Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Ναι ειχε μπει 6 μερες προοληπτικα,ειχε παρει 5 μερες αντιβιωση και επειδη δεν ηθελαν να χασει αλλο βαρος επειδη ηταν μικρουλης τον κρατησαν οσες μερες ημουν και εγω μεσα

Δυνατο το μωρακι σου να σου ζησει!:):) Κι εγω γεννηθηκα προωρη περιπου στις 32 εβδομαδες και υποψιν πριν απο 30 χρονια, σημερα ευτυχως εχουμε ολα τα μεσα για τετοιες καταστασεις


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι, ιανουαριο του 2011,προνηπια γραφτηκαμε, ολοημερο.Εσυ το γιο μεγαλα νηπια φετος ε;κι η μικρη;αλλη μια χρονια παιδικο;θα σε βολευει να τα παιρνεις μαζι το μεσημερι;κι η μπουμπου στα δρομολογια;εμενα τα μεγαλα ολοημερο ως τις 2 και θα γυριζουν μονοι τους απο το σχολειο.τον τριτο 4 παρα θα τον φερνει ο μπαμπας τους....

Καλημερα!! Ετσι ακριβως οπως τα γραφεις....τον γιο ολοημερο θα τον γραψω και εγω στο νηπιαγωγειο,η κορη παιδικο αλλα οι ωρες δεν συμπιπτουν καθολου.Απο εκει μπορουμε να την παρουμε απο τις 1.30 εως τις 3.δηλαδη πρεπει να κανω και μεσημεριανο δρομολογιο εκτος απο την πρωινη μοιρασια.ο συζυγος και εμενα θα περνει τον γιο απο το νηπιο,δεν λεει να βγαινω τριτη φορα απτο σπιτι.Ο συζυγος σχολαει 3+ και η πρωινη προσελευση ειναι αυστηρα στις 7 γιαυτο δεν μπορει να πηγαινει τα παιδια:(Και η μπουμπου θα ειναι εννοειτε μαζι μου οπου κιαν πηγαινω!!σαν το γαιδουρι με βλεπω αυτον τον χειμωνα...:(:(


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια το πήρα το βιβλίο τέλειο φανταστικό πήρα και άλλα κάτι παιδοψυχολογικα έχω έρωτα με τα βιβλία και ειδικά με ψυχολογίας..τελείωσα Και με το ΙΚΑ όλα έτοιμα τώρα περιμένω να πληρωθώ..εδώ χάλια καιρός βρέχει αμάν πια με αυτόν τον καιρό..ο άντρας μου είναι Θεσσαλονίκη για δουλειά και του είπα όταν γυρίσει να μου φέρει και τρίγωνα και τσουρέκι:):):)μιαμ μιαμ


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαριάνθη μου είδες που έλεγες ότι είναι αδυνατουλα να πως μεγαλώνει το κοριτσάκι σου..Όσο για τις κράμπες Μια χαρά θα σου περάσουν με το μαγνήσιο εγώ που είχα μια χαρά είμαι τώρα..

Ναι η ζουζούνα μου! Ολόκληρος κορίτσαρος!!!:tongue:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια κορίτσι! Aπό εκεί που φοβόσουν ότι θα σου βγει αδυνατουλα μου φαίνεται θα βγει θρεφταράκι

Ναι μωρέ! Να έχω πράγμα να πιάνω! Να μην είναι σαν γατάκι!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε πηρες κι εσυ τη δοση σου απο μπεμπα!!!Αφρατουλα ειδες;ρε συ οι κραμπες εγω ξερω με το μαγνησιο αντιμετωπιζονται οχι με ασβεστιο.αυτα τα δυο στοιχεια ανταγωνιζονται...παλι θα μας κουφανουν οι ντοκτορες!ψιτ εσυ που εισαι εξπερ βαλε τα κιλακια σας μονη σου,αλλιως τα βαζω αυριο απο το λαπτοπ οκ;;;

Αν πήρα λέει! Σαν μικρό παιδί έκανα από την χαρά μου!:rolleyes:

Μαγνήσιο παίρνω, αλλά ξέρω ότι είναι για τις συσπάσεις. Δηλαδή για να μην έχουμε συσπάσεις. Για τις κράμπες, ο γιατρός κατευθείαν ασβέστιο μου πρότεινε. Και στο ίντερνετ που διάβασα λέει να πίνω γάλα (όχι γαλακτοκομικά γενικά, γιατί το ασβέστιο από το γάλα απορροφάτε καλύτερα) και να παίρνω ασβέστιο. Ίσως και το μαγνήσιο να συνίσταται, αλλά εφόσον εμένα δεν με έπιασε να με ενισχύει και με ασβέστιο... Όσο για το ότι ανταγωνίζονται, έτσι και αλλιώς σε άκυρες μεταξύ τους ώρες θα τα παίρνω. Νομίζω θα έχει φύγει η επίδραση του καθενός από τον οργανισμό μου μέχρι να πάρω το επόμενο


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαγνήσιο παίρνεις και εμένα μαγνήσιο μου έδωσε Γιατί της μαριανθης τι της είπε να παίρνει;τι έγραψα λάθος η τι δεν διάβασα Καλά;

Ασβέστιο μου είπε να παίρνω


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω sling αλλα προσοχη,γιατι μετα μεγαλωνοντας δεν θα ξεκολαει απο πανω σου και θα σου βγαινουν τα χερια! εγω το χρησιμοποιουσα μονο στις εξοδους μας!

