Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Πότε ξαναπάς κορίτσι?Άντε να σε βάψω κι εσένα!:tongue::tongue::tongue:[/QUOT

Η αλήθεια είναι πως και εγώ αμέσως το μετάνιωσα με το που έγραψα να αλλάξουμε τα τικεράκια! Είναι δύσκολη η υπόθεση! Αλλά πιστεύω το ψιλομάθαμε το κόλπο!!!!

Εγώ 5 Φεβρουαρίου έχει ραντεβού. Ανήμερα της επετείου μας! Αν μας πει και τίποτα για κορίτσι ο γιατρός, ο ρε γλέντια!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω δεν θα αλλαξω ακομα τικερακι μεχρι να μου πει ο doc στα σιγουρα!!

Λοιπον το τζιντζερ που το βρισκουμε ρε κοριτσια?εστειλα τον συζυγο να μου βρει,πηγε σε 3 μαγαζια με βιολογικα και δεν βρηκε,μετα πηγε Βασιλοπουλο και βρηκε κατι σε στυλ σοδας με γευσεις.Που να βρω αυτο το τζιντζερ?

Από όσο ξέρω πουλιέται και φρέσκο στα μανάβικα. Λογικά σε ποιο μεγάλα και εξειδικευμένα μανάβικα που φέρνουν ποικιλία λαχανικών. Πες του στο σούπερ μάρκετ να το ψάξει και ως "πιπερόριζα"


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πάθει! Τι να πρωτο πω....! Απίστευτα συναισθήματα! Όλα καλά πήγαν απο πλευρά μετρήσεων! Τέλεια τα είδε όλα ο γιατρός! Τρελαθήκαμε με το εμβρυάκι μας που δεν είναι πιά πυγολαμπιδάκι! Έχει και πόδια και χέρια και δάχτυλα! Απ' όλα! Είχαμε μείνει και οι δυό μας με ανοιχτό το στόμα με τις κωλοτούμπες και τα τινάγματα του! Μές την ενέργεια το μικρό! (βοήθησε και η σοκολάτα που είχα φάει πριν :wink:) Με πιάσανε κι εμένα τα γέλια μόλις το είδα! Τα χασε ο γιατρός! Δεν μπορούσε να μετρήσει! Μετά τα γέλια, συγκίνηση, χαρά.. Τι να πώ! Φύλλο δεν μπόρεσε να μας επιβεβαιώσει με σιγουριά. Μας είπε ''για αγόρι το βλέπω'' καθώς κάτι λέει βλέπει ''να φυτρώνει'' αλλά μπορεί να αλλάξει! Είμαστε τόσο χαρούμενοι! Γερό να είναι και θα σιγουρευτούμε τον άλλο μήνα. Μου άλλαξε και ΠΗΤ 14/8 βρε κορίτσια και εύχομαι ο γυναικολόγος να μη μου κάνει τσιριτσάντζουλες λόγω 15 Αυγούστου και μου πεί οτι θα την κάνει γιατί θα πέσω στα πατώματα!!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Πάντα καλά νέα να έχουμε, να είμαστε γερές και να γεννηθούν γερά και τα παιδάκια μας. Βροχούλα χάρηκα με τα νέα σου! Σας εύχομαι τα καλύτερα και πάντα χαρές και ότι και να είναι θα το αγαπάτε και θα σας αγαπάει! ;)

Μπράβο! Συγχαρητήρια! Πάντα γερό ναι!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές ώρες σκέψεων και συζητήσεων, κατέληξα να κάνω την αυχενική στον γιατρό μου και ανάλογα με τα αποτελέσματα ή την μέθοδό του, αν δεν μείνω ευχαριστημένη, να πάω και σε κάποιον εξειδικευμένο. Με είχε αγχώσει πολύ το θέμα και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτή την μέθοδο...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από όσο ξέρω λ και φρέσκο στα μανάβικα. Λογικά σε ποιο μεγάλα και εξειδικευμένα μανάβικα που φέρνουν ποικιλία λαχανικών. Πες του στο σούπερ μάρκετ να το ψάξει και ως "πιπερόριζα"

