Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

meldan και novemer rain συγχαρητήρια για τα παιδάκια σας και για τις πολύ καλές αυχενικές σας! Προτείνω να αλλάξουμε τα τικεράκια μας ανάλογα με το αν περιμένουμε αγόρι ή κορίτσι! Άντε σιγά σιγά και οι υπόλοιπες να περιμένουμε σειρά!

Για το τζίντζερ και εγώ έχω ακούσει. Απλά μου είπαν ότι πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου πριν το πάρεις γιατί δεν ενδείκνυται για όλες. Εγώ θα τον ρωτήσω τώρα που θα ξαναπάω γιατί τον τελευταίο καιρό έχω πολλές αναγούλες.

Εγω δεν θα αλλαξω ακομα τικερακι μεχρι να μου πει ο doc στα σιγουρα!!

Λοιπον το τζιντζερ που το βρισκουμε ρε κοριτσια?εστειλα τον συζυγο να μου βρει,πηγε σε 3 μαγαζια με βιολογικα και δεν βρηκε,μετα πηγε Βασιλοπουλο και βρηκε κατι σε στυλ σοδας με γευσεις.Που να βρω αυτο το τζιντζερ?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι ρε κοριτσια αμα κανετε καμια ωραια συνταγη να βαζετεβτο λινκ να εμπλουτιζουμε το μενοτ μας...εγω κρεατοσουπα σημερα....τρελαινομαι....

Εγω ειχα φτιαξει πρασα με λουκανικα σημερα και αυριο φασολακια λαδερο-πατατουλες-καροτακι και 2 κιλα τυρι φετα συνοδευτικο χιχιχιχι;);)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πάθει! Τι να πρωτο πω....! Απίστευτα συναισθήματα! Όλα καλά πήγαν απο πλευρά μετρήσεων! Τέλεια τα είδε όλα ο γιατρός! Τρελαθήκαμε με το εμβρυάκι μας που δεν είναι πιά πυγολαμπιδάκι! Έχει και πόδια και χέρια και δάχτυλα! Απ' όλα! Είχαμε μείνει και οι δυό μας με ανοιχτό το στόμα με τις κωλοτούμπες και τα τινάγματα του! Μές την ενέργεια το μικρό! (βοήθησε και η σοκολάτα που είχα φάει πριν :wink:) Με πιάσανε κι εμένα τα γέλια μόλις το είδα! Τα χασε ο γιατρός! Δεν μπορούσε να μετρήσει! Μετά τα γέλια, συγκίνηση, χαρά.. Τι να πώ! Φύλλο δεν μπόρεσε να μας επιβεβαιώσει με σιγουριά. Μας είπε ''για αγόρι το βλέπω'' καθώς κάτι λέει βλέπει ''να φυτρώνει'' αλλά μπορεί να αλλάξει! Είμαστε τόσο χαρούμενοι! Γερό να είναι και θα σιγουρευτούμε τον άλλο μήνα. Μου άλλαξε και ΠΗΤ 14/8 βρε κορίτσια και εύχομαι ο γυναικολόγος να μη μου κάνει τσιριτσάντζουλες λόγω 15 Αυγούστου και μου πεί οτι θα την κάνει γιατί θα πέσω στα πατώματα!!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Πάντα καλά νέα να έχουμε, να είμαστε γερές και να γεννηθούν γερά και τα παιδάκια μας. Βροχούλα χάρηκα με τα νέα σου! Σας εύχομαι τα καλύτερα και πάντα χαρές και ότι και να είναι θα το αγαπάτε και θα σας αγαπάει! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα αλλαξω ακομα τικερακι μεχρι να μου πει ο doc στα σιγουρα!!

Λοιπον το τζιντζερ που το βρισκουμε ρε κοριτσια?εστειλα τον συζυγο να μου βρει,πηγε σε 3 μαγαζια με βιολογικα και δεν βρηκε,μετα πηγε Βασιλοπουλο και βρηκε κατι σε στυλ σοδας με γευσεις.Που να βρω αυτο το τζιντζερ?

Ναι το βρίσκεις και βασιλόπουλο! σου έστειλα το λινκ...είναι στυλ σοδας-λεμοναδας, εχει κ προβιοτικά, είναι το πιο φυσικο αναψυκτικό, το τζίντζερ είναι πολύ ευεργετικό,ρώτα τον αν θες τον γιατρό σου, εγώ δε χρειάστηκε, έγραφε ότι είναι φυσικότατο.ελπίζω να βοήθησα...έστω και αργά...