Λες; Δεν το έχω σκεφτεί σε τόσο βάθος... Γενικά επειδή δεν ξέρω πως θα είναι η ζωή μου μετά την μικρούλα, δεν είμαι και σίγουρη για πολλές από τις επιλογές μου. Θα φανεί!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια το πήρα το βιβλίο τέλειο φανταστικό πήρα και άλλα κάτι παιδοψυχολογικα έχω έρωτα με τα βιβλία και ειδικά με ψυχολογίας..τελείωσα Και με το ΙΚΑ όλα έτοιμα τώρα περιμένω να πληρωθώ..εδώ χάλια καιρός βρέχει αμάν πια με αυτόν τον καιρό..ο άντρας μου είναι Θεσσαλονίκη για δουλειά και του είπα όταν γυρίσει να μου φέρει και τρίγωνα και τσουρέκι:):):)μιαμ μιαμ

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μετά την 32η εβδομάδα θα μπορώ να πάω στο ΙΚΑ. Νωρίτερα και να πάω, δεν θα μου δώσουν το χαρτί. Λίγο της τελευταίας στιγμής μου φάνηκε, αλλά έτσι μου είπε ότι λειτουργεί το σύστημα. Βασικά μου λέει ότι πρέπει να μπω στον 8ο μήνα. Και αν θυμάμαι καλά κορίτσια, είπατε από την 32η εβδομάδα μπαίνουμε στον 8ο έτσι; Άρα έχει μια λογική...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα... βλέπω είστε όλες πολύ καλά. Άντε μωρέ δεν μας έμεινε και πολύ και όσο περνά ο καιρός .... ανυπομονώ περισσότερο. Προχθές πήγαμε και εμείς να δούμε τη μικρούλα ... 910 γραμμάρια έχουμε φτάσει. Φυσιολογικά προς στιγμήν. Είμαστε με το κεφάλι προς τα κάτω. Όλα πάνε τέλεια ευτυχώςςςς. Τώρα μου είπε να ξεκινήσω και εγώ το μαγνήσιο (φρίκαρα στην ιδέα των 6 χαπιών την ημέρα) γιατί έχω κάτι συσπασούλες. όσο για τις τιμές στα μαιευτ'ηρια, ακρίβιναν τα άτιμα... Εγώ γεννάω στο Ρέα και εκεί με ΦΤ είναι 1400 ευρώ και με ΚΤ 1550 ευρώ για τρίκλινο.


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μετά την 32η εβδομάδα θα μπορώ να πάω στο ΙΚΑ. Νωρίτερα και να πάω, δεν θα μου δώσουν το χαρτί. Λίγο της τελευταίας στιγμής μου φάνηκε, αλλά έτσι μου είπε ότι λειτουργεί το σύστημα. Βασικά μου λέει ότι πρέπει να μπω στον 8ο μήνα. Και αν θυμάμαι καλά κορίτσια, είπατε από την 32η εβδομάδα μπαίνουμε στον 8ο έτσι; Άρα έχει μια λογική...

Ναι στις 32εβδομαδες μπαίνουμε στον 8...Και εμένα το ίδιο μου έλεγαν εγώ πήγα και μια χαρά μου τα έφτιαξε η κοπέλα απλά επειδή οι 56μερες ξεκινάνε 15ιουνιου θα πάω απλά να πάρω ένα χαρτί μόνο που δείχνει το ποσό που θα πληρωθούμε για να το στείλω στην δουλειά με fax που το ζητάνε..Αυτό δεν χρειάζεται κάτι άλλο και μετά πληρώνομαι όταν κάνει πληρωμές το ΙΚΑ που είναι κάθε 1 και 15 του μήνα αυτά...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα... βλέπω είστε όλες πολύ καλά. Άντε μωρέ δεν μας έμεινε και πολύ και όσο περνά ο καιρός .... ανυπομονώ περισσότερο. Προχθές πήγαμε και εμείς να δούμε τη μικρούλα ... 910 γραμμάρια έχουμε φτάσει. Φυσιολογικά προς στιγμήν. Είμαστε με το κεφάλι προς τα κάτω. Όλα πάνε τέλεια ευτυχώςςςς. Τώρα μου είπε να ξεκινήσω και εγώ το μαγνήσιο (φρίκαρα στην ιδέα των 6 χαπιών την ημέρα) γιατί έχω κάτι συσπασούλες. όσο για τις τιμές στα μαιευτ'ηρια, ακρίβιναν τα άτιμα... Εγώ γεννάω στο Ρέα και εκεί με ΦΤ είναι 1400 ευρώ και με ΚΤ 1550 ευρώ για τρίκλινο.

Μπράβο άνθη μου άντε όλα Καλά..Ναι απο τι βλέπω όλα παίζουν στις ίδιες τιμές πάνω κάτω εκεί που το Ρέα πέρσι ήταν 1100τωρα 1400;το ξέρω γιατί γέννησε έκει η κουμπάρα μου..ελπίζω μέχρι να γεννησουμε μην ανέβουν και αλλο


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!! Θελω να ρωτησω κατι τις πιο παλιες, επιθεματα στηθους χρειαστηκατε απο την αρχη? Πηγα σε ενα σεμιναριο για το θηλασμο και η κοπελα εκει μας εδειξε διαφορα σακουλακια αποθηκευσης μητρικου γαλακτος εσεις ποια προτιματε? Ειναι τοσες οι επιλογες σε επιθεματα και αποθηκευση που εχω χαωθει! θελω πολυ να θηλασω αλλα οταν ερθει με το καλο το μωρακι μας θα πρεπει να γυρισω στη δουλεια σε 4 μηνες, οποτε γαλατακι (δικο μου!!) θα του δινει η μαμα μου η ο αντρας μου με μπουκαλι τις ωρες που λειπω.


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...