φανταζομαι η βροχουλα αναρωτιοταν για το αναψυκτικο...το τζιντζερ ως λαχανικο, δηλαδη η πιπεροριζα οπως σωστα ειπες πωλειται και στο βασιλοπουλο...αλλα τι θα την κανει;εγω θυμαμαι την ειχα βαλει τριμμενη σε μια συνταγη με λαχανικα και περκα....σαν λεμονι ειναι καπως...απλως το αναψυκτικο ειναι πιο αμεσα αποτελεσματικο....χαχα....κι εσυ για ροζ πας;;;καταλαβα....μανουλες των μπαρμπι 2015!!!! θα μετονομαστουμε...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές ώρες σκέψεων και συζητήσεων, κατέληξα να κάνω την αυχενική στον γιατρό μου και ανάλογα με τα αποτελέσματα ή την μέθοδό του, αν δεν μείνω ευχαριστημένη, να πάω και σε κάποιον εξειδικευμένο. Με είχε αγχώσει πολύ το θέμα και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτή την μέθοδο...

αντε κοριτσι μου....κριμα να σε αγχωνει κατι ενω ολα πανε καλα με το νινι σου...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Τέλεια! Φύλο δεν είδατε;

το α-τεστ ειναι με ληψη αιματος και δινει πιθανοτητα για τρισωμιες 18 η 21....νταουν και κατι αλλο δηλαδη....λαμβανει υποψη ηλικια μητερας...αν καπνιζει...βαρος

...και ηλικια εμβρυου....δε δειχνει φυλο.θα σου πει ο ντοκ να την κανεις μετα την αυχενικη.εγω πηγα την ιδια μερα κι εδωσα αιμα...δε χρειαζεται να την κανεις νηστικη φυσικα


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Πολυ εχω χαρει με τα καλα αποτελεσματα των αυχενικων.Μπραβο στα κοριτσια και με το καλο κι οι υπολοιπες.Πονηρουλα μαριανθη δεν ειχες πει οτι δε θες να μαθεις το φυλο?Τωρα λες για γλεντια αν γινεις ροζ!Μαγδα μου πιστευω οτι αυτα με τις μεθοδους και το φυλο δεν ισχυουν.Εγω τη μελινα την επιασα σιγουρα τη μερα ωορρηξιας γιατι ειχα παρει τα σχετικα τεστακια.Κοριτσια αφου ολα πανε καλα με τα νινακια μας και φαινονται υγιη και γερα μακαρι να μας κανουν τη χαρη και να ναι και το φυλο τους συμφωνα με την προτιμηση της καθεμιας.Κριμαι εγω ειχα περασεθ μια αναλογη ιωση προς το τελος της δευτερης εγκυμοσυνηε,πολυ βαρβατη.Ο γυναικολ μου μιλησε απευθειας με την παθολογο και μου δωσαν απο κοινου φαρμακα αλλα εσυ τωρα εχεις το εμποδιο του πρωτου τριμηνου που δεν επιτρεπεται τιποτα.Μονο ορος,ροφηματα και ντεπον.Παρε και αδεια μεχρι να συνελθεις.Εγω καποιες μερες νομιζω οτι ειμαι στα προθυρα νευρικου κλονισμου.Χθες εφτιαξα παντζαρια κι εδωσα και στα παιδια.Η μελινα διαλυθηκε.Ολη νυχτα εκλαιγε γιατι πονουσε η κοιλιτσα της,μεσα στη νυχτα εκανε δυο φορες κατακοκκινα κακα κι απ τα κλαματα ξυπναγε κι η δαναη.Σηκωνοταν κι ο αντρας μου αλλα αυτες οταν ειναι ετσι θελουν μονο εμενα.Τα παιξα.Τωρα που κοιμουνται μ εχει πιασει υπερενταση και ταχυπαλμια.Γενικως χρειαζομαι επειγοντως μια αλλαγη παραστασεων,οχι βολτες,φιλους κτλ αυτα τα κανουμε,θελω μια δραστικη αλλαγη.Θελω να φυγουμε για δυο μερες,να ξεφυγουμε αλλα αυτο ειναι σεναριο επιστημ φαντασιας.Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες εγκυούλες!!!!

Τι κάνετε; Μόλις διάβασα τα νέα σας !!! Μπράβο Μελάκι για την αυχαινική!!! μια χαρά πάμε! Πάντα γερό και καλότυχο το μωρό σας! Και είναι και της... γυμναστικής από ό,τι κατάλαβα.. Αχ άντε ανυπομονώ κι εγώ για την επόμενη επίσκεψη στον doc.. θα ναι γύρω στο τέλος της άλλης εβδομάδας και δεν μου χει πει τίποτα ακόμη για αυχαινική. Προφανώς θα μου πει τότε.. αχ αυτοί οι doc έχουν δει τόσες και δεν καταλαβαίνουν ότι θέλουμε να τα ξέρουμε όλα από πρίν...