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! κορίτσια το δεύτερο τίκερ μου το έχω κάνει ήδη ροζ!!! δεν έχω δει τίποτα, αλλά αυτό διαισθάνομαι και αυτό θέλω κιόλας!!!αχαχχαχααχα!! οπότε ελπίζω να επιβεβαιωθώ! εμένα οι περισσότεροι μου έλεγαν πριν μείνω έγκυος ότι εγώ είμαι γεννημένη αγορομάνα....ΕΕΕ ΟΧΙΙΙΙ ππφφφφφφ

Μπράβο στις ήδη καλές αυχενικές! μου έμεινε μια βδομάδα ακόμα!!!ΑΝΤΕ


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι μαναρι μου,δεν προσπερνιεται ετσι απλα,ακου να δεις τι συμβαινει ομως: κατα πρωτον και εγω και ο συζυξ ειχαμε προαισθημα οτι θαναι αγορι,δευτερον) καποτε ειχε πει ενας ιερομοναχος στον αντρα μου οτι θα κανει 2 γιους και μια κορη και τριτον) μου αφησε ενα 10% περιθωριο οτι μπορει και να μην ειναι.Ειμαι λιγο "παγωμενη" περιμενω στην επομενη συναντηση μας που θα ειναι στις 3 Μαρτιου:roll::roll: να μου πει τα οριστικα νεα.Ακομα περιμενω να σου πω την αληθεια μου, ο συζυξ μου λεει οτι θα γυρισει σε αγορι:rolleyes:Αντε βγαλε ακρη.Τελοσπαντων εμενα με ενδιαφερει παντως που ειναι γερο:P

Nα σου πω...μέσα μου κι εγώ για αγόρι σε είχα...χαχα...εντάξει, μανάρι, αυτό που μετράει προς το παρόν είναι που είναι γερό το μωράκι σας....τώρα, αν κάπου ξεφυτρώσει κι ένα τσουτσούρι...κι αυτό παιδί σας σωστά??:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρίσκεις και βασιλόπουλο! σου έστειλα το λινκ...είναι στυλ σοδας-λεμοναδας, εχει κ προβιοτικά, είναι το πιο φυσικο αναψυκτικό, το τζίντζερ είναι πολύ ευεργετικό,ρώτα τον αν θες τον γιατρό σου, εγώ δε χρειάστηκε, έγραφε ότι είναι φυσικότατο.ελπίζω να βοήθησα...έστω και αργά...

Καλέ άμα το έχει και βασιλόπουλο θα το πάρω κι εγώ!είναι αυτό που έβαλες στο λινκ ή κάτι παραπλήσιο?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πάθει! Τι να πρωτο πω....! Απίστευτα συναισθήματα! Όλα καλά πήγαν απο πλευρά μετρήσεων! Τέλεια τα είδε όλα ο γιατρός! Τρελαθήκαμε με το εμβρυάκι μας που δεν είναι πιά πυγολαμπιδάκι! Έχει και πόδια και χέρια και δάχτυλα! Απ' όλα! Είχαμε μείνει και οι δυό μας με ανοιχτό το στόμα με τις κωλοτούμπες και τα τινάγματα του! Μές την ενέργεια το μικρό! (βοήθησε και η σοκολάτα που είχα φάει πριν :wink:) Με πιάσανε κι εμένα τα γέλια μόλις το είδα! Τα χασε ο γιατρός! Δεν μπορούσε να μετρήσει! Μετά τα γέλια, συγκίνηση, χαρά.. Τι να πώ! Φύλλο δεν μπόρεσε να μας επιβεβαιώσει με σιγουριά. Μας είπε ''για αγόρι το βλέπω'' καθώς κάτι λέει βλέπει ''να φυτρώνει'' αλλά μπορεί να αλλάξει! Είμαστε τόσο χαρούμενοι! Γερό να είναι και θα σιγουρευτούμε τον άλλο μήνα. Μου άλλαξε και ΠΗΤ 14/8 βρε κορίτσια και εύχομαι ο γυναικολόγος να μη μου κάνει τσιριτσάντζουλες λόγω 15 Αυγούστου και μου πεί οτι θα την κάνει γιατί θα πέσω στα πατώματα!!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Πάντα καλά νέα να έχουμε, να είμαστε γερές και να γεννηθούν γερά και τα παιδάκια μας. Βροχούλα χάρηκα με τα νέα σου! Σας εύχομαι τα καλύτερα και πάντα χαρές και ότι και να είναι θα το αγαπάτε και θα σας αγαπάει! ;)

Μπράβο μελάκι μου, μια ακόμη καλή αυχενική!!!Προς το παρόν θα σε βάψω πορτοκαλί σαν εμένα και τον άλλο μήνα σε μπλεδίζουμε ή ροζίζουμε ανάλογα!;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! κορίτσια το δεύτερο τίκερ μου το έχω κάνει ήδη ροζ!!! δεν έχω δει τίποτα, αλλά αυτό διαισθάνομαι και αυτό θέλω κιόλας!!!αχαχχαχααχα!! οπότε ελπίζω να επιβεβαιωθώ! εμένα οι περισσότεροι μου έλεγαν πριν μείνω έγκυος ότι εγώ είμαι γεννημένη αγορομάνα....ΕΕΕ ΟΧΙΙΙΙ ππφφφφφφ

