 κοριτσάκι!

-Marianthi27 18/8 κοριτσάκι!-1408 gr

-Vagelio 19/8 αγοράκι!

-ARCA 19/8κοριτσάκι!

-Popaki k 20/8 κοριτσάκι!

-Meldan 20/8 κοριτσάκι!

-Eirinaki 1981 24/8 κοριτσάκι!

-ΕΛΑΦΙΝΑ 25/8 κοριτσάκι!

-Chrimai 26/8 αγοράκι!

-habibi 26/8 αγοράκι! -1100 gr

-litsaballet 27/8αγοράκι!

-Aura 27/8 κοριτσάκι!

-AnthiP. 28/8 κοριτσάκι!

-Joe92 29/8 αγοράκι!

-Τάνια -ιούνιος 29/8καρδούλα

-madata80 30/8 αγοράκι!

-audette17 ?/9 κοριτσάκι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω sling αλλα προσοχη,γιατι μετα μεγαλωνοντας δεν θα ξεκολαει απο πανω σου και θα σου βγαινουν τα χερια! εγω το χρησιμοποιουσα μονο στις εξοδους μας!

Κι εγώ έχω σλινγκ αλλά με βόλευε μόνο εντός σπιτιού (ηλεκτρική, σφουγγάρισμα, κοίμισμα ) γιατί για έξω μου κόβονταν η πλάτη (κι ο δικός μου ήταν και σαμιαμίδι ο μκρός)...Για έξω έπαιρνα καρότσι πάντα.Χαχα, Κρόκετ πάλι συμφωνούμε χαχα:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οι ενεσεις που εκανα και εγω αλλα επειδη θα γεννησω 36 εβδομαδων ,τωρα απλα περιμενω να παει 17 ιουνιου να ξανακανω doppler να δουμε τις αντιστασεις και να αποφασισουμε ποτε θα γεννησω ελπιζω οχι πριν τις 36 βδομαδες παντως και τον μικρο μου γιο 36 +2 γεννησα 2290 σιλιγουδακι

Εγω θα τις κανω μετα το doppler που ειναι την ερχομενη εβδομαδα. Ο μικρος σου ειχε μπει θερμοκοιτιδα οταν γεννηθηκε?


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τις κανω μετα το doppler που ειναι την ερχομενη εβδομαδα. Ο μικρος σου ειχε μπει θερμοκοιτιδα οταν γεννηθηκε?

Ναι ειχε μπει 6 μερες προοληπτικα,ειχε παρει 5 μερες αντιβιωση και επειδη δεν ηθελαν να χασει αλλο βαρος επειδη ηταν μικρουλης τον κρατησαν οσες μερες ημουν και εγω μεσα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...