Τώρα έστειλα τον άντρα μου να μου βρει αυτό το κεφίρ τζίντζερ!!!! Θα γίνουμε φαν του; Εκεί που έπινα τις μπιρίτσες μου.. έκανα τα τσιαγαράκια μου.. τώρα τζίντζερ.. βρε πώς αλλάζει ο άνθρωπος συνήθειες!!! Και ο καφές με χαλάει δεν μπορώ να τον πιω πια. Εκεί που έπινα 2-3 εσπρεσάκια την ημέρα..

Κι εμένα το στομάχι μου δεν είναι πολύ σόι τις τελευταίες μέρες.. αλλά νομίζω οφείλεται σε γαστριμαργικές παρασπονδίες.. σε συνδυασμό με την εγκυμοσύνη...

Chrimai περαστικά σου και γρήγορα κορίτσι μου!!!! Θα σου πω κι εγώ τετριμένα πράγματα, βιταμίνη C: χυμό πορτοκάλι, λεμόνι με μέλι (βοηθάει πολύ στο λαιμό), τσαγάκι, πολύ νερό, επίσης κάνουν καλό τα κράνμπερισ και τα γκότζι μπέρι, γιατί έχουν πολλή βιταμίνη C, καμιά σουπίτσα, να σε περιποιηθούν λίγο. Η περιποίηση βοηθάει πάντα..! Καμιά εντριβή με βίξ που μού κανε όταν ήμουν μικρή η γιαγιά μου η καλή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Xαχα, κοίτα...μια αδερφή έχει, ο πεθερός μου έναν αδερφό και μια αδερφή, αλλά πρόσεξε...ο ανήρ έχει ακόμη ένα παιδί από τον πρώτο του γάμο και μάντεψε τι είναι....ΑΓΟΡΙ ΦΥΣΙΚΑ!Δε με σώζει τίποτα, μόνο με άλλον άντρα λέμε κορίτσι!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Δηλαδη ο αντρας σου εχει 4 γιους????? Ωρε μανα μου......


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ χαίρομαι για τα νέα από τις αυχενικές

με το καλό...και να παίρνουμε κι εμείς σειρά που είμαστε στην αγωνία

εγώ βασικά από χτες είμαι χάλια

με κόλλησαν ίωση τα παιδιά που έφεραν από το παιδικό και υποφέρω

έχω πάρει τηλ γυναικολόγο, ωριλα και παθολόγο

πήγα και στο φαρμακείο

και όλοι μου λένε ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για να ανακουφιστώ

στην εβδομάδα που είμαι

υπομονή και ορό μόνο μου είπαν

δεν έχω πυρετό αλλά έχω μόνιμα μπουκωμένη μύτη

λαχανιάζω αν φάω ή μιλήσω γιατί αναγκάζομαι να κλείσω το στόμα μου

και δεν μπορώ να αναπνεύσω

μόνιμος πονοκέφαλος

και απο χτες το βράδυ με έπιασε κι ένας βήχας που νομίζω ότι θα ξεκολλήσει το μωρό....

μ'όλα αυτά έχω μόνιμα ταχυκαρδία

και απορυθμίστηκε και το ζάχαρο

που πήγαινε καλά

καμιά εμπειρία......καμιά βοήθεια

εχω ιστορικό με ιγμορίτιδα και σίγουρα θα μου το γυρίσει προς τα κεί

τη βλέπω τη δουλειά

υποφέρω...είμαι αύπνη 2 νύχτες

ήρθα δουλειά και μου είπαν πήγαινε σπίτι σου έτσι όπως είσαι....

υγ υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το μωρό τόσο νωρίς???

νόμιζω ότι αισθάνθηκα κάτι χτες το βράδυ που υπέφερα ξαπλωμένη

ή να ήταν παραισθήσεις?

Περαστικα!!!!! Κι εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειμαι συνεχεια αρρωστη.Μου ειχε πει οτι μπορω να παρω οποιοδηποτε φυτικο σιροπι για βηχα κ λαιμο.Βεβαια δεν εκανε τπτ.