Μπράβο στις ήδη καλές αυχενικές! μου έμεινε μια βδομάδα ακόμα!!!ΑΝΤΕ

Χαχα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω εγώ είχα διαίσθηση για κορίτσι από το πρώτο ως το τρίτο παιδί....Ελπίζω πάντως εσένα να σου βγει!!;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ άμα το έχει και βασιλόπουλο θα το πάρω κι εγώ!είναι αυτό που έβαλες στο λινκ ή κάτι παραπλήσιο?

το ιδιο ειναι!!! αυτο του λινκ...εγώ έτυχε να το βρω στα βιολογικά, αλλά χτες είδα ότι είναι κ στα σούπερ μάρκετ.


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Αυγούστου 2015!

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺καρδούλα

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Magda18 14/8 ☺καρδούλα

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺καρδούλα

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι!!! αυτο του λινκ...εγώ έτυχε να το βρω στα βιολογικά, αλλά χτες είδα ότι είναι κ στα σούπερ μάρκετ.

Ευχαριστώ μανάρι μου!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω εγώ είχα διαίσθηση για κορίτσι από το πρώτο ως το τρίτο παιδί....Ελπίζω πάντως εσένα να σου βγει!!;););)

εσεις που πιάνετε εύκολα παιδιά, λένε ότι υπάρχουν και "μέθοδοι" (λέμε τώρα) για να πιάσεις ότι φύλο θέλεις,,, εγώ δεν πιάνω έυκολα, εφτυσα αίμα να το πιάσω, οπότε ας έιναι ότι είναι γερό! πειράζει που έχουμε μια μικρή προτιμισούλα?? έτσι κ αλλιώς αυτό έχει δρομολογηθεί ήδη και το λατρεύουμε!!!

μαρουσκάκι κατάλαβααααα!!!χαχααχχααχαχα σώθηκα!!! οπότε γιαυτό τώρα δε λες τίποτα!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

εσεις που πιάνετε εύκολα παιδιά, λένε ότι υπάρχουν και "μέθοδοι" (λέμε τώρα) για να πιάσεις ότι φύλο θέλεις,,, εγώ δεν πιάνω έυκολα, εφτυσα αίμα να το πιάσω, οπότε ας έιναι ότι είναι γερό! πειράζει που έχουμε μια μικρή προτιμισούλα?? έτσι κ αλλιώς αυτό έχει δρομολογηθεί ήδη και το λατρεύουμε!!!

μαρουσκάκι κατάλαβααααα!!!χαχααχχααχαχα σώθηκα!!! οπότε γιαυτό τώρα δε λες τίποτα!!!

Χαχα, ακριβώς γι' αυτό!Να φανταστείς στον τρίτο δεν είδαμε καν το φύλο μπας κι αλλάξει το γούρι, τα κάλλη του τα είδα όταν γέννησα, αλλά το γούρι δεν άλλαξε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

εσεις που πιάνετε εύκολα παιδιά, λένε ότι υπάρχουν και "μέθοδοι" (λέμε τώρα) για να πιάσεις ότι φύλο θέλεις,,, εγώ δεν πιάνω έυκολα, εφτυσα αίμα να το πιάσω, οπότε ας έιναι ότι είναι γερό! πειράζει που έχουμε μια μικρή προτιμισούλα?? έτσι κ αλλιώς αυτό έχει δρομολογηθεί ήδη και το λατρεύουμε!!!

μαρουσκάκι κατάλαβααααα!!!χαχααχχααχαχα σώθηκα!!! οπότε γιαυτό τώρα δε λες τίποτα!!!

όσο για τη μέθοδο... λένε ότι όταν η σύλληψη γίνει τη μέρα της ωορρηξίας ή πολύ κοντά σε αυτήν τελοσπάντων τότε τα αρσενικά σπερματοζωάρια ως πιο βραχύβια ορμάνε και βγαίνει αγόρι.Αν η σύλληψη γίνει 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία βγαίνει κορίτσι γιατί τα θηλυκά σπερματοζωάρια είναι πιο μακρόβια κι αντέχουν πιο πολλές μέρες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Στα αγόρια μου(με ωορρηξία 11η μέρα και στα 4 όπως υπολόγισα) η σύλληψη έγινε 10-13η μέρα (πρώτος γιος), 11η-13η μέρα (δεύτερος γιος), 8η-10η μέρα (τρίτος γιος) και τώρα έγινε 8η μέρα ούτε πάνω ούτε κάτω.... άντε πες εσύ άμα βγάζεις άκρη με τα φύλα χαχαχαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...