Πως καταλαβαινεις το μωρο? Τι νιωθεις? Η κολλητη μου λεει οτι ενιωθε απο τον 3ο τα μωρα...και την λεγανε τρελη!!!!


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Πολυ εχω χαρει με τα καλα αποτελεσματα των αυχενικων.Μπραβο στα κοριτσια και με το καλο κι οι υπολοιπες.Πονηρουλα μαριανθη δεν ειχες πει οτι δε θες να μαθεις το φυλο?Τωρα λες για γλεντια αν γινεις ροζ!Μαγδα μου πιστευω οτι αυτα με τις μεθοδους και το φυλο δεν ισχυουν.Εγω τη μελινα την επιασα σιγουρα τη μερα ωορρηξιας γιατι ειχα παρει τα σχετικα τεστακια.Κοριτσια αφου ολα πανε καλα με τα νινακια μας και φαινονται υγιη και γερα μακαρι να μας κανουν τη χαρη και να ναι και το φυλο τους συμφωνα με την προτιμηση της καθεμιας.Κριμαι εγω ειχα περασεθ μια αναλογη ιωση προς το τελος της δευτερης εγκυμοσυνηε,πολυ βαρβατη.Ο γυναικολ μου μιλησε απευθειας με την παθολογο και μου δωσαν απο κοινου φαρμακα αλλα εσυ τωρα εχεις το εμποδιο του πρωτου τριμηνου που δεν επιτρεπεται τιποτα.Μονο ορος,ροφηματα και ντεπον.Παρε και αδεια μεχρι να συνελθεις.Εγω καποιες μερες νομιζω οτι ειμαι στα προθυρα νευρικου κλονισμου.Χθες εφτιαξα παντζαρια κι εδωσα και στα παιδια.Η μελινα διαλυθηκε.Ολη νυχτα εκλαιγε γιατι πονουσε η κοιλιτσα της,μεσα στη νυχτα εκανε δυο φορες κατακοκκινα κακα κι απ τα κλαματα ξυπναγε κι η δαναη.Σηκωνοταν κι ο αντρας μου αλλα αυτες οταν ειναι ετσι θελουν μονο εμενα.Τα παιξα.Τωρα που κοιμουνται μ εχει πιασει υπερενταση και ταχυπαλμια.Γενικως χρειαζομαι επειγοντως μια αλλαγη παραστασεων,οχι βολτες,φιλους κτλ αυτα τα κανουμε,θελω μια δραστικη αλλαγη.Θελω να φυγουμε για δυο μερες,να ξεφυγουμε αλλα αυτο ειναι σεναριο επιστημ φαντασιας.Φιλια

τοσο πολυ την πειραξαν τα παντζαρια;;δεν εχουν ξαναφαει;;;φανταζομαι τωρα θα τις ξαναδωσεις στο γυμνασιο ε;τα κατακοκκινα κακα δεν ειναι κακο πηραν χρωμα λογω χρωστικων του παντζαριου μη σε ανησυχει αυτο.θες αλλαγη;;;αχχχχ...ποσο σε καταλαβαινω....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα!!!!! Κι εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειμαι συνεχεια αρρωστη.Μου ειχε πει οτι μπορω να παρω οποιοδηποτε φυτικο σιροπι για βηχα κ λαιμο.Βεβαια δεν εκανε τπτ.

Πως καταλαβαινεις το μωρο? Τι νιωθεις? Η κολλητη μου λεει οτι ενιωθε απο τον 3ο τα μωρα...και την λεγανε τρελη!!!!

μα δεν ειναι υποχρεωτικο για ολες να το νιωσοτν στις 20 βδομαδες....εξαρταται απο το πιο παιδι ειναι...κλιση μητρας και δεν ξερω τι αλλο...κι εγω το απογευμα κατι ενιωθα αλλα ισως ηταν οι μπαμιες που ειχα φαει η το κεφιροποτο χαχα!!! Το μωρο στην αρχη το νιωθεις σαν ανεπαισθητα φτερουγισματα στην κοιλιτσα...σαν πεταλουδιτσες...οπως οταν πρωτοερωτευεσαι χαχα....στην αρχη νομιζεις οτι ειναι η ιδεα σου αλλα οσο περνανε οι μερες και οι κινησεις γινονται πιο αισθητες και ξεκαθαρες σιγουρευεσαι....αν στο ακουσμα της καρδιας συγκινηθηκατε...περιττο να πω τι θα νιωσετε οταν γινει αυτο